Jagiellonia II – Korona 1:2 (koniec) | Wieczysta – Piast 0:4 (koniec) | Pogoń Sdl. – Podbeskidzie II 1:3 (koniec)
Start – Zawisza 0:4 (koniec) | Wisła Pu. – Chrobry 3:1 (koniec) | Concordia – Widzew 0:4 (koniec)
Miedź – Arka 0:2 (koniec) | Motor – Puszcza 0:1 (koniec) | KKS – ŁKS 2:3 (koniec)
Odra O. – Stal M. 1:2 (koniec) | Skra – Polonia W. 2:3 (po dogrywce) | Jagiellonia – Śląsk 2:0 (koniec)

120
    Kontratak Polonii, strzał Kluski niecelny.

120
    Sędzia dolicza jedną minutę.

119
    Rzut rożny dla Skry. Piłka wrzucona na pierwszy słupek, wybijają zawodnicy gości. Po chwili dośrodkowanie i niecelny strzał Grzelki!

117
    Na spalonym zawodnik Polonii.

116
    Dośrodkowanie z lewej strony boiska wykonywane przez zawodnika Skry pada łupem bramkarza.

115
    Rzut wolny dla Polonii. Krótkie rozegranie, Kobusiński traci piłkę z oczu jak i spod nóg. Od bramki rozpoczyna Rajczykowski.

114
    Kolejne dośrodkowania wykonywane przez gospodarzy nie przynoszą rezultatu, nie ma strzałów na bramkę Polonii.

113
    W ataku Skra, gospodarzom zostało siedem minut na wyrównanie wyniku.

112
    Kontratak Skry, piłkę na lewej stronie boiska miał Mesjasz, próbował zagrać do środka do Kubika, podanie bardzo niecelne.

110
    Faulowany na linii środkowej był zawodnik Polonii. Błyskawicznie wykonany rzut wolny, strzał na pusta bramkę mocno niecelny, Rajczykowski przebywał poza polem karnym.

109
    Na murawę pada uderzony przypadkowo ręką w twarz przez przeciwnika Kowalski-Haberek.

108
    Drobne spięcie było i na murawie, sędzia żółtymi kartkami nagradza Olejnika i Okhronchuka.

107
    Wracamy na murawę, nic ciekawego się nie działo.

106
    Mamy spore spięcie między trenerem Smalcem a ochroną na obiekcie. Spora awantura.
    W zamieszanie wmieszał się prezes Skry. Finalnie trener Polonii udał się do budynku klubowego.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

Dość śmiesznie wyglądała przerwa. W jej trakcie trener Smalec opierając się o barierkę tuż znad ławki udzielał wsparcia swojej drużynie Czerwona kartkę obejrzał po chwili i wymianie słów kolejny członek sztabu szkoleniowego.

105+1
    Pierwsza połowa dogrywki skończona.

105
    Faulowany był zawodnik Skry. za ten faul żółty kartonik obejrzał Piątek. Dodatkowo za rzucenie piłki na boisko czerwoną kartkę obejrzał trener gości.

105
    Mamy duże zamieszanie na boisku. Zawodnik Skry zgrał piłkę głową do swojego bramkarza tak nieudanie, że dopadł do niej gracz Polonii i uderzył do pustej bramki. Sędzia dopatrzył się jednak spalonego tuż przed tą akcją, choć ciężko powiedzieć gdzie to miało miejsce.

103
    Wracamy do gry.

102
    Na murawie leży zawodnik Polonii, poszkodowany chwilę temu po uderzeniu piłką. Umiejętnie gra na czas.

101
    Ładnie zapowiadała się akcja rozgrywana przez gospodarzy, niestety dla nich Ciućka zagrał podanie do nikogo.

100
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa:
    z boiska schodzi Nawrocki, na boisku pojawia się Mesjasz.

99
    Kontratak gospodarzy, lewą stroną boiska z piłką biegnie Kubik, zagrywa ją w pole karne do Grzelki: podanie minimalnie za mocne, gdyby było w tempo mielibyśmy wyrównanie!

98
    Miała swoją szansę Skra, dośrodkowanie w pole karne i piłka mija dwie głowy obrońców, musnął ją lekko zawodnik Skry i kapitalnie na rzut rożny sparował ja bramkarz gości.

96
    Gol dla Polonii W.!

KOBUSIŃSKI zdobył bramkę na raty. Pierwszy jego strzał tuż zza linii pola karnego zablokowany, drugi już celny!

96
    Żółta kartka dla zespołu Polonia Warszawa (Kobusiński).

94
    Rzut rożny dla gości, sędzia po dośrodkowaniu przerywa grę dopatrując się faulu zawodnika Polonii.

93
    Przesadził z siłą zagrania Biedrzycki, piłka opuściła plac gry.

92
    W ataku pozycyjnym Skra Częstochowa, Polonia wraca do pressingu i przejmuje piłkę. Szansa niewykorzystana: zablokowane dośrodkowanie w pole karne.

91
    Faulowany przy linii środkowej zawodnik gości.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

Przed nami dogrywka.

90+3
    Druga połowa skończona.

90+3
    Ponownie aut dla gości, zmieniamy tylko stronę boiska. Do uderzenia nożycami złożył się zawodnik gości ale w ten sposób sfaulował przeciwnika kopiąc go.

90+2
    Aut dla Polonii na wysokości pola karnego Skry. Długie wrzucenie piłki, wybijają ją poza pole karne zawodnicy miejscowych.

90+1
    Strzał z linii bocznej pola karnego Kluski, piłka po rykoszecie zmierza w światło bramki, wyciągnął się jak długi Rajczykowski i kapitany sposób sparował piłkę nad poprzeczką!

90
    Sylwester Rasmus do regulaminowego czasu drugiej połowy dolicza trzy minuty.

89
    Na spalonym zawodnik gości.

88
    Skra rozgrywa piłkę na własnej połowie.

87
    Tomczyk faulowany na środku boiska, ciągnięty za koszulkę przez Grzelkę. Żółta kartka dla zawodnika Skry.

86
    Olejnik na własnej połowie faulowany przez Wojciechowskiego.

85
    Zmiana w drużynie Polonia Warszawa:
    z boiska schodzi Bajdur, na boisku pojawia się Okhronchuk.

84
    Na blisko półmetrowym spalonym Piątek.

82
    Trochę nerwów po stronie Polonii, zawodnicy gości domagali się rzutu wolnego: sędzia sędziuje po angielsku, pozwala na twardszą grę.

82
    Mocny strzał Wyparta zza linii pola karnego trafia w stopę Wojciechowskiego.

81
    z boiska schodzi Maćkowiak, na boisku pojawia się Winciersz,
    z boiska schodzi Sajdak, na boisku pojawia się Ciućka.

80
    Odzyskali na środku boiska piłkę goście, atakowali prawą stroną, piłkę w pojedynku z przeciwnikiem stracił Pawłowski.

79
    Próba dośrodkowania piłki w pole karne przez Kubika trafia w plecy przeciwnika.

78
    Nie minęło sześćdziesiąt sekund od poprzedniego faulu, a z krzykiem na murawę upadł faulowany Sajdak.

77
    Faulowany na własnej połowie Nocoń, zawodnik Skry upadając złapał się za nogę. Po gwizdku szybko wstaje.

76
    Poszkodowany Maćkowiak leży na boisku, mamy chwile przerwy. Pomoc medyczna nie będzie potrzebna.

75
    Skra wycofała piłkę na własną połowę, goście wrócili do pressingu i Rajczykowski był zmuszony długim wybiciem "oddać" piłkę.

74
    Bardzo dużo podań między sobą wymienili zawodnicy Skry, Polonia przy większości z nich nic nie robiła, niemalże tylko asystowała wzrokiem.

73
    Cały czas atakuje Skra.

72
    z boiska schodzi Marciniec, na boisku pojawia się Piątek,
    z boiska schodzi Michalski, na boisku pojawia się Kluska.

71
    Wiele podań wymienia Skra na połowie przeciwnika. Jedno z nich, nieudane przez nieuwagę obrony Polonii mogło przyczynić się zdobycia bramki, ale Sajdak niezbyt udanie uderzył piłkę.

69
    Maćkowiak rozpędził się na lewej flance, biegł tak szybko że minął pilnującego go obrońcę i wyszedł sam na sam z bramkarzem, górą w tym pojedynku Lemanowicz!

69
    Żółta kartka dla zespołu Polonia Warszawa (Bajdur).

68
    Ładny rajd Kubika zaraz po wejściu na boisko, zawodnik gospodarzy ścina do środka i podaje na lewe skrzydło. Po chwili dośrodkowanie w pole karne, piłka mija linię końcową.

67
    z boiska schodzi Wojtyra, na boisku pojawia się Grzelka,
    z boiska schodzi Wojciechowski, na boisku pojawia się Kubik.

66
    Dośrodkowanie w pole karne, piłka mija wszystkich zawodników i wychodzi za linię końcową.

65
    Rzut wolny dla Skry, do bramki strzeżonej przez Lemanowicza ponad 30 metrów.

65
    Kowalski-Haberek upada teatralnie na połowie przeciwnika z okrzykiem bólu, sędzia nie reaguje. Szybko wstał zawodnik Polonii.

63
    Kontratak Polonii prawą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne nieudane.

62
    z boiska schodzi Tomczyk, na boisku pojawia się Kobusiński,
    z boiska schodzi Zawistowski, na boisku pojawia się Biedrzycki.

61
    Niecelne uderzenie Noconia.

61
    Blisko dwudziestometrowy rajd zawodnika Sajdaka zakończony prostą stratą.

60
    Spadło tempo gry, długo i powoli gra piłką Skra, nie stosuje pressingu Polonia.

59
    W zespole gości za chwilę nastąpi podwójna zmiana, trener ściągnął zawodników z rozgrzewki.

58
    Polonia rozgrywa piłkę na własnej połowie.

57
    Bardzo wysoki pressing Polonii i Skra traci piłkę tuż przed własnym polem karnym. Nie wykorzystali swojej szansy goście, stracili piłkę po dwóch podaniach.

55
    Budują swoją akcję goście. Kilka szybkich podań i przecina tor jednego z nich zawodnik Skry.

54
    Atak Skry lewą stroną boiska, Wypart wrzuca piłkę w pole karne, pewnie łapie ją Rajczykowski.

53
    Pozycyjny atak gospodarzy.

52
    Gol dla Skry!

Błyskawiczne wyrównanie! kapitalny rajd Maćkowiaka lewą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne, pewne przyjęcie i strzał WOJCIECHOWSKIEGO. Lemanowicz próbował interweniować, ale uderzenie zawodnika Skry było zbyt mocne by zatrzymać piłkę.

50
    Szybki atak gospodarzy, po dwóch podaniach i błędzie obrony Skry sam na sam z Rajczykowskim znalazł się TOMCZYK i pewnym strzałem pokonał bramkarza Skry.

49
    Faulowany w okolicach środka boiska Marciniec.

48
    Zbyt mocna piłka skierowana do biegnącego po lewej stronie boiska Maćkowiaka.

47
    Kolejny atak Skry, podobne dośrodkowanie, piłka wychodzi jednak poza plac gry.

46
    Szansa dla Skry, dośrodkowanie w pole karne i piłkę niemalże z głowy Sajdakowi zdjął Wełna!

46
    Od początku drugiej połowy wysoki pressing gości.

46

45

45
    Kolejne dośrodkowanie z rożnego w pole karne, piłka wybita poza ten obszar boiska, po chwili znów dośrodkowanie i piąstkuje piłkę Lemanowicz.

44
    Krótko rozegrany rzut rożny, kilka podań, uderzenie na bramkę i kolejny róg dla miejscowych.

43
    Dośrodkowanie z gry Maćkowiaka w pole karne, uderza piłkę głową Wojciechowski wprost w głowę przeciwnika, rzut rożny dla Skry.

42
    Wymieniają między sobą na środku boiska piłkę Skrzacy.

41
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego górą zawodnicy gości.

41
    Wywalczyła Skra rzut rożny.

40
    Faulowany na własnej połowie Dawid Wojtyra.

40
    Skra wraca do ataku pozycyjnego.

39
    Na spalonym Wojtyra.

37

Świetnie rozegrana akcja przez gospodarzy. Najpierw lewą stroną boiska z piłką biegł Maćkowiak, podał do środka do Noconia. Nocoń posłał długa piłkę na prawą stronę pola karnego do Sajdaka, który głową zgrał piłkę na lewą stronę pola karnego, gdzie był już wspomniany MAĆKOWIAK mający przed sobą pustą bramkę – dostawił tylko nogę i mamy remis!

37
    Gospodarze długo, bardzo długo budują atak. Wiele podań w okolicach własnego pola karnego.

36
    Ładnie zapowiadała się akcja, odzyskali Skrzacy piłkę na środku boiska, biegł w kierunku pola karnego Maćkowiak ale za mocną piłkę posłał do niego Nocoń.

35
    Ładnie gra teraz Skra: wiele podań, szybkie tempo. Polonia przez ostatnie kilka minut czekała głównie na okazję do ataku.

34
    Przy linii środkowej boiska faulowany był Wojciechowski.

33
    Odzyskują gospodarze piłkę na linii środkowej boiska, niezbyt udanie wyrzucił piłkę z autu zawodnik Polonii.

32
    Tak, jak przy pierwszym strzale z rzutu wolnego w spotkaniu, tak i teraz piłka trafia w mur po uderzeniu Sajdaka.

31
    Faulowany trzydzieści metrów od bramki przeciwnika Sajdak.

30
    Pozycyjny atak Skry.

29
    Ładna, ale odrobine za mocna piłka od Wojciechowskiego do wbiegającego w pole karne Michalskiego, który nie opanował piłki. Gdyby to zrobił byłby sam na sam z bramkarzem Skry.

28
    Atak pozycyjny Polonii Warszawa, dośrodkowanie w pole karne i pewna interwencja Rajczykowskiego.

27
    Żółta kartka dla zespołu Skra Częstochowa (Łabojko).

26
    Atakuje Skra lewą stroną: podanie Noconia do Maćkowiaka, skrzydłowy gospodarzy ścina do narożnika boiska, i próbuje lekko wrzucić piłkę: połapała się w tym obrona gości.

26
    Skra próbuje zmienić stronę, ale podane do Maćkowiaka było zbyt mocne by zawodnik gospodarzy mógł dość do piłki.

25
    Ciężko powiedzieć, czy Sajdak strzelał, czy chciał wstrzelić piłkę z rzutu wolnego: trafił w mur.

24
    Sędzia opóźnia rozegranie rzutu wolnego, zauważył ciągnięcie za koszulkę w polu karnym.

23

22
    Przenosimy się na połowę Skry, kilka szybkich podań, dośrodkowanie z akcji w pole karne i bardzo mocny, ale i niecelny strzał z woleja niepilnowanego Michalskiego.

21
    Pozycyjny atak Polonii.

20
    Seria podań po lewej stronie pola karnego gości, decydujące z nich trafia pod nogi Noconia, który z czternastu metrów uderza wprost w nogi przeciwnika.

19
    Przenosimy się pod bramkę gości, gdzie Skra zagrała kilka ładnych piłek, ale nie doszło do strzału na bramkę Lemanowicza.

17
    Stracili gospodarze piłkę na własnej połowie, Polonia nie przycisnęła i nie wykorzystała szansy. Nie minęło 10 sekund, kolejna strata, piłka trafia do będącego tuż przed polem karnym Bajdura, który uderza niecelnie.

16
    W obrębie środkowego "koła" faulowany był zawodnik Skry.

15
    Pressing Skry przynosi efekt: strata piłki we własnym polu karnym przez gości, szybkie podanie, piłka trafia do będącego na dwudziestym metrze Olejnika, który robi dwa kroki i decyduje się na strzał – uderzenie mocne, ale niemalże w środek bramki. Piłkę piąstkuje Lemanowicz.

14
    Goście długo bufują atak pozycyjny, wiele podań wykonują teraz w obrębie własnego pola karnego.

13
    Dodam, że Czarne Koszule grają dziś na biało, Skrzacy na granatowo.

12
    Skrzacy zepchnięci z piłką pod własne pole karne.

10
    Sam poszkodowany wykonywał rzut wolny, dośrodkował w pole karne, piłkę głową nad bramką uderzył Bartosiak.

9
    Długie podanie po lewej stronie boiska do Maćkowiaka, fauluje go Zawistowski. Rzut wolny dla Skry po lewej stronie pola karnego.

7
    Ładne podanie do wbiegającego w pole karne Wojciechowskiego, który nie przyjął dobrze piłki.

6
    Wysoki pressing gości, Skrzacy utrzymują się przy piłce i spokojnie wychodzą z nią z własnej połowy.

5
    W dobrze zapowiadającej się akcji Maćkowiak popełnia błąd, podaje wprost pod nogi przeciwnika.

4
    Długie i mocne podanie w kierunku Maćkowiaka, piłka opuszcza plac gry.

3
    W pozycyjnym ataku gospodarze, dobra obrona Polonii powstrzymuje ich przed oddaniem strzału na bramkę Lemanowicza.

1
    Gol dla Polonii Warszawa!

Jeszcze spotkanie nie zdążyło się dobrze rozpocząć, trwały dyskusje jak będzie przebiegać to spotkanie, a tu MACIEJ KOLWAKI-HABEREK uderzeniem zza linii pola karnego otwiera wynik!

1

Skra Częstochowa: Rajczykowski – Bartosiak, Łabojko, Nocoń, Wojtyra, Maćkowiak, Wypart, Wojciechowski, Sajdak, Olejnik, Nawrocki
    Rezerwowi: Hajda – Mesjasz, Ciućka, Grzelka, Winciersz, Niedbała, Kucharczyk, Kołodziejczyk Kubik
    Trenér: Konrad Gerega

Polonia Warszawa: Lemanowicz – Wojciechowski, Tomczyk, Bajdur, Pawłowski, Marciniec, Majsterek, Wełna, Zawistowski, Kowalski-Haberek, Michalski
    Rezerwowi: Sandach – Grudniewski, Piątek, Kluska, Kobusiński, Okhronchuk, Radziński, Biedrzycki, Piątek
    Trenér: Radał Smalec

Główny: Sylwester Rasmus
    Asystenci: Sławomir Kowalewski, Marcin Sadowski
    Techniczny: Mateusz Piszczelok.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Jan Starzomski

Gole: 37. Maćkowiak, 52. Wojciechowski – 1. Kowalski-Haberek, 50. Tomczyk, 96. Kobusiński

Kartki:   27. Łabojko (SKC), 87. Grzelka (SKC), 108. Olejnik (SKC) – 69. Bajdur (PLW), 96. Kobusiński (PLW), 105. Piątek (PLW), 108. Okhronchuk (PLW)

Skra Częstochowa: Rajczykowski – Bartosiak, Łabojko, Nocoń, Wojtyra (67' Grzelka), Maćkowiak (81' Winciersz), Wypart, Wojciechowski (67' Kubik), Sajdak (81' Ciućka), Olejnik, Nawrocki (100' Mesjasz)
    Zmiany: Hajda – Mesjasz, Niedbała, Kucharczyk, Kołodziejczyk

Trener: Konrad Gerega

Polonia Warszawa: Lemanowicz – Wojciechowski, Tomczyk (62' Kobusiński), Bajdur, (85' Okhronchuk) Pawłowski, Marciniec (72' Piątek), Majsterek, Wełna, Zawistowski (62' Biedrzycki), Kowalski-Haberek, Michalski (72' Kluska)
    Zmiany: Sandach – Grudniewski, Piątek, Radziński

Trener: Radał Smalec

Techniczny: Mateusz Piszczelok