Jastrzębie – Lech II P. 0:2 (koniec) | Chojniczanka – Skra 0:0 (koniec)
GKS Jastrzębie
0:2 (0:0)
Lech II Poznań
Piątek 08.09.2023, 17:00 • Stadion Miejski MOSiR, Jastrzębie • 2. Liga • 8. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

W piątek, 8 września o godzinie 17:00 zainaugurowana zostanie 8. kolejka rozgrywek piłkarskiej eWinner 2. Ligi sezonu 2023/2024. W Jastrzębiu-Zdroju na Stadionie Miejskim MOSiR miejscowy GKS 1962 podejmować będzie rezerwy Lecha Poznań. Spotkają się więc sąsiedzi z ligowej tabeli, bo jastrzębianie zajmują 13. miejsce, a przyjezdni 14. lokatę. Oba kluby w dorobku mają po 8 punktów, po 2 wygrane, 2 remisy i 3 porażki w swoim bilansie, a także stosunek goli 8:9 po stronie gospodarzy i 8:12 w szeregach gości.
    Będą premierowe występy w barwach gospodarzy, czyli zespołu GKS 1962 Jastrzębie. Na poniższy skład zdecydował się trener Piotr Dziewicki!

Wyjściowe składy:

GKS 1962 Jastrzębie: Trojanowski – Rogala, Kozłowski, Lech (C), Jadach, Kiebzak, Fietz, Bednarski, Zych, Zacharczenko, Kargul-Grobla.

Rezerwowi: Drazik – Maszkowski, Vaz, Gołuch, Szymczak, Katus, Tymiński, Siga.

Trener: Piotr Dziewicki.

Lech II Poznań: Pruchniewski – Orłowski, Wichtowski, Tudruj, Kukułka, Niedzielski, Żołądź, Dziuba, Wilak, Pacławski, Pawłowski (C).

Rezerwowi: Stachowiak – Mońka, Juszczyk, Warciarek, Maza, Ławniczak, Pietrzak.

Trener: Artur Węska.

Sędzia główny: Szymon Łężny (Kluczbork).
    Sędzia liniowy 1: Jacek Babiarz.
    Sędzia liniowy 2: Paweł Jałowiec.
    Sędzia techniczny: Bartosz Owsiany.
    Piłkarze rezerw "Kolejorza" już na płycie murawy!

Początek bieżących rozgrywek nie jest łatwy dla obu ekip, ale wyraźnie widać, że jastrzębianie lepiej czują się na swoim terenie, a z kolei "Lechici" jak na razie zarówno u siebie, jak i w delegacji grają różnie i ich forma jest jeszcze zagadką. Od początku sezonu 2023/2024 GKS 1962 zaliczył domowy remis 0:0 z beniaminkiem Stalą Stalowa Wola, następnie przegrali oni u siebie ze Stomilem Olsztyn 1:2, a także ulegli w Kaliszu ekipie KKS 1925 1:3. Kilka dni później znów obie ekipy spotkały się w Kaliszu, ale już podczas pucharowego starcia, które po remisie 1:1 w regulaminowym czasie wygrali gospodarze w serii rzutów karnych. Od tego momentu gra jastrzębian nieco się poprawiła o czym świadczyła wygrana na swoim boisku z Hutnikiem Kraków 1:0, bezbramkowy remis w roli gospodarza z Sandecją Nowy Sącz, a także wygrana w derbach z Polonią Bytom 4:2. Ostatnia seria gier, to już wyjazdowa przegrana GKS 1962 z Olimpią Elbląg 1:2. Z kolei rezerwy Lecha Poznań zaczęły rywalizację ligową od remisu 2:2 w Elblągu z Olimpią, potem przegrały na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 0:1, a także u siebie uległy Kotwicy Kołobrzeg 1:5. Kolejny przegrany mecz, to spotkanie Pucharu Polski w środku tygodnia zakończone w Lublinie wynikiem 1:0 dla pierwszoligowego Motoru. Następnie rezerwy "Kolejorza" pokonały w Grudziądzu tamtejszą Olimpię 2:1, zremisowały na swoim boisku 1:1 ze Skrą Częstochowa, przegrały w Stężycy z miejscową Radunią 0:1, a w ostatniej kolejce pokonały we Wronkach rezerwy innego ekstraklasowego klubu – Zagłębia Lubin 2:1.
    Poznaniacy pod wodzą szkoleniowca Artura Węska zagrają dziś na południu kraju w następującym zestawieniu!

Obie drużyny już pojawiły się na murawie. Czas na przywitanie zawodników, sędziów, trenerów, a także kapitanów. Są nimi po stronie gospodarzy, czyli ekipy GKS 1962 Jastrzębie Przemysław Lech, a także Szymon Pawłowski w rezerwach poznańskiego Lecha. Niebawem pierwszy gwizdek arbitra głównego Szymona Łężnego z Kluczborka.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął, a od środka grają goście z Poznania.

2
    Pierwsza akcja przyjezdnych, ale przerywają zagranie w pole karne gospodarze i będzie aut dla Lecha II Poznań.

3
    Kolejna próba przedostania się z piłką pod pole karne przeciwnika w wykonaniu rezerw Lecha Poznań, ale nadmierna ostrość jednego z piłkarzy gości w ofensywie i będzie rzut wolny dla GKS.

4
    GKS 1962 Jastrzębie występuje dziś w strojach tradycyjnych, bo w zielonych koszulkach, czarnych spodenkach i żółtych getrach oraz wykończeniach na trykotach, a poznaniacy występują w białych kompletach z niebieskimi dodatkami.
    5. Dziś z perspektywy trybun Stadionu Miejskiego MOSiR w Jastrzębiu-Zdroju gospodarzy w walce o ligowe punkty wspiera Laura Grzyb, która pochodzi z tego miasta!

6
    Próba dośrodkowania przez gospodarzy piłki po ziemi z lewej strony boiska na pole karne rywali, ale jeden z defensorów blokuje to zagranie.

7
    Filip Wilak i Jan Niedzielski oczekiwali w "11" przeciwnika na podanie piłki w ich kierunku z prawego skrzydła, ale zbyt lekka centra kolegi z zespołu przejęta przez "Lechitów".

8
    Jeszcze jedna ofensywna próba przeprowadzenia akcji przez piłkarzy z Poznania, ale za mocne podanie na skrzydło wychodzi poza plac gry. Wznawia grę z linii 5. metra bramkarz jastrzębian Jakub Trojanowski.

10
    Ostro traktuje przy linii bocznej w środkowej strefie boiska Karol Fietz swojego rywala z Poznania. Fatalny wślizgu i faul, a w konsekwencji żółta kartka dla zawodnika w zielono-czarno-żółtym stroju.
    11. Po 10. minutach gry w dobrych warunkach pogodowych jak na razie bezbramkowo w drugoligowej potyczce GKS 1962 Jastrzębie z Lechem II Poznań!

12
    66% posiadania piłki mają goście, a 34%, to statystyka po stronie gospodarzy. Jak na razie więcej piłki przy nodze mają zawodnicy "Kolejorza" i po części przekłada się to na ofensywne akcje, ale jak na razie są one zbyt niedokładne.

13
    Przesadnie mocne dośrodkowanie piłki z prawej strony posyła kapitan Lecha II Szymon Pawłowski i futbolówka znów poza placem gry.

14
    Dłuższy czas jastrzębianie przy piłce próbując nieco uspokoić grę w swoich szeregach i weryfikując, czy goście są chętni do gry pressingiem w ich kierunku.

15
    Karol Fietz dobrze centruje piłką na dalszy słupek z pogranicza pola karnego w kierunku dobrze ustawionych: debiutanta w ekipie gospodarzy Michała Bednarskiego oraz Kacpra Zycha. Żaden z tych zawodników nie zdołał wyskoczyć do piłki, a zagrożenie na aut bramkowy oddalił Maciej Orłowski grający w defensywie Lecha II Poznań. Gospodarze mają rzut rożny.

16
    Bez zagrożenia pod bramką "Kolejorza" po rozegraniu tego stałego fragmentu gry przez gospodarzy i w Jastrzębiu-Zdroju wciąż bez goli.

18
    Teraz po lepszym fragmencie gry gospodarzy to zawodnicy z Poznania decydują się poszanować futbolówkę na własnej połowie wymieniając więcej podań między sobą.

19
    Naciskany Ksawery Kukułka w narożniku boiska z lewej strony przez jednego z obrońców GKS 1962. Ostatecznie wyrzucony za boisko piłkarz Lecha II Poznań, ale wszystko zgodnie z przepisami i od bramki wznawia Trojanowski.

20
    W dobrej pozycji do ataku na połowie gości był napastnik Michał Bednarski, ale nieprzepisowo zatrzymywał go zza pleców obrońca Lecha II Poznań Maciej Wichtowski, który bez wątpienia zasłużył teraz na żółty kartonik.

21
    Rzut wolny rozgrywali jastrzębianie. Bezpośrednie uderzenie z około 30. metrów od bramki przyjezdnych, ale piłka trafia w mur i wraca do gry. Przy piłce gospodarze.

22
    Pusty przelot futbolówki przez pole karne poznaniaków po miękkim zagraniu zawodnika GKS 1962 Jastrzębie.
    23. Szymon Pawłowski, to kapitan poznańskiego Lecha, który jest jednym z trzech graczy, którzy zajmują fotel lidera w klasyfikacji strzelców piłkarskiej eWinner 2. Ligi sezonu 2023/2024 po 7 rozegranych meczach. Na koncie doświadczonego gracza są 4 gole!

25
    Dwie ostatnie minuty spędziliśmy pod bramką jastrzębian, gdzie "Lechici" konstruowali atak, ale w końcu się pogubili i znów ten wyrównany i jak na razie niezbyt atrakcyjny dla oka mecz przenosi się do środka pola.

26
    Zepsuł teraz Norbert Pacławski ofensywny wypad "Kolejorza" po przywileju korzyści tracąc piłkę w prosty sposób przy kontrataku i pobycie już na połowie rywali.

27
    23-letni defensor GKS 1962 Jastrzębie Sebastian Rogala otrzymuje żółtą kartkę. Sędzia główny Szymon Łężny z Kluczborka wrócił do faulu na połowie gospodarzy, po którym Lech miał przywilej i wyciąnął w kierunku tego zawodnika kartonik koloru żółtego.

28
    Jakub Trojanowski z pewną interwencją. Chwyta futbolówkę golkiper gospodarzy w dobrej współpracy z defensorem swojej drużyny, który do końca powstrzymywał rywala przed przejęciem futbolówki w polu karnym GKS.

29
    Mamy rzut rożny dla Lecha II Poznań z lewej strony. Filip Wilak dobrze zagrywał, ale przeciwnik przeciął tor lotu piłki i ta wyszła poza boisko.

30
    Filip Wilak z piłką na 16. metrze uderza mocno na bramkę rywali, ale piłka po rykoszecie podbija się i trafia w rękawice golkipera GKS 1962 Jastrzębie Jakuba Trojanowskiego.
    31. Tak wyglądała tabela przed startem 8. kolejki piłkarskiej eWinner 2. Ligi sezonu 2023/2024!

32
    Pierwsza tak groźna okazja podbramkowa w tym meczu. Dziwnej paraboli nabrała futbolówka skierowana w światło bramki gospodarzy i w ostatniej chwili ratuje jastrzębian przed utratą gola między słupkami Trojanowski. Będzie korner dla Lecha II Poznań!

33
    Ofiarnie w polu karnym rywali z piłką Pawłowski, ale pogubił się nieco kapitan "Kolejorza" i dwóch obrońców GKS 1962 radzi sobie z powstrzymaniem doświadczonego piłkarza.

34
    Wichtowski kluczowo w defensywie blokuje piłkę pod własną bramką. Gdyby nie jego interwencja mogło być już 1:0 dla gospodarzy, a tak być może zapobiegł utracie bramki stoper Lecha II.
    35. Dziś o godzinie 19:30 na tym samym poziomie rozgrywkowym czeka jeszcze nas pojedynek spadkowiczów z Fortuna 1. Ligi, czyli Chojniczanki Chojnice, a także Skry Częstochowa!

36
    Faul na zawodniku GKS 1962 Jastrzębie i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

37
    Fatalnie rozegrali ten stały fragment gry jastrzębianie, a piłkę przejęli przyjezdni. Dopadł do niej na połowie boiska Wilak, który dobiega do pola karnego w towarzystwie Fietza i decyduje się on na strzał, ale piłka po nodze rywala wychodzi poza boisko. Korner dla "Kolejorza".

38
    Dobrze rozegrany róg przez gości. Kukułka zagrywa w kierunku Niedzielskiego, a ten uderza celnie, ale prosto w bramkarza GKS.

39
    Szymon Kiebzak dużo miejsca na prawej flance wykorzystał po to, aby zdobyć cenną przestrzeń. Miał on dobrą okazję do strzału lub podania do wychodzącego na pozycję kolegi z drużyny, ale zbyt mocno posłał to zagranie piłkarz reprezentujący barwy jastrzębian.

40
    Kapitan zespołu gospodarzy Przemysław Lech uprzedza jeszcze przed interwencją bramkarza GKS 1962 Jastrzębie Jakuba Trojanowskiego przecinając zagranie piłki w pole karne przez piłkarzy Lecha II Poznań.

41
    Do końca pierwszej połowy zaledwie kilka minut, ale jak na razie fani zgromadzeni na obiekcie w Jastrzębiu-Zdroju nie mogą być zadowoleni z poziomu tej rywalizacji.

42
    Rzut wolny dla Lecha II Poznań jeszcze ze swojej połowy boiska. Faul jednego z piłkarzy GKS 1962 na rywalu.

43
    Niepotrzebne i zupełnie niezrozumiałe zachowanie kapitana GKS 1962 Jastrzębie Przemysława Lecha, który otrzymuje żółtą kartkę za wykopnięcie futbolówki nieco w bok po podyktowaniu rzutu wolnego dla "Lechitów".

44
    Na lewym skrzydle Konrad Kargul-Grobla próbuje zwodzić Maciej Orłowskiego, ale ten nie daje za wygraną, a więc przeciwnik centruje do dobrze ustawionego Karola Fietza, ale ten nieczysto trafia w futbolówkę i piłkę posiada już zespół z Poznania. Dalej bezbramkowo na Śląsku.

45
    Sędzia Szymon Łężny z Kluczborka dolicza jedną minutę do pierwszej połowy rywalizacji GKS 1962 Jastrzębie z Lechem II Poznań.

45+1
    Maksymilian Dziuba z około 14. metrów uderza po zupełnie przypadkowym podaniu piłki pod jego nogi, ale z dobrej pozycji jednak niecelnie.

45+2
    Mizerna dla publiczności pierwsza połowa potyczki na Stadionie Miejskim MOSiR w Jastrzębiu-Zdroju i bez większej historii, jak an razie mamy bezbramkowy remis. Walki nie brakuje o czym świadczą cztery żółte kartki, ale to nie wystarczy do wygranej!

Zawodnicy obu zespołów pojawiają się na placu gry. W szeregach gospodarzy zapowiada się jedna roszada, a w ekipie Lecha II Poznań bez zmian. Liczymy na trafienia i znacznie więcej emocji w drugich 45. minutach rywalizacji.

46
    Druga połowa rozpoczęta przez GKS 1962 Jastrzębie.

46
    Jest wcześniej zapowiadana pierwsza zmiana w ekipie GKS 1962 Jastrzębie:
    z boiska schodzi Kamil Jadach, a na murawie pojawia się portugalski gracz Ricardo Vaz.

47
    Mocne wejście w drugą połowę. Przebitka piłki z jednej strony na drugą, a w całym zamieszaniu szybko żółty kartonik za brzydkie przewinienie otrzymuje Ricardo Vaz z drużyny gospodarzy.

48
    Taktyczne przewinienie Macieja Orłowskiego na rywalu przy linii bocznej boiska. Rzut wolny rozegrają z połowy placu gry jastrzębianie.

49
    Karol Fietz ostro na wślizgu w nogę Filipa Wilaka i na pograniczu gra już zawodnik GKS 1962, ponieważ ma on w swoim dorobku żółtą kartkę. Sędzia jeszcze teraz odpuścił zawodnikowi gospodarzy puszczają akcję jako przywilej korzyści dla Lecha II.

50
    Kontratakują teraz gracze z Jastrzębia-Zdroju i piłka zagrana w pole karne przyjezdnych na rosłego napastnika Kacpra Zycha, ale ten fauluje obrońcę drużyny z Poznania.

51
    Teraz na za dużo pozwolił sobie na połowie rywali w środku pola Bruno Żołądź. Stąd mamy rzut wolny dla jastrzębian. Ostra gra i dużo walki na początku tej drugiej połowy spotkania.

52
    Filip Wilak prowadził piłkę z lewej strony w kierunku środka boiska i pola karnego rywali, ale dobrze wślizgiem w futbolówkę przerywa akcję jeden z graczy GKS 1962 Jastrzębie.

52
    Druga roszada w szeregach GKS 1962 Jastrzębie:
    opuszcza plac gry mający żółtą kartkę na koncie Karol Fietz, a na boisko wbiega Szymon Maszkowski.

53
    Kolejny raz w ataku poznaniacy i czysto przerywają akcję rywali jastrzębianie. Po chwili długa piłka zagrana na prawe skrzydło pod bramką rezerw Lecha, ale nie zdążył do niej jeden z graczy GKS 1962.

55
    Kolejny żółty kartonik dla piłkarza GKS 1962 Jastrzębie. Faulował na przedpolu swojego pola karnego ukraiński obrońca Jewhenij Zacharczenko kapitana rezerw Lecha Poznań Szymona Pawłowskiego. Muszą coraz to bardziej uważać gospodarze, bo ich granica błędów już jest niewielka jeśli chodzi o faule. Będzie groźny rzut wolny dla "Kolejorza".

57
    Bezpośrednio z rzutu wolnego nad murem, ale też i nad bramką huknął Szymon Pawłowski. Nieudana próba najskuteczniejszego strzelca Lecha II Poznań.

58
    W ofensywie "Lechici". Orłowski centruje z prawej strony, a piłka podbita jest prosto pod nogi Pawłowskiego, który huknął "po koźle", ale czujnie między słupkami Trojanowski.

59
    Składny atak jastrzębian w odpowiedzi na ofensywne wypady Lecha II Poznań. Szymon Kiebzak nieco spięty z około 18. metrów huknął niecelnie obok bramki rywali.

60
    Miękka centra jednego z "Lechitów" na pole karne gospodarzy, ale dobrze w powietrzu chwyta piłkę bramkarz GKS 1962 Jastrzębie.

61
    Ależ trzy z rzędu świetne interwencje zalicza golkiper Lecha II Poznań Mateusz Pruchniewski. Najpierw strzelał z bliskiej odległości Michał Bednarski, następnie uderzał po podbiciu futbolówki od rąk bramkarza Szymon Maszkowski, a na końcu po krótkim rogu huknął Ricardo Vaz, ale uderzenie Portugalczyka także sparował na aut bramkowy Pruchniewski!

62
    Po tym rzucie rożnym wybijają futbolówkę poza obręb pola karnego poznaniacy i dalej przy piłce są jastrzębianie. Po chwili dośrodkowanie posłane z prawego skrzydła, ale jeden z graczy GKS 1962 dopuszcza się przewinienia w powietrzu na golkiperze rezerw Lecha.

63
    Początek podwójnej zmiany w drużynie Lecha II Poznań:
    opuszcza boisko Jan Niedzielski, a zastępuje go debiutujący na tym poziomie rozgrywkowym Dawid Ławniczak.

63
    Druga roszada w ekipie Lecha II Poznań:
    udział w meczu kończy Maksymilian Dziuba, a na boisku pojawia się za niego Maksym Pietrzak.

64
    Dobrze Kacper Zych powalczył o piłkę bliżej bramki rywali i wywalczył on aut dla swojej drużyny.

66
    Do końca rywalizacji jeszcze ponad 25 minut, a my nadal nie oglądaliśmy goli w tym spotkaniu. Dobrze, że chociaż obie drużyny walczą i starają się bardziej niż w pierwszej połowie o zdobycz bramkową, ponieważ ten mecz nabrał kolorytu pod tym względem.

67
    Bardzo niecelny strzał jednego z poznaniaków nad poprzeczką bramki GKS 1962 Jastrzębie.

68
    Zderzenie Vaza z Orłowskim na lewej flance boiska. Potrzebuje pomocy medycznej gracz Lecha II Poznań, a Portugalczyk o własnych siłach wraca do ustawienia na placu gry.

70
    Niecelne zagranie piłki górą w kierunku ofensywnych graczy gospodarzy i od bramki wznawia mecz Pruchniewski.

71
    Jastrzębianie wywalczyli teraz rzut rożny dla swojego zespołu.

72
    Rozegrany pierwszy korner bez większego zagrożenia. Za moment jednak GKS 1962 rozegrał drugi korner z którego nic wielkiego nie wynika.

73
    Wszedł na murawę po przerwie Portugalczyk Ricardo Vaz i po ponad 25. minutach rywalizacji wraca on do szatni, ponieważ otrzymał teraz drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Muszą sobie teraz do końca meczu radzić "10" gospodarze, co może być trudne jeśli chodzi o utrzymanie bezbramkowego remisu w tym starciu. Wydaje się, że Vaz musiał jednak interweniować w tej sytuacji niezgodnie z przepisami, ponieważ zawodnik z Poznania wybiegłby na czystą pozycję.

74
    Nieco ponad kwadrans do końca spotkania i wydaje się, że defensywa GKS 1962 Jastrzębie może mieć z biegiem czasu coraz trudniejszy egzamin w postawie obronnej.

75
    Maciej Orłowski przekłada sobie w polu karnym rywali piłkę na lewą nogę i uderza płasko po ziemi obok lewego słupka. Prawy defensor "Kolejorza" zdaniem arbitra chwilę wcześniej zagrywał futbolówkę zupełnie przypadkiem ręką.

76
    Nerwowo zrobiło się pomiędzy dwoma zawodnikami Lecha II Poznań i GKS 1962 Jastrzębie pod linią końcową boiska, ale szybko opanowana sytuacja przez arbitra z Kluczborka i gra toczy się dalej.

77
    Szymon Kiebzak z prawej strony wpada z futbolówką w pole karne i nabija przeciwnika. Będzie róg dla gospodarzy.

77
    Świetna okazja dla gospodarzy i trafienie do bramki rywali mimo osłabienia w zespole. Z rzutu rożnego centrował piłkę na dalszy słupek Konrad Kargul-Grobla, piłkę głową mocno i wysoko zagrał Sebastian Rogala, a tuż przed bramką przyjezdnych znajdowało się dwóch piłkarzy GKS 1962. Jeden z nich wbił piłkę do siatki, ale jak się okazuje był tam faul na bramkarzu Lecha II Poznań i będzie rzut wolny dla "Kolejorza" zamiast bramki dla gospodarzy!

78
    Trzecia zmiana w ekipie GKS 1962 Jastrzębie:
    żegna się z publicznością napastnik gospodarzy Kacper Zych, a na murawie pojawia się Szymon Gołuch.

80
    Jeden z poznaniaków na lewej flance nieco wysunięty do przodu dopuszcza się przewinienia i wracają na własną połowę poznaniacy, aby bronić się przed atakiem jastrzębian, którzy rozgrywają rzut wolny z własnej połowy.

81
    W końcu celny strzał kapitana Lecha II Poznań Szymona Pawłowskiego, ale świetnie sparuje futbolówkę poza obszar placu gry Jakub Trojanowski – golkiper GKS 1962 Jastrzębie.

82
    Dośrodkowanie piłki z rzutu rożnego przez jednego z zawodników rezerw Lecha. W całym zamieszaniu wybija futbolówkę w głąb pola Sebastian Rogala oddalając tym samym zagrożenie.

83
    Maciej Wichtowski na połowie rywala fauluje Michała Bednarskiego. Blisko zdobycia drugiej żółtej kartki był stoper "Kolejorza", ale sędzia Szymon Łężny nie pokazuje kartonika w tej akcji, co względem gospodarzy i Ricardo Vaza jest mało sprawiedliwe. Ewidentne przewinienie zasługujące na karę kartkową.

85
    Zbliżamy się do decydujących momentów tego spotkania, ale na murawie nie widać jakoby Lech II Poznań grał w przewadze.

86
    Jest jeszcze jedna zmiana w teamie Lecha II Poznań:
    z boiska schodzi Filip Wilak, a do gry jest desygnowany po raz pierwszy na seniorskim poziomie Filip Warciarek.

87
    Maksym Pietrzak składa się do strzału sprzed pola karnego przeciwnika, ale jeszcze lepiej radzi sobie w bramce Jakub Trojanowski, który dziś ma sporo pracy między słupkami.

87
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki NORBERT PACŁAWSKI.

Dobrze w narożniku pola karnego gospodarzy przekłada sobie piłkę na lewą nogę Maksym Pietrzak i uderza wydaje się niezbyt mocno i technicznie, bo prosto w środek bramki. Tam niepewnie interweniuje dobrze dotychczas spisujący się bramkarz GKS 1962 Jastrzębie Jakub Trojanowski przepuszczają futbolówkę pod rękami i nogami, a dostrzega to NORBERT PACŁAWSKI, który rusza w kierunku futbolówki i na wślizgu wpycha ją do siatki wyprowadzając ekipę Lecha II Poznań na prowadzenie 1:0 w ostatniej chwili regulaminowego czasu gry!

88
    Nie wytrzymuje tej "wojny nerwów" kapitan GKS 1962 Jastrzębie i osłabia swoją drużynę Przemysław Lech, który najprawdopodobniej wyraził zbyt dużo słów goryczy w kierunku arbitra Szymona Łężnego, który wyciąga drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dla Lecha. Ten schodząc z boiska powiedział jeszcze kilka słów do arbitra liniowego, a następnie kopnął butelkę z wodą. Ależ emocje w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie goście w ostatniej chwili wychodzą na prowadzenie. Zapowiada się ciekawa końcówka!

90
    Niezbyt dobrze zapamiętają kibice z Jastrzębia-Zdroju arbitra z Kluczborka, który pokazuje dziś trzecią czerwoną kartkę. Tym razem po drugiej żółtej schodzi z murawy Ukrainiec Jewhenij Zacharczenko, który w pełni na to zasłużył po nokautującym ciosie wyprowadzonym w kierunku piłkarza Lecha II Poznań!

90+1
    Sędzia Szymon Łężny w całym zamieszaniu dorzuca 5 minut do regulaminowego czasu rywalizacji.

90+2
    Z dystansu uderza piłkę na bramkę "Kolejorza" jeden z graczy GKS 1962 Jastrzębie, ale bardzo wysoko i niecelnie.

90+3
    Świetną kontrę wyprowadzili poznaniacy. Wyszli akcją "4 na 2" goście, ale Dawid Ławniczak fatalnie podaje do wbiegającego kolegi z drużyny i zbyt mocne zagranie chwyta golkiper jastrzębian.

90+5

Dublet zawodnika rezerw poznańskiego "Kolejorza". Ponownie uderzał w tej sytuacji, tym razem sprzed pola karnego Maksym Pietrzak, ale piłka odbija się od obrońcy GKS 1962 Jastrzębie i trafia pod nogi NORBERTA PACŁAWSKIEGO, który najpierw strzałem uderza w przeciwnika, a następnie przyjmuje futbolówkę i przy drugiej próbie już kieruje ją celnie do bramki podwyższając prowadzenie gości na 2:0!

90+6
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań:
    z boiska schodzi Norbert Pacławski, na boisku pojawia się Szymon Maza.

90+7
    To piłkarze z Poznania po meczu pełnym walki i zaangażowania wywożą z południa Polski pełną pulę punktów, do czego w głównej mierze przyczyniły się czerwone kartki w szeregach gospodarzy!

Więcej boiskowego cwaniactwa w tym pojedynku wykazali goście z Poznania, którzy mimo całkiem młodego składu nie dali się złamać rywalom przez większość spotkania. Rezerwy Lecha grając już na murawie o jednego zawodnika więcej stracili nawet gola, ale nie był on uznany z uwagi na faul na bramkarzu. Kolejne minuty przetrwali, ekipie GKS 1962 Jastrzębia decyzje sędziego nie podobały się na tyle, że zaczęły im puszczać nerwy i w efekcie gospodarze kończyli mecz w "8", a Lech II Poznań wygrał ostatecznie 2:0 po dwóch trafieniach Norberta Pacławskiego. Na dziś to już koniec sportowych emocji w Jastrzębiu-Zdroju. Dziękujemy Państwu bardzo za wspólnie spędzony czas i popołudnie. Zachęcamy do śledzenia pozostałych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Miłego wieczoru i udanego weekendu! (19:05:32)