Resovia – Podbeskidzie 2:2 (koniec) | Odra O. – ŁKS 1:2 (koniec) | GKS T. – Ruch 2:2 (koniec)
GKS K. – Chojniczanka 3:0 (koniec)
Odra Opole
1:2 (0:1)
ŁKS Łódź
Sobota 05.11.2022, 15:00 • Stadion Miejski, Opole • Fortuna 1 Liga • 17. kolejka

Na dziś to już koniec piłkarskich zmagań jeżeli chodzi o graczy Odry Opole oraz ŁKS Łódź. Dziękuję bardzo za poświęconą uwagę i za wspólne przeżywanie emocji. Zachęcamy do śledzenia pozostałych relacji w serwisie Lajfy. Miłego wieczoru. Do usłyszenia! (17:06:18)
    W drugim, równolegle rozgrywanym meczu 17. kolejki Fortuna 1. Ligi bielszczanie zdołali wyszarpać remis 2:2 w Rzeszowie. Czekamy na kolejne dzisiejsze pojedynki na pierwszoligowym froncie!

Przyszła pora na pierwszą porażkę trenera Adama Noconia w roli szkoleniowca "Oderki" Jak na razie jego wejście do drużyny jest przeciętne, bo odnotował on wygraną, remis i porażkę, ale w grze Odry Opole widać już lekką poprawę, a przede wszystkim jest walka i pomysł na ten zespół. Myślę, że z czasem tę drużynę będzie stać na jeszcze lepszą postawę, a szczególnie kiedy na boisko wrócą podstawowi gracze tacy jak: Kamiński, czy Makuszewski. Z kolei zespół z Łodzi prowadzony przez trenera Kazimierza Moskala po trudnym boju na ciężkim terenie zdobył czwarty raz pod rząd komplet oczek. Za wszelką cenę łodzianie chcą spędzić zimową przerwę na 1. miejscu. Jak na razie jest to bardzo prawdopodobne!
    Gospodarze tej rywalizacji walczyli dziś do samego końca, ale wicelider, a po tym meczu jak na razie lider rozgrywek piłkarskiej Fortuna 1. Ligi ŁKS Łódź zdołał przechylić szalę wygranej na swoją stronę!

90+5
    Zdołali jeszcze wyjść z kontratakiem na 3:1 goście z Łodzi. Z piłką na lewej stronie w połowie placu gry pojawił się Stipe Jurić, który zdecydował się uderzać na pustą bramkę, ale jego próba trafiła w słupek, tuż obok wracającego na linię bramkową Halucha!

90+4
    Mieli jeszcze swoją okazję opolanie. Rzut rożny wykonywała Odra, a w polu karnym pojawił się nawet golkiper gości Artur Haluch jednak łodzianie przerwali napór gospodarzy.
    90+3. Mateusz Marzec robił dziś co mógł. Jego gol był czwartym w tym sezonie Fortuna 1. Ligi. Gracz Odry Opole wpisał się też na listę strzelców w drugim starciu z rzędu. Wcześniej trafił w Chojnicach!

90+2
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź:
    z boiska schodzi napastnik Piotr Janczukowicz, a na placu gry pojawia się 20-letni Kelechukwu Ebenezer Ibe-Torti.

90+1
    Rzut wolny dla Odry Opole. Piłka wybita poza plac gry i nie ma rzutu rożnego, którego domagają się gospodarze. Mają oni rację, ponieważ Hiszpan Monsalve dotykał futbolówki głową jako ostatni, ale od bramki wznawia Bobek.

90
    Cztery minuty dolicza do regulaminowego czasu tego spotkania sędzia Tomasz Musiał. Jest jeszcze trochę czasu na dogodne akcje z obu stron.

89
    Niewielkie zagrożenie pod bramką Odry po tym kornerze i od bramki szybko wznawiają ten mecz opolanie.

88
    Czas na rzut rożny dla łodzian wywalczony przez Juricia.

87
    Przez ostatnich kilkanaście minut można było dostrzec przewagę Odry, ale nie na długo pozwolił na to ŁKS. Czujny nos szkoleniowca łodzian Kazimierza Moskala spowodował, że istnieje duża szansa, że biało-czerwono-biali wrócą do stolicy województwa łódzkiego z kompletem trzech punktów.

86
    Ostatnia wykorzystana zmiana w drużynie Odra Opole:
    natychmiast po tej stracie gola reaguje trener gospodarzy Adam Nocoń i w efekcie tego z boiska schodzi Mateusz Marzec, a na murawie pojawia się kolejny ofensywny gracz Bartosz Guzdek.

84
    Gol dla ŁKS-u!

Wprowadzony pięć minut temu na murawę w miejsce Bartosza Szeligi bośniacko-chorwacki gracz STIPE JURIĆ czujnie zachował się teraz w polu karnym. 24-latek świetnie wybiega na pozycję po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Kamila Dankowskiego i trafia do bramki strzeżonej przez Artura Halucha. Łodzianie prowadzą 2:1 i cieszą się teraz zawodnicy wspólnie z kibicami pod sektorem gości!

82
    Świeżo wprowadzony na boisko gracz ŁKS Łódź Damian Nowacki ukarany żółtą kartką za faul w środkowej strefie boiska na Michale Bednarskim – napastniku Odry Opole.

81
    Nie ma mowy o jakimkolwiek faulu na graczu Łódzkiego Klubu Sportoweg. Gramy dalej wskazuje arbiter Musiał.

Adam Ka

Gole: 71. Marzec – 14. Dankowski, 84. Jurić

Kartki:   57. Niziołek (ODO), 73. Spychała (ODO) – 22. Tutyškinas (LKS), 37. Pirulo (LKS), 82. Nowacki (LKS)

Strzały celne: 8:8. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 1:4. Spalone: 0:1. Foule: 18:17.
    Odra Opole: Haluch – Spychała, Kędziora, Żemło, Tkocz – Łabojko (68. Urbańczyk), Niziołek (C), Klec (46. Mikinič), Marzec (86. Guzdek), Nowak (68. Klimek) – Czapliński (68. Bednarski).
    Zmiany: Kalinowski – Szrek, Paprzycki, Łapiński.

Trener: Adam Nocoń

ŁKS Łódź: Bobek – Dankowski, Monsalve, Marciniak (C), Tutyškinas (79. Nowacki) – Kowalczyk (68. Koprowski), Ochronczuk, Trąbka – Pirulo (68. Kort), Janczukowicz (90+2. Ibe-Torti), Szeliga (79. Jurić).
    Zmiany: Arndt – Dąbrowski, Wszołek, Biel.

Trener: Kazimierz Moskal

Sędzia główny: Tomasz Musiał (Kraków)
    Sędzia asystent 1: Sebastian Mucha