Motor – Wisła Pu. 2:6 (koniec) | KKS – Lech II P. 2:2 (koniec) | Jastrzębie – Zagłębie II 3:1 (koniec)
Stomil – Śląsk II 1:0 (koniec) | Polonia W. – Kotwica 1:1 (koniec)
Stomil Olsztyn
1:0 (0:0)
Śląsk II Wrocław
Niedziela 18.09.2022, 15:00 • Stadion OSiR, Olsztyn • 2. Liga • 11. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.
    Przygotowania Stomilu

Zapraszamy na relację na żywo z meczu eWinner II ligi w Olsztynie. Stomil zmierzy się w nim ze Śląskiem II Wrocław. Aleksander Kozieł rozpocznie rywalizację w niedzielę o godzinie 15.

1

3
    Pora na pierwsze ataki obu jedenastek w tym meczu.

5
    Śląsk II Wrocław próbował przedostać się w pobliże bramki przeciwnika atakiem z wykorzystaniem lewego skrzydła.

8
    Piłka skierowana na skrzydło. Została ona tam rozegrana w duecie przez defensora oraz pomocnika. Dośrodkowanie nie było odpowiednio wypieszczone i nie zostało podsumowane uderzeniem.

10
    Przed Stomilem Olsztyn otwiera się możliwość zdobycia prowadzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

12
    Konfrontacja w centrum boiska, ale nie widać tam na razie dominacji którejkolwiek z drużyn.

15
    Bezbramkowy kwadrans rywalizacji za drużynami.

17
    Szybko krążyła piłka między przyjezdnymi i zanosiło się na stworzenie przez nich sytuacji podbramkowej. Wymiana podań została przerwana w ostatnim momencie i atakującym udało się wyłącznie wypracować wznowienie od rzutu wolnego. Broniący mają możliwość poprawienia szyków obronnych.

20
    Nie widać na razie specjalnego wigoru w poczynaniach ofensywnych obu jedenastek. To raczej wciąż wzajemne badanie swoich możliwości.

23
    Kompletnie nieudane dośrodkowanie na zakończenie akcji oskrzydlającej Śląska II Wrocław.

30
    Za drugoligowcami dwa kwadranse spotkania i niezmiennie brakuje wykończenia w ich atakach. Było co prawda uderzenie celne, ale nie sprawiło ono jakiegokolwiek problemu dobrze ustawionemu bramkarzowi.

32
    Wznowienie od bramki zostało przyznane Józefowi Burcie.

35
    Przyspieszenie gospodarzy. Piłkarze wrzucili wyższy bieg i starali się zagrozić przeciwnikowi szybką wymianą podań w centrum boiska.

39
    Przerwa w grze spowodowana niebezpiecznie wyglądającym urazem.

40
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu do zakończenia pierwszej połowy meczu.

42
    Wznowienie od rzutu wolnego zostało przyznane zawodnikom z województwa dolnośląskiego.

44
    Jeszcze szanse na zdobycie prowadzenia w pierwszej połowie, ale ataki nie są specjalnie energiczne.

45
    Doliczony czas.

45+1

Pierwsza połowa zakończona z bezbramkowym wynikiem. Jak dotąd ani zawodnikom Stomilu Olsztyn, ani piłkarzom Śląska II Wrocław nie udało się przeprowadzić ataku z uderzeniem do bramki.

Pozostało oczekiwać na wznowienie spotkania po przerwie.
    Mecz walki - to nie brzmi dobrze
    Stomil musi podkręcić tempo

Niebawem wznowienie spotkania.

46

47
    Niebawem przekonamy się, czy piłkarze przygotowali lepszy sposób na atakowanie w drugiej połowie, w porozumieniu ze swoimi szkoleniowcami.

53
    Przemysław Bargiel pierwszym w meczu zawodnikiem napomnianym żółtą kartką za przewinienie.

55
    To było dynamiczne i mogło się podobać widzom. Przyspieszenie gospodarzy w centrum boiska, a crossowe podanie było wypieszczone. Gorzej, że akcja nie została zakończona równie dobrym ostatnim podaniem, ponieważ otworzyła się możliwość poprawienia wyniku.

60
    Godzina rywalizacji za drużynami na olsztyńskim stadionie.

62
    Niebawem na boisku zameldują się piłkarze, którzy rozpoczęli spotkanie na ławce rezerwowych.

65
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn:
    z boiska schodzi Spychała, na boisku pojawia się Szypulski.

68
    z boiska schodzi Florek, na boisku pojawia się Niewiadomski.

70
    Coraz więcej stałych fragmentów gry, ale radzą sobie piłkarze broniący z zawodnikami ofensywnymi.

72
    Drużyna gości podeszła w okolicę pola karnego przeciwnika. Próba kombinacyjnego wymienienia podań, ale zorientowała się w odpowiednim momencie defensywa gospodarzy.

73
    Shun Shibata napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

73
    Olivier Wypart napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

74
    Nieudane wykonanie rzutu rożnego przez zawodników z Warmii.

74
    Zmiana w drużynie Śląsk II Wrocław:
    z boiska schodzi Szmigiel, na boisku pojawia się Gerstenstein.

74
    z boiska schodzi Bargiel, na boisku pojawia się Zylla.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu przed zakończeniem spotkania.

75
    Żółta kartka dla zespołu Śląsk II Wrocław (Kacper Radkowski).

81
    Kuba Lizakowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

84
    Filip Wójcik napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

85
    Pozostało zaledwie pięć minut do zakończenia wciąż bezbramkowego spotkania. Posypały się żółte kartoniki zamiast goli.

87
    z boiska schodzi Lizakowski, na boisku pojawia się Lisowski.

87
    z boiska schodzi Pisarczuk, na boisku pojawia się Młynarczyk.

87
    z boiska schodzi Wójcik, na boisku pojawia się Kurbiel.

88
    Robert Pisarczuk kolejnym zawodnikiem z żółtym kartonikiem na koncie.

89
    Mateusz Lisowski napomniany żółtą kartką po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

90
    Gol dla Stomilu!
    Strzelcem bramki JAKUB TECŁAW.

Kibice gospodarze nagrodzeni za cierpliwość. Ostatnia minuta podstawowego czasu i jest przełom. Po uderzeniu Jakuba Tecława jest prowadzenie 1:0 Stomilu Olsztyn!

90
    Doliczony czas do podstawowego.
    90+2. Jest przełom!

90+3
    z boiska schodzi Hyjek, na boisku pojawia się Gryglak.

90+4
    Sebastian Szypulski napomniany żółtą kartką w doliczonym czasie.

90+5

Stomil Olsztyn zapewnił sobie skromne zwycięstwo 1:0 ze Śląskiem II Wrocław strzałem Jakuba Tecława w ostatniej minucie podstawowego czasu. Drużyna z województwa dolnośląskiego powróci do bazy bez jakiegokolwiek punktu.

Faule: 12:23.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:06:01)

Gole: 90. Tecław

Kartki:   73. Shibata (OLS), 84. Wójcik (OLS), 90+4. Szypulski (OLS) – 53. Bargiel (SL2), 73. Wypart (SL2), 75. Radkowski (SL2), 81. Lizakowski (SL2), 88. Pisarczuk (SL2), 89. Lisowski (SL2)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 3:1. Strzały niecelne: 11:1. Rzuty rożne: 8:4. Spalone: 5:3. Foule: 12:23.
    Stomil Olsztyn: Mądrzyk – Szabaciuk, Tecław, Kuban, Maćkowiak, Wójcik (87. Kurbiel), Żwir, Spychała (65. Szypulski), Shibata, Werick, Florek (68. Niewiadomski).

Zmiany: Syldatk – Szypulski, Krawczun, Kurbiel, Niewiadomski, Jońca, Jarzynka, Walencik, Karlikowski.

Trener: Szymon Grabowski

Śląsk II Wrocław: Burta – Radkowski, Lizakowski (87. Lisowski), Bejger, Stawny, Wypart, Pisarczuk (87. Młynarczyk), Hyjek (90. Gryglak), Bargiel (74. Zylla), Szmigiel (74. Gerstenstein), Samiec-Talar.

Zmiany: Głogowski – Zylla, Gryglak, Dryja, Młynarczyk, Pawelec, Caliński, Gerstenstein, Lisowski.

Trener: Krzysztof Wołczek

Sędziowie: Aleksander Kozieł (Kielce)