Ekwador – Senegal 1:2 (koniec) | Holandia – Katar 2:0 (koniec) | Walia – Anglia 0:3 (koniec)
Iran – USA 0:1 (koniec)
Walia
0:3 (0:0)
Anglia
Wtorek 29.11.2022, 20:00 • Ahmad bin Ali Stadium, Al Rayyan • Mistrzostwa Świata • Grupa B

Faule: 16:9. (21:58:40)

To wszystko z tego spotkania. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Kamil Kaźmierczak. Zapraszam na pozostałe relacje prowadzone za pośrednictwem naszego serwisu.

Skończyło się jedno z dwóch ostatnich spotkań grupy B. Anglia pewnie wygrywa i zajmuje pierwsze miejsce w grupie. Synowie Albionu byli dzisiaj wyraźnie lepsi i zasłużenie zainkasowali trzy punkty.

90+4

90+4
    Grealish wbiegł z piłką w pole karne. Miało miejsce spore zamieszanie. Ostatecznie strzał oddał Foden. Jego próba została zablokowana.

90+1
    Rzut rożny dla Anglików. Centra na pole karne, zgrał głową zamykający akcję Maguire. Do futbolówki dopadł Stones, oddał mocny strzał, ale futbolówka przeszła nad poprzeczką.

90
    Cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90
    Krótkie wznowienie gry przez Anglików.

89
    Ampadu faulował w środku pola.

87
    Moore dostał piłkę przed polem karnym rywali. Oddał mocny strzał, ale jego próba była niecelna.

86
    Jak aktualnie wygląda sytuacja w grupie B? Anglicy są liderami. USA prowadzi 1:0 z Iranem i na ten moment to oni zajmują drugą lokatę.

84
    Spore zamieszanie pod polem karnym Anglików. Ostatecznie strzał oddał Colwill. Jego próba była jednak bardzo niecelna.

83
    Wilson uderzał z rzutu wolnego, ale trafił w mur. Piłka wyszła na aut.

82
    Faulowany jeden z Walijczyków około 25 metrów od bramki rywala. Będą jeszcze mieli okazję na zdobycie bramki honorowej.

81
    Zmiana w drużynie Walia:
    z boiska schodzi Joe Allen, na boisku pojawia się Rubin Colwill.

80
    Kolejny z Walijczyków leży na murawie.

77
    To mogło być zamknięcie meczu przez Anglików. Najpierw Bellingham oddał strzał, ale interweniował Ward. Zawodnik Borussii chciał dobijać, ale przypadkiem podał w kierunku Fodena. Ten ostatecznie oddał niecelny strzał.
    77. Okazja Anglików na czwartą bramkę

77
    z boiska schodzi Daniel James, na boisku pojawia się Harry Wilson.

75
    Zmiana w drużynie Anglia:
    z boiska schodzi Marcus Rashford, na boisku pojawia się Jack Grealish.

73
    Biegł z piłką prawą stroną Johnsson. Chciał centrować, ale jego zagranie zostało zablokowane i futbolówka wyszła na aut.

73
    Centra w pole karne Walii z narożnika boiska. Lecącą piłkę przejął jednak Ward.
    72. Strzał Rashforda

72
    Wilson biegł z piłką środkiem pola. Zagrał płasko na prawą stronę do Rashforda. Ten oddał płaski strzał, który wybronił Ward. Będzie korner dla Anglików.

70
    20 minut do końca regulaminowego czasu gry. Czy w tym meczu zobaczymy jeszcze bramki?
    68. Marcus Rashford (ENG) - 0:3

68
    Gol dla Anglii!
    Strzelcem bramki MARCUS RASHFORD.

Górna prostopadła piłka zagrana na prawym skrzydle do Rashforda. Zawodnik Manchesteru United będąc na wysokości pola karnego zdecydował się na zejście w "szesnastkę", oddał strzał i piłka wpadła do siatki!

66
    Ostatnie 10 minut wygląda tak, jakby nic się nie działo w tym meczu. Poza zmianami i małymi urazami zobaczyliśmy niewiele gry.

65
    z boiska schodzi Luke Shaw, na boisku pojawia się Kieran Trippier.

63
    Henderson zdolny do gry.

62
    Faulowany Henderson potrzebuje pomocy medycznej.

61
    Ramsey faulował biegnącego z piłką rywala na skrzydle. Zasłużenie ogląda żółtą kartkę.

59
    z boiska schodzi Ben Davies, na boisku pojawia się Joe Morrell.

59
    Na potrójną zmianę zdecydował się Gareth Southgate. Chce oszczędzić kilku zawodników przed fazą pucharową.

58
    z boiska schodzi Declan Rice, na boisku pojawia się Kalvin Phillips.

58
    z boiska schodzi Harry Kane, na boisku pojawia się Callum Wilson.

57
    z boiska schodzi Kyle Walker, na boisku pojawia się Trent Alexander-Arnold.

57
    Walijczycy nie stworzyli zagrożenia po rzucie rożnym.

56
    Nieco ruszyli Walijczycy. Moore oddał strzał z dystansu. Piłka odbiła się jeszcze od Maguire'a przez co z trudem obronił Pickford. Mamy rzut rożny.

55
    James zdecydował się na uderzenie z lewego narożnika pola karnego. Piłka przeszła jednak obok dalszego słupka.

54
    Fenomenalnie weszli w drugą połowę Anglicy. Dwa szybkie gole, które na ten moment dają komfort Anglikom.

53
    Ramsey faulował w środku pola.
    51. Phil Foden (ENG) - 0:2

51
    Strzelcem bramki PHIL FODEN.

Ależ wejście w drugą połowę Anglików. Kane przechwycił piłkę na połowie rywala. Będąc z prawej strony zdecydował się na płaskie zagranie w pole karne. Futbolówka przeszła obok Mephama i dopadł do niej nabiegający Foden. Mocne uderzenie i piłka wpadła do siatki!
    50. Marcus Rashford (ENG) - 0:1

50

Ależ uderzenie z rzutu wolnego. Do piłki ustawionej jakieś 25 metrów od bramki podeszli Shaw oraz Rashford. Ostatecznie ten drugi zdecydował się oddać strzał. Uderzył na dalszy słupek i piłka wpadła do siatki!

48
    Faulowany tuż przed polem karnym Foden. Będzie dogodna okazja dla Anglików.

47
    Fauluje w ataku jeden z Walijczyków.

46
    z boiska schodzi Gareth Bale, na boisku pojawia się Brennan Johnson.

46

Zawodnicy wracają na murawę, za chwilę druga połowa spotkania.

Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Anglicy wyraźnie prowadzą grę, znacznie częściej atakują, jednak ich okazje nie są zbyt groźne. Zobaczymy co przyniesie druga połowa, na którą zapraszam Państwa po kwadransie przerwy.

45+5

45+5
    Uderzał zza pola karnego Allen, ale piłka przeszła wyraźnie nad bramką.

45+4
    Centra z narożnika boiska w pole karne Walijczyków. Zamykający akcję Stones uderzył głową, ale złapał piłkę Ward.

45+3
    Dalej w natarciu Anglicy. Próbował z pola karnego uderzać Kane, ale jego próba została zablokowana i piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

45+2
    Bellingham zagrał piłkę na skrzydło do Shawa. Ten chciał zacentrować, ale jego podanie zostało zablokowane.

45+1
    Faulowany James w środku pola.

45
    Pięć minut doliczone do pierwszej połowy spotkania.

45
    Centra z narożnika boiska w wykonaniu Anglików, ale rywale oddalili zagrożenie.

44
    Kolejna akcja Anglików. Sporo ich było tuż przed polem karnym, rozgrywali piłkę. Ostatecznie Bellingham zdecydował się pobiec w kierunku końcowej linii. Został zatrzymany przez rywala i mamy rzut rożny.

43
    Górne podanie z głębi pola do wbiegającego w "szesnastkę" Fodena. Zagranie było jednak nieco niedokładne i futbolówka wyszła na aut bramkowy.

41
    Dwa rzuty rożne z rzędu dla Anglików. Po drugim Rodon głową wybił futbolówkę na aut.

40
    Szybka kontra Anglików. Foden przedzierał się środkiem pola i podał do Kane'a. Ten chwilę zwolnił, popatrzył i zagrał na lewą stronę do Rashforda. Anglik chciał jeszcze podawać, ale został zablokowany i mamy korner.

39
    Centra Hendersona z prawej strony w pole karne Walii. Jeden z defensorów podbił piłkę w górę. Rashford stwierdził, że zrobi z tego atut. Złożył się do poprzeczki, oddał mocny strzał, ale jego próba była niecelna.

38
    Szybka akcja Anglików. Bellingham dostał piłkę w pole karne. Od razu podał do Fodena, który oddał strzał, ale futbolówka przeszła obok bramki.

37
    Niestety kontuzja Williamsa okazała się być zbyt poważna i musi on opuścić plac gry.

36
    z boiska schodzi Neco Williams, na boisku pojawia się Connor Roberts.

34
    Leży jeden z Walijczyków. Potrzebna pomoc medyczna.

33
    Kolejna centra w pole karne Walii, ale i tym razem Walijczycy oddalili zagrożenie.

31
    Maguire dostał piłkę w polu karnym rywali. Czy to centra? Czy to strzał? Wiemy jedno. Efekt jest taki, że futbolówka wyszła na aut.

29
    Teraz nierozważny faul Jamesa w środkowej strefie boiska i dostaje żółtą kartkę.

29
    Próbował wychodzić z kontrą na prawym skrzydle Williams, ale został nieprzepisowo zatrzymany przez Hendersona.

28
    Spokojny etap gry.

26
    Gra wznowiona.

24
    Zgodnie z oczekiwaniami piłka wrzucona w pole karne Walijczyków z rzutu wolnego. Futbolówka przeleciała nad Maguirem. Dopadł jeszcze do niej na lewym skrzydle Rashford. Zbiegł z piłką do środka, oddał strzał, ale trafił rywala w twarz. Gra przerwana.

23
    Faulowany jeden z Anglików na prawym skrzydle, będzie okazja na centrę z rzutu wolnego.

22
    Centra w pole karne z lewej strony boiska do zamykającego akcję Hendersona. Piłka przeleciała nad nim, ale zawodnik Liverpoolu pobiegł za futbolówką i dogonił ją tuż przy aucie. Wycofał futbolówkę do nabiegającego Rice'a, ale ten nie stworzył zagrożenia.

20
    Moore próbował walczyć o piłkę na połowie rywala, ale faulował Walkera. Anglicy wznowią grę od rzutu wolnego.

18
    Czterech Anglików podeszło do wykonania rzutu wolnego. Ostatecznie krótkie podanie do Shawa, który zagrał futbolówkę na dalszy słupek do zamykającego akcję Maguire'a. Oddał on strzał głową, ale pozycja była trudna i trafił w boczną siatkę.

17
    Faulowany jeden z Anglików około 25 metrów od bramki rywala. Będzie groźna okazja!

16
    Anglicy rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska.

14
    Shaw zdecydował się na wrzutkę piłki z rzutu wolnego w pole karne, ale rywale wybili futbolówkę. Dopadł do niej na dwudziestym metrze Foden. Oddał strzał, ale piłka przeszła obok bramki.

13
    Shaw próbował na skrzydle zagrywać piłkę do współpartnera, ale rywal zagrał ją ręką. Będzie rzut wolny dla Anglików na skrzydle.

11
    Foden zagrał piłkę na skrzydle do Walkera. Ten od razu wycofał do nabiegającego Hendersona. Zawodnik Liverpoolu zagrał futbolówkę w pole karne, ale rywale przecięli podanie i poprzez wybicie oddalili zagrożenie.
    10. Marcus Rashford (ENG)

10
    Prostopadła piłka zagrana z głębi pola do wybiegającego Rashforda. Znalazł się on sam na sam z bramkarzem rywali, oddał strzał, ale skutecznie interweniował Ward!

8
    Pierwsze minuty wyraźnie pokazują jak będzie wyglądało to spotkanie. Znacznie częściej przy piłce Anglicy, Walia swoich okazji będzie szukała podczas kontr.

6
    Fauluje w środku pola jeden z Anglików.

5
    Górą zagrana piłka na lewą stronę do Rashforda. Zawodnik Manchesteru United nie opanował jednak futbolówki i ta wyszła na aut.

4
    Anglicy spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie blisko linii środkowej.

3
    Rashford zdecydował się schodzić z lewego skrzydła w pole karne. Został jednak zatrzymany przez rywala.

2
    Spokojny początek spotkania.

1
    Rozpoczęli Walijczycy, którzy grają w czerwonych koszulkach i białych spodenkach. Anglia w białych koszulkach i granatowych spodenkach.

1

Hymny za nami, już ostatnie momenty dzielą nas od pierwszego gwizdka.

Zawodnicy wychodzą na murawę. Za kilka minut pierwszy gwizdek, a na relację z tego pojedynku zaprasza Kamil Kaźmierczak.

Tabela grupy B:
    1. Anglia 4 pkt
    2. Iran 3 pkt
    3. USA 2 pkt
    4. Walia 1 pkt

Niespełna kwadrans do pierwszego gwizdka. Jak wygląda sytuacja w grupie? Teoretycznie każdy ma szanse na awans. W praktyce Anglicy mają 4 punkty i bardzo dobry bilans bramkowy, dzięki czemu ich sytuacja nie powinna być zagrożona. Walia aby awansować musi wygrać i liczyć na korzystny rezultat w drugim meczu.

Walia: Ward – Ne. Williams, Mepham, Rodon, Be. Davies – Ampadu, Allen – Bale (C), Ramsey, D. James – K. Moore.
    Rezerwowi: Ad. Davies – Cabango, Colwill, Gunter, Harris, B. Johnson, Levitt, Lockyer, Morrell, C. Roberts, Smith, Thomas, Jo. Williams, H. Wilson.

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Shaw – J. Henderson, Rice – Rashford, Bellingham, Foden – Kane (C).
    Rezerwowi: Pope, Ramsdale – Alexander-Arnold, Coady, Dier, Gallagher, Grealish, Maddison, Mount, Phillips, Saka, Sterling, Trippier, C. Wilson.

Główny: Slavko Vincic
    Asystenci: Tomaz Klancnik, Andraz Kovacic
    Techniczny: Yoshimi Yamashita
    VAR: Karen Diaz Medina
    AVAR: Marco Fritz, Paolo Valeri, Pawel Sokolnicki.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Kamil Kazmierczak

Gole: 50. Rashford, 51. Foden, 68. Rashford

Kartki:   29. D. James (WAL), 61. Ramsey (WAL)

Strzały celne: 1:7. Strzały niecelne: 3:8. Rzuty rożne: 1:6. Spalone: 1:1. Foule: 16:9.
    Walia: Ward – Ne. Williams (36. C. Roberts), Mepham, Rodon, Be. Davies (59. Morrell) – Ampadu, Allen (81. Colwill) – Bale (C) (46. B. Johnson), Ramsey, D. James (77. H. Wilson) – K. Moore.
    Zmiany: Ad. Davies – Cabango, Gunter, Harris, Levitt, Lockyer, Smith, Thomas, Jo. Williams.

Anglia: Pickford – Walker (57. Alexander-Arnold), Stones, Maguire, Shaw (65. Trippier) – J. Henderson, Rice (58. Phillips) – Rashford (75. Grealish), Bellingham, Foden – Kane (C) (58. C. Wilson).
    Zmiany: Pope, Ramsdale – Coady, Dier, Gallagher, Maddison, Mount, Saka, Sterling.

AVAR: Marco Fritz, Paolo Valeri, Pawel Sokolnicki