Polkowice – Stomil 0:0 (koniec) | KKS – Jastrzębie 2:0 (koniec) | Olimpia E. – Śląsk II 2:1 (koniec)
Garbarnia – Znicz 2:3 (koniec) | Radunia – Siarka T. 4:0 (koniec) | Kotwica – Hutnik 0:0 (koniec)
Motor – Pogoń Sdl. 4:1 (koniec)
Górnik Polkowice
0:0 (0:0)
Stomil Olsztyn
Sobota 18.03.2023, 13:00 • Stadion Miejski, Polkowice • 2. Liga • 23. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.
    Jedenastka z Polkowic
    Zestawienie Stomilu

Górnik Polkowice: Furtak – Czarny, Magdziak, Burka, Fryzowicz, Krasa, Ratajczak, Karmelita, Kuźma, Piech, Ciućka.
    Rezerwowi: Pisarek – Niezgoda, Łysakowski, Poczwardowski, O. Leopold, Bilokin, Baranowski, Makuch, Piątkowski.
    Trener: Tomasz Grzegorczyk

Stomil Olsztyn: Mądrzyk – Kuban, Sadowski, Kośmicki, Wójcik, Żwir, Spychała, Stromecki, Shibata, Caetano, Kurbiel.

Rezerwowi: Syldatk – Szabaciuk, Waleńcik, Karlikowski, Szypulski, Borkowski, Kondracki, Florek.
    Trener: Szymon Grabowski

Sędzia: Maciej Pelka (Poznań).

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania.

1

2
    Górnik Polkowice w seledynowych strojach z białymi elementami, a Stomil Olsztyn na niebiesko. Z drobnym opóźnieniem rozpoczęła się konfrontacja na start drugoligowej kolejki.

3
    Na razie najciekawiej zapowiadała się kombinacja na obrzeżach pola karnego Górnika Polkowice. W ostatnim momencie interweniowali gospodarze i nie pozwolili Piotrowi Kurbielowi na uruchomienie podaniem Shuna Shibaty.

5
    Już dwa rzuty wolne na połowie Stomilu Olsztyn. Po drugim z nich było niebezpiecznie. Wrzutka została podsumowana strzałem głową, ale obok bramki przyjezdnych!

7
    Akcja Górnika Polkowice została przerwana przez sędziego asystenta z powodu spalonego.

8
    W centrum boiska przewinienie, ale Maciej Spychała katastrofalnie rozegrał rzut wolny. Miał szczęście, że przeciwnikom nie udało się zorganizować do przeprowadzenia kontrataku.

9
    Przewinienie Piotra Kurbiela na połowie przeciwnika, a starał się on odebrać wysoko piłkę zawodnikom Górnika Polkowice.

12
    Stomil Olsztyn wrzutem z autu na połowie przeciwnika. Bardzo topornie zdobywał on przestrzeń aż Shon Shinata wdał się w nieudany drybling z zawodnikami Górnika Polkowice.

14
    Mecz walki, co nie jest dobrym świadectwem. Bramkarze nie zmierzyli się jeszcze z jakimkolwiek interesującym strzałem celnym.

15
    Na zakończenie pierwszego kwadransa meczu miękkie dośrodkowanie Piotra Kurbiela prosto w rękawice Marcina Furtaka.

16
    Poradzili sobie piłkarze z Warmii z zagraniem z rzutu wolnego w ich pole karne.

17
    Jeszcze rzut rożny dla Górnika Polkowice. W pierwszym tempie goście mieli problem z wyekspediowaniem piłki. Ta trafiła jeszcze pod nogi zawodnika z województwa dolnośląskiego, który oddał niecelne uderzenie.

19
    Przeciągnięte dośrodkowanie z rzutu wolnego i piłka została odprowadzona poza boisko przez Jakuba Mądrzyka.

21
    Spokojne rozegranie Górnika Polkowice i Stomil Olsztyn czeka na możliwość podejścia z bardziej agresywnym pressingiem.

23
    Szansa na pokonanie bramkarza Górnika Polkowice przez Karola Żwira. Niepilnowany pomocnik Stomilu Olsztyn strzelił jednocześnie mocno, ale niedokładnie.

24
    Kolejne konfrontacje zawodników w centrum boiska.

25
    Nerwowa interwencja Marcina Stromeckiego po dośrodkowaniu i główkował on na wagę rzutu rożnego dla podopiecznych Tomasza Grzegorczyka.

27
    Piłka w bramce Stomilu Olsztyn, ale nie ma mowy o uznaniu tego gola. Arkadiusz Piech nawet nie próbował zmylić sędziego celebrowaniem gola. Był on na wyraźnym spalonym w momencie wstrzelenia piłki zza pola karnego.

30
    Interweniowali piłkarze z Warmii na zakończenie drugiego kwadransa meczu i Górnik Polkowice ponownie ma możliwość wykonania rzutu rożnego.

31
    Złe dośrodkowanie z rzutu rożnego i piłka została powstrzymana w polu bramkowym przez Jakuba Mądrzyka.

33
    Sędzia nie przyznał gościom rzutu wolnego po ostrym starciu w centrum boiska z Werickiem Caetano.

34
    Beznadziejna gra w ataku pozycyjnym Stomilu Olsztyn. Oba zespoły mają problem z płynnym przeprowadzeniem akcji, a pierwsza połowa meczu powoli dobiega końca.

37
    Niewygodna piłka posłana w kierunku bramki Stomilu Olsztyn. Uderzenie zza pola karnego i Jakub Mądrzyk musiał do końca kontrolować, gdzie poturla się futbolówka. Ostatecznie kolejne pudło.

38
    Traci piłkę drużyna z Warmii i prowokuje Górnika Polkowice do przeprowadzania niebezpiecznych akcji.

40
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu do zakończenia pierwszej połowy spotkania.

40
    Pierwsze uderzenie celne i od razu było bardzo niebezpiecznie. Podanie Wericka Caetano w centrum pola karnego do Piotra Kurbiela. Napastnik Stomilu Olsztyn miał bardzo dużo czasu na przymierzenie do siatki, jednak oddał uderzenie prosto w Marcina Furtala. Bardzo dobra interwencja bramkarza gospodarza i nie zabrakło braw z trybun.

41
    Igor Kośmicki napomniany żółtą kartką za przewinienie w centrum boiska.

44
    Nieco rozkręcili się piłkarze w minutach przed przerwą. Mocne uderzenie Arkadiusza Piecha obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce olsztynian.

45
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

45+2

W pierwszym z sobotnich meczów mierzą się piłkarze Górnika Polkowice i Stomilu Olsztyn. Przed przerwą drużyny miały ogromny problem z oddawaniem strzałów celnych. Było jedno takie uderzenie, ale do bramki Górnika Polkowice nie przymierzył z bardzo dogodnej pozycji Piotr Kurbiel. Trafił prosto w bramkarza Marcina Furtaka.

Pozostało oczekiwać na wznowienie gry po przerwie.

46

46
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn:
    z boiska schodzi Kurbiel, na boisku pojawia się Florek.

46
    z boiska schodzi Spychała, na boisku pojawia się Szypulski.

48
    Na początku drugiej połowy spotkania było napomnienie żółtą kartką dla protestującego trenera Szymona Grabowskiego.

50
    Hubert Sadowski miał możliwość pokonania Marcina Furtaka po dośrodkowaniu. Cały czas naciskał na niego defensor Górnika Polkowice i utrudnił wpakowanie piłki strzałem głową pod poprzeczkę.

50
    Karol Fryzowicz napomniany żółtą kartką za przewinienie na połowie przeciwnika.

52
    Coraz więcej strzałów celnych, ale Marcin Furtak jest na posterunku i nie pozwolił sobie na przepuszczenie piłki do bramki po uderzeniu zza pola karnego.

55
    Jan Kuźma napomniany żółtą kartką za przewinienie w polu karnym na Bartoszu Florku. Jedenastka!

56
    Werick Caetano (Stomil Olsztyn) nie wykorzystał rzutu karnego. Świetna interwencja Marcina Furtaka, który rzucił się w odpowiednim kierunku i dosięgnął piłkę.

57
    Marcin Stromecki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

60
    Godzina meczu za drużynami i niezmiennie jest bezbramkowo na stadionie Górnika Polkowice.

61
    Przyspieszyli na obrzeżach pola karnego zawodnicy Stomilu Olsztyn, ale ich rozegranie zostało przerwane przez czujnych podopiecznych Tomasza Grzegorczyka.

63
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice:
    z boiska schodzi Krasa, na boisku pojawia się Bilokin.

65
    Tym razem bez indywidualnego napomnienia w centrum boiska. Jest przerwa spowodowana urazem zawodnika Górnika Polkowice.

67
    Arkadiusz Piech napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

67
    Podanie Arkadiusza Piecha w pole karne Stomilu Olsztyn pod nogi Rafała Karmelity. Ten znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale trafił prosto w brawurowo interweniującego Jakuba Mądrzyka.

70
    Ponownie nieuznana bramka. Tym razem Stomilu Olsztyn. Shon Shibata huknął efektownym strzałem zza pola karnego w poprzeczkę, następnie były dwie dobitki, ale będącego na spalonym Wericka Caetano! Sędzia asystent nie pozwolił zawodnikom z Warmii na świętowanie.

73
    z boiska schodzi Wójcik, na boisku pojawia się Karlikowski.

73
    z boiska schodzi Caetano, na boisku pojawia się Kondracki.

73
    z boiska schodzi Ciućka, na boisku pojawia się Piątkowski.

73
    z boiska schodzi Burka, na boisku pojawia się Makuch.

76
    Hubert Sadowski napomniany żółtą kartka za niesportowe zachowanie.

76
    Mateusz Piątkowski napomniany żółtą kartka za niesportowe zachowanie.

77
    Rafał Karmelita napomniany żółtą kartką za przewinienie na własnej połowie boiska.

82
    Zbyt czytelna próba zakończenia ataku w wykonaniu Bartosza Florka. Uderzenie wprowadzonego z ławki rezerwowych napastnika nie stanowiło dużego wyzwania dla Marcina Furtaka.

83
    W jednym momencie oddali uderzenie dwaj piłkarze Górnika Polkowice. Ostatecznie kopnięcie Arkadiusza Piecha albo Rafała Karmelity zostało zablokowane przez przyjezdnych.

85
    Na pięć minut przed zakończeniem podstawowego czasu Shon Shibata skierował wrzutkę z rzutu wolnego prosto na głowę jednego z podopiecznych Tomasza Grzegorczyka.

87
    Ostatnie ataki obu jedenastek, ale coraz mniej wskazuje na rozstrzygnięcie tego meczu.

88
    Efektowna interwencja Jakuba Mądrzyka. Wyglądało to jak w zwolnionym tempie. Pięknie złożył się bramkarz po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniu Michała Czarnego.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90+2
    Jeszcze próba rozstrzygnięcia tego spotkania, na połowie przeciwnika zameldowali się piłkarze z Warmii.

90+2
    Dwa słupki w doliczonym czasie! Nie do uwierzenia. Pierwsze uderzenie w obramowanie oddał Rafał Karmelita, a drugie Arkadiusz Piech. Złapali się za głowy polkowiczanie.

90+4
    Nieuznana bramka po rozegraniu rzutu wolnego. Tradycyjnie z powodu spalonego!

90+4

Po przerwie była jeszcze lepsza szansa zespołu z Warmii na zdobycie decydującego gola, ale strzał Wericka Caetano z rzutu karnego został obroniony przez Marcina Furtaka. Widowisko nabrało rumieńców, ale skończyło się bezbramkowym wynikiem. Gol Caetano nie został uznany z powodu spalonego, Jakub Mądrzyk świetnie poskromił uderzenie Michała Czarnego, a już w doliczonym czasie były dwa uderzenia w słupek Stomilu.

Posiadanie piłki: 50% : 50%.
    Strzały na bramkę: 5:4.
    Strzały niecelne: 8:9.
    Rzuty rożne: 4:1.
    Spalone: 3:1.
    Faule: 23:15.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:55:38)

Gole:

Kartki:   50. Fryzowicz (PLK), 55. Kuźma (PLK), 67. Piech (PLK), 76. Piątkowski (PLK), 77. Karmelita (PLK) – 41. Kośmicki (OLS), 57. Stromecki (OLS), 76. Sadowski (OLS)

Spudłowany karny!: 56. Caetano (OLS), bramkarz Furtak obronił

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 8:9. Rzuty rożne: 4:1. Spalone: 3:1. Foule: 23:15.
    Górnik Polkowice: Furtak – Czarny, Magdziak, Burka (73. Makuch), Fryzowicz, Krasa (63. Bilokin), Ratajczak, Karmelita, Kuźma, Piech, Ciućka (73. Piątkowski).

Zmiany: Pisarek – Niezgoda, Łysakowski, Poczwardowski, O. Leopold, Bilokin, Baranowski, Makuch, Piątkowski.

Stomil Olsztyn: Mądrzyk – Kuban, Sadowski, Kośmicki, Wójcik (73. Karlikowski), Żwir, Spychała (46. Szypulski), Stromecki, Shibata, Caetano (73. Kondracki), Kurbiel (46. Florek).

Zmiany: Syldatk – Szabaciuk, Waleńcik, Karlikowski, Szypulski, Borkowski, Kondracki, Florek.

Sędziowie: Maciej Pelka (Poznań)