Clearex – Lubawa 3:3 (koniec) | AZS Darkomp – GI Malepszy 7:4 (koniec) | FC Reiter – Legia 5:3 (koniec)
Jagiellonia – Dreman 3:7 (koniec) | FIT-MORNING Gredar – Rekord 1:2 (koniec)
AZS UW Darkomp Wilanów
7:4 (2:1)
GI Malepszy Arth Soft Leszno
Sobota 07.05.2022, 16:00 • Centrum Sportu Wilanów, Warszawa • FOGO Futsal Ekstraklasa • 27. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:31:16)

Aż 11 goli w Wilanowie. Skuteczniejsi okazali się gospodarze, którzy odnieśli zwycięstwo 7:4 z GI Malepszy Futsalem Leszno. Skuteczne ataki Sebastiana Wojciechowskiego oraz Mateusza Lisowskiego to było za mało do zapunktowania dla zespołu z Wielkopolski.

40

39
    Gol dla Klubu Sportowego Futsal Leszno!
    Strzelcem bramki SEBASTIAN WOJCIECHOWSKI.

Również doświadczony Sebastian Wojciechowski z dubletem na koncie. W tym meczu defensywa ma absolutnie drugoplanowe znaczenie.

38
    Po stracie futsalówki na połowie przeciwnika gospodarze ratowali się natychmiast przewinieniem, które miało uniemożliwić przeciwnikom przeprowadzenie kontrataku. Skuteczne zachowanie, a i obyło się bez żółtego kartonika.

37
    Ostatnia faza dynamicznego starcia.

36
    Strzelcem bramki MATEUSZ LISOWSKI.

Nie odpuszcza gospodarzom Mateusz Lisowski. Dublet tego zawodnika!

35
    Gol dla AZS-u UW Wilanów!
    Strzelcem bramki MACIEJ PIKIEWICZ.

Ponownie rozmontowana defensywa przeciwnika z Wielkopolski. Tym razem w odpowiednim miejscu i czasie znalazł się pod bramką Maciej Pikiewicz.

34
    Kolejne przyspieszenie w hali w Wilanowie.

33
    Chwila przestoju w energicznym pojedynku.

32
    Od rzutu rożnego gospodarze. Przed wykonaniem stałego fragmentu gry porozumiewawcze gesty. Kopnięcie nieprzyjemne, ale poradziła sobie defensywa przeciwnika i nie dopuściła do oddania strzału do siatki.

30
    Strzelcem bramki SYLWESTER WIELGAT.

Tuż przed półmetkiem w pierwszej połowie spotkania gospodarze cieszą się z kolejnego trafienia.

30
    Druga połowa meczu na półmetku i na pewno nie brakuje w tej konfrontacji mocnych wrażeń.

29

Ekspresowa odpowiedź Akademików, którzy ponownie mają trzybramkowe prowadzenie dzięki wysiłkom Macieja Pikiewicza.

28
    Adrian Niedźwiecki napomniany za ostre przewinienie.

27

Drugie trafienie zespołu z Wielkopolski i jeszcze może być interesująco w tej konfrontacji. Mateusz Lisowski odpowiedział na popisy Michała Klausa.

27
    Musieli sposobić się gospodarze do dynamicznego powrotu, ponieważ rozpędzeni w swoim kontrataku byli rywale. Ostatecznie podanie, które w założeniu miało być ostatnim, zostało zatrzymane przez zawodnika broniącego. Tylko rzut rożny.

26
    GI Malepszy próbuje narzucić własne warunki rywalizacji przeciwnikom.

25
    Po przerwie jedno przewinienie na koncie gospodarzy, a dwa po stronie gości.

Gole: 16. Klaus (kar.), 18. Klaus, 21. Lifanow, 23. Klaus, 29. Pikiewicz, 30. Wielgat, 35. Pikiewicz – 11. Wojciechowski, 27. Lisowski, 36. Lisowski, 39. Wojciechowski

Kartki:   16. Wojciechowski (LES), 28. Niedźwiecki (LES)

AZS UW Darkomp Wilanów: Mianowicz, Wójcik, Kozłowski – Wielgus, Klaus, Lifanow, Starek, Marcinkowski, Pikiewicz, Żebrowski, Offert, Piwowarczyk, Dobkowski, Rabiej, Wielgat, Buczek, Lisniczenko, Górzyński, Golik, Opatowski.

Trener: Maciej Karczyński

GI Malepszy Arth Soft Leszno: Długosz, Jarożek, Charrier – Lisowski, Niedźwiedzki, Konopacki, Pietruszko, Molicki, Kąkol, Wojtyniak, Firańczyk, Wojciechowski, Douglas, Siecla, Betowski, Solecki, Olszak, Maciejewski.

Trener: Tomasz Trznadel

Sędziowie: Frąk, Śliwa – Cienki, Brudnicka