GKS T. – Motor 2:0 (koniec) | Termalica – Podbeskidzie 2:2 (koniec) | Arka – Miedź 2:1 (koniec)
GKS Tychy
2:0 (2:0)
Motor Lublin
Niedziela 17.09.2023, 12:40 • Stadion Miejski, Tychy • Fortuna 1 Liga • 8. kolejka

Relację przeprowadził dla Państwa Krzysztof Sarna (15:19:37)

Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje na łamach lajfów!

Posiadanie piłki: 43 % : 57 %.
    Strzały na bramkę: 8:2.
    Strzały niecelne: 3:6.
    Rzuty rożne: 2:6.
    Spalone: 0:0.
    Faule: 20:19.

GKS Tychy wygrywa spotkanie z Motorem Lublin 2:0 i przełamuje się po nieudanym starciu w Gdyni. Dla podopiecznych trenera Goncalo Feio jest to druga porażka po poprzedniej z Górnikiem Łęczna. W drugiej połowie inicjatywa leżała po stronie gości, ale nie udało im się strzelić chociaż jednej bramki.

90+3

90+1
    Żółta kartka dla zespołu GKS Tychy (Żytek).

90
    Sędzia doliczył co najmniej 3 minuty.

90
    Zmiana w drużynie GKS Tychy:
    z boiska schodzi Bieroński, na boisku pojawia się Szpakowski.

87
    Mikita oddał strzał sprzed pola karnego, ale nie miał problemów z obronieniem go Budziłek.

84
    Motor Lublin do tej pory w II połowie miał aż 5 sytuacji bramkowych przy żadnej GKS-u. Ekipa z Lublina oddała 2 strzały na bramkę, także przy ani jednym gospodarzy.

83
    Nic z niego jednak nie wyniknęło.

83
    Kolejny rzut rożny Motoru.

82
    Żółta kartka dla zespołu GKS Tychy (Nedić).

79
    Ależ teraz okazja Motoru Lublin! Z lewej strony pola karnego dogrywał w środek jeden z lublinian, ale dobrze zareagował Kikolski, który to podanie przeciął. Nadepnął jeszcze na bramkarza GKS-u Wolski i to GKS wznowi spod własnej bramki.

78
    Dobra postawa Kikolskiego, który poradził sobie teraz ze strzałem z dystansu. Nieustannie od początku II połowy przeważa Motor.

76
    Zaczynają w końcu grać piłką w okolicach pola karnego Motoru tyszanie, co od razu zostało nagrodzone brawami na stadionie.

75
    Ponad 5000 osób ogląda dzisiejsze spotkanie w Tychach z perspektywy trybun.

73
    Kolejny rzut rożny Motoru, ale od razu wybijają gospodarze.

72
    z boiska schodzi Dijaković, na boisku pojawia się Wojtuszek.

Krzysztof Sarna

Gole: 14. Machowski, 28. Żytek

Kartki:   25. Śpiączka (GKT), 69. Mikita (GKT), 82. Nedić (GKT), 90+1. Żytek (GKT) – 45+1. Palacz (MOT), 72. Gąsior (MOT)

Strzały celne: 8:2. Strzały niecelne: 3:6. Rzuty rożne: 2:6. Spalone: 0:0. Foule: 20:19.
    GKS Tychy: Kikolski – Dijaković, Nedić, Niewiarowski (62. Mikita), Błachewicz, Śpiączka (62. Rumin), Machowski, Radecki (62. Mystkowski), Żytek, Bieroński, Tecław.

Zmiany: Czarnogłowski, Szpakowski, Rumin, Mystkowski, Skibicki, Wojtuszek, Matyśkiewicz, Mikita, Dzięgielewski.

Trener: Dariusz Banasik

Motor Lublin: Budziłek – Szarek, Rybicki (60. Król), Wójcik, Najemski, M. Król, Palacz (46. Luberecki), Wolski, Lis (46. Gąsior), Ceglarz, Śpiewak (60. Żebrakowski).

Zmiany: Rosa – Żebrakowski, R. Król, Kosior, Staszak, Sędzikowski, Rudol, Luberecki, Gąsior.

Trener: Goncalo Feio

Sędziowie: Główny: Jarosław Przybył
    Asystenci: Filip Sierant, Maciej Kosarzecki
    Techniczny: Aleksander Borowiak
    VAR: Marcin Kochanek, Kornel Paszkiewicz