Rekord – FC Reiter 10:3 (koniec) | Dreman – Red Dragons 4:3 (koniec) | Legia – Constract 3:5 (koniec)
AZS Darkomp – Piast 2:7 (koniec) | AZS UŚ – Clearex 2:4 (koniec)
AZS UW Darkomp Wilanów
2:7 (1:3)
Piast Gliwice
Sobota 03.12.2022, 20:00 • Centrum Sportu Wilanów • FOGO Futsal Ekstraklasa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

AZS UW Darkomp Wilanów: Mianowicz, Wójcik – Krupa, Turkowyd, Klaus, Lifanow, Rabiej, Starek, Pikiewicz, Wielgat, Lutai, Lisniczenko, Opatowski.
    Trener: Maciej Karczyński

Piast Gliwice: Cypun, Widuch – Bruno, Bugański, Mrowiec, Śmiałkowski, Pagacha, Breno Rosa, Fidersek, Lazzaretti, Cadini, Szadurski, Mazur.
    Trener: Orlando Duarte

Sędziowie: Jaruchiewicz, Ziach – Koloczek, Pieprzyca.

Minuty dzielą nad od rozpoczęcia meczu AZS UW Darkomp Wilanów z Piastem Gliwice. Zapraszamy na relację na żywo z tego wydarzenia.

Zakończyła się rozgrzewka i niebawem zawodnicy ponownie pokażą się publiczności na boisku.

1

1
    Gol dla AZS-u UW Wilanów!
    Strzelcem bramki MACIEJ PIKIEWICZ.

Bruno popełnił ogromny błąd w centrum boiska, a ekspresowa akcja Akademików pozwoliła na zdobycie prowadzenia. Piłka trafiła od Sylwestra Wielgata do Macieja Pikiewicza, a ten swoim strzałem dał zaliczkę 1:0 gospodarzom.

2
    Gospodarze w czarnych strojach z białymi elementami, a Piast Gliwice gra w niebieskich koszulkach i getrach, a także w czerwonych spodenkach.

2
    Bardzo skuteczne rozpoczęcie meczu przez gospodarzy i podopieczni Orlando Duarte muszą organizować się do odrabiania strat.

3
    Na początku spotkania z problemami faworyt.

4
    Zażarta konfrontacja na lewej stronie boiska i sędzia przyznał rzut karny za zagranie ręką Piastowi Gliwice.

4
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki z rzutu karnego BRENO ROSA.

Pewne wykonanie rzutu karnego i wyrównanie strzałem Breno Rosy po zmyleniu Kamila Wójcika.

4
    Przerwa na żądanie trenera Macieja Karczyńskiego.

5
    Nieudane rozegranie AZS UW Darkomp Wilanów z udziałem wysoko ustawionego bramkarza Kamila Wójcika.

5
    Zablokowane uderzenie Viniciusa Lazzarettiego, a Piast Gliwice szuka możliwości wczesnego odwrócenia wyniku.

5
    Potężne uderzenie Mateusza Mrowca, ale zabrakło mu odrobiny dokładności. Piłka zatrzymała się na poprzeczce w warszawskiej bramce!

5
    Rafael Cadini napomniany żółtą kartką za przewinienie na boku boiska.

6
    Mateusz Mrowiec straszy gospodarzy swoimi mocnymi uderzeniami, ale jeszcze nie przymierzył do bramki.

7
    Piast Gliwice spędza znacznie więcej czasu na połowie przeciwnika. Interwencja Kamila Wójcika po mocnym uderzeniu Mateusza Mrowca.

8
    Piast Gliwice rozpocznie rywalizację od rzutu rożnego, nie dopuszcza on przeciwnika do głosu.

8
    Strzelił niebezpiecznie Breno Rosa, ale sędziowie nie odgwizdali lądowania piłki za linią bramkową po niechlujnej interwencji Kamila Wójcika.

9
    Obroniony przez Kamila Wójcika strzał, a odpowiedź, w postaci kontrataku podopiecznych Macieja Karczyńskiego, została zatrzymana przez Mateusza Mrowca.

10
    Pierwsza połowa meczu na półmetku.

11
    Drugie przewinienie zostało odgwizdane zawodnikom z województwa śląskiego.

11
    Przecięte przez gospodarzy zostało podanie Dominika Śmiałkowskiego w kierunku Breno Rosy.

12
    Mocne uderzenie Breno Rosy, ale blokowane przez ciasno ustawionych zawodników w czarnych strojach z białymi elementami.

13
    Interwencja Michała Widucha i postanowił on przeprowadzić akcję indywidualną. Nie było na jej zakończenie uderzenia, a niedokładne podanie brawurowo atakującego bramkarza.

14
    Witalij Lisniczenko nie zaskoczył swoim strzałem zza pola bramkowego Michała Widucha.

14
    Przerwa na żądanie trenera Orlando Duarte.

15
    Akcja Piasta Gliwice przerwana na obrzeżach pola bramkowego przeciwnika. Po chwili ponowienie, ale zabrakło dokładności w uderzeniu Mateja Fiderseka.

15
    Nieznacznie niecelne uderzenie oddane lewą stopą Dominika Śmiałkowskiego.

18
    Samobójcze trafienie zalicza MICHAŁ RABIEJ.

Gospodarzom nie udało się utrzymać remisowego wyniku do przerwy. Pod naporem Piasta Gliwice niefortunne zagranie i trafienie samobójcze Michała Rabieja.

19
    Ostatnie ataki w pierwszej połowie spotkania.

20
    Strzelcem bramki BRUNO.

Piast Gliwice zafiniszował bardzo dobrze w pierwszej połowie. Praktycznie ostatnia akcja przed zejściem futsalistów do szatni zakończona uderzeniem Bruno do siatki.

20

Piast Gliwice rozpoczął rywalizację od wcześnie straconego gola, ale podniósł się po falstarcie i odwrócił wynik na 3:1. Na razie nie zanosi się na niespodziankę.

Oczekujemy na wznowienie rywalizacji po przerwie.

21

22
    Strzelcem bramki DOMINIK ŚMIAŁKOWSKI.

Piast Gliwice nie stracił impetu w przerwie i po niej powiększył prowadzenie uderzeniem Dominika Śmiałkowskiego.

22
    Strzelcem bramki MICHAŁ KLAUS.

Nie poddają się gospodarze i ekspresowo odpowiedzieli na gola Dominika Śmiałkowskiego po wznowieniu meczu.

23
    Dynamicznie rozpoczęła się również druga połowa spotkania.

24
    Długo krążyła piłka po obrzeżach pola bramkowego. Tak jakby zawodnikom brakowało zdecydowania. Wreszcie w pewnym momencie pojawiło się uderzenie, ale już z kompletnie nieprzygotowanej pozycji.

25
    Za drużynami pięć minut konfrontacji po przerwie.

26
    Piast Gliwice stara się jak najdłużej utrzymywać w posiadaniu piłki i nie dopuszczać przeciwnika do głosu.

27
    Gliwiczanie w ataku pozycyjnym.

27
    Strzelcem bramki VINICIUS LAZZARETTI.

Piast Gliwice coraz bardziej rozpędzony i coraz skuteczniejszy. Kolejna niszczycielska akcja zakończona uderzeniem Viniciusa Lazzarettiego!

27
    Strzelcem bramki RAFAEL CADINI.

Bardzo wysoka zrobiła się przewaga Piasta Gliwice. Coraz to kolejni podopieczni Orlando Duarte poprawiają wynik. Tym razem skutecznie w ofensywie Rafael Cadini!

27

28
    Zakotłowało się w pobliżu linii bramkowej. Dwóch zawodników miało ochotę na wepchnięcie piłki z bliska do siatki, jednak znalazł się obrońca zdolny do wyekspediowania jej z niebezpiecznej strefy.

29
    Jeszcze próbuje cokolwiek zdziałać tracąca gola za golem drużyna ze stolicy Polski.

30
    Druga połowa meczu na półmetku.

32
    Szybka akcja. Widać, że był to wariant przygotowany z trenerem w trakcie przygotowań do meczu. Gracze szybko zajęli swoje pozycje i wiedzieli, w którym kierunku powędruje futsalówka. Przeczytali to jednak przeciwnicy.

33
    Strzelcem bramki MATEUSZ MROWIEC.

Nie do zatrzymania są w ostatnich minutach gliwiczanie. Mateusz Mrowiec od początku mecz polował na swojego gola i postawił na swoim!

35
    Pozostało pięć minut do zakończenia spotkania.

36
    Mocne uderzenie i żeby tylko było w nim równie dużo precyzji, to byłaby zmiana wyniku w hali. Futsalówka przeleciała jednak obok spojenia słupka z poprzeczką, a gra została już żwawo wznowiona od bramki.

37
    Gliwiczanie nie robią problemu z pressingu warszawiaków.

38
    Wznowienie od rzutu wolnego gospodarzy po nieprzyjemnym przewinieniu zawodnika Piasta Gliwice.

39
    Pora na ostatnie ataki w meczu.

40
    Maciej Mazur napomniany żółtą kartką za przewinienie w końcówce spotkania.

40

Piast Gliwice odniósł przekonujące zwycięstwo w Warszawie. Wynik 7:2 nie pozostawia wątpliwości, że to właśnie zawodnikom z województwa śląskiego należy się komplet punktów do tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:32:15)

Gole: 1. Pikiewicz, 22. Klaus – 4. Breno Rosa (kar.), 18. Rabiej (sam.), 20. Bruno, 22. Śmiałkowski, 27. Lazzaretti, 27. Cadini, 33. Mrowiec

Kartki:   5. Cadini (PIA), 40. Mazur (PIA)

AZS UW Darkomp Wilanów: Wójcik (Mianowicz) – Klaus, Pikiewicz, Wielgat, Lutai – Krupa, Turkowyd, Lifanow, Rabiej, Starek, Lisniczenko, Opatowski.

Piast Gliwice: Widuch (Cypun) – Bruno, Bugański, Pegacha, Fidersek – Mrowiec, Śmiałkowski, Breno Rosa, Lazzaretti, Cadini, Szadurski, Mazur.

Sędziowie: Jaruchiewicz, Ziach – Koloczek, Pieprzyca