Termalica – Zagłębie S. 2:0 (koniec)
Bruk-Bet Termalica
2:0 (1:0)
Zagłębie Sosnowiec
Poniedziałek 08.05.2023, 18:00 • Stadion Bruk-Bet, Nieciecza • Fortuna 1 Liga • 30. kolejka

50
    Gol dla Termaliki!
    Strzelcem bramki MACIEJ AMBROSIEWICZ.

W 50. minucie aktywny od początku spotkania Maciej Ambrosiewicz wykorzystał szansę na strzelenie drugiego gola gościom. Pomocnik Bruk-Betu tym razem nie pozwolił sobie na zmarnowanie sytuacji podbramkowej.

31
    Samobójcze trafienie zalicza DOMINIK JOŃCZY.

Bruk-Bet atakował coraz groźniej, a efektem jego naporu był gol na 1:0 w 31. minucie. Było to trafienie samobójcze Dominika Jończego, który interweniował niefortunnie we własnym polu karnym. Defensor zaskoczył własnego bramkarza Mateusza Kosa i nieszczęście Zagłębia Sosnowiec było gotowe.

Gole: 31. Jończy (sam.), 50. Ambrosiewicz

Kartki:   34. Trubeha (BRK), 73. Radwański (BRK) – 38. Borowski (SOS), 71. Fabry (SOS)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 2:0. Foule: 16:12.
    Bruk-Bet Termalica: Loska – Tekijaski, Biedrzycki, Polarus (58. Fornalczyk), Kadlec, Ambrosiewicz, Dombrowskyj, Radwański (85. Grabowski), Trubeha (85. Zawijskyj), Karasek (75. Błachewicz), Mesanović (75. Poznar).

Zmiany: Bartoszek – Grabowski, Fornalczyk, Zawijskyj, Farbiszewski, Błachewicz, Hilbrycht, Hubinek, Poznar.

Trener: Radoslav Latal

Zagłębie Sosnowiec: Kos – Borowski (77. Dalić), Bykow, Jończy, Ziemann, Wrzesiński (57. Bryła), Bonecki, Rozwandowicz, Szumilas (69. Fabry), Banaszewski (57. Troć), Sobczak.

Zmiany: Gliwa – Bryła, Fabry, Dalić, Ryndak, Guezen, Karwot, Troć, Chęciński.

Trener: Marcin Malinowski

Sędziowie: Paweł Malec (Łódź)