Aris L. – Raków pl 0:1 (koniec) | Maccabi H. – Slovan 3:1 (koniec) | Sparta – Kopenhaga 3:3 (2:4 po rz. karnych)
Molde – Klaksvik 2:0 (po dogrywce) | Dinamo Z. – AEK Atény 1:2 (koniec) | Galatasaray – Olimpija 1:0 (koniec)
Bačka Topola – Braga 1:4 (koniec) | Servette – Rangers 1:1 (koniec) | Sturm – PSV 1:3 (koniec)
Olympique – Panathinaikos 2:1 (3:5 po rz. karnych)
Aris Limassol FC
0:1 (0:0)
Raków Częstochowa
Wtorek 15.08.2023, 19:00 • New Limassol Stadium, Limassol • Liga Mistrzów (Runda Kwalifikacyjna) • 3 runda kwalifikacyjna

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:57:34)

Faule: 6:11.

Raków Częstochowa jest w czwartej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. To najważniejsza informacja. Przed zespołem Dawida Szwargi pozostała ostatnia przeszkoda w drodze do elitarnej grupy europejskiego pucharu. Raków potwierdził wyższość nad Arisem Limassol wynikiem 1:0 na Cyprze. Pierwsza połowa była trudna, ale częstochowianie przetrwali, a po przerwie uciszyli gospodarzy golem Frana Tudora.

90+5

90+4
    Piłka wyekspediowana z pola karnego Rakowa Częstochowa. Nie może się tu wydarzyć już nic przykrego dla polskiej piłki.

90+2
    Przewinienie Łukasza Zwolińskiego na połowie przeciwnika. Czas na jeszcze jedno poprawienie szyków obronnych dla Rakowa Częstochowa.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

89
    Część kibiców Arisu Limassol postanowiła opuścić trybuny przed ostatnim gwizdkiem sędziego ze Słowenii.

87
    Jeszcze jedna wizyta z żółtym kartonikiem przy ławce rezerwowych Rakowa Częstochowa.

86
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa:
    z boiska schodzi Koczerhin, na boisku pojawia się Czyż.

86
    Ostatnie odliczanie, nie ma powodu do niepokoju i dobrze!

85
    Słoweński sędzia ma dużo do powiedzenia rozgorączkowanym zawodnikom obu zespołów.

84
    Poirytowani swoimi niepowodzeniami są gospodarze, jednak starają się jeszcze podgrzać atmosferę rewanżu golem wyrównującym.

82
    Pomógł w obronie Łukasz Zwoliński i nie pozwolił gospodarzom na przeprowadzenie kolejnego natarcia.

80
    Częstochowianie muszą raz jeszcze uspokoić nerwową sytuację na stadionie Arisu Limassol.
    79. Mayambela (ALI)

79
    Szalone natarcie Arisu Limassol, być może ostatnie w dwumeczu, jednak Vladan Kovacević nie pozwala sobie na skapitulowanie.

Gole: 49. Tudor

Kartki:   67. Moucketou-Moussounda (ALI) – 20. Cebula (RAK)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 12:1. Rzuty rożne: 9:0. Spalone: 0:2. Foule: 6:11.
    Aris Limassol FC: Vana – Boakye (64. Spoljarić), Moucketou-Moussounda, Yago, Caju – Struski, Brown (46. Nikolić) – Mayambela, Gomis (64. Urosević), Bengtsson (77. Montnor) – Stępiński (46. Babicka).

Zmiany: Chrysostomou, Sofroniou – Spoljarić, Dimitriou, Nikolić, Szoke, Montnor, Urosević, Babicka.

Trener: Alaksiej Szpileuski

Raków Częstochowa: V. Kovacević – Racovitan, Arsenić, Svarnas (53. Sorescu) – Tudor, Papanikolaou, Berggren, Jean Carlos Silva – Cebula (63. Nowak), Piasecki (63. Zwoliński), Koczerhin (86. Czyż).

Zmiany: Tsiftsis – Czyż, Lederman, Zwoliński, Plavsić, A. Kovacević, Drachal, Sorescu, Nowak, Kittel.

Trener: Dawid Szwarga

Sędziowie: Matej Jug (Słowenia)