Środa 12.10.2022, 14:30 • Stadion MOSiR, Zielona Góra • Fortuna Puchar Polski

47
    Gol dla Lechii!
    Strzelcem bramki RAFAŁ OSTROWSKI.

Gospodarze ponownie na dwubramkowym prowadzeniu! 3:1 w Zielonej Górze. Wykonanie rzutu wolnego w pierwszym tempie okazało się jeszcze nieskuteczne, ale po ponowieniu dośrodkowania było uderzenie do sieci Rafała Ostrowskiego.

45
    Gol dla Jagiellonii!
    Strzelcem bramki BARTŁOMIEJ WDOWIK.

Bramka kontaktowa blisko przerwy i Jagiellonia powiększyła szansę na odwrócenie wyniku. Bartłomiej Wdowik zgarnął piłkę blisko pola karnego po podaniu Jesusa Imaza i pokonał Wojciecha Fabisiaka strzałem technicznym!

33
    Strzelcem bramki PRZEMYSŁAW MYCAN.

Ponownie akcja trzecioligowca przeprowadzona w idealnym tempie i coraz mocniej pachnie sensacją. Kolejne uderzenie do bramki Przemysław Mycana. Po podaniu prostopadłym Mateusza Zientarskiego stanął oko w oko z bramkarzem Jagiellonii Białystok i pokonał go płaskim uderzeniem. Ciekawie, bardzo ciekawie!

9

Odważna gra trzecioligowca i jest jego prowadzenie po kilku minutach rywalizacji. Najskuteczniejszy zawodnik Lechii Zielona Góra, czyli Przemysław Mycan strzelił z bliska do siatki po dośrodkowaniu rozpędzonego Sebastiana Górskiego z lewego skrzydła.

Gole: 9. Mycan, 33. Mycan, 47. Ostrowski – 45. Wdowik

Kartki:   40. Kurowski (ZIG), 62. Dzidek (ZIG) – 53. Pospisil (JAG), 58. Cernych (JAG)

Spudłowany karny!: 17. Pospisil (JAG), nietrafiony

Posiadanie piłki: 36 % : 64 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 5:3. Rzuty rożne: 2:2. Spalone: 1:2. Foule: 4:8.
    Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Estigarribia, Kurowski (67. Zając), Ostrowski, Górski (75. Malec), Babij, Surożyński, Łoboda (75. Szwed), Mycan, Dzidek (67. Lechowicz), Zientarski (83. Maćkowiak).

Zmiany: Słodki – Lechowicz, Zając, Szwed, Żurawski, Staskiewicz, Malec, Maćkowiak, Kolodenny.

Trener: Andrzej Sawicki

Jagiellonia Białystok: Abramowicz – Wdowik, Tiru, Matysik (46. Puerto), Nastić, Lewicki (67. Łaski), Pospisil (55. Wojciechowski), Nene, Imaz, Cernych (67. Bortniczuk), Kowalski (55. Gual).

Zmiany: Alomerović – Puerto, Camara, Bida, wojciechowski, Gual, Bortniczuk, Trubeha, Łaski.

Trener: Maciej Stolarczyk

Sędziowie: Karol Arys (Szczecin)