KKS – Śląsk 3:0 (koniec) | Motor – Raków 0:3 (koniec)
KKS 1925 Kalisz
3:0 (3:0)
Śląsk Wrocław
Środa 01.03.2023, 17:30 • Stadion Miejski, Kalisz • Fortuna Puchar Polski • Ćwierćfinał

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:25:37)

Wysoka porażka wrocławian

Niespodzianka stała się faktem. KKS 1925 Kalisz zameldował się w półfinale Fortuna Pucharu Polski. Wszystkie gole na miarę zwycięstwa padły w pierwszej połowie. Po przerwie drugoligowcom nie przeszkodziła w utrzymaniu zaliczki 3:0 druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka. Wrocławianie najedli się wstydu w Kaliszu.

90+3

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

88
    Śląsk Wrocław nie przebił się na połowie przeciwnika.

87
    Skuteczna interwencja bramkarza kaliszan po dograniu z rzutu wolnego.

86
    Michał Borecki napomniany żółtą kartką za wślizg w nogi Dennisa Jastrzembskiego.

85
    Adrian Bukowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na połowie przeciwnika.

84
    Śląsk Wrocław niemal w komplecie na połowie przeciwnika, jednak absolutnie nie można powiedzieć, że bramkarz drugoligowca ma dłonie pełne roboty.

82
    Śląsk Wrocław nie ma pomysłu na strzelenie nawet jednego gola drugoligowcom nawet po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Mateusza Gawlika.

80
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz:
    z boiska schodzi Gordillo, na boisku pojawia się Kamiński.

77
    Rozegranie Śląska Wrocław na obrzeżach pola karnego. Po kolejnym dośrodkowaniu interweniował Kasjan Lipkowski i goście muszą zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

75
    z boiska schodzi Giel, na boisku pojawia się Putno.

73
    Jedenastu przyjezdnych na połowie dziesięciu gospodarzy, jednak nie pada nawet pierwsza bramka.

72
    Uderzenie zza linii pola karnego nie stanowiło dużego niebezpieczeństwa dla Macieja Krakowiaka.

70
    z boiska schodzi Wysokiński, na boisku pojawia się Gęsior.

Gole: 20. Lipkowski, 21. Borecki, 44. Gawlik

Kartki:   40. Gawlik (KKL), 86. Borecki (KKL) – 55. Poprawa (SLA), 65. Yeboah (SLA), 85. Bukowski (SLA)   67. Gawlik (KKL)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 7:10. Rzuty rożne: 4:8. Spalone: 2:1. Foule: 10:11.
    KKS 1925 Kalisz: Krakowiak – Kendzia, Gawlik, Lipkowski, Zawistowski, Wysokiński (70. Gęsior), Łuszkiewicz, Koczy, Borecki, Gordillo (80. Kamiński), Giel (75. Putno).

Zmiany: Górski – Dudek, Gęsior, Staszak, Putno, Głaz, Kaczmarek, Smajdor, Kamiński.

Trener: Bartosz Tarachulski

Śląsk Wrocław: Szromnik – Gretarsson, Poprawa (68. Borys), Verdasca, Konczkowski, Olsen (54. Bukowski), Nahuel Leiva (54. Rzuchowski), Garcia (46. Jastrzembski), Yeboah, Exposito, Samiec-Talar (54. Łyszczarz).

Zmiany: Leszczyński – Bejger, Quintana, Jastrzembski, Borys, Bukowski, Rzuchowski, Łyszczarz, Stawny.

Trener: Ivan Djurdjević

Sędziowie: Marcin Kochanek (Opole)