SC Magdeburg – Industria pl 30:29 (po dogrywce)
koniec po dogrywce
SC Magdeburg
30:29 (13:15)
Industria Kielce
Niedziela 18.06.2023, 18:00 • Lanxess Arena, Kolonia • Liga Mistrzów - Final Four • Finał

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:14:33)

SC Magdeburg najlepszym klubem Ligi Mistrzów. Niemiecka drużyna zapewniła sobie zdobycie trofeum w dogrywce. Niestety, gra Barlinek Industria Kielce wyglądała gorzej im dłużej trwał finał.

70
    Druga połowa dogrywki skończona. (30:29)

70
    Przedłuża się to wszystko z powodu marszu sędziów do monitora. Wideo weryfikacja. (30:29)

70
    Pozostało zaledwie kilkanaście sekund na doprowadzenie do rzutów karnych. (30:29)

70
    Ostrzeżenie o grze pasywnej dla Magdeburga. (30:29)
    69
    Nicolas Tournat poradził sobie w gąszczu przeciwników po delikatnym podaniu Alexa Dujszebajewa. (30:29)

68
    Natychmiast potrzeba odpowiedzi podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. (30:28)
    68
    Gisli Thorgeir Kristjansson musi brać na siebie odpowiedzialność za wynik i zrobił to. (30:28)
    67
    Daniel Dujszebajew rzucił gola po podaniu brata. (29:28)

67
    Zadrżał słupek w bramce kielczan. (28:27)

66
    Jest problem, tym bardziej, że Igor Karacić zgubił piłkę w ofensywie. (28:27)
    66
    Michael Damgaard Nielsen i już dwubramkowe prowadzenie niemieckiego zespołu. Bardzo dobre rozpoczęcie drugiej części dogrywki przez SC Magdeburg. (28:27)

66
    Dogrywka rozpoczęta. (28:27)

65
    Pierwsza połowa dogrywki skończona. (28:27)
    65
    Kay Smits trafił z rzutu karnego. W każdej następnej przerwie niemiecka drużyna coraz bliżej podniesienia trofeum. (28:27)

65
    Rzut karny w ostatniej sekundzie pierwszej części dogrywki z powodu faulu Tomasza Gębali. (27:27)
    64. Szymon SIĆKO - 27:27
    64
    Szymon Sićko efektownie rzucił na przełamanie dla Barlinek Industria Kielce. (27:27)

64
    Andreas Wolff odbił piłkę nogą w sytuacji, która mogła odebrać kielczanom dużą część nadziei na zdobycie trofeum. (27:26)

63
    Szymon Sićko nie poradził sobie na kole w ciasno ustawionymi przeciwnikami. (27:26)

63
    Bardzo wyraźnie poprawili grę w defensywie gracze z Magdeburga. (27:26)
    62
    Gisli Thorgeir Kristjansson nie miał problemu z wymanewrowaniem obrońców z Kielc. (27:26)

61
    Artsion Karalek nie poradził sobie w dogodnej sytuacji ze szwajcarskim bramkarzem Magdeburga. (26:26)

61
    Dogrywka rozpoczęta. (26:26)

Druga połowa mniej udana niż pierwsza dla Barlinek Industria Kielce. Wybronił się SC Magdeburg w ostatniej minucie i po odrobieniu czterobramkowych strat doprowadził do dogrywki.

60
    Druga połowa skończona. (26:26)

Nic z tego i jeszcze dogrywka w finale Ligi Mistrzów. (26:26)

60
    Przerwa na żądanie Tałanta Dujszejbajewa. (26:26)
    30
    Michael Damgaard Nielsen przebił się przez obronę kielczan pomimo osłabienia jego zespołu. Remis na kilkadziesiąt sekund przed końcem drugiej połowy meczu. (26:26)

59
    Christian O'Sullivan już nie wróci na boisko z powodu czerwonej kartki. (25:26)

59
    Christian O'Sullivan dostał dwuminutowe wykluczenie za nieprawidłową zmianę. (25:26)
    59
    Daniel Dujszebajew w kontrataku i Barlinek Industria Kielce na prowadzeniu w przedostatniej minucie drugiej połowy meczu! (25:26)
    58
    Arkadiusz Moryto nie mógł pozwolić sobie na niepowodzenie przy rzucie po świetnym podaniu na prawą stronę. (25:25)

57
    Także Nicolas Tournat w drodze na ławkę kar. (25:24)

57
    Marko Bezjak wykluczony na dwie minuty. (25:24)

57
    Drużyny w komplecie przed ostatnimi atakami w drugiej połowie. (25:24)
    56
    Christian O'Sullivan dał swoim rzutem prowadzenie zespołowi z Magdeburga. To był banalny kontratak niemieckiego zespołu. (25:24)
    55
    Kay Smits nie zrobił nic z bloku obronnego Barlinek Industria Kielce. (24:24)
    55
    Daniel Dujszebajew świetnie przymierzył ze znacznego dystansu, a swoim rzutem zmusił szkoleniowca Magdeburga do zażądania przerwy na żądanie. (23:24)
    54
    Daniel Pettersson przypomniał golem o swojej obecności w kadrze zespołu z Magdeburga. (23:23)

54
    Tomasz Gębala również ukarany dwuminutowym wykluczeniem. (22:23)
    53
    Nicolas Tournat na zakończenie tak wyczekiwanego szybkiego ataku Barlinek Industria Kielce. (22:23)
    53
    Matthias Musche w czystej pozycji i osłabienie liczebne nie przeszkodziło zawodnikom z Niemiec w doprowadzeniu do remisu. (22:22)

52
    Portner popisuje się rewelacyjnymi interwencjami i utrzymuje Magdeburg na powierzchni w finale. (21:22)

52
    Christian O'Sullivan ukarany dwuminutowym wykluczeniem za przewinienie na Alexie Dujszebajewie. (21:22)

50
    Kay Smits musiał rzucać i nie zrobił tego z powodzeniem. (21:22)

49
    Świetna interwencja bramkarza Magdeburga i jego drużyna ma szansę zakończenia długiego pościgu powodzeniem. (21:22)
    49
    Michael Damgaard zdobył gola kontaktowego krótko po wznowieniu meczu. (20:22)

49
    Gra została wznowiona po długiej przerwie. (20:22)

48
    Nadeszło potwierdzenie, że przerwa w grze jest spowodowana udzielaniem pomocy medycznej kibicowi. (20:22)
    48. Nieoczekiwana przerwa w meczu

48
    Przerwa w grze jest prawdopodobnie spowodowana problemem zdrowotnym jednej z osób na trybunach. (20:22)
    47
    Kay Smits poradził sobie z pokonaniem kieleckiego bramkarza rzutem z rzutu karnego. (20:22)

47
    Sędziowie chcą być staranni w tak newralgicznym momencie finału Ligi Mistrzów, dlatego obejrzeli raz jeszcze starcie z udziałem Philippa Webera. (19:22)

47
    Philipp Weber wywalczył rzut karny. (19:22)
    46
    Dylan Nahi ma za dużo miejsca i musi radzić sobie w takich sprzyjających okolicznościach. Gol! (19:22)

45
    Cały czas musi mieć się na baczności drużyna z województwa świętokrzyskiego. (19:21)
    44
    Kay Smits tym razem z trafieniem z ruchomej piłki, a nie z rzutu karnego. (19:21)
    43
    Alex Dujszebajew już z ósmym golem. Świetnie przymierzył po szybkim rozegraniu rzutu wolnego. (18:21)
    42
    Kay Smits pokonał rzutem z rzutu karnego Mateusza Korneckiego, który wszedł do bramki z ławki rezerwowych. (18:20)

42
    Rzut karny dla Magdeburga. (17:20)
    41
    Arkadiusz Moryto nie pozwala przeciwnikom na zmianę niekorzystnego wyniku. (17:20)

41
    Także drużyna z Niemiec gra nerwowo, co nie ułatwia przeprowadzenia pościgu za przeciwnikiem. (17:19)
    40
    Magnus Saugstrup Jensen znalazł miejsce do oddania rzutu i jego drużyna pozostaje stosunkowo blisko za Barlinek Industria Kielce. (17:19)

40
    Andreas Wolff popisał się rewelacyjnym zachowaniem w bramce. (16:19)
    39
    Artsion Karalek poradził sobie w klasycznych dla siebie okolicznościach. (16:19)

39
    Nieprzygotowana próba pokonania bramkarza w wykonania Szymona Syćki. (16:18)

38
    Trafienia w poprzeczkę po obu stronach boiska w Kolonii. (16:18)
    36
    Magnus Saugstrup Jensen szybko ostudził kielczan rzutem do bramki po niewykorzystanym rzucie karnym. (16:18)

36
    Arkadiusz Moryto tym razem przegrał pojedynek z siódmego metra z Portnerem. (15:18)

36
    Rzut karny dla zespołu z Kielc. (15:18)
    35
    Kay Smits poradził sobie z bramkarzem polskiego zespołu. (14:18)

35
    Rzut karny dla Magdeburga. (14:18)
    35. Benoit KOUNKOUD - 14:18
    35
    Benoit Kounkoud powiększył przewagę Barlinek Industria Kielce do czterech goli pomimo konieczności grania w osłabieniu. (14:18)

35
    Artsion Karalek ukarany dwuminutowym wykluczeniem. (14:17)

35
    Artsion Karalek sprzedał kuksańca w nos przeciwnikowi. Sędziowie zastanawiają się nad zinterpretowaniem sytuacji. (14:17)

34
    Coraz głośniejszy doping dla stopniowo oddalających się od przeciwnika kielczan. (14:17)

33
    Andreas Wolff znakomicie w bramce Barlinek Industria Kielce. (14:17)
    32
    Alex Dujszebajew absolutnie nie zamierza obniżać losów w ofensywie. Gol za golem. (14:17)
    32
    Gisli Thorgeir Kristjansson nie pozwolił długo nacieszyć się trzybramkowym prowadzeniem kielczanom. (14:16)
    31. Dylan NAHI - 13:16
    31
    Dylan Nahi kompletnie zaskoczył przeciwników swoim rzutem ze skrzydła. Dynamiczna akcja kielczan. (13:16)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (13:15)

Zawodnicy gotowi do rozpoczęcia rywalizacji w drugiej połowie finału.

Z jeszcze większą niecierpliwością niż przed pierwszą połową czekamy na wznowienie starcia.
    Tylko tak dalej

Pierwsza połowa finału Ligi Mistrzów za nami i nie brakuje emocji. Jeszcze żadna z drużyn nie oddaliła się zdecydowanie od przeciwnika, jednak Barlinek Industria Kielce jest o te dwa kroki bliżej podniesienia trofeum.

30
    Pierwsza połowa skończona. (13:15)
    30
    Zdążyli kielczanie w ostatnich sekundach i przeprowadzili atak zakończony rzutem Arkadiusza Moryty. (13:15)

30
    Przerwa na żądanie trenera Tałanta Dujszebajewa. (13:14)
    30
    Gisli Thorgeir Kristjansson nie daje spokoju obrońcom z Kielc. Tomasz Gębala nie poradził sobie w konfrontacji z Islandczykiem. (13:14)

30
    Przerwa na żądanie szkoleniowca SC Magdeburg. (12:14)
    30. Alex DUJSZEBAJEW - 12:14
    30
    Alex Dujszebajew w wyśmienitej dyspozycji rzutowej. (12:14)
    29
    Gisli Thorgeir Kristjansson nie dość, że wymanewrował obrońców z Kielc, to jeszcze sprawił policzek Andreasowi Wolffowi rzutem między nogami. (12:13)

29
    Alex Dujszebajew przesadził na kole przeciwnika i nie udało się dorzucić gola do zaliczki w przewadze liczebnej. (11:13)

29
    Piotr Chrapkowski ukarany przez sędziego dwuminutowym wykluczeniem. (11:13)

29
    Ostatnie szanse na poprawienie rezultatu jeszcze w pierwszej połowie tego wielkiego finału. (11:13)

28
    Poprzeczka i szansa na przeprowadzenie kontrataku. (11:13)

28
    Kay Smits domagał się bardziej stanowczej reakcji sędziów na powalenie go blisko koła. (11:13)
    27. Arkadiusz MORYTO - 11:13
    27
    Arkadiusz Moryto pewniakiem przy wykonywaniu rzutu karnego. (11:13)
    26
    Gisli Thorgeir Kristjansson pokazuje, jak dużym problemem dla Magdeburga byłaby jego ewentualna absencja spowodowana urazem. (11:12)
    26
    Arkadiusz Moryto znalazł się w odpowiednim miejscu do wykonania dobitki. (10:12)
    25
    Matthias Musche wykorzystał po kontrataku bałagan w obronie kieleckiego zespołu. (10:11)
    25
    Technicznie, pięknie, skutecznie Alex Dujszebajew. (9:11)
    23
    Alex Dujszebajew przedarł się ponownie przez obronę przeciwnika, na tego zawodnika można liczyć. (9:10)

23
    Piotr Chrapkowski przeszkodził zawodnikom z Kielc w wykonaniu dobitki. (9:9)
    22
    Kay Smits tym razem sprytniejszy przy rzucie karnym od Andreasa Wolffa. (9:9)

22
    Rzut karny dla Magdeburga. (8:9)
    21
    Duża determinacja i Arkadiusz Moryto znalazł sposób na odzyskanie przewagi dla Barlinek Industria Kielce. (8:9)

21
    Świetna obrona zawodników z województwa świętokrzyskiego. (8:8)
    20. Alex DUJSZEBAJEW - 8:8
    20
    Alex Dujszebajew skutecznie, choć pozycja wydawała się mocno niekomfortowa. (8:8)

20
    Niezmiennie wynik na styku, akurat aktualnie na prowadzeniu drużyna z Niemiec. (8:7)
    19
    Gisli Thorgeir Kristjansson krótko po zameldowaniu się na boisku pokonał rzutem Andreasa Wolffa. (8:7)

19
    Christian O'Sullivan ukarany dwuminutowym wykluczeniem. (8:7)

18
    Michael Damgaard Nielsen nie poradził sobie tym razem i jego przyblokowany rzut został poskromiony przez czujnego Andreasa Wolffa. (7:7)

17
    Banalna strata na kole starającego się rozgrywać Arkadiusza Moryty. (7:7)
    16
    Michael Damgaard Nielsen przerwał fragment meczu ze strzelecką niemocą Magdeburga. (7:7)
    16
    Benoit Kounkoud skutecznie po podaniu na prawe skrzydło. (6:7)

15
    Christian O'Sullivan napomniany żółtą kartką za przewinienie. (6:6)

15
    Szymon Sićko nie pokonał rzutem Portnera. (6:6)

14
    Odrobinka, ale to dosłownie odrobinka spokoju na boisku. (6:6)

14
    Nie było miejsca do oddania rzutu, jednak waleczna postawa w obronie skończyła się faulem. Ostatecznie całe zamieszanie zakończone obroną Andreasa Wolffa. (6:6)

13
    Do tego Andreas Wolff coraz mocniej nakręcony do interweniowania w bramce. (6:6)

13
    Ciasno i skutecznie w obronie zawodnicy Barlinek Industria Kielce. (6:6)
    12
    Dylan Nahi skutecznie rzutem i wyrównanie stanu finału stało się faktem. (6:6)

12
    Andreas Wolff skutecznie w bramce i nie dał się pokonać rzutem. Okazja do doprowadzenia do remisu. (6:5)
    11
    Artsion Karalek skutecznie po asyście od Szymona Sićki. (6:5)
    10
    Michael Damgaard Nielsen przymierzył znakomicie zza koła. Nie do poskromienia! (6:4)
    10
    Alex Dujszebajew na coraz wyższych obrotach! (5:4)
    9
    Matthias Musche skutecznie. (5:3)
    9. Alex DUJSZEBAJEW - 4:3
    9
    Alex Dujszebajew rzucił gola kontaktowego na zakończenie solowego rajdu. (4:3)

8
    Kay Smits nie poradził sobie z pokonaniem Wolffa z rzutu karnego! (4:2)

8
    Rzut karny i kara dwóch minut dla Tomasza Gębali. (4:2)
    7
    Dylan Nahi dostał piłkę na koło, sprytnie obrócił się z nią i pokonał swoim rzutem bramkarza przeciwnika. (4:2)

7
    Trudno znaleźć miejsce do rzutu między stłoczonymi przeciwnikami. (4:1)
    6
    Kay Smits skutecznie z rzutu karnego. (3:1)

6
    Rzut karny dla Magdeburga. (3:1)

5
    Dylan Nahi napomniany żółtą kartką za nieprzepisowe przerwanie akcji przeciwnika. (3:1)

5
    Na razie nieskuteczne rzuty zawodników z Kielc. (3:1)
    4
    Matthias Musche ponownie zakończył golem szybki kontratak. Piłkę dostarczył mu niemal z parteru bramkarz Magdeburga. (3:1)
    3
    Magnus Saugstrup Jensen w sytuacji sam na sam skutecznie. Błyskawicznie zaatakowali szczypiorniści z Magdeburga. (2:1)
    2
    Atsion Karalek nie potrzebował dużo czasu na odpowiedzenie golem. (1:1)
    1
    Michael Damgaard Nielsen otworzył wynik starcia. (1:0)

1
    Magdeburg w czarnych strojach z zielonymi oraz białymi elementami, a drużyna z Kielc w klasycznych, żółto-niebieskich trykotach. (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Po raz ostatni w tym sezonie hymn Ligi Mistrzów.

SC Magdeburg: Mi. Jensen, Portner – Meister, Chrapkowski, Musche, Kristjansson, Pettersson, Hornke, Weber, Mertens, Ma. Jensen, O'Sullivan, Bezjak, Smits, Damgaard, Bergendahl.
    Trener: Bennet Wiegert

Barlinek Industria Kielce: Kornecki, Błażejewski, Wolff – Sanchez, Olejniczak, Wiaderny, Kounkoud, Sićko, Dujszebajew, Tournat, Karacić, Moryto, Dujszebajew, Gębala, Karalek, Nahi.
    Trener: Tałant Dujszebajew

Sędzia: Bojan Lah, David Sok (Słowenia).

Zapraszamy na relację na żywo z finału Ligi Mistrzów z udziałem Barlinek Industria Kielce. Przeciwnikiem zespołu z województwa świętokrzyskiego będzie SC Magdeburg. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 18.