Ruch – Stal Rz. 2:0 (koniec) | Sandecja – Arka 0:3 (koniec) | Chojniczanka – Puszcza 1:1 (koniec)
Ruch Chorzów
2:0 (1:0)
Stal Rzeszów
Niedziela 26.02.2023, 12:40 • Stadion Miejski, Chorzów • Fortuna 1 Liga • 21. kolejka

Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne prowadzone na naszym portalu! (14:38:53)

Ruch całkowicie zasłużenie zgarnia trzy punkty w tym meczu. Całkowicie zdominowali pierwszą połowę, w drugiej już próbowała atakować Stal, ale nie mogli sobie stworzyć klarownej sytuacji. W końcówce meczu Ruch zdobył bramkę na 2-0, zapewniając sobie zwycięstwo.

90+4

90+3
    Jeszcze próbuje zagrozić bramce przeciwnika Stal, ale bardzo niedokładnie.

90
    Cztery minuty dolicza sędzia.

90
    Gol dla Ruchu!
    Strzelcem bramki KOBUSIŃSKI. Indywidualna akcja Michalskiego, podanie w pole karne do Kobusińskiego, który z dość trudnej pozycji pokonuje bramkarza i przesądza o wyniku meczu! 2-0 dla Ruchu!

87
    Dużo zamieszania w polu karnym, do piłki dopadł Piątek, ale nie udało mu się oddać strzału.

87
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów:
    z boiska schodzi Głowacki, na boisku pojawia się Wachowiak.

86
    Dobre rozegranie Stali, ale na spalonym Prokic.

84
    Żółta kartka dla zespołu Stal Rzeszów (Sadłocha).

83
    Dośrodkowanie w pole karne, wybijają obrońcy Ruchu.

83
    Żółtą kartką ukarany jeszcze trener Ruchu Chorzów.

80
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów:
    z boiska schodzi Szczepan, na boisku pojawia się Foszmańczyk.

80
    z boiska schodzi Moneta, na boisku pojawia się Michalski.

79
    Wyśmienita okazja Ruchu, nie trafia Piątek!

78
    z boiska schodzi Michalik, na boisku pojawia się Kłos.

78
    Podanie Prokicia w pole karne, ale dobrze kontrolował to Szywacz i zastawił piłkę.

76
    Strzał głową Danielewicza z pięciu metrów, ale wysoko ponad poprzeczką.

Dobra okazja Stali, ale niecelne uderzenie.

71
    z boiska schodzi Wójtowicz, na boisku pojawia się Maj.

68
    Wyśmienita okazja Monety, ale chyba nie spodziewał się tego i nie trafił czysto w piłkę!

66
    z boiska schodzi Feliks, na boisku pojawia się Kobusiński.

66
    z boiska schodzi Janoszka, na boisku pojawia się Piątek.

66
    z boiska schodzi Olejarka, na boisku pojawia się Mustafaev.

66
    z boiska schodzi Piątek, na boisku pojawia się Sadłocha.

63
    Faulowany Polowiec, będzie rzut wolny dla Stali.

59
    Coraz trudniejsze warunki na boisku, a na stan murawy nie wpływają pozytywnie obfite opady śniegu. Mecz stracił trochę na płynności.

56
    Pomocy medycznej będzie potrzebował Głowacki.

56
    Żółta kartka dla zespołu Stal Rzeszów (Polowiec).

55
    Kontratak Ruchu z przewagą liczebną w ataku, ale nie udało się Wójtowiczowi podać tej piłki.

53
    I kolejne dobre dośrodkowanie, ale faulował w ataku Baranowski.

53
    Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale Feliks uprzedzony przez obrońcę.

49
    Fantastyczna okazja Michalika, ale jego strzał z bliska zablokowany! Mógł być remis!

46

Przed nami kilkanaście minut przerwy, a potem wracamy na drugą odsłonę tego spotkania.

Całkiem dobry mecz mimo trudnych warunków na boisku. Zdecydowanie lepszą drużyną Ruch, który mógłby prowadzić wyżej, gdyby nie rzut karny obroniony przez Pęksę.

45+4

45+4
    Bardzo aktywny Wójtowicz, będzie kolejny rzut rożny dla Ruchu.

45+2
    Kolejne dobre zagranie Wójtowicza, piłkę w polu karnym dostał Szczepan. Będzie rzut rożny.

45

45
    Uderzał Olejarka, broni bramkarz.

45
    Dośrodkowanie do Michalika, ale w ostatniej chwili wybijają piłkę obrońcy Ruchu.

43
    Dobra akcja Stali, ale sporo zamieszania w polu karnym i nie ma nawet celnego uderzenia na bramkę.

41
    Odegranie Baranowskiego głową w polu karnym, ale zablokowana próba Szywacza.

40
    Dobre podanie w stronę Prokicia, ale ten nie opanował piłki. Jeszcze na pozycji spalonej atakujący Stali.

38
    Próba prostopadłego podania w pole karne, ale przecina to Szywacz.

36
    Dobrze zapowiadający się kontratak Ruchu, ale nie udało im się przenieść piłki w pole karne, a ostatecznie popełniają faul w ataku.

31
    Strzelcem bramki SZCZEPAN. Indywidualna akcja Wójtowicza na prawej stronie, podanie i obroniony strzał Monety, ale przy dobitce Szczepana z pięciu metrów nie mieli już szans goście! 1-0 dla Ruchu!

28
    Strzał Danielewicza, jeszcze rykoszet, ale skutecznie broni Bielecki.

27
    Zagrywał w pole karne Prokić, nikt nie zamknął tej akcji.

26
    Dobre prostopadłe zagranie w stronę Prokicia, ale Serb nie zdążył do tej piłki.

25
    Kontratak Ruchu, ale zbyt głębokie dośrodkowanie Sedlaka z prawej strony.

22
    Dośrodkowanie do Janoszki, centymetrów brakuje kapitanowi Ruchu, aby sięgnąć piłki. Znajdował się jednak na pozycji spalonej.

21
    Szczepan (Ruch Chorzów) nie wykorzystał rzutu karnego. Broni to uderzenie Pęksa!

20
    Po długiej konsultacji arbiter dyktuje rzut karny! Faulowany był Feliks!

17
    Jeszcze obejrzy tę sytuację na ekranie VAR sędzia Karol Arys.

16
    Trwa konsultacja z sędziami VAR.

15
    Oddał strzał Szczepan, jeszcze próbował kontynuować akcję Feliks, ale upadł w polu karnym! Protestują zawodnicy Ruchu, ale sędzia pozostaje niewzruszony.

12
    Próba dośrodkowania przez Piątka, ale wybija to obrońca.

9
    Dośrodkowanie Wójtowicza do Monety, ale nieco zbyt mocno i nie miał szans na dobry strzał Moneta.

8
    Dośrodkowanie w stronę Szczepana, ale nieco zbyt głęboko.

5
    Rozegranie rzutu rożnego przez Ruch i zgranie piłki głową w polu karnym, ale nikt nie zamykał tej akcji.

3
    Dobra akcja Ruchu i podanie do Szczepana, ale ten z trzech metrów nie trafia do bramki!

1
    Zaczynamy, Ruch w niebieskich strojach, Stal na biało.

1

Przed nami jeszcze minuta ciszy dla zmarłego w ostatnich dniach Jana Schmidta, byłego piłkarza m.in. Ruchu Chorzów.

Piłkarze już na boisku, niedługo zaczynamy.