Korona – Widzew 0:1 (koniec) | Górnik Z. – Miedź 0:3 (koniec) | Jagiellonia – Lech P. 1:2 (koniec)
Zagłębie L. – Raków 1:2 (koniec)
Zagłębie Lubin
1:2 (0:2)
Raków Częstochowa
Sobota 12.11.2022, 20:00 • Stadion Zagłębia, Lubin • PKO Ekstraklasa • 17. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:59:13)

Posiadanie piłki: 47% : 53%.
    Strzały na bramkę: 6:4.
    Strzały niecelne: 9:11.
    Rzuty rożne: 5:5.
    Spalone: 0:2.
    Faule: 12:11.

Raków Częstochowa ponownie z kompletem punktów w PKO Ekstraklasie. Podopieczni Marka Papszuna zdobyli gole na miarę zwycięstwa 2:1 z KGHM Zagłębiem Lubin w pierwszej połowie. Miedziowi waleczni, ale było ich stać na jednego gola z rzutu karnego Kacpra Chodyny.

90+5

90+4
    Częstochowianie wrzutem z autu na połowie przeciwnika.

90+3
    Gospodarze jeszcze starają się doprowadzić do remisu, ale Mateusz Wdowiak poradził sobie z dośrodkowaniem Kacpra Chodyny z rzutu rożnego.

90+2
    Guram Giorbelidze napomniany żółtą kartką za symulowanie.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

88
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin:
    z boiska schodzi Jarosław Jach, na boisku pojawia się Guram Giorbelidze.
    88. Kacper CHODYNA - 1:2

88
    Gol dla Zagłębia!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa KACPER CHODYNA.

Jeszcze może być interesująco w końcówce spotkania, ponieważ Kacper Chodyna strzelił gola kontaktowego z rzutu karnego po zmyleniu Vladana Kovacevicia!
    86. Stratos Svarnas (RAK)

86
    Rzut karny dla Miedziowych za zagranie ręką Stratosa Svarnasa blokującego dośrodkowanie Damjana Bohara!

85
    Zafrasowany trener Paweł Karmelita przygląda się z niepokojem ostatnim pięciu minutom podstawowego czasu.

84
    Niebezpiecznie zapowiadała się ta akcja. Piłka została przetransportowana szybko w pobliże bramki. Zabrakło wykończenia w postaci jednocześnie mocnego oraz celnego strzału.

82
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa:
    z boiska schodzi Deian Sorescu, na boisku pojawia się Wiktor Długosz.

82
    Jasmin Burić napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

82
    Mateusz Wdowiak napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

Gole: 88. Chodyna (kar.) – 18. Sorescu, 28. Svarnas

Kartki:   80. Łakomy (ZAG), 82. Burić (ZAG), 90+2. Giorbelidze (ZAG) – 82. Wdowiak (RAK)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 6:4. Strzały niecelne: 9:11. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 0:2. Foule: 12:11.
    Zagłębie Lubin: Burić – Bartolewski, Jach (88. Giorbelidze), Ławniczak, Kopacz (C) – Starzyński, Pieńko (63. Adamski), Łakomy – Chodyna, Bohar, Gaprindaszwili (63. Żivec).
    Zmiany: Bieszczad – Woźniak, Kobusiński, Kłudka, Hinokio, Kocaba.

Trener: Paweł Karmelita

Raków Częstochowa: Kovačević – Tudor, Arsenić (C) (46. Niewulis), Svarnas – Sorescu (82. Długosz), Koczerhin, Papanikolaou (71. Lederman), P. Kun – Nowak (60. Berggren), López (71. Wdowiak) – Piasecki.
    Zmiany: Rajczykowski – Rundić, Musiolik, Szelągowski.

Trener: Marek Papszun

Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa)