Jastrzębie – Lech II P. 0:2 (koniec) | Chojniczanka – Skra 0:0 (koniec)
GKS Jastrzębie
0:2 (0:0)
Lech II Poznań
Piątek 08.09.2023, 17:00 • Stadion Miejski MOSiR, Jastrzębie • 2. Liga • 8. kolejka

90
    Niezbyt dobrze zapamiętają kibice z Jastrzębia-Zdroju arbitra z Kluczborka, który pokazuje dziś trzecią czerwoną kartkę. Tym razem po drugiej żółtej schodzi z murawy Ukrainiec Jewhenij Zacharczenko, który w pełni na to zasłużył po nokautującym ciosie wyprowadzonym w kierunku piłkarza Lecha II Poznań!

88
    Nie wytrzymuje tej "wojny nerwów" kapitan GKS 1962 Jastrzębie i osłabia swoją drużynę Przemysław Lech, który najprawdopodobniej wyraził zbyt dużo słów goryczy w kierunku arbitra Szymona Łężnego, który wyciąga drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dla Lecha. Ten schodząc z boiska powiedział jeszcze kilka słów do arbitra liniowego, a następnie kopnął butelkę z wodą. Ależ emocje w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie goście w ostatniej chwili wychodzą na prowadzenie. Zapowiada się ciekawa końcówka!

73
    Wszedł na murawę po przerwie Portugalczyk Ricardo Vaz i po ponad 25. minutach rywalizacji wraca on do szatni, ponieważ otrzymał teraz drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Muszą sobie teraz do końca meczu radzić "10" gospodarze, co może być trudne jeśli chodzi o utrzymanie bezbramkowego remisu w tym starciu. Wydaje się, że Vaz musiał jednak interweniować w tej sytuacji niezgodnie z przepisami, ponieważ zawodnik z Poznania wybiegłby na czystą pozycję.

55
    Kolejny żółty kartonik dla piłkarza GKS 1962 Jastrzębie. Faulował na przedpolu swojego pola karnego ukraiński obrońca Jewhenij Zacharczenko kapitana rezerw Lecha Poznań Szymona Pawłowskiego. Muszą coraz to bardziej uważać gospodarze, bo ich granica błędów już jest niewielka jeśli chodzi o faule. Będzie groźny rzut wolny dla "Kolejorza".

47
    Mocne wejście w drugą połowę. Przebitka piłki z jednej strony na drugą, a w całym zamieszaniu szybko żółty kartonik za brzydkie przewinienie otrzymuje Ricardo Vaz z drużyny gospodarzy.

43
    Niepotrzebne i zupełnie niezrozumiałe zachowanie kapitana GKS 1962 Jastrzębie Przemysława Lecha, który otrzymuje żółtą kartkę za wykopnięcie futbolówki nieco w bok po podyktowaniu rzutu wolnego dla "Lechitów".

27
    23-letni defensor GKS 1962 Jastrzębie Sebastian Rogala otrzymuje żółtą kartkę. Sędzia główny Szymon Łężny z Kluczborka wrócił do faulu na połowie gospodarzy, po którym Lech miał przywilej i wyciąnął w kierunku tego zawodnika kartonik koloru żółtego.

20
    W dobrej pozycji do ataku na połowie gości był napastnik Michał Bednarski, ale nieprzepisowo zatrzymywał go zza pleców obrońca Lecha II Poznań Maciej Wichtowski, który bez wątpienia zasłużył teraz na żółty kartonik.

10
    Ostro traktuje przy linii bocznej w środkowej strefie boiska Karol Fietz swojego rywala z Poznania. Fatalny wślizgu i faul, a w konsekwencji żółta kartka dla zawodnika w zielono-czarno-żółtym stroju.