Termalica – Zagłębie S. 2:0 (koniec)
Bruk-Bet Termalica
2:0 (1:0)
Zagłębie Sosnowiec
Poniedziałek 08.05.2023, 18:00 • Stadion Bruk-Bet, Nieciecza • Fortuna 1 Liga • 30. kolejka

90+1
    Jeszcze była szansa Szymona Sobczaka, ale piłka nie posłuchała doświadczonego napastnika. Strzał tego zawodnika zakończył się pudłem.

85
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza:
    z boiska schodzi Radwański, na boisku pojawia się Grabowski.

85
    z boiska schodzi Trubeha, na boisku pojawia się Zawijskyj.

82
    Wiktor Biedrzycki wybrał się na połowę przeciwnika i miał tam ochotę na pokonanie strzałem z rzutu wolnego Mateusza Kosa. W pojedynku tych zawodników lepiej zachował się bramkarz Zagłębia Sosnowiec!

77
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec:
    z boiska schodzi Borowski, na boisku pojawia się Dalić.

75
    z boiska schodzi Karasek, na boisku pojawia się Błachewicz.

75
    z boiska schodzi Mesanović, na boisku pojawia się Poznar.

74
    Podejście ofensywne Zagłębia Sosnowiec i oddał strzał niedawno wprowadzony z ławki rezerwowych na boisko Marek Fabry. Niezmiennie czujny oraz niepokonany pozostaje Tomasz Loska!

73
    Adam Radwański kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką za ostre przewinienie.

71
    Marek Fabry napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

69
    z boiska schodzi Szumilas, na boisku pojawia się Fabry.

68
    Sędzia Paweł Malec nie zdecydował się na zatrzymanie gry po kolizji z udziałem Szymona Sobczaka. W odpowiedzi gospodarze przeprowadzili groźny atak zakończony strzałem Adama Radwańskiego. Poradził sobie na linii Mateusz Kos!

58
    z boiska schodzi Polarus, na boisku pojawia się Fornalczyk.

57
    z boiska schodzi Banaszewski, na boisku pojawia się Troć.

57
    z boiska schodzi Wrzesiński, na boisku pojawia się Bryła.

50
    Gol dla Termaliki!
    Strzelcem bramki MACIEJ AMBROSIEWICZ.

W 50. minucie aktywny od początku spotkania Maciej Ambrosiewicz wykorzystał szansę na strzelenie drugiego gola gościom. Pomocnik Bruk-Betu tym razem nie pozwolił sobie na zmarnowanie sytuacji podbramkowej.

38
    Filip Borowski napomniany żółtą kartką za popełnienie ostrego przewinienia.

34
    Andrzej Trubeha pierwszym piłkarzem napomnianym żółtą kartką.

31
    Samobójcze trafienie zalicza DOMINIK JOŃCZY.

Bruk-Bet atakował coraz groźniej, a efektem jego naporu był gol na 1:0 w 31. minucie. Było to trafienie samobójcze Dominika Jończego, który interweniował niefortunnie we własnym polu karnym. Defensor zaskoczył własnego bramkarza Mateusza Kosa i nieszczęście Zagłębia Sosnowiec było gotowe.

26
    Maciej Ambrosiewicz starał się wykorzystać dośrodkowanie, które w pole karne przeciwnika posłał Kacper Karasek. Uderzenie środkowego pomocnika zakończyło się lotem piłki ponad bramką Mateusza Kosa.

9
    Konrad Wrzesiński ponownie niebezpiecznie na połowie przeciwnika. Uderzenie tego zawodnika z ostrego kąta okazało się nieskuteczne. Po chwili interweniował Tomasz Loska i skończyło się na rzucie rożnym dla Zagłębia Sosnowiec.

Gole: 31. Jończy (sam.), 50. Ambrosiewicz

Kartki:   34. Trubeha (BRK), 73. Radwański (BRK) – 38. Borowski (SOS), 71. Fabry (SOS)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 2:0. Foule: 16:12.
    Bruk-Bet Termalica: Loska – Tekijaski, Biedrzycki, Polarus (58. Fornalczyk), Kadlec, Ambrosiewicz, Dombrowskyj, Radwański (85. Grabowski), Trubeha (85. Zawijskyj), Karasek (75. Błachewicz), Mesanović (75. Poznar).

Zmiany: Bartoszek – Grabowski, Fornalczyk, Zawijskyj, Farbiszewski, Błachewicz, Hilbrycht, Hubinek, Poznar.

Trener: Radoslav Latal

Zagłębie Sosnowiec: Kos – Borowski (77. Dalić), Bykow, Jończy, Ziemann, Wrzesiński (57. Bryła), Bonecki, Rozwandowicz, Szumilas (69. Fabry), Banaszewski (57. Troć), Sobczak.

Zmiany: Gliwa – Bryła, Fabry, Dalić, Ryndak, Guezen, Karwot, Troć, Chęciński.

Trener: Marcin Malinowski

Sędziowie: Paweł Malec (Łódź)