Polkowice – Stomil 0:0 (koniec) | KKS – Jastrzębie 2:0 (koniec) | Olimpia E. – Śląsk II 2:1 (koniec)
Garbarnia – Znicz 2:3 (koniec) | Radunia – Siarka T. 4:0 (koniec) | Kotwica – Hutnik 0:0 (koniec)
Motor – Pogoń Sdl. 4:1 (koniec)
Górnik Polkowice
0:0 (0:0)
Stomil Olsztyn
Sobota 18.03.2023, 13:00 • Stadion Miejski, Polkowice • 2. Liga • 23. kolejka

90+4
    Nieuznana bramka po rozegraniu rzutu wolnego. Tradycyjnie z powodu spalonego!

90+2
    Dwa słupki w doliczonym czasie! Nie do uwierzenia. Pierwsze uderzenie w obramowanie oddał Rafał Karmelita, a drugie Arkadiusz Piech. Złapali się za głowy polkowiczanie.

88
    Efektowna interwencja Jakuba Mądrzyka. Wyglądało to jak w zwolnionym tempie. Pięknie złożył się bramkarz po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniu Michała Czarnego.

77
    Rafał Karmelita napomniany żółtą kartką za przewinienie na własnej połowie boiska.

76
    Mateusz Piątkowski napomniany żółtą kartka za niesportowe zachowanie.

76
    Hubert Sadowski napomniany żółtą kartka za niesportowe zachowanie.

73
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice:
    z boiska schodzi Burka, na boisku pojawia się Makuch.

73
    z boiska schodzi Ciućka, na boisku pojawia się Piątkowski.

73
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn:
    z boiska schodzi Caetano, na boisku pojawia się Kondracki.

73
    z boiska schodzi Wójcik, na boisku pojawia się Karlikowski.

70
    Ponownie nieuznana bramka. Tym razem Stomilu Olsztyn. Shon Shibata huknął efektownym strzałem zza pola karnego w poprzeczkę, następnie były dwie dobitki, ale będącego na spalonym Wericka Caetano! Sędzia asystent nie pozwolił zawodnikom z Warmii na świętowanie.

67
    Podanie Arkadiusza Piecha w pole karne Stomilu Olsztyn pod nogi Rafała Karmelity. Ten znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale trafił prosto w brawurowo interweniującego Jakuba Mądrzyka.

67
    Arkadiusz Piech napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

63
    z boiska schodzi Krasa, na boisku pojawia się Bilokin.

57
    Marcin Stromecki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

56
    Werick Caetano (Stomil Olsztyn) nie wykorzystał rzutu karnego. Świetna interwencja Marcina Furtaka, który rzucił się w odpowiednim kierunku i dosięgnął piłkę.

55
    Jan Kuźma napomniany żółtą kartką za przewinienie w polu karnym na Bartoszu Florku. Jedenastka!

50
    Karol Fryzowicz napomniany żółtą kartką za przewinienie na połowie przeciwnika.

50
    Hubert Sadowski miał możliwość pokonania Marcina Furtaka po dośrodkowaniu. Cały czas naciskał na niego defensor Górnika Polkowice i utrudnił wpakowanie piłki strzałem głową pod poprzeczkę.

46
    z boiska schodzi Spychała, na boisku pojawia się Szypulski.

46
    z boiska schodzi Kurbiel, na boisku pojawia się Florek.

44
    Nieco rozkręcili się piłkarze w minutach przed przerwą. Mocne uderzenie Arkadiusza Piecha obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce olsztynian.

41
    Igor Kośmicki napomniany żółtą kartką za przewinienie w centrum boiska.

40
    Pierwsze uderzenie celne i od razu było bardzo niebezpiecznie. Podanie Wericka Caetano w centrum pola karnego do Piotra Kurbiela. Napastnik Stomilu Olsztyn miał bardzo dużo czasu na przymierzenie do siatki, jednak oddał uderzenie prosto w Marcina Furtala. Bardzo dobra interwencja bramkarza gospodarza i nie zabrakło braw z trybun.

27
    Piłka w bramce Stomilu Olsztyn, ale nie ma mowy o uznaniu tego gola. Arkadiusz Piech nawet nie próbował zmylić sędziego celebrowaniem gola. Był on na wyraźnym spalonym w momencie wstrzelenia piłki zza pola karnego.

23
    Szansa na pokonanie bramkarza Górnika Polkowice przez Karola Żwira. Niepilnowany pomocnik Stomilu Olsztyn strzelił jednocześnie mocno, ale niedokładnie.

17
    Jeszcze rzut rożny dla Górnika Polkowice. W pierwszym tempie goście mieli problem z wyekspediowaniem piłki. Ta trafiła jeszcze pod nogi zawodnika z województwa dolnośląskiego, który oddał niecelne uderzenie.

Gole:

Kartki:   50. Fryzowicz (PLK), 55. Kuźma (PLK), 67. Piech (PLK), 76. Piątkowski (PLK), 77. Karmelita (PLK) – 41. Kośmicki (OLS), 57. Stromecki (OLS), 76. Sadowski (OLS)

Spudłowany karny!: 56. Caetano (OLS), bramkarz Furtak obronił

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 8:9. Rzuty rożne: 4:1. Spalone: 3:1. Foule: 23:15.
    Górnik Polkowice: Furtak – Czarny, Magdziak, Burka (73. Makuch), Fryzowicz, Krasa (63. Bilokin), Ratajczak, Karmelita, Kuźma, Piech, Ciućka (73. Piątkowski).

Zmiany: Pisarek – Niezgoda, Łysakowski, Poczwardowski, O. Leopold, Bilokin, Baranowski, Makuch, Piątkowski.

Trener: Tomasz Grzegorczyk

Stomil Olsztyn: Mądrzyk – Kuban, Sadowski, Kośmicki, Wójcik (73. Karlikowski), Żwir, Spychała (46. Szypulski), Stromecki, Shibata, Caetano (73. Kondracki), Kurbiel (46. Florek).

Zmiany: Syldatk – Szabaciuk, Waleńcik, Karlikowski, Szypulski, Borkowski, Kondracki, Florek.

Trener: Szymon Grabowski

Sędziowie: Maciej Pelka (Poznań)