Korona – Śląsk 3:1 (koniec)
Korona Kielce
3:1 (2:0)
Śląsk Wrocław
Poniedziałek 01.08.2022, 19:00 • Stadion Miejski, Kielce • PKO Ekstraklasa • Runda 3

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:17:23)

Śląsk pokonany w Kielcach

Korona Kielce z pierwszym zwycięstwem po powrocie do PKO Ekstraklasy. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego pokonali Śląsk Wrocław 3:1 dzięki dubletowi Bartosza Śpiączki, a także uderzeniu do bramki Jakuba Łukowskiego. Goście odpowiedzieli tylko jednym trafieniem Johna Yeboaha.

90+5
    90+4. Bartosz ŚPIĄCZKA - 3:1

90+4
    Gol dla Korony!
    Strzelcem bramki BARTOSZ ŚPIĄCZKA.

Już w doliczonym czasie drugie uderzenie Bartosza Śpiączki z główki do bramki! Korona Kielce zdobędzie komplet punktów.

90+2
    Ponownie z powodzeniem interweniował Konrad Forenc.

90+1
    Michał Szromnik rozprawił się z płaskim uderzeniem Luki Zarandii zza linii pola karnego.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89
    Przewinienie w centrum boiska poirytowanego Adriana Łyszczarza.
    87. Adrian Łyszczarz strzelił z rzutu wolnego

87
    Bardzo ciekawe uderzenie z rzutu wolnego Adriana Łyszczarza, ale piłka nie zaskoczyła ustawionego w odpowiednim miejscu Konrada Forenca!

86
    Szansa na doprowadzenie do remisu z rzutu wolnego po przewinieniu na Johnie Yeboahu.

84
    W ostatnim momencie wyratował się Michał Szromnik i nie stracił futbolówki w pobliżu własnej bramki na rzecz sunącego brawurowym wślizgiem Bartosza Śpiączki.

83
    Przerwa w grze spowodowana urazem Miłosza Trojaka.

82
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław:
    z boiska schodzi Caye Quintana, na boisku pojawia się Sebastian Bergier.

80
    Michał Szromnik poradził sobie z przedłużeniem dalekiego wrzutu z autu wykonanego przez Maria Zebicia. Wrocławianom pozostało zaledwie 10 minut podstawowego czasu na doprowadzenie do remisu.

79
    Nieudane wykonanie rzutu rożnego, mimo to podopieczni Ivana Djurdjevicia pozostają w posiadaniu piłki na połowie przeciwnika.

78
    Zmiana w drużynie Korona Kielce:
    z boiska schodzi Adam Deja, na boisku pojawia się Mario Zebić.

77
    Kolejna akcja Johna Yeboaha została poskromiona w pobliżu pola karnego przeciwnika.

76
    Nieudana wymiana podań na połowie przeciwnika zaproponowana przez Bartosza Śpiączkę oraz Jacka Kiełba.

74
    z boiska schodzi Marcin Szpakowski, na boisku pojawia się Roberto Corral.
    74. Patrick Olsen nie pokonał bramkarza

74
    Wymiana podań przed polem karnym beniaminka zakończona płaskim uderzeniem Patricka Olsena. Nie ma wyrównania, ponieważ znakomicie interweniował Konrad Forenc. Caye Quintana nie został dopuszczony do dobitki przez defensora kielczan!

71
    Korona Kielce nie potrafi dłużej utrzymać się w posiadaniu piłki, co zapowiada bronienie minimalnego prowadzenia w ostatniej fazie meczu.

70
    Zespół gospodarzy spokojnie wymienił podania na własnej połowie boiska. Nie spieszył się tym razem ze swoim rozegraniem, dlatego rywale mieli czas na rozstawienie się w defensywie.

68
    W ostatnich minutach spotkania zdecydowanie więcej zmian personalnych niż niebezpiecznych sytuacji podbramkowych.

66
    z boiska schodzi Javier Hyjek, na boisku pojawia się Michał Rzuchowski.

66
    z boiska schodzi Petr Schwarz, na boisku pojawia się Adrian Łyszczarz.

65
    9940 kibiców na trybunach w Kielcach.

64
    Potrójna zmiana to reakcja szkoleniowca złocisto-krwistych na nieudane rozpoczęcie przez jego podopiecznych drugiej połowy spotkania.

62
    z boiska schodzi Jakub Łukowski, na boisku pojawia się Luka Zarandia.

62
    z boiska schodzi Dalibor Takáč, na boisku pojawia się Oskar Sewerzyński.

62
    z boiska schodzi Jacek Podgórski, na boisku pojawia się Jacek Kiełb.

60
    Sasa Balić nie pozwolił na szybkie podniesienie się z boiska Johnowi Yeboahowi. Sędzia na razie nie pokazuje defensorowi Korony Kielce drugiego żółtego kartonika.
    Nie gaśnie nadzieja w Śląsku

58
    Niebezpieczne zderzenie w powietrzu między Miłoszem Trojakiem a Caye Quintaną.

56
    Drużyna z województwa świętokrzyskiego musi się poprawić po kompletnie nieudanych, ostatnich minutach spotkania.

55
    Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane zawodnikom z województwa dolnośląskiego. Korona Kielce podeszła wyższym pressingiem.

53
    Nabrali pewności siebie podopieczni Ivana Djurdjevicia i wymieniają podania na połowie przeciwnika.

51
    Skomplikowała się nieco sytuacja kielczan, ale to niezmiennie oni są bliżej odniesienia zwycięstwa.

50
    Kolejna szansa na gola wykreowana przez Johna Yeboaha i zapachniało mocno wyrównaniem, ale tym razem Konrad Forenc spisał się znakomicie miedzy słupkami!
    48. John YEBOAH - 2:1

48
    Gol dla Śląska!
    Strzelcem bramki JOHN YEBOAH.

Trafienie kontaktowe krótko po przerwie i jeszcze powinno być interesująco na stadionie w Kielcach. Zmiennik wyprowadził w pole Kyryło Petrowa, a po uderzeniu był rykoszet od Adama Deji, który utrudnił powstrzymanie piłki Konradowi Forencowi!

47
    Pierwsza szarża po przerwie przeprowadzona przez beniaminka i ryzykownie, ale skutecznie interweniował wewnątrz własnego pola karnego Konrad Poprawa.

46
    z boiska schodzi Dennis Jastrzembski, na boisku pojawia się Nahuel Leiva.

46
    z boiska schodzi Piotr Samiec-Talar, na boisku pojawia się John Yeboah.

46

Pozostało oczekiwać na wznowienie spotkania.
    Korona ma czego bronić
    Przyjezdni rozczarowują

Pierwsza połowa meczu dla beniaminka. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego zdobyli prowadzenie strzałem Bartosza Śpiączki, a drugie uderzenie do bramki Michała Szromnika oddał Jakub Łukowski. 2:0 po 45 minutach.

45+1

45
    Doliczona minuta.

45
    Nieudane wykonanie stałego fragmentu gry i nie dość, że futbolówka zaliczyła lądowanie w rękawicach Konrada Forenca, to jeszcze było przewinienie w polu karnym kielczan.

44
    Jeszcze Śląsk Wrocław ma możliwość zagrożenia gospodarzom z rzutu rożnego.

42
    Sasa Balić napomniany żółtą kartką za awanturowanie się po faulu Patricka Olsena.

42
    Patrick Olsen napomniany żółtą kartką za przewinienie w centrum pola.

40
    Płaskie wstrzelenie w pobliże bramki Korony Kielce zostało powstrzymane przez Miłosza Trojaka. Nie pozwolił on na wykonanie asysty Dennisowi Jastrzembskiemu.

37
    Raz po raz komplikuje się sytuacja Śląska Wrocław i nie potrafi on odpowiedzieć żadnym konkretem w ofensywie.
    35. Jakub ŁUKOWSKI - 2:0

35
    Strzelcem bramki JAKUB ŁUKOWSKI.

Korona idzie za uderzeniem! 2:0 w kwadransie poprzedzającym przerwę. Znakomita akcja bramkowa Jakuba Łukowskiego. Poradził on sobie z dwoma przeciwnikami, po czym kapitalnie przymierzył za kołnierz Michała Szromnika. Bardzo dobry lob z okolicy linii pola karnego.

34
    Sasa Balić musi żwawo powracać do obrony, ponieważ jego szarża na skrzydle została zahamowana zgodnie z przepisami piłkarskimi.

32
    Pierwsza szansa na doprowadzenie do remisu. Konrad Forenc wykazał się między słupkami w bramce Korony Kielce po niebezpiecznym zagraniu Dennisa Jastrzembskiego.

30
    Po bramce Bartosza Śpiączki goście muszą organizować się do odrabiania strat do Korony Kielce.
    27. Bartosz ŚPIĄCZKA - 1:0

27

Korona na prowadzeniu! Kielczanie zdołali strzelić gola i powiększyć poziom trudności meczu wrocławianom. Bartosz Śpiączka urwał się przeciwnikom i wykonał precyzyjne uderzenie głową w narożnik bramki Michała Szromnika. Dobre dośrodkowanie wykonał z prawego skrzydła Adrian Danek.

26
    Kolejne nieudane rozegranie zawodników w zielonych strojach z białymi elementami. Ustawili się ponownie w obronie podopieczni Leszka Ojrzyńskiego.

25
    Przerwa w grze spowodowana bolesnym upadkiem na boisko Caye Quintany po zderzeniu z Adamem Deją.

24
    Wymiana podań w bocznym sektorze boiska. Goście nie znaleźli tam miejsca na wykonanie dośrodkowania, ani oddanie strzału, dlatego przenieśli ciężar gry na przeciwne skrzydło.

22
    Krążyła piłka między zawodnikami Śląska Wrocław, ale nie wypracowali oni ponownie miejsca do oddania uderzenia między obrońcami Korony Kielce.

20
    Przed wykonaniem rzutu rożnego jest krótka przerwa w grze spowodowana urazem Bartosza Śpiączki.

19
    Piłkarze nie rozpieszczają publiczności dużą liczbą sytuacji podbramkowych.

17
    Piotr Samiec-Talar nie poradził sobie ze skutecznie interweniującym na boku boiska Sasą Baliciem.

15
    Za drużynami bezbramkowy kwadrans spotkania.

14
    Spokojne rozegranie zawodników z Wrocławia. Aż za spokojne i Korona Kielce nie miała jakiegokolwiek problemu z rozmontowaniem tego ataku.

12
    Przed wykonaniem rzutu rożnego przez Koronę Kielce, była interwencja sędziego, ponieważ piłkarze nie przebierali w środkach w walce o pozycje.

10
    Przerwa w grze spowodowana bolesnym potraktowaniem jednego z podopiecznych Ivana Djurdjevicia.

9
    Zaczynają odpowiadać swoimi atakami podopieczni Ivana Djurdjevicia, ale zostali powstrzymani na lewej stronie boiska.

6
    Bartosz Śpiączka poszukiwał dla siebie miejsca do oddania niebezpiecznego uderzenia zza pola karnego do bramki Michała Szromnika. Na razie jeszcze nie udała mu się ta sztuka.

4
    Ponownie gospodarze w pobliżu pola karnego przeciwnika. Po przewinieniu na Jakubie Łukowskim była możliwość zranienia Śląska Wrocław z rzutu wolnego.

3
    Powstrzymanie pierwszego w meczu uderzenia celnego nie było problemem dla ustawionego centralnie w bramce Michała Szromnika.

2
    Korona Kielce w klasycznych żółto-czerwonych pasiakach, a Śląsk Wrocław na zielono z białymi elementami.

1

Korona Kielce: Forenc (C) – Danek, Trojak, Petrow, Balić – Łukowski, Deja, Szpakowski, Takáč, Podgórski – Śpiączka.
    Rezerwowi: Zapytowski – Corral, Frączczak, Jac. Kiełb, Szymusik, Sewerzyński, Zarandia, Zebić, Szykawka.
    Trener: Leszek Ojrzyński

Śląsk Wrocław: Szromnik – Janasik, Poprawa, Grétarsson, V. Garcia – Olsen – Samiec-Talar, Schwarz, Hyjek, Jastrzembski – Quintana.
    Rezerwowi: Leszczyński – Verdasca, Bejger, Yeboah, Leiva, Konczkowski, Rzuchowski, Bergier, Łyszczarz.
    Trener: Ivan Djurdjević

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).
    Rozgrzewka Wojskowych
    Jedenastka Korony
    Ustawienie Śląska

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Kielcach. Korona zmierzy się w nim ze Śląskiem Wrocław. Pierwszy gwizdek Tomasza Wajdy w poniedziałek o godzinie 19.
    Korona powalczy u siebie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Gole: 27. Śpiączka, 35. Łukowski, 90+4. Śpiączka – 48. Yeboah

Kartki:   42. Balić (KRN) – 42. Olsen (SLA)

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
    Strzały celne: 6:4. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 0:0. Foule: 16:11.
    Korona Kielce: Forenc (C) – Danek, Trojak, Petrow, Balić – Łukowski (62. Zarandia), Deja (78. Zebić), Szpakowski (74. Corral), Takáč (62. Sewerzyński), Podgórski (62. Jac. Kiełb) – Śpiączka.
    Zmiany: Zapytowski – Frączczak, Szymusik, Szykawka.

Śląsk Wrocław: Szromnik – Janasik, Poprawa, Grétarsson, V. Garcia – Olsen – Samiec-Talar (46. Yeboah), Schwarz (66. Łyszczarz), Hyjek (66. Rzuchowski), Jastrzembski (46. Leiva) – Quintana (82. Bergier).
    Zmiany: Leszczyński – Verdasca, Bejger, Konczkowski.

Sędziowie: Tomasz Wajda (Żywiec)