Termalica – Zagłębie S. 2:0 (koniec)
Bruk-Bet Termalica
2:0 (1:0)
Zagłębie Sosnowiec
Poniedziałek 08.05.2023, 18:00 • Stadion Bruk-Bet, Nieciecza • Fortuna 1 Liga • 30. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:53:27)

Zagłębie wróci bez punktów

Komplet punktów pozostaje w Niecieczy. To oznacza, że Bruk-Bet Termalica jest zaledwie o punkt za wiceliderem Ruchem Chorzów i pozostaje poważnym kandydatem do wejścia do PKO Ekstraklasy w sezonie zasadniczym. Gospodarze zwyciężyli 2:0 z Zagłębiem Sosnowiec po trafieniu samobójczym Dominika Jończego i strzałowi Macieja Ambrosiewicza.

90+4

90+1
    Jeszcze była szansa Szymona Sobczaka, ale piłka nie posłuchała doświadczonego napastnika. Strzał tego zawodnika zakończył się pudłem.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89
    Nie spieszy się Tomaszowi Losce z wznowieniem gry wykopem. Niebawem sędzia przekaże zawodnikom, ile minut dolicza do podstawowego czasu.

87
    To już ostatnie fragmenty spotkania i wszystko wskazuje na zwycięstwo w meczu nieciecieczan.

85
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza:
    z boiska schodzi Radwański, na boisku pojawia się Grabowski.

85
    z boiska schodzi Trubeha, na boisku pojawia się Zawijskyj.

84
    Stopniowo przybliżają się podopieczni Radoslava Latala do bramki przeciwnika. Tym razem mają stały fragment gry w postaci rzutu wolnego.

82
    Wiktor Biedrzycki wybrał się na połowę przeciwnika i miał tam ochotę na pokonanie strzałem z rzutu wolnego Mateusza Kosa. W pojedynku tych zawodników lepiej zachował się bramkarz Zagłębia Sosnowiec!

81
    Wznowienie gry wrzutem z autu zostało przyznane zawodnikom Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

80
    Ostatnie szanse na poprawienie rezultatu, a Tomasz Loska wygląda tego popołudnia na bramkarza nie do pokonania.

77
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec:
    z boiska schodzi Borowski, na boisku pojawia się Dalić.

75
    z boiska schodzi Karasek, na boisku pojawia się Błachewicz.

75
    z boiska schodzi Mesanović, na boisku pojawia się Poznar.

74
    Podejście ofensywne Zagłębia Sosnowiec i oddał strzał niedawno wprowadzony z ławki rezerwowych na boisko Marek Fabry. Niezmiennie czujny oraz niepokonany pozostaje Tomasz Loska!

74
    Mnożą się przewinienia, czuć poddenerwowanie na niecieczańskim stadionie.

73
    Adam Radwański kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką za ostre przewinienie.

71
    Marek Fabry napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

69
    z boiska schodzi Szumilas, na boisku pojawia się Fabry.

68
    Sędzia Paweł Malec nie zdecydował się na zatrzymanie gry po kolizji z udziałem Szymona Sobczaka. W odpowiedzi gospodarze przeprowadzili groźny atak zakończony strzałem Adama Radwańskiego. Poradził sobie na linii Mateusz Kos!

68
    Gra jeszcze nie została wznowiona, co martwi przede wszystkim zawodników Zagłębia Sosnowiec.

67
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem jednego z zawodników Zagłębia Sosnowiec. Takie pauzy nie ułatwiają zadania gościom.

64
    Teraz rozegranie Zagłębia Sosnowiec i pytanie, co będą jeszcze w stanie zaproponować goście na terenie kandydata do awansu do PKO Ekstraklasy.

62
    Niecieczanie nie chcą oddać piłki swoim przeciwnikom i dać im szans na złapanie kontaktu.

60
    Godzina rywalizacji za drużynami i po obu stronach pojawili się piłkarze rezerwowi.

58
    z boiska schodzi Polarus, na boisku pojawia się Fornalczyk.

57
    z boiska schodzi Banaszewski, na boisku pojawia się Troć.

57
    z boiska schodzi Wrzesiński, na boisku pojawia się Bryła.

56
    Wojciech Szumilas starał się poprawić wynik z perspektywy Zagłębia Sosnowiec, jednak uderzenie tego zawodnika okazało się nieskuteczne.

53
    Sytuacja Zagłębia Sosnowiec stała się już bardzo nieprzyjemna, ponieważ jego ataki, w przeciwieństwie do szarż przeciwnika, są nieskuteczne.

50
    Gol dla Termaliki!
    Strzelcem bramki MACIEJ AMBROSIEWICZ.

W 50. minucie aktywny od początku spotkania Maciej Ambrosiewicz wykorzystał szansę na strzelenie drugiego gola gościom. Pomocnik Bruk-Betu tym razem nie pozwolił sobie na zmarnowanie sytuacji podbramkowej.

50
    Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, po rozmowie ze szkoleniowcem Radoslavem Latalem, szukają sposobu na uspokojenie sytuacji na boisku drugim golem.

48
    Pora na emocje związane z drugą połową spotkania w Niecieczy.

46

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
    Bruk-Bet na prowadzeniu

Bruk-Bet utrzymał prowadzenie 1:0 do przerwy, choć sosnowiczanie byli równorzędnymi przeciwnikami dla kandydata do awansu. Bruk-Bet ma zaliczkę, choć oddał tylko jeden strzał celny.

45+1

45
    Doliczona minuta.

42
    Bruk-Bet Termalica Nieciecza stara się z powodzeniem zarządzać korzystnym wynikiem i nie pozwalać na zbliżanie się do bramki Tomasza Loski zawodnikom Zagłębia Sosnowiec.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia pierwszej połowy spotkania.

38
    Filip Borowski napomniany żółtą kartką za popełnienie ostrego przewinienia.

37
    Od bramki Tomasz Loska po nieudanym ataku, który miał być odwetem na pierwszego w meczu gola strzelonego przez Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.

34
    Andrzej Trubeha pierwszym piłkarzem napomnianym żółtą kartką.

31
    Samobójcze trafienie zalicza DOMINIK JOŃCZY.

Bruk-Bet atakował coraz groźniej, a efektem jego naporu był gol na 1:0 w 31. minucie. Było to trafienie samobójcze Dominika Jończego, który interweniował niefortunnie we własnym polu karnym. Defensor zaskoczył własnego bramkarza Mateusza Kosa i nieszczęście Zagłębia Sosnowiec było gotowe.

30
    Za pierwszoligowcami dwa kwadranse poniedziałkowego meczu.

28
    Coraz bardziej zdecydowane ataki zespołu z województwa małopolskiego.

26
    Maciej Ambrosiewicz starał się wykorzystać dośrodkowanie, które w pole karne przeciwnika posłał Kacper Karasek. Uderzenie środkowego pomocnika zakończyło się lotem piłki ponad bramką Mateusza Kosa.

25
    Dużo starć w centrum boiska, ale na razie ani jedno przewinienie nie zostało wycenione na napomnienie żółtym kartonikiem przez prowadzącego spotkanie Pawła Malca.

21
    Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie przebił się ze swoim atakiem przez centrum boiska.

19
    Filip Borowski znalazł się w odpowiednim miejscu w obronie i nie pozwolił na kontynuowanie ataku rozpędzającemu się Maciejowi Ambrosiewiczowi.

17
    Poradzili sobie sosnowiczanie z rozegraniem przeciwnika na obrzeżach pola karnego i nie pozwolili na sprawdzenie niebezpiecznym uderzeniem Mateusza Kosa.

15
    Kwadrans spotkania za zespołami, a Zagłębie Sosnowiec jest wspierane dopingiem przez delegację kibiców, która wybrała się do Niecieczy mimo nie najbardziej komfortowego terminu meczu.

14
    Mateusz Kos z powodzeniem dyryguje swoimi kompanami z bloku obronnego.

12
    Drużyna z Sosnowca spędza nadspodziewanie dużo czasu na połowie przeciwnika.

10
    Podopieczni Radoslava Latala starają się czymś odpowiedzieć na pierwsze szarże odważnie nastawionych zawodników Zagłębia Sosnowiec.

9
    Konrad Wrzesiński ponownie niebezpiecznie na połowie przeciwnika. Uderzenie tego zawodnika z ostrego kąta okazało się nieskuteczne. Po chwili interweniował Tomasz Loska i skończyło się na rzucie rożnym dla Zagłębia Sosnowiec.

8
    Na początku spotkania piłkarze przemieszczali się po boisku spokojnie, a gra toczyła się głównie w środku pola.

7
    Niebezpieczna i efektowna akcja Zagłębia Sosnowiec z udziałem Maksymiliana Banaszewskiego oraz Wojciecha Szumilasa. Ostatecznie zakończyła się ona nieudanym dośrodkowaniem Konrada Wrzesińskiego.

6
    Nieudana próba przedostania się pod bramkę, a że piłka opuściła boisko, to wznowienie gry zostało przyznane Tomaszowi Losce.

4
    Wznowienie gry od rzutu wolnego zostało przyznane zawodnikom Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

2
    Zagłębie Sosnowiec starało się przebić w pobliże bramki przeciwnika z wykorzystaniem lewego skrzydła, jednak czujni w obronie byli gospodarze.

1

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Tekijaski, Biedrzycki, Polarus, Kadlec, Ambrosiewicz, Dombrowskyj, Radwański, Trubeha, Karasek, Mesanović.
    Rezerwowi: Bartoszek – Grabowski, Fornalczyk, Zawijskyj, Farbiszewski, Błachewicz, Hilbrycht, Hubinek, Poznar.
    Trener: Radoslav Latal

Zagłębie Sosnowiec: Kos – Borowski, Bykow, Jończy, Ziemann, Wrzesiński, Bonecki, Rozwandowicz, Szumilas, Banaszewski, Sobczak.
    Rezerwowi: Gliwa – Bryła, Fabry, Dalić, Ryndak, Guezen, Karwot, Troć, Chęciński.
    Trener: Marcin Malinowski

Sędzia: Paweł Malec (Łódź).
    Wybrańcy trenera Radoslava Latala
    Jedenastka Zagłębia

Gole: 31. Jończy (sam.), 50. Ambrosiewicz

Kartki:   34. Trubeha (BRK), 73. Radwański (BRK) – 38. Borowski (SOS), 71. Fabry (SOS)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 2:0. Foule: 16:12.
    Bruk-Bet Termalica: Loska – Tekijaski, Biedrzycki, Polarus (58. Fornalczyk), Kadlec, Ambrosiewicz, Dombrowskyj, Radwański (85. Grabowski), Trubeha (85. Zawijskyj), Karasek (75. Błachewicz), Mesanović (75. Poznar).

Zmiany: Bartoszek – Grabowski, Fornalczyk, Zawijskyj, Farbiszewski, Błachewicz, Hilbrycht, Hubinek, Poznar.

Zagłębie Sosnowiec: Kos – Borowski (77. Dalić), Bykow, Jończy, Ziemann, Wrzesiński (57. Bryła), Bonecki, Rozwandowicz, Szumilas (69. Fabry), Banaszewski (57. Troć), Sobczak.

Zmiany: Gliwa – Bryła, Fabry, Dalić, Ryndak, Guezen, Karwot, Troć, Chęciński.

Sędziowie: Paweł Malec (Łódź)