Jastrzębie – Olimpia E. 0:2 (koniec)
GKS Jastrzębie
0:2 (0:1)
Olimpia Elbląg
Środa 26.10.2022, 17:00 • Stadion Miejski MOSiR, Jastrzębie • 2. Liga • 17. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:55:27)

Jastrzębianie pokonani

W zaledwie kilka dni Olimpia Elbląg zdobyła komplet punktów na terenie Garbarni Kraków i na stadionie GKS-u Jastrzębie. Wygrana 2:0 podopiecznych Przemysława Gomułki była przekonująca. Gospodarze nie mieli dużo do powiedzenia na boisku.

Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg:
    z boiska schodzi Danilczyk, na boisku pojawia się Famulak.

85
    z boiska schodzi Stasiak, na boisku pojawia się Łabecki.

84
    Zmiana w drużynie GKS Jastrzębie:
    z boiska schodzi Mucha, na boisku pojawia się Misala.

82
    Konrad Gutowski kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką.

81
    Uderzenie Bartosza Borunia nieznacznie obok bramki.

79
    z boiska schodzi Jakubczyk, na boisku pojawia się Gutowski.

79
    z boiska schodzi Stefaniak, na boisku pojawia się Filipczyk.

78
    z boiska schodzi Wybraniec, na boisku pojawia się Ali.

77
    Dwubramkowe prowadzenie daje już sporo spokoju gościom.

75
    Gol dla Olimpii!
    Strzelcem bramki ARON STASIAK.

W odpowiedzi Olimpia niemal natychmiast przeprowadziła atak na 2:0. Aron Stasiak oddał strzał do odsłoniętej bramki i wymierzył karę Grzegorzowi Drazikowi za nonszalanckie wyjście poza własne pole karne!

75
    Dopiero w 75. minucie zapachniało wyrównaniem, ale piłka odbiła się od słupka po zagraniu z rzutu wolnego!

74
    Patryk Jakubczyk napomniany żółtą kartką za przewinienie na wysokości własnego pola karnego.

73
    Olimpia Elbląg coraz bliżej odniesienia zwycięstwa na rozpoczęcie kolejki.

71
    z boiska schodzi Wojtyra, na boisku pojawia się Rajch.

67
    Gra nie klei się gospodarzom również po zmianach trenera Grzegorza Kurdziela. GKS nie ma pomysłu na dobranie się do defensywy Olimpii, a ponadto w jego atakach brakuje dokładności.

66
    Dawid Danilczyk napomniany żółtą kartką i również tego zawodnika zabraknie w następnym spotkaniu.

65
    Po rzucie rożnym jastrzębian do kontrataku zorganizowali się goście. Zepsuli to wszystko Jan Sienkiewicz oraz Aron Stasiak.

62
    Coraz ostrzejsza gra i musi nad tym zapanować prowadzący spotkanie Robert Marciniak.

61
    Dawid Wojtyra napomniany żółtą kartką za przewinienie na boku boiska.

60
    Kacper Kawula stracił piłkę na rzecz Przemysława Lecha, a krótka akcja Olimpii Elbląg zakończyła się niecelnym strzałem Arona Stasiaka!

59
    Marcel Stefaniak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na połowie przeciwnika i ten zawodnik nie zagra w następnym meczu przeciwko Górnikowi Polkowice.

57
    Pierwsza w meczu szansa na zaskoczenie bramkarza Olimpii Elbląg rozegraniem rzutu rożnego.

56
    Robert Marciniak wybrał się z żółtym kartonikiem do ławki rezerwowych jastrzębian.

55
    Nie klei się gra gospodarzom również po dwóch zmianach personalnych.

53
    Daniel Stanclik pokazał się na połowie przeciwnika, ale jego uderzenie pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

49
    Nieudane rozegranie zespołu z województwa śląskiego i futbolówka wylądowała w dłoniach Andrzeja Witana.

48
    Przerwa w grze spowodowana urazem.

47
    Dobrze zapowiadała się akcja gości, ale została przerwana przez odpowiednio ustawionych przez ich bramkarza przeciwników.

46
    z boiska schodzi Gołuch, na boisku pojawia się Kawula.

46
    Olimpia na prowadzeniu!
    GKS Jastrzębie musi gonić przeciwnika

Pozostało oczekiwać na wznowienie spotkania po przerwie.

GKS Jastrzębie nie pokazał się z dobrej strony w pierwszej połowie. Gospodarze potrafili się utrzymać w posiadaniu piłki, ale nie byli groźni w polu karnym Olimpii. Dopiero w końcówce sprawdzili oni strzałem celnym Andrzeja witana, ale piłka nie sprawiła problemu bramkarzowi po rykoszecie.

45+1

45
    Doliczona minuta.

44
    Interwencja Andrzeja Witana po uderzeniu zmiennika Dawida Szkudlarka. Piłka wyhamowała po szczęśliwym dla przyjezdnych rykoszecie.

43
    Ostatnie ataki w pierwszej połowie spotkania.

41
    Jeszcze jedno ostre przewinienie, które nie zostało wycenione przez sędziego Szymona Marcinaka na napomnienie żółtym kartonikiem.

39
    Riposta gospodarzy i Andrzej Witan ma pretensje do obrońców za dopuszczenie do uderzenia Szymona Gołucha.

38
    Jastrzębianie utrzymują się w posiadaniu piłki, ale nie są niebezpieczni w pobliżu bramki Andrzeja Witana.

36
    z boiska schodzi Kulawiak, na boisku pojawia się Szkudlarek.

35
    Nieudane podanie w pole karne Przemysława Lecha.

34
    W 34. minucie była kolejna szansa na gola dla Olimpii! Aron Stasiak starał się pokonać Grzegorza Drazika ekwilibrystycznym strzałem po rzucie rożnym, ale zabrakło mu odrobiny dokładności. Piłka trafiła w słupek jastrzębian.

32
    Bramkarz gospodarzy ustawił swoich kompanów z defensywy przed stałym fragmentem gry. Ci zareagowali odpowiednio, w dobrym momencie i wyekspediowali piłkę po dośrodkowaniu.

30
    Dwa kwadranse spotkania za zespołami.

29
    Przyjezdni nie pozwalają jastrzębianom na pogranie z wykorzystaniem Daniela Stanclika.

28
    Przyjezdni domagali się przyznania im rzutu karnego, ale nie ma gwizdka sędziego Roberta Marciniaka.

27
    Kompletnie nieudane wykonanie rzutu wolnego przez podopiecznych Przemysława Gomułki.

26
    GKS Jastrzębie, a konkretnie Jewgienij Zacharczenko nie pozwolił Olimpijczykom na przedostanie się w pole karne.

22
    Zablokowane dośrodkowanie z lewego skrzydła i GKS Jastrzębie jeszcze nie zagroził poważnie bramce Andrzeja Witana.

20
    Jastrzębianie nie doczekali się gwizdka sędziego Roberta Marciniaka po kolizji na połowie przeciwnika.

18
    Krystian Mucha ratował się przewinieniem po niedokładnym przyjmowaniu piłki na lewej stronie boiska.

17
    GKS Jastrzębie musi organizować się do odrabiania strat.

16
    Na rozpoczęcie drugiego kwadransa spotkania niedokładne podanie Arona Stasiaka i poradzili sobie z powstrzymaniem piłki gospodarze.

13
    Strzelcem bramki JAN SIENKIEWICZ.

Już trzecia sytuacja podbramkowa Jana Sienkiewicza i wstrzelił się do bramki Grzegorza Drazika. Solowe wbiegnięcie w pole karne jastrzębian po podaniu Marcina Czernisa i skuteczne podsumowanie ataku. Olimpia na prowadzeniu 1:0!

13
    Andrzej Witan nie miał problemu z poskromieniem dośrodkowania z prawego skrzydła w pole karne przyjezdnych.

11
    Wznowienie od bramki zostało przyznane Grzegorzowi Drazikowi po nieudanym rozegraniu elblążan.

10
    Dominik Kulawiak autorem pierwszego, niecelnego strzału na bramkę strzeżoną przez Andrzeja Witana.

8
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem.

6
    Rewelacyjna akcja Jana Sienkiewicza. Zwodem zgubił przeciwnika i ruszył środkiem pola w kierunku bramki jastrzębian. Mocne uderzenie sprzed pola karnego zostało sparowane na korner przez Grzegorza Drazika!

5
    Gospodarze wykonują nieudane próby uruchomienia ustawionego na desancie Daniela Stanclika.

4
    Jan Sienkiewicz dostał podanie z głębi pola i poczęstował Grzegorza Drazika płaskim uderzeniem. Pierwsze ostrzeżenie dla jastrzębian!

3
    Na razie w posiadaniu piłki gracze z Elbląga, a gospodarze rozpoczęli rywalizację spokojnie.

2
    Olimpia Elbląg w żółtych koszulkach, a także białych spodenkach oraz getrach. Pierwsze uderzenie zza pola karnego zostało zablokowane.

1

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia meczu.
    Zestawienie gospodarzy
    Jedenastka Olimpii

Zapraszamy na relację na żywo z meczu eWinner II ligi w Jastrzębiu-Zdroju. GKS zmierzy się w nim z Olimpią Elbląg. Rywalizacja rozpocznie się w środę o godzinie 17.
    GKS Jastrzębie chce poprawić się po poprzednim meczu

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Gole: 13. Sienkiewicz, 75. Stasiak

Kartki:   59. Stefaniak (OLE), 61. Wojtyra (OLE), 66. Danilczyk (OLE), 74. Jakubczyk (OLE), 82. Gutowski (OLE)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 6:6. Strzały niecelne: 6:1. Rzuty rożne: 7:3. Spalone: 0:4. Foule: 11:26.
    GKS Jastrzębie: Drazik – Boruń, Słodowy, Zacharczenko, Kulawiak (36. Szkudlarek), Wybraniec (78. Ali), Lech, Gołuch (46. Kawula), Szymczak, Mucha (84. Misala), Stanclik.

Zmiany: Antkowiak – Klimkiewicz, Kasperowicz, Jadach, Ali, Szkudlarek, Pryka, Misala, Kawula.

Trener: Grzegorz Kurdziel

Olimpia Elbląg: Witan – Jakubczyk (79. Gutowski), Sarnowski, Kuczałek, Piekarski, Stefaniak (79. Filipczyk), Danilczyk (85. Famulak), Czernis, Sienkiewicz, Stasiak (85. Łabecki), Wojtyra (71. Rajch).

Zmiany: Łęgowski – Turzyniecki, Rajch, Famulak, Branecki, Wierzba, Filipczyk, Łabecki, Gutowski.

Trener: Przemysław Gomułka

Sędziowie: Robert Marciniak (Kraków)