Słowacja – Polska U17 pl 0:5 (koniec)
Słowacja
0:5 (0:3)
Polska U17
Wtorek 28.03.2023, 16:00 • Parque Desportivo de Sant'Ana, Penalva do Castelo • Reprezentacja U17

90+3
    Gol dla Polski!
    Strzelcem bramki KRZYSZTOF KOLANKO.

Zamienili się teraz rolami bohaterowie akcji na 4:0 dla Polski. Tym razem to Daniel Mikołajewski zagrywał futbolówkę do KRZYSZTOFA KOLANKO, a ten w trzeciej minucie doliczonego do drugiej połowy czasu gry zdobywa bramkę na 5:0 i podkreśla wyraźny triumf Polaków w tym meczu!

77
    Strzelcem bramki DANIEL MIKOŁAJEWSKI.

Pomocnik zabrzańskiego Górnika Krzysztof Kolanko podaje piłkę do DANIELA MIKOŁAJEWSKIEGO, a obrońca pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała podwyższa prowadzenie Polaków na 4:0 kilka minut po wejściu na murawę!

45+2
    Strzelcem bramki FILIP REJCZYK.

Trzeci gol w ciągu pięciu minut zdobyty przez podopiecznych trenera Marcina Włodarskiego. Tym razem zdobywcą gola FILIP REJCZYK! Polska prowadzi 3:0 ze Słowacją i jest już o krok od awansu do turnieju głównego Mistrzostw Europy U17 na Węgrzech!

45
    Strzelcem bramki OSKAR TOMCZYK.

Zabójcza końcówka pierwszej części rywalizacji w wykonaniu biało-czerwonych. Ponownie przy trafieniu Polaków asystuje Filip Wolski, a do siatki na 2:0 trafia i podwyższa prowadzenie OSKAR TOMCZYK!

42
    Strzelcem bramki MIKE HURAS.

Po podaniu od Filipa Wolskiego na listę strzelców wpisuje się MIKE HURAS. Tym samym zawodnik reprezentujący na co dzień barwy niemieckiej ekipy VfB Stuttgart otwiera wynik tego meczu tuż przed przerwą!

Adam Ka

Gole: 42. Huras, 45. Tomczyk, 45+2. Rejczyk, 77. Mikołajewski, 90+3. Kolanko

Kartki:   7. Faško (SVK), 64. Žiga (SVK) – 21. Sznaucner (P17)

Strzały celne: 3:20. Strzały niecelne: 2:8. Rzuty rożne: 3:3. Spalone: 2:3. Foule: 14:15.
    Słowacja: Húdok – Dovičák, Baláž, Kuťka, Sagan (82. Bukovčan) – Faško, Jurišta (61. Petruška), Šarudi (74. Korba) – Patzak (46. Ragan), Rusnák, Dikoš (C) (46. Žiga).
    Zmiany: Petrúfka – Lami, Henyig, Kóša.

Trener: Marek Bažík

Polska U17: Piekutowski – Adamczyk, Orlikowski, Krzyżanowski – Kolanko (C), Sznaucner (55. Brzyski), Borys (55. Skoczylas), Rejczyk (66. Kądziołka), Wolski (72. Kurowski) – Tomczyk, Huras (72. Mikołajewski).
    Zmiany: Holewiński – Szala, Gurgul.

Trener: Marcin Włodarski

Sędzia główny: Mervan Bejtullahu (KOS).
    Sędzia asystent 1: Fatmir Sekiraqa (KOS).