KKS – Śląsk 3:0 (koniec) | Motor – Raków 0:3 (koniec)
Motor Lublin
0:3 (0:1)
Raków Częstochowa
Środa 01.03.2023, 20:30 • Stadion MOSiR Bystrzyca, Lublin • Fortuna Puchar Polski • Ćwierćfinał

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:23:00)

Raków z awansem!

Raków Częstochowa pozostaje w rywalizacji o zdobycie Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Marka Papszuna odnieśli przekonujące zwycięstwo 3:0 z Motorem Lublin. Po przerwie punktowanie drugoligowca kontynuowali Mateusz Wdowiak oraz Fran Tudor.

90

89
    Pora na ostatnie ataki tego meczu.

88
    Fran Tudor napomniany żółtą kartką za prowokacje po strzeleniu gola.
    87. Fran TUDOR - 0:3

87
    Gol dla Rakowa!
    Strzelcem bramki FRAN TUDOR.

Gol na 3:0 zamyka rywalizację w Lublinie. Kompletna niefrasobliwość gospodarzy i Raków Częstochowa wymierzył karę kolejnym strzałem do siatki. Fran Tudor dostał podanie od przeciwnika i przymierzył do bramki odsłoniętej przez Łukasza Budziłka.

86
    Jeszcze Goncalo Feio stara się mobilizować podopiecznych i pokazywać im odpowiednie ustawienie.

85
    Jeszcze pięć minut rywalizacji pozostało zespołom.

84
    Aktywnie, ale nierówno w swoich szarżach indywidualnych prezentuje się Mateusz Wdowiak.

83
    Raków Częstochowa nie stracił ponownie gola i zaledwie kilka minut dzieli faworyta od wejścia do półfinału Fortuna Pucharu Polski.
    81. Kacper Wełniak nie pokonał bramkarza

81
    Podanie Jakuba Lisa do centralnie ustawionego Kacpra Wełniaka. Zbyt pasywne zachowanie obrońców Rakowa Częstochowa i dopuścili oni do uderzenia napastnika Motoru Lublin. Kacper Trelowski miał szczęście, że zmiennik trafił prosto w jego nogi.

80
    W ostatnich minutach były kolejne szanse Rakowa Częstochowa na poprawienie wyniku. W jednej z sytuacji interweniował ponownie Łukasz Budziłek, a niewiele później Mateusz Wdowiak spudłował po podaniu dopiero co wprowadzonego Marcina Cebuli.

79
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa:
    z boiska schodzi Koczergin, na boisku pojawia się Cebula.

Gole: 30. Musiolik, 69. Wdowiak, 87. Tudor

Kartki:   36. Kusiński (MOT) – 64. Gutkovskis (RAK), 88. Tudor (RAK)

Posiadanie piłki: 41 % : 59 %.
    Strzały celne: 2:12. Strzały niecelne: 3:17. Rzuty rożne: 2:11. Spalone: 0:0. Foule: 8:11.
    Motor Lublin: Budziłek – Rudol, Szarek, Zbiciak, Wójcik, Kusiński (46. Rybicki), Reiman (59. Gąsior), R. Król, M. Król (78. Lis), Ceglarz (70. Kosior), Szuta (58. Wełniak).

Zmiany: Rosa – Rybicki, Kosior, Staszak, Najemski, Wełniak, Luberecki, Gąsior, Lis.

Trener: Goncalo Feio

Raków Częstochowa: Trelowski – Svarnas, Petrasek, Rundić, Tudor, Koczergin (79. Cebula), Papanikolaou, Kun, Nowak (60. Wdowiak), Ivi Lopez (70. Berggren), Musiolik (60. Gutkovskis).

Zmiany: Kovacević – Berggren, Sukiennicki, Wdowiak, Gryszkiewicz, Jean Carlos, Gutkovskis, Racovitan, Cebula.

Trener: Marek Papszun

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)