Aris L. – Raków pl 0:1 (koniec) | Maccabi H. – Slovan 3:1 (koniec) | Sparta – Kopenhaga 3:3 (2:4 po rz. karnych)
Molde – Klaksvik 2:0 (po dogrywce) | Dinamo Z. – AEK Atény 1:2 (koniec) | Galatasaray – Olimpija 1:0 (koniec)
Bačka Topola – Braga 1:4 (koniec) | Servette – Rangers 1:1 (koniec) | Sturm – PSV 1:3 (koniec)
Olympique – Panathinaikos 2:1 (3:5 po rz. karnych)
Aris Limassol FC
0:1 (0:0)
Raków Częstochowa
Wtorek 15.08.2023, 19:00 • New Limassol Stadium, Limassol • Liga Mistrzów (Runda Kwalifikacyjna) • 3 runda kwalifikacyjna

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:57:34)

Faule: 6:11.

Raków Częstochowa jest w czwartej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. To najważniejsza informacja. Przed zespołem Dawida Szwargi pozostała ostatnia przeszkoda w drodze do elitarnej grupy europejskiego pucharu. Raków potwierdził wyższość nad Arisem Limassol wynikiem 1:0 na Cyprze. Pierwsza połowa była trudna, ale częstochowianie przetrwali, a po przerwie uciszyli gospodarzy golem Frana Tudora.

90+5

90+4
    Piłka wyekspediowana z pola karnego Rakowa Częstochowa. Nie może się tu wydarzyć już nic przykrego dla polskiej piłki.

90+2
    Przewinienie Łukasza Zwolińskiego na połowie przeciwnika. Czas na jeszcze jedno poprawienie szyków obronnych dla Rakowa Częstochowa.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

89
    Część kibiców Arisu Limassol postanowiła opuścić trybuny przed ostatnim gwizdkiem sędziego ze Słowenii.

87
    Jeszcze jedna wizyta z żółtym kartonikiem przy ławce rezerwowych Rakowa Częstochowa.

86
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa:
    z boiska schodzi Koczerhin, na boisku pojawia się Czyż.

86
    Ostatnie odliczanie, nie ma powodu do niepokoju i dobrze!

85
    Słoweński sędzia ma dużo do powiedzenia rozgorączkowanym zawodnikom obu zespołów.

84
    Poirytowani swoimi niepowodzeniami są gospodarze, jednak starają się jeszcze podgrzać atmosferę rewanżu golem wyrównującym.

82
    Pomógł w obronie Łukasz Zwoliński i nie pozwolił gospodarzom na przeprowadzenie kolejnego natarcia.

80
    Częstochowianie muszą raz jeszcze uspokoić nerwową sytuację na stadionie Arisu Limassol.
    79. Mayambela (ALI)

79
    Szalone natarcie Arisu Limassol, być może ostatnie w dwumeczu, jednak Vladan Kovacević nie pozwala sobie na skapitulowanie.

78
    Vladan Kovacević niezmiennie w wysokiej formie i z czystym kontem. Bramkarz Rakowa Częstochowa popisał się refleksem na linii bramkowej po dwóch strzałach. Nie pokonał go między innymi Karol Struski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

78
    Komplet zmian wykorzystany przez szkoleniowca Arisu Limassol. Na razie roszady personalne absolutnie nie pomagają gospodarzom.

77
    Zmiana w drużynie Aris Limassol FC:
    z boiska schodzi Bengtsson, na boisku pojawia się Montnor.

75
    Łukasz Zwoliński po pierwsze nie pokonał Vany swoim uderzeniem po dośrodkowaniu, a po drugie był na spalonym.

73
    W ostatnich minutach Raków Częstochowa rozsądnie utrzymywał piłkę w bezpiecznej odległości od bramki Vladana Kovacevicia. Czas pracuje na korzyść zespołu Dawida Szwargi.

69
    Przerwa na napoje.

68
    Jean Carlos Silva pracuje w obronie i poradził sobie z dwoma dośrodkowaniami Shavy'ego Babicki z prawego skrzydła.

67
    Alex Moucketou-Moussounda napomniany żółtą kartką za uderzenie w twarz Łukasza Zwolińskiego.

66
    Nie radzi sobie po stracie gola Aris Limassol, co nie jest szczególnie niepokojącą wiadomością.

64
    z boiska schodzi Gomis, na boisku pojawia się Urosević.

64
    z boiska schodzi Boakye, na boisku pojawia się Spoljarić.

63
    z boiska schodzi Cebula, na boisku pojawia się Nowak.

63
    z boiska schodzi Piasecki, na boisku pojawia się Zwoliński.

61
    Kwadrans po przerwie był pierwszym ze wskazaniem na częstochowian. Niebawem będą dwie roszady personalne trenera Dawida Szwargi.

60
    Żółta kartka dla jednego z awanturujących się sztabowców Rakowa Częstochowa.

59
    Dwa celne uderzenia Arisu Limassol. Mihlali Mayambela oraz Leo Bengtsson trafili prosto we Vladana Kovacevicia.

58
    Jeszcze jedna kolizja wewnątrz pola karnego Arisu Limassol i Marcin Cebula nie może uwierzyć w brak jedenastki.
    57. Koczerhin (ALI)

57
    Otwiera się wolna przestrzeń na połowie Arisu Limassol. Uderzenie osamotnionego Władysława Koczerhina, ale prosto w rękawice dobrze ustawionego Vany. Nie ma drugiego gola Rakowa Częstochowa!

56
    W odwecie akcja co prawda aktywnego, ale niedokładnego w swoich rajdach Leo Bengtssona.

56
    Marcinowi Cebuli odskoczyła piłka, przez co nie udało się stworzyć kolejnego niebezpieczeństwa dla bramki Vany.

55
    Także gospodarze są nerwowi, pozostanie w eliminacjach Ligi Mistrzów wymyka im się z dłoni.

54
    Słoweniec nie zdecydował się na przyznanie rzutu karnego Rakowowi Częstochowa po kolizji z udziałem Fabiana Piaseckiego.

53
    z boiska schodzi Svarnas, na boisku pojawia się Sorescu.

51
    Zanosi się na zmianę spowodowaną urazem Stratosa Svarnasa.

50
    Dwa gole zaliczki Rakowa Częstochowa w dwumeczu.
    49. Fran TUDOR - 0:1
    49. Tudor (RAK) - 0:1

49
    Gol dla Rakowa!
    Strzelcem bramki FRAN TUDOR.

Raków Częstochowa na prowadzeniu! Czwarta runda eliminacji Ligi Mistrzów jest już bardzo blisko. Fran Tudor zabrał się za wykonanie rzutu wolnego blisko linii pola karnego. Perfekcyjne uderzenie. Piłka przeleciała ponad murem do bramki bezradnego Vany. Ponownie Fran Tudor jest na pierwszym planie! Kapitalne otwarcie drugiej części.

48
    Szansa na gola Rakowa Częstochowa i to naprawdę bardzo dogodna. Piłka na wolne pole do Fabiana Piaseckiego, który nieco niezdarnie, ale wypracował sobie miejsce do uderzenia. Poradził sobie z tym kopnięciem Vana!

47
    Pierwsza szarża po przerwie w wykonaniu wprowadzonego przed zmianą stron Shavy'ego Babicki. Po płaskim wstrzeleniu interweniował Vladan Kovacević.

46
    z boiska schodzi Brown, na boisku pojawia się Nikolić.

46
    z boiska schodzi Stępiński, na boisku pojawia się Babicka.

46

Piłkarze powracają z szatni na boisko.
    Aris naciska, ale bez efektu
    Pierwsza połowa na zero

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

Pierwsza połowa bezbramkowa i właśnie wynik jest najlepszą wiadomością dla kibiców Rakowa Częstochowa. Niemrawa gra mistrza Polski w upalnych warunkach, ale utrzymuje korzystny wynik sprzed tygodnia.

45+2
    45+1. Stępiński (ALI)

45+1
    Piłka spadła na linii pola karnego po zbyt krótkim wybiciu. Znalazła się na stopie Mariusza Stępińskiego. Napastnik Arisu Limassol huknął z powietrza, bez chwili zastanowienia. Vladan Kovacević tylko obserwował, jak futbolówka pocałowała słupek!

45
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

43
    Rozjuszony był Fabian Piasecki, skoro tym razem prowadzący spotkanie Matej Jug nie odgwizdał przewiwnienia.

41
    Prosta strata Marcina Cebuli, ale również gospodarze nie przeprowadzili składnego ataku. Robi się bardzo chaotycznie na murawie.

40
    Ruszyli rezerwowi gospodarze do rozgrzewki.

39
    Drobna kopanina w centrum boiska przerwana gwizdkiem sędziego z powodu przewinienia Karola Struskiego na Fabianie Piaseckim.

38
    Przeciągnięte dośrodkowanie i całe zamieszanie zakończyło się wywalczeniem rzutu rożnego przez zawodników Arisu Limassol.

37
    Aris Limassol próbuje zmęczyć obronę Rakowa Częstochowa kolejną wymianą podań.

36
    Nie pozwala sobie Vladan Kovacević na niepewne zachowanie na przedpolu. Ponownie nie spieszyło się mu z ponownym wprowadzeniem piłki do grania.

35
    Mariusz Stępiński jeszcze nie przymierzył w bramkę Vladana Kovacevicia. Próbował to zrobić "szczupakiem" po miękkiej wrzutce z bocznego sektora.

33
    Nic interesującego nie dzieje się w pobliżu bramki Vany. Raków Częstochowa koncentruje się na umiejętnym odpieraniu ataków Arisu Limassol.

32
    Wspólnymi siłami Zoran Arsenić oraz Bogdan Racovitan poradzili sobie z niebezpiecznie wyglądającym zagraniem w pole karne Rakowa Częstochowa.

30
    Na zakończenie drugiego kwadransa spotkania dwie próby pokonania Vladana Kovacevicia zza pola karnego. Jedną z nich podjął Mariusz Stępiński, ale trafił w defensora Rakowa Częstochowa.

29
    Aris Limassol szuka sposobu na stworzenie kolejnej stuprocentowej sytuacji podbramkowej. Uciekły dwa kwadranse gospodarzom.

27
    Chwila na złapanie oddechu dla zawodników Rakowa Częstochowa po przewinieniu na szarżującym Fabianie Piaseckim. Nie ma kartonika dla zawodnika Arisu Limassol.
    Trwa walka na Cyprze

26
    Zoran Arsenić interweniował po zagraniu w kierunku bramki Vladana Kovacevicia. Ponownie gościom nie udało sie dłużej utrzymać w posiadaniu futbolówki.

25
    Drużyna z Cypru coraz dłużej utrzymuje się w posiadaniu piłki na połowie Rakowa Częstochowa.

24
    Gra została wznowiona i ponownie gospodarze. Leo Bengtsson musi jednak popracować nad dokładnością swojego strzału.

22
    21. Moucketou-Moussonda (ALI), Maymbela (ALI), Kovačević (RAK)

21
    Łapią się za głowy gospodarze. Mocno zapachniało prowadzeniem Arisu Limassol! Po pomysłowym rozegraniu rzutu wolnego Alex Moucketou-Moussounda oddał potężne uderzenie w nogi Vladana Kovacevicia. Jeszcze dobitka, ale nieznacznie niecelna Mihlaliego Mayambeli.

20
    Marcin Cebula napomniany żółtą kartką za zatrzymanie faulem rozpędzającego się Leo Bengtssona.

19
    Tym razem sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie przewinienia na zawodniku Rakowa Częstochowa, a akcja odwetowa Arisu Limassol zakończyła się niecelnym dośrodkowaniem Karola Struskiego do Mariusza Stępińskiego.

18
    Faul na starającym się przetransportować piłkę na połowę przeciwnika Władysławie Koczerhinie.

17
    Niedokładne wycofanie Frana Tudora do Vladana Kovacevicia. Nie było jednak naporu przeciwnika na bramkarza Rakowa Częstochowa.

15
    Kwadrans meczu ze wskazaniem na Aris Limassol, ale na razie nie wydarzyło się nic niepokojącego pod względem wyniku.

14
    Poderwała się publiczność do gwizdania, kiedy Raków Częstochowa sposobił się do wznowienia gry wrzutem z autu. Ostatecznie niewiele wynikło na połowie Arisu Limassol.

13
    Potrzeba, po ostatnich trudniejszych minutach, dłuższego utrzymania się zawodników Rakowa Częstochowa w posiadaniu piłki.

13
    Vladan Kovacević nie do końca pewnie, ale skutecznie poradził sobie z dośrodkowaniem.

12
    Brakowało częstochowianom umiejętności utrzymania się w posiadaniu piłki po jej przechwyceniu.

11
    Aris Limassol stara się przyspieszyć i mocniej sprawdzić pressingiem zawodników Rakowa Częstochowa.

9
    Bardzo wypieszczone dośrodkowanie Leo Bengtssona za plecy obrońców Rakowa Częstochowa. Znalazł się tam Mihlali Mayambela i główkował. Zabrakło chyba dobrego zorientowania w przestrzeni, przez co autor gola w pierwszym spotkaniu spudłował.

7
    Wszyscy podopieczni Dawida Szwargi mieli możliwość przywitania się z piłką w długiej wymianie podań.

6
    Spokojne rozegranie Rakowa Częstochowa. Także gospodarze nie szastają siłami i ustawili się w średnim pressingu.

5
    Akcja Rakowa Częstochowa z wykorzystaniem Jeana Carlosa Silvy. Piłka utknęła między ciasno ustawionymi obrońcami Arisu Limassol.

3
    Vladan Kovacević ruszył w odpowiednim momencie do piłki i interweniował poza własnym polem karnym.
    2. Stępiński (ALI)

2
    Pokazał się na desancie Mariusz Stępiński i postraszył mocnym uderzeniem Vladana Kovacevicia. Potężna próba, ale piłka poleciała nieco za wysoko. Ostrzeżenie dla Rakowa Częstochowa.

2
    Raków Częstochowa w czerwonych koszulkach oraz getrach, a do tego w granatowych spodenkach. Z kolei Aris Limassol w zielono-białych strojach.

1

Jeszcze losowanie stron i za moment początek walki w upalnych warunkach w Limassol.

Piłkarze ustawieni na murawie stadionu w Limassol. Niebawem rozpoczęcie rewanżu.

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania na Cyprze.
    Przyjazd gospodarzy na stadion
    Dwaj Polacy po stronie Arisu Limassol
    Przygotowania do meczu
    Ustawienie Rakowa Częstochowa

Aris Limassol FC: Vana – Boakye, Moucketou-Moussounda, Yago, Caju – Struski, Brown – Mayambela, Gomis, Bengtsson – Stępiński.
    Rezerwowi: Chrysostomou, Sofroniou – Spoljarić, Dimitriou, Nikolić, Szoke, Montnor, Urosević, Babicka.
    Trener: Alaksiej Szpileuski

Raków Częstochowa: V. Kovacević – Racovitan, Arsenić, Svarnas – Tudor, Papanikolaou, Berggren, Jean Carlos Silva – Cebula, Piasecki, Koczerhin.
    Rezerwowi: Tsiftsis – Czyż, Lederman, Zwoliński, Plavsić, A. Kovacević, Drachal, Sorescu, Nowak, Kittel.
    Trener: Dawid Szwarga

Sędzia: Matej Jug (Słowenia).

Zapraszamy na relację na żywo z rewanżu Arisu Limassol z Rakowem Częstochowa w ramach trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Pierwsza konfrontacja zakończyła się wynikiem 2:1 dla podopiecznych Dawida Szulczka. Początek drugiego starcia we wtorek o godzinie 19.
    Aris Limassol będzie gospodarzem
    Dawid Szwarga przed meczem

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Gole: 49. Tudor

Kartki:   67. Moucketou-Moussounda (ALI) – 20. Cebula (RAK)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 12:1. Rzuty rożne: 9:0. Spalone: 0:2. Foule: 6:11.
    Aris Limassol FC: Vana – Boakye (64. Spoljarić), Moucketou-Moussounda, Yago, Caju – Struski, Brown (46. Nikolić) – Mayambela, Gomis (64. Urosević), Bengtsson (77. Montnor) – Stępiński (46. Babicka).

Zmiany: Chrysostomou, Sofroniou – Spoljarić, Dimitriou, Nikolić, Szoke, Montnor, Urosević, Babicka.

Raków Częstochowa: V. Kovacević – Racovitan, Arsenić, Svarnas (53. Sorescu) – Tudor, Papanikolaou, Berggren, Jean Carlos Silva – Cebula (63. Nowak), Piasecki (63. Zwoliński), Koczerhin (86. Czyż).

Zmiany: Tsiftsis – Czyż, Lederman, Zwoliński, Plavsić, A. Kovacević, Drachal, Sorescu, Nowak, Kittel.

Sędziowie: Matej Jug (Słowenia)