Garbarnia – Polonia W. 1:3 (koniec) | Motor – Radunia 3:1 (koniec) | KKS – Siarka T. 2:2 (koniec)
Pogoń Sdl. – Hutnik 0:0 (koniec) | Olimpia E. – Zagłębie II 0:1 (koniec) | Stomil – Wisła Pu. 0:3 (koniec)
Stomil Olsztyn
0:3 (0:3)
Wisła Puławy
Sobota 13.05.2023, 19:45 • Stadion OSiR, Olsztyn • 2. Liga • 31. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:44:18)

Faule: 15:17.

Już w przerwie trener olsztynian przeprowadził dwie zmiany i szukał sposobu na poprawienie wyniku. Roszad po stronie Stomilu było więcej, ale żadna z nich nie pomogła w odrobieniu strat. Trafieni na samym początku meczu gospodarze byli coraz mocniej zrezygnowali i nie odpowiedzieli nawet golem kontaktowym. Wisła dowiozła korzystny wynik 3:0 do końca.
    Wysoka wygrana Wiślaków

90+5

90+3
    Do końca meczu nie tracą koncentracji podopieczni Mariusza Pawlaka.

90+1
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy:
    z boiska schodzi Ryszka, na boisku pojawia się Majewski.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

89
    Ostatnie szanse na poprawienie wyniku. Ile minut doliczy sędzia?

87
    Przekombinowane rozegranie w wykonaniu będącego na prowadzeniu zespołu, a całe zamieszanie na połowie przeciwnika zostało wyjaśnione chwytem przez jego bramkarza.

85
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem, a do zakończenia spotkania pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu.

82
    z boiska schodzi Banach, na boisku pojawia się Przywara.

81
    Jeszcze jeden zawodnik rezerwowy Wisły Puławy jest przygotowany do wbiegnięcia na boisko z ławki rezerwowych.

79
    Marcin Ryszka musi pogodzić się z napomnieniem żółtą kartką po jego przewinieniu.

77
    Widać zniechęcenie i rozczarowanie po stronie olsztynian.

75
    Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

74
    Łukasz Wiech napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

73
    I mamy pierwsze roszady personalne zaproponowane przez szkoleniowca gości. Nowa energia na murawie.

71
    z boiska schodzi Klichowicz, na boisku pojawia się Kargulewicz.

71
    z boiska schodzi Skałecki, na boisku pojawia się Kołtański.

70
    Napastnik gospodarzy czeka w przodzie na dokładne podania. Na razie musi toczyć, czasami skazane na niepowodzenie, pojedynki z przeważającymi siłami przeciwnikami.

66
    W poczynaniach Wisły Puławy jest dużo spokoju, a niektóre interwencje w obronie podopiecznych Mariusza Pawlaka sprawiają, że dłonie same składają się do oklasków.

64
    Kolejne dwie zmiany personalne zaproponowane przez coraz mocniej zdesperowanego szkoleniowca Stomilu Olsztyn.

62
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn:
    z boiska schodzi Krawczun, na boisku pojawia się Szypulski.

62
    z boiska schodzi Kurbiel, na boisku pojawia się Caetano.

60
    Godzina spotkania za drużynami i coraz bliżej odniesienia zwycięstwa są piłkarze z Puław.

58
    Hubert Sadowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

55
    Wisła Puławy radzi sobie z rozbrajaniem ataków przeciwnika w bezpiecznej odległości od bramki strzeżonej przez Piotra Zielińskiego.

54
    Po stracie piłki zawodnik Stomilu Olsztyn ratował się popełnieniem przewinienia na jednym z puławian.

52
    Na razie nie zmienia szkoleniowiec przyjezdnych, ale trudno się temu dziwić, skoro w jego zespole wszystko funkcjonuje na wysokich obrotach.

50
    Próba rozerwania obrony przeciwnika za pomocą crossowego podania.

48
    Po zmianie stron należy spodziewać się mocnych ataków podopiecznych Szymona Grabowskiego na bramkę przeciwnika będącego na zdecydowanym prowadzeniu.

47
    Od razu w przerwie wymowna reakcja trenera Szymona Grabowskiego, który zdecydował się na wprowadzenie dwóch podopiecznych z ławki rezerwowych na boisko.

46
    z boiska schodzi Spychała, na boisku pojawia się Stromecki.

46
    z boiska schodzi Karlikowski, na boisku pojawia się Maćkowiak.

46
    Wiślacy w świetnej dyspozycji

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

Stomil zaliczył kompletny falstart w meczu na własnym stadionie, a Wisła Puławy potrafiła to bezwzględnie wykorzystać. Minęło zaledwie 18 minut, a goście byli na prowadzeniu 3:0. Ich najskuteczniejszym piłkarzem był Adrian Paluchowski, który dwukrotnie pokonał Jakuba Mądrzyka. Kolejnego gola dorzucił Dominik Banach. Olsztynianie byli na deskach i nie potrafili się z nich podnieść po mocnych ciosach.

45+1

45
    Doliczona minuta.

44
    Faul atakującego zawodnika gospodarzy oznacza przyznanie wznowienia od rzutu wolnego puławianom.

42
    Stomil Olsztyn ma dużo szans na poprawienie wyniku po dośrodkowaniach z rzutów rożnych, jednak radzą sobie w obronie skoncentrowani podopieczni Mariusza Pawlaka.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut do zakończenia rywalizacji w pierwszej połowie spotkania.

38
    Futbolówka znalazła się na skraju pola karnego. Blisko szukającego miejsca do wykonania dośrodkowania zawodnika było dwóch przyjezdnych, którzy nie pozwolili na dokładne dostarczenie piłki do centralnie ustawionych zawodników.

35
    Przemysław Skałecki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

34
    Teraz przewinienie, po którym po prostu powinna być pokazana żółta kartka.

32
    Nie brakuje twardych starć na boisku, jednak na razie tylko jedno z nich zostało wycenione przez sędziego Radosława Trochimiuka na napomnienie żółtym kartonikiem.

30
    Na zakończenie drugiego kwadransa spotkania wznowienie gry wrzutem z autu zostało przyznane gospodarzom. Spieszy się podopiecznym Szymona Grabowskiego i trudno jest się temu dziwić.

27
    Konfrontacja na skrzydle i górą wyszedł z niej obrońca gospodarzy. Defensor nie dał się zaskoczyć zbyt naiwnym zwodem zaproponowanym przez przeciwnika.

25
    Bronienie się przed puławianami na pewno nie pozwoli gospodarzom poprawić rezultatu. Z drugiej strony muszą oni uważać i raczej nie chcą doznać kompletnej kompromitacji przed własną publicznością.

21
    Hubert Krawczun napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

18
    Gol dla Wisły Puławy!
    Strzelcem bramki ADRIAN PALUCHOWSKI.

Aż trudno uwierzyć, jak potężnie rozpędzeni są piłkarze Mariusza Pawlaka. W ofensywie Wisły bryluje Adrian Paluchowski. Po kolejnym uderzeniu tego napastnika do siatki zrobiło się 3:0 na stadionie Stomilu Olsztyn!

15
    Kwadrans meczu za drugoligowcami i był to kwadrans, w którym gospodarze od razu stracili grunt pod nogami.

13
    Przewinienie w centrum boiska. Przyjezdni podnieśli raban i energicznie domagali się od sędziego pokazania żółtej kartki zbyt krewko usposobionemu przeciwnikowi.

11
    Stomil Olsztyn dostał pozwolenie od przeciwnika na prowadzenia ataku pozycyjnego, jednak to wszystko daleko od bramki Piotra Zielińskiego.

10
    Ostre starcie w centralnej części boiska. Prowadzący to spotkanie sędzia stawia na edukację i nie zdecydował się na napomnienie żadnego z uczestników kartonikiem.

10
    Nie klei się gra gospodarzom po mocnych ciosach. Do uratowania wyniku potrzebują oni mocnego hartu ducha.

8
    Wręcz podbramkowa zrobiła się od początku meczu sytuacja podopiecznych Szymona Grabowskiego.

7
    Strzelcem bramki DOMINIK BANACH.

Szokujące dla kibiców Stomilu rozpoczęcie meczu w Olsztynie. Ponownie Wisła Puławy przeprowadziła niszczycielski atak i wpakowała piłkę do bramki Jakuba Mądrzyka. 2:0 dla przyjezdnych po uderzeniu Dominika Banacha.

6
    Ekipa z Warmii miała możliwość zaskoczenia przyjezdnych swoim rozegraniem rzutu wolnego. Piłka była ustawiona całkiem blisko pola karnego strzeżonego przez Piotra Zielińskiego.

5
    Wisła Puławy na razie odważnie wychodzi ze swoimi atakami.

4
    Stomil Olsztyn ruszył do przodu i próbował doprowadzić do remisu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

2

Wisła Puławy nie mogła wymyślić sobie lepszego rozpoczęcia meczu w Olsztynie. Przyjezdni na prowadzeniu 1:0 po uderzeniu doświadczonego Adriana Paluchowskiego. Wykorzystał on płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła. Stomil musi gonić wynik, choć dopiero co rozpoczęło się starcie.

2
    Pora na drugoligowe emocje na stadionie Stomilu Olsztyn. Gospodarze z zamiarem powrócenia na drugie miejsce premiowane awansem na zaplecze PKO Ekstraklasy.

1

Stomil Olsztyn: Mądrzyk – Kośmicki, Sadowski, Waleńcik, Wójcik, Karlikowski, Shibata, Spychała, Żwir, Krawczun, Kurbiel.
    Rezerwowi: Syldatk – Szabaciuk, Kuban, Kalisz, Maćkowiak, Stromecki, Szypulski, Caetano, Florek.
    Trener: Szymon Grabowski

Wisła Puławy: Zieliński – Błyszko, Kona, Ryszka, Wiech, Czajkowski, Cheba, Skałecki, Banach, Paluchowski, Klichowicz.
    Rezerwowi: Sapielak – Majewski, Wlaźlik, Janicki, Gvozdenović, Kołtański, Przywara, Kargulewicz.
    Trener: Mariusz Pawlak

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).
    Jedenastka Stomilu Olsztyn

Zapraszamy na relację na żywo z meczu eWinner II ligi w Olsztynie. Stomil zmierzy się w nim z Wisłą Puławy. Konfrontacja rozpocznie się w sobotę o godzinie 19:45.
    Stomil chce rewanżu
    Trudne zadanie przed Wiślakami

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:45.

Gole: 2. Paluchowski, 7. Banach, 18. Paluchowski

Kartki:   21. Krawczun (OLS), 58. Sadowski (OLS) – 35. Skałecki (PUL), 74. Wiech (PUL), 79. Ryszka (PUL)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 11:3. Rzuty rożne: 9:3. Spalone: 0:0. Foule: 15:17.
    Stomil Olsztyn: Mądrzyk – Kośmicki, Sadowski, Waleńcik, Wójcik, Karlikowski (46. Maćkowiak), Shibata, Spychała (46. Stromecki), Żwir, Krawczun (62. Szypulski), Kurbiel (62. Caetano).

Zmiany: Syldatk – Szabaciuk, Kuban, Kalisz, Maćkowiak, Stromecki, Szypulski, Caetano, Florek.

Wisła Puławy: Zieliński – Błyszko, Kona, Ryszka (90. Majewski), Wiech, Czajkowski, Cheba, Skałecki (71. Kołtański), Banach (82. Przywara), Paluchowski, Klichowicz (71. Kargulewicz).

Zmiany: Sapielak – Majewski, Wlaźlik, Janicki, Gvozdenović, Kołtański, Przywara, Kargulewicz.

Sędziowie: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)