Śląsk II – Znicz 1:3 (koniec) | Olimpia E. – Kotwica 2:0 (koniec) | Stomil – Lech II P. 2:2 (koniec)
Pogoń Sdl. – Wisła Pu. 1:1 (koniec) | Motor – Siarka T. 0:0 (koniec) | Polkowice – Radunia 0:1 (koniec)
Śląsk II Wrocław
1:3 (0:0)
Znicz Pruszków
Sobota 01.10.2022, 13:00 • Stadion Oporowska, Wrocław • 2. Liga • 13. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.
    Śląsk przegrał poprzedni mecz

Zapraszamy na relację na żywo z meczu eWinner II ligi we Wrocławiu. Śląsk II zmierzy się w nim ze Zniczem Pruszków. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 13 przy Oporowskiej.
    Jedenastka gospodarzy

Śląsk II Wrocław: Mielcarz – Caliński, Pawelec, Wypart, Gerstenstein, Pisarczuk, Gryglak, Szmigiel, Zylla, Samiec-Talar, Bergier.
    Rezerwowi: Boruc – Macenko, Bargiel, Radkowski, Młynarczyk, Krocz, Kurowski, Lizakowski, Lisowski.
    Trener: Krzysztof Wołczek

Znicz Pruszków: Misztal – Juchymowicz, Bogusławski, Grudziński, Moskwik, Pomorski, Proczek, Cegiełka, Barnowski, Firlej, Nagamatsu.
    Rezerwowi: Grzegorzewski – Winglarek, Możdżeń, Skórecki, Flisiuk, Niewiadomski, Czarnowski, Tabara, Nowak.
    Trener: Mariusz Misiura

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).

1

2
    Po dośrodkowaniu Pawła Moskwika przyjezdni domagali się przyznania im rzutu karnego. Upadek jednego z zawodników Znicza Pruszków nie przekonał sędziego Szymona Lizaka do użycia gwizdka.

4
    Nieudane podanie zawodnika Śląska II Wrocław i piłka znalazła się pod nogami Piotra Misztala.

6
    Na razie nieudane rozegrania podopiecznych Krzysztofa Wołczka.

7
    Podanie na skraj pola karnego Śląska II Wrocław do Shumy Nagamatsu. Płaskie uderzenie Japończyka nie stanowiło jednak dużego niebezpieczeństwa dla bramkarza gospodarzy.

9
    Skuteczna gra wrocławian na utrzymanie futbolówki.

9
    Sebastian Bergier odpowiedział na niedawne uderzenie Shumy Nagamatsu i zrobiło się bardzo niebezpiecznie dla przyjezdnych. Robinsonada Piotra Misztala uratowała zawodników Znicza Pruszków!

11
    Znicz Pruszków ma na razie problem z wysoko zakładanym pressingiem przez podopiecznych Krzysztofa Wołczka.

13
    Po odbitym rykoszetem uderzeniu będzie jeszcze szansa na pokonanie Piotra Misztala po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

15
    Na zakończenie kwadransa otwierającego spotkanie kompletnie nieudane podanie w kierunku najbardziej wysuniętych w Zniczu Pruszków Macieja Firleja oraz Shumy Nagamatsu.

16
    Nikomu nie udało się oddać uderzenia po dośrodkowaniu, a ponadto jeden z zawodników Śląska II Wrocław znalazł się na spalonym.

20
    Starcie rozpoczęło się całkiem obiecująco, ponieważ w pierwszym kwadransie drużyny postraszyły się dwoma uderzeniami. Shuma Nagamatsu nie przymierzył w bramkę gospodarzy, a Sebastian Bergier nie pokonał potężnym strzałem Piotra Misztala.

21
    Korner dla zespołu z województwa mazowieckiego. Dochodząca piłka została wybita przez ustawionego w odpowiednim miejscu Mariusza Pawelca.

23
    W 23. minucie pierwszą szansę na zdobycie gola dla Znicza miał najskuteczniejszy w lidze Maciej Firlej. Po dośrodkowaniu Pawła Moskwika nie udało mu się odpowiednio przymierzyć w bramkę Śląska II Wrocław!

24
    Mariusz Pawelec poradził sobie z kolejnym przyspieszeniem Pawła Moskwika na lewej stronie boiska.

27
    Mariusz Pawelec napomniany żółtą kartką za przewinienie na Pawle Moskwiku.

28
    Ponownie dobrze wymierzone dośrodkowanie Pawła Moskwika. Tym razem uruchomił on wrzutką z rzutu wolnego jednego z kompanów z zespołu, ale temu nie udało się oddać uderzenia w bramkę wrocławian.

30
    Dwa kwadranse spotkania za zespołami.

31
    Zablokowane ofiarnym wślizgiem płaskie uderzenie Macieja Firleja.

32
    Tym razem blokowane uderzenia gospodarzy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotra Samca-Talara.

34
    Widać mankamenty w grze obu jedenastek, które niezmiennie nie pozwalają na zdobycie prowadzenia.

35
    Niegroźne uderzenie Mateusza Cegiełki zza pola karnego.

37
    Gonią piłkarze z województwa mazowieckiego i nie pozwalają gospodarzom na nadanie wyższego tempa atakowi pozycyjnemu.

38
    Coraz mniej czasu pozostało na zdobycie prowadzenia w pierwszej połowie spotkania.

40
    Podanie Shumy Nagamatsu do Dawida Barnowskiego, którego dwa dośrodkowania zostały zablokowane.

43
    Jeszcze szansa dla Znicza Pruszków na zdobycie prowadzenia z rzutu rożnego. Zabrakło podsumowania dośrodkowaniu Pawła Moskwika.

45
    Doliczona minuta.

45+1
    Kolejne nieudane wykończenie Macieja Firleja, który w pierwszej połowie nie był skutecznym napastnikiem.

45+1

Pierwsza połowa zakończona bezbramkowym remisem. Na początku wyrównana rywalizacja, później pod dyktando Znicza Pruszków, ale tak gospodarzom, jak również gościom zabrakło skuteczności.

Czekamy na wznowienie spotkania po przerwie.

Piłkarze przygotowani do wznowienia rywalizacji.

46

46
    Zmiana w drużynie Śląsk II Wrocław:
    z boiska schodzi Samiec-Talar, na boisku pojawia się Kurowski.

46
    z boiska schodzi Bergier, na boisku pojawia się Krocz.

48
    Kompletnie nieudane podanie w kierunku pola karnego gospodarzy.

50
    Dużo chaosu z obu stron po wznowieniu rywalizacji i nie jest to optymistyczny prognostyk.

52
    Piłka po dośrodkowaniu spadła na górnej siatce w bramce strzeżonej przez Oskara Mielcarza.

53
    W 53. minucie raz jeszcze spudłował zawodnik Znicza Pruszków! Mateusz Cegiełka wyprzedził obrońców Śląska II Wrocław i główkował nieznacznie obok bramki Oskara Mielcarza po dośrodkowaniu z lewego skrzydła!

54
    Blokowane uderzenia na zakończenie ataku z udziałem Marcela Zylli.

56
    Piłka uciekła Maciejowi Firlejowi i nie wypracował on sobie miejsca do oddania uderzenia zza linii pola karnego.

58
    Zaskakujące zagranie prostopadłe z rzutu wolnego, ale Śląsk II Wrocław nadział się na blok i nie zdołał kontynuować swojego obiecującego ataku.

59
    Gol dla Śląska!
    Strzelcem bramki MIŁOSZ KUROWSKI.

Trener Śląska trafił ze zmianami, ponieważ wprowadzony w przerwie Miłosz Kurowski strzelił gola na 1:0 w 59. minucie. Dubler pokonał bramkarza Znicza nieprzyjemnym, kąśliwym uderzeniem.

60
    Shuma Nagamatsu wcześnie odpowiedział niebezpiecznym uderzeniem, ale nie do pokonania przez godzinę meczu był Oskar Mielcarz.

63
    Znicz Pruszków w poszukiwaniu wyrównania, ale wygląda to w ostatnich minutach bardzo ślamazarnie.

64
    Gol dla Znicza!
    Strzelcem bramki SHUMA NAGAMATSU.

Gospodarze nie nacieszyli się długo prowadzeniem, ponieważ już w 64. minucie liderzy Znicza przeprowadzili atak na miarę wyrównania na 1:1. Shuma Nagamatsu strzelił gola po dograniu Macieja Firleja.

64
    z boiska schodzi Gryglak, na boisku pojawia się Młynarczyk.

65
    z boiska schodzi Zylla, na boisku pojawia się Radkowski.

66
    Po jednym mocnym ciosie z obu stron i następuje przegrupowanie w ofensywie.

70
    Miłosz Kurowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

71
    Strzelcem bramki MATEUSZ CEGIEŁKA.

Pruszkowianie, późno bo późno, ale poprawili skuteczność i w 71. minucie zdobył prowadzenie 2:1. Tym razem Shuma Nagamatsu asystował, a jego podanie podsumował celnym uderzeniem Mateusz Cegiełka.

71
    z boiska schodzi Pawelec, na boisku pojawia się Macenko.

74
    Tylko nieskuteczność Macieja Firleja daje jeszcze gospodarzom nadzieję w zapunktowanie.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu.

77
    Podanie Roberta Pisarczuka z rzutu wolnego przed pole karne Znicza Pruszków, ale uderzenie nie przebiło się przez gąszcz zawodników broniących gości.

79
    Jak dotąd nie zmieniał szkoleniowiec przyjezdnych.

81
    Strzelcem bramki KRYSTIAN POMORSKI.

Efektowna akcja indywidualna zakończona uderzeniem do bramki Oskara Mielcarza. Krystian Pomorski najpewniej zagwarantował Zniczowi Pruszków zdobycie kompletu punktów.

83
    Maciej Firlej oddał płaskie uderzenie obok bramki wrocławian w sytuacji sam na sam z Oskarem Mielcarzem.

85
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

87
    Zmiana w drużynie Znicz Pruszków:
    z boiska schodzi Firlej, na boisku pojawia się Czarnowski.

89
    z boiska schodzi Cegiełka, na boisku pojawia się Możdżeń.

90
    z boiska schodzi Bogusławski, na boisku pojawia się Winglarek.

90
    Doliczony czas.

90+1
    z boiska schodzi Nagamatsu, na boisku pojawia się Skórecki.

90+3

Po przerwie aż cztery gole. Co prawda pierwszego strzelili gospodarze, ale tylko rozdrażnili Znicza Pruszków, który odwrócił wynik na 3:1.

Posiadanie piłki: 57% : 43%.
    Strzały na bramkę: 3:6.
    Strzały niecelne: 5:9.
    Rzuty rożne: 7:7.
    Spalone: 3:1.
    Faule: 8:8.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (15:06:34)

Gole: 59. Kurowski – 64. Nagamatsu, 71. Cegiełka, 81. Pomorski

Kartki:   27. Pawelec (SL2), 70. Kurowski (SL2)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 3:6. Strzały niecelne: 5:9. Rzuty rożne: 7:7. Spalone: 3:1. Foule: 8:8.
    Śląsk II Wrocław: Mielcarz – Caliński, Pawelec (71. Macenko), Wypart, Gerstenstein, Pisarczuk, Gryglak (64. Młynarczyk), Szmigiel, Zylla (65. Radkowski), Samiec-Talar (46. Kurowski), Bergier (46. Krocz).

Zmiany: Boruc – Macenko, Bargiel, Radkowski, Młynarczyk, Krocz, Kurowski, Lizakowski, Lisowski.

Znicz Pruszków: Misztal – Juchymowicz, Bogusławski (90. Winglarek), Grudziński, Moskwik, Pomorski, Proczek, Cegiełka (89. Możdżeń), Barnowski, Firlej (87. Czarnowski), Nagamatsu (90. Skórecki).

Zmiany: Grzegorzewski – Winglarek, Możdżeń, Skórecki, Flisiuk, Niewiadomski, Czarnowski, Tabara, Nowak.

Sędziowie: Szymon Lizak (Poznań)