Rekord – Constract 3:5 (koniec) | GI Malepszy – Piast 1:5 (koniec)
Rekord Bielsko-Biała
3:5 (0:3) Serie: 0:1
Constract Lubawa
Środa 24.05.2023, 18:00 • Centrum Sport Rekord, Bielsko-Biała • FOGO Futsal Ekstraklasa • Finał

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:57:02)

Constract Lubawa wyśmienicie rozpoczął finał mistrzostw Polski. Wygrana 5:3 w hali przeciwnika daje mu kopa motywacyjnego przed meczami we własnej hali.

40

40
    Michał Kubik napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

40
    Jeszcze przerwa na żądanie szkoleniowca Rekordu Bielsko-Biała.

39
    Pora na ostatnie ofensywne przyspieszenia, to już chyba rozstrzygnięta konfrontacja.

38
    Rekord Bielsko-Biała niezmiennie musi uważać na kontrataki przeciwnika. To już ostatnia faza pierwszego spotkania finałowego.

37
    Lubawianie ponownie zwarli szyki obronne i nie pozwalają Rekordzistom na tworzenie sytuacji podbramkowych w ostatnich minutach.

36
    Gol dla Rekordu!
    Strzelcem bramki SEBASTIAN LESZCZAK.

Sebastian Leszczak swoim uderzeniem daje jeszcze sygnał do ataku gospodarzom. Publiczność powstała i stara się dodać energii podopiecznym Jesusa Lopeza Garcii.

36
    Aktualnie chyba największym problemem dla Constractu Lubawa jest pilnowanie się przed przekroczeniem limitu fauli.

35
    Pozostało pięć minut do zakończenia spotkania. Ostatnia szansa na pościg gospodarzy.

34
    Lubawianie starają się tym razem nie oddać przewagi trzech goli. Gra na utrzymanie piłki między podopiecznymi Jesusa Lopeza Garcii.

33
    Nie wypada narzekać na poziom widowiska. Od początku sporo dzieje się na boisku, a Constract Lubawa nie zamierzał odpuścić ofensywnego grania.

32
    Ucichła hala w Bielsku-Białej. Tym bardziej, że ostatnie uderzenie Mikołaja Zastawnika zostało poskromione przez Victora Lopeza.

31
    Gol dla Constractu Lubawa!
    Strzelcem bramki PAWEŁ KANIEWSKI.

Znakomite podanie po przekątnej do Pawła Kaniewskiego, a ten w sytuacji sam na sam z Bartłomiejem Nawratem oddał sprytne uderzenie między nogami wysuniętego bramkarza.

31
    Głęboki oddech złapali przyjezdni po powstrzymaniu pościgu przeciwnika.

30
    Strzelcem bramki TOMASZ KRIEZEL.

Odpowiedzieli goście strzałem na 4:2. Ponownie dwubramkowe prowadzenie zespołu z Lubawy. Tomasz Kriezel doskoczył do piłki zatrzymanej kilka sekund wcześniej przez Bartłomieja Nawrata. Jego potężne, płaskie uderzenie trafiło w narożnik bramki.

28
    Constract Lubawa musi uspokoić sytuację na boisku, jeżeli nie zamierza niebawem być zmuszonym do zapomnienia o prowadzeniu.

27
    Strzelcem bramki PAWEŁ BUDNIAK.

Strzelał, uderzał aż trafił do bramki. Wrzawa w hali w Bielsku-Białej po golu kontaktowym Pawła Budniaka. Piękna akcja indywidualna na prawej stronie boiska zakończona kopnięciem z ostrego kąta do bramki Victora Lopeza.

27
    Jakub Raszkowski napomniany żółtą kartką i to jest czwarte przewinienie Constractu Lubawa w drugiej połowie.

27
    Paweł Kaniewski napomniany żółtą kartką za przewinienie na skrzydle na Mikołaju Zastawniku.

27
    Mocne uderzenie Pawła Budniaka obok spojenia słupka z poprzeczką. Rekord Bielsko-Biała szuka gola kontaktowego, który mocno podniesie temperaturę widowiska.

26
    Adriano napomniany żółtą kartką za agresywne zachowanie wobec Pawła Budniaka.

26
    Bardzo ambitna walka Pawła Budniaka z dwoma przeciwnikami. Jakoś poradził sobie i jeszcze wstrzelił piłkę w pole bramkowe.

26
    Przed bielszczanami jest zadanie uporządkowania gry i przeprowadzanie kolejnych ataków w kierunku bramki Victora Lopeza.

25
    Strzelcem bramki SERGIEJ KORSUNOW.

Ładna akcja na obrzeżach pola bramkowego powinna dodać animuszu do walki Rekordzistom. Piłka trafiła do Siergieja Korsunowa, który podeszwą ułożył ją sobie na stopie do strzału. Ostatecznie ominął bramkarza, a także nie pozwolił na skuteczne interweniowanie defensorowi na linii.

24
    Rekord Bielsko-Biała co prawda wywalczył dla siebie wznowienie z linii bocznej boiska na połowie przeciwnika, ale Constract Lubawa zyskał czas na staranne rozstawienie się w obronie.

23
    Constract Lubawa chce pozostawać z futsalówką jak najdalej od bramki strzeżonej przez Victora Lopeza.

22
    Krótko po przerwie wstrzelenie piłki w pole bramkowe Constractu Lubawa z rzutu rożnego. Ponownie jakoś poradzili sobie przyjezdni z defensywie.

21

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

Pierwsza połowa zdecydowanie dla Constractu Lubawa. Goście na prowadzeniu dzięki dwóm strzałom Ludgero Lopesa oraz jednemu trafieniu Adriano.

20

20
    Mikołaj Zastawnik przeprowadził akcję indywidualna spod linii bocznej boiska i oddał uderzenie zza pola bramkowego. Piłka poleciała w dobrze ustawionego Victora Lopesa.

20
    Trochę zbyt egoistyczne zakończenie ataku przez Jakuba Raszkowskiego, ale przyjezdni i tak zejdą do szatni z konkretnym prowadzeniem.

19
    Kłopoty, kłopoty Rekordu Bielsko-Biała.

18
    Strzelcem bramki LUDGERO LOPES.

Pedrinho przeprowadził rewelacyjną akcję indywidualną i poradził sobie na lewej stronie boiska z Matheusem Ferreirą. Podanie Pedro Oliveiry trafiło po raz drugi w tym meczu do Ludgero Lopesa, który radzi sobie w sytuacjach sam na sam z Bartłomiejem Nawratem.

18
    Sufit. Podanie aż za wysokich lotów.

17
    Stefan Rakić starał się uruchomić podaniem Artura Popławskiego, ale przyjęcie tego drugiego zawodnika było dalekie od perfekcyjnego.

17
    Strata Tomasza Kriezela i po tym wydarzeniu było uderzenie z dystansu oddane przez Michała Marka. Piłka odbiła się od zewnętrznej części słupka w bramce Victora Lopeza!

16
    Podanie z rzutu rożnego do Mikołaja Zastawnika, ale dokładność jego uderzenia z powietrza pozostawiała bardzo dużo do życzenia.

15
    Pozostało zaledwie pięć minut rywalizacji w pierwszej połowie spotkania.

14
    Spotkanie układa się po myśli zawodników Constractu Lubawa, co dodaje im dużo pewności.

13
    Strzelcem bramki ADRIANO.

Rośnie przewaga Constractu Lubawa w Bielsku-Białej. Okazała kombinacja przyjezdnych na połowie przeciwnika. W końcu Adriano oswobodził się spod opieku Stefana Rakicia i huknął pod poprzeczkę w bramce zdezorientowanego Bartłomieja Nawrata.

13
    Mocne ustawienie Mikołaja Zastawnika i jego powstrzymanie stanowiło duże wyzwanie dla obrońców Constractu Lubawa. Także Victor Lopez wyszedł w powietrze i szykował się do interweniowania.

12
    Rekord Bielsko-Biała musi szukać dobrego sposobu na odrobienie strat, ale na razie atakują zbudowani prowadzeniem goście. Ludgero Lopes huknął zza pola bramkowego niecelnie.

11
    Przerwa na żądanie szkoleniowca Rekordu Bielsko-Biała.

10

Konfrontacja w parterze dwóch na dwóch zawodników. Piłka została wyłuskana w tym gąszczu przez Pedro Oliveirę. Constract Lubawa zyskał przewagę na połowie przeciwnika, a podanie trafiło w pobliże bramki do Ludgereo Lopesa. Strzelcowi gola pozostało dokończyć zadanie w konfrontacji z Bartłomiejem Nawratem.

9
    Brawurowa próba pokonania Bartłomieja Nawrata w wykonaniu Tomasza Kriezela. Piłka kompletnie uciekła zawodnikowi Constractu Lubawa.

8
    Spokojne rozegranie na własnej połowie boiska w wykonaniu Rekordzistów. Nie ma przesadnego ryzyka na początku spotkania ani po stronie bielszczan, ani lubawian.

7
    Interesująca akcja Macieja Jankowskiego między przeciwnikami. W ostatnim momencie interweniował przeciwnik i nie pozwolił na zdobycie prowadzenia gościom.

6
    Na razie problem Constractu Lubawa z przedostaniem się pod bramkę gospodarzy. Sposobem Adriano było oddanie strzału z dystansu, jednak chybił.

6
    I blokowane uderzenie zza pola bramkowego Pawła Budniaka.

5
    Pięć minut rywalizacji za drużynami i pozostaje bezbramkowo. Ostatnim akcentem tego fragmentu spotkania było nieudane wykonanie rzutu rożnego przez zawodników Constractu Lubawa.

4
    W odpowiedzi na pierwsze uderzenie celne, które zostało oddane na bramkę Bartłomieja Nawrata, był strzał Pawła Budniaka w boczną siatkę Constractu Lubawa.

3
    Przeciągnięte podanie zawodnika Constractu Lubawa i wznowienie od bramki zostało przyznane Bartłomiejowi Nawratowi.

2
    Rozpoczęła się prestiżowa rywalizacja o złote medale mistrzostw Polski. Rekord Bielsko-Biała w ciemnozielono-seledynowych strojach. Z kolei Constract Lubawa na czarno z fioletowymi elementami.

1

Rekord Bielsko-Biała: Nawrat (Mijas) – Matheus, Rakić, Marek, Korołyszyn – Krzempek, Zastawnik, Popławski, Budniak, Korpela, Korsunow, Leszczak, Kubik.
    Trener: Jesus Lopez Garcia

Constract Lubawa: Lopez (Okuniewski) – Kaniewski, Adriano, Alasuutari, Jankowski – Sendlewski, Feliz, Oliveira, Kriezel, Lopes, Dmochewicz, Raszkowski.
    Trener: Dawid Grubalski

Sędziowie: Steczko, Miśta – Konieczny, Ziach.

Przed meczem wybrzmiał hymn narodowy w hali pod Klimczokiem.

Zapraszamy na relację na żywo z pierwszego meczu finałowego FOGO Futsal Ekstraklasy. Rywalizację o złote medale mistrzostw Polski rozpoczną Rekord Bielsko-Biała oraz Constract Lubawa. Początek spotkania w środę o godzinie 18.
    Rozpoczyna się duże granie

Gole: 25. Korsunow, 27. Budniak, 36. Leszczak – 10. Ludgero Lopes, 13. Adriano, 18. Ludgero Lopes, 30. Kriezel, 31. Kaniewski

Kartki:   40. Kubik (BIE) – 26. Adriano (CON), 27. Kaniewski (CON), 27. Raszkowski (CON)

Sędziowie: Steczko, Miśta – Konieczny, Ziach