Jastrzębie – Olimpia E. 0:2 (koniec)
GKS Jastrzębie
0:2 (0:1)
Olimpia Elbląg
Środa 26.10.2022, 17:00 • Stadion Miejski MOSiR, Jastrzębie • 2. Liga • 17. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.
    GKS Jastrzębie chce poprawić się po poprzednim meczu

Zapraszamy na relację na żywo z meczu eWinner II ligi w Jastrzębiu-Zdroju. GKS zmierzy się w nim z Olimpią Elbląg. Rywalizacja rozpocznie się w środę o godzinie 17.
    Jedenastka Olimpii
    Zestawienie gospodarzy

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia meczu.

1

2
    Olimpia Elbląg w żółtych koszulkach, a także białych spodenkach oraz getrach. Pierwsze uderzenie zza pola karnego zostało zablokowane.

3
    Na razie w posiadaniu piłki gracze z Elbląga, a gospodarze rozpoczęli rywalizację spokojnie.

4
    Jan Sienkiewicz dostał podanie z głębi pola i poczęstował Grzegorza Drazika płaskim uderzeniem. Pierwsze ostrzeżenie dla jastrzębian!

5
    Gospodarze wykonują nieudane próby uruchomienia ustawionego na desancie Daniela Stanclika.

6
    Rewelacyjna akcja Jana Sienkiewicza. Zwodem zgubił przeciwnika i ruszył środkiem pola w kierunku bramki jastrzębian. Mocne uderzenie sprzed pola karnego zostało sparowane na korner przez Grzegorza Drazika!

8
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem.

10
    Dominik Kulawiak autorem pierwszego, niecelnego strzału na bramkę strzeżoną przez Andrzeja Witana.

11
    Wznowienie od bramki zostało przyznane Grzegorzowi Drazikowi po nieudanym rozegraniu elblążan.

13
    Andrzej Witan nie miał problemu z poskromieniem dośrodkowania z prawego skrzydła w pole karne przyjezdnych.

13
    Gol dla Olimpii!
    Strzelcem bramki JAN SIENKIEWICZ.

Już trzecia sytuacja podbramkowa Jana Sienkiewicza i wstrzelił się do bramki Grzegorza Drazika. Solowe wbiegnięcie w pole karne jastrzębian po podaniu Marcina Czernisa i skuteczne podsumowanie ataku. Olimpia na prowadzeniu 1:0!

16
    Na rozpoczęcie drugiego kwadransa spotkania niedokładne podanie Arona Stasiaka i poradzili sobie z powstrzymaniem piłki gospodarze.

17
    GKS Jastrzębie musi organizować się do odrabiania strat.

18
    Krystian Mucha ratował się przewinieniem po niedokładnym przyjmowaniu piłki na lewej stronie boiska.

20
    Jastrzębianie nie doczekali się gwizdka sędziego Roberta Marciniaka po kolizji na połowie przeciwnika.

22
    Zablokowane dośrodkowanie z lewego skrzydła i GKS Jastrzębie jeszcze nie zagroził poważnie bramce Andrzeja Witana.

26
    GKS Jastrzębie, a konkretnie Jewgienij Zacharczenko nie pozwolił Olimpijczykom na przedostanie się w pole karne.

27
    Kompletnie nieudane wykonanie rzutu wolnego przez podopiecznych Przemysława Gomułki.

28
    Przyjezdni domagali się przyznania im rzutu karnego, ale nie ma gwizdka sędziego Roberta Marciniaka.

29
    Przyjezdni nie pozwalają jastrzębianom na pogranie z wykorzystaniem Daniela Stanclika.

30
    Dwa kwadranse spotkania za zespołami.

32
    Bramkarz gospodarzy ustawił swoich kompanów z defensywy przed stałym fragmentem gry. Ci zareagowali odpowiednio, w dobrym momencie i wyekspediowali piłkę po dośrodkowaniu.

34
    W 34. minucie była kolejna szansa na gola dla Olimpii! Aron Stasiak starał się pokonać Grzegorza Drazika ekwilibrystycznym strzałem po rzucie rożnym, ale zabrakło mu odrobiny dokładności. Piłka trafiła w słupek jastrzębian.

35
    Nieudane podanie w pole karne Przemysława Lecha.

36
    Zmiana w drużynie GKS Jastrzębie:
    z boiska schodzi Kulawiak, na boisku pojawia się Szkudlarek.

38
    Jastrzębianie utrzymują się w posiadaniu piłki, ale nie są niebezpieczni w pobliżu bramki Andrzeja Witana.

39
    Riposta gospodarzy i Andrzej Witan ma pretensje do obrońców za dopuszczenie do uderzenia Szymona Gołucha.

41
    Jeszcze jedno ostre przewinienie, które nie zostało wycenione przez sędziego Szymona Marcinaka na napomnienie żółtym kartonikiem.

43
    Ostatnie ataki w pierwszej połowie spotkania.

44
    Interwencja Andrzeja Witana po uderzeniu zmiennika Dawida Szkudlarka. Piłka wyhamowała po szczęśliwym dla przyjezdnych rykoszecie.

45
    Doliczona minuta.

45+1

GKS Jastrzębie nie pokazał się z dobrej strony w pierwszej połowie. Gospodarze potrafili się utrzymać w posiadaniu piłki, ale nie byli groźni w polu karnym Olimpii. Dopiero w końcówce sprawdzili oni strzałem celnym Andrzeja witana, ale piłka nie sprawiła problemu bramkarzowi po rykoszecie.

Pozostało oczekiwać na wznowienie spotkania po przerwie.
    GKS Jastrzębie musi gonić przeciwnika
    Olimpia na prowadzeniu!

46

46
    z boiska schodzi Gołuch, na boisku pojawia się Kawula.

47
    Dobrze zapowiadała się akcja gości, ale została przerwana przez odpowiednio ustawionych przez ich bramkarza przeciwników.

48
    Przerwa w grze spowodowana urazem.

49
    Nieudane rozegranie zespołu z województwa śląskiego i futbolówka wylądowała w dłoniach Andrzeja Witana.

53
    Daniel Stanclik pokazał się na połowie przeciwnika, ale jego uderzenie pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

55
    Nie klei się gra gospodarzom również po dwóch zmianach personalnych.

56
    Robert Marciniak wybrał się z żółtym kartonikiem do ławki rezerwowych jastrzębian.

57
    Pierwsza w meczu szansa na zaskoczenie bramkarza Olimpii Elbląg rozegraniem rzutu rożnego.

59
    Marcel Stefaniak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na połowie przeciwnika i ten zawodnik nie zagra w następnym meczu przeciwko Górnikowi Polkowice.

60
    Kacper Kawula stracił piłkę na rzecz Przemysława Lecha, a krótka akcja Olimpii Elbląg zakończyła się niecelnym strzałem Arona Stasiaka!

61
    Dawid Wojtyra napomniany żółtą kartką za przewinienie na boku boiska.

62
    Coraz ostrzejsza gra i musi nad tym zapanować prowadzący spotkanie Robert Marciniak.

65
    Po rzucie rożnym jastrzębian do kontrataku zorganizowali się goście. Zepsuli to wszystko Jan Sienkiewicz oraz Aron Stasiak.

66
    Dawid Danilczyk napomniany żółtą kartką i również tego zawodnika zabraknie w następnym spotkaniu.

67
    Gra nie klei się gospodarzom również po zmianach trenera Grzegorza Kurdziela. GKS nie ma pomysłu na dobranie się do defensywy Olimpii, a ponadto w jego atakach brakuje dokładności.

71
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg:
    z boiska schodzi Wojtyra, na boisku pojawia się Rajch.

73
    Olimpia Elbląg coraz bliżej odniesienia zwycięstwa na rozpoczęcie kolejki.

74
    Patryk Jakubczyk napomniany żółtą kartką za przewinienie na wysokości własnego pola karnego.

75
    Dopiero w 75. minucie zapachniało wyrównaniem, ale piłka odbiła się od słupka po zagraniu z rzutu wolnego!

75
    Strzelcem bramki ARON STASIAK.

W odpowiedzi Olimpia niemal natychmiast przeprowadziła atak na 2:0. Aron Stasiak oddał strzał do odsłoniętej bramki i wymierzył karę Grzegorzowi Drazikowi za nonszalanckie wyjście poza własne pole karne!

77
    Dwubramkowe prowadzenie daje już sporo spokoju gościom.

78
    z boiska schodzi Wybraniec, na boisku pojawia się Ali.

79
    z boiska schodzi Stefaniak, na boisku pojawia się Filipczyk.

79
    z boiska schodzi Jakubczyk, na boisku pojawia się Gutowski.

81
    Uderzenie Bartosza Borunia nieznacznie obok bramki.

82
    Konrad Gutowski kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką.

84
    z boiska schodzi Mucha, na boisku pojawia się Misala.

85
    z boiska schodzi Stasiak, na boisku pojawia się Łabecki.

85
    z boiska schodzi Danilczyk, na boisku pojawia się Famulak.

87
    Ostatnie ataki w tym spotkaniu.

90
    Doliczony czas do podstawowego.

90+5

W zaledwie kilka dni Olimpia Elbląg zdobyła komplet punktów na terenie Garbarni Kraków i na stadionie GKS-u Jastrzębie. Wygrana 2:0 podopiecznych Przemysława Gomułki była przekonująca. Gospodarze nie mieli dużo do powiedzenia na boisku.

Faule: 11:26.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:55:27)

Gole: 13. Sienkiewicz, 75. Stasiak

Kartki:   59. Stefaniak (OLE), 61. Wojtyra (OLE), 66. Danilczyk (OLE), 74. Jakubczyk (OLE), 82. Gutowski (OLE)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 6:6. Strzały niecelne: 6:1. Rzuty rożne: 7:3. Spalone: 0:4. Foule: 11:26.
    GKS Jastrzębie: Drazik – Boruń, Słodowy, Zacharczenko, Kulawiak (36. Szkudlarek), Wybraniec (78. Ali), Lech, Gołuch (46. Kawula), Szymczak, Mucha (84. Misala), Stanclik.

Zmiany: Antkowiak – Klimkiewicz, Kasperowicz, Jadach, Ali, Szkudlarek, Pryka, Misala, Kawula.

Trener: Grzegorz Kurdziel

Olimpia Elbląg: Witan – Jakubczyk (79. Gutowski), Sarnowski, Kuczałek, Piekarski, Stefaniak (79. Filipczyk), Danilczyk (85. Famulak), Czernis, Sienkiewicz, Stasiak (85. Łabecki), Wojtyra (71. Rajch).

Zmiany: Łęgowski – Turzyniecki, Rajch, Famulak, Branecki, Wierzba, Filipczyk, Łabecki, Gutowski.

Trener: Przemysław Gomułka

Sędziowie: Robert Marciniak (Kraków)