Polonia B. – Stomil 4:3 (koniec)
Polonia Bytom
4:3 (1:1)
Stomil Olsztyn
Poniedziałek 02.10.2023, 18:15 • Stadion im. Edwarda Szymkowiaka, Bytom • 2. Liga • 11. kolejka

Dziękuję Państwu za wspólne przeżywanie emocji i razem spędzony czas. Zachęcam do śledzenia pozostałych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Życzę miłego, poniedziałkowego wieczoru i wszystkiego dobrego. Do następnego! (20:15:43)
    Oglądaliśmy bardzo ciekawe starcie na zakończenie 11. serii gier piłkarskiej eWinner 2. Ligi sezonu 2023/2024. Polonia Bytom na swoim terenie przed własnymi kibicami pokonuje ostatecznie Stomil Olsztyn po pojedynku pełnym emocji i wielu zwrotów zdarzeń!

90+6

90+5
    Waleczni bytomianie do końca chcą mieć piłkę przy swoich nogach wymieniając podanie za podaniem pod bramką rywala. Za wszelką cenę chcą przewać tę grę rywali przyjezdni.

90+4
    Jeszcze w końcówce tego spotkania "zarobił" żółty kartonik na swoje konto czeski obrońca Stomilu Olsztyn Lukáš Kubáň. Mamy stały fragment gry w postaci rzutu wolnego dla gospodarzy.

90+3
    Groźnie jeszcze pod bramką gospodarzy. Uderzenie głową po dośrodkowaniu w kierunku Tomasza Bała, ale piłka ląduje na górnej siatce bramki Polonii.

90+3
    Chwilowo przerwana gra z uwagi na problemy mięśniowe Lucjana Zielińskiego, który dziś sporo się napracował na korzystny wynik dla bytomskiej Polonii.

90+2
    Jeszcze żółty kartonik dla Konrada Andrzejczaka z Polonii Bytom za nieprzepisowe zachowanie w postaci odkopnięcia piłki poza boisko.

90+2
    Ofsajd jednego z bytomian w ataku. Szybko wraca na własną połowę zespół Polonii, aby bronić tego korzystnego rezultatu na swoim terenie.

90+1
    Pięć minut doliczone przez krakowskiego arbitra głównego Roberta Marciniaka do regulaminowego czasu tej rywalizacji.

90
    Zmiana ostatniej szansy po stronie Stomilu Olsztyn:
    kończy grę w meczu kapitan Stomilu Bartosz Waleńcik, a pojawia się za niego Japończyk Yūdai Shinonaga.

89
    Niezbyt groźna wrzutka piłki na pole karne Polonii, gdzie futbolówkę przejął Filip Wójcik, ale dopuścił się on przewinienia w ofensywie.

88
    Po tym rzucie rożnym bez większego zagrożenia pod bramką Stomilu, gdzie pewnie chwyta piłkę w powietrzu Łukasz Jakubowski.

87
    Urywa się z piłką na prawej stronie pola karnego przeciwnika Dawid Krzemień i w końcu decyduje się na strzał, ale świetnie podbija to uderzenie golkiper Jakubowski. Róg dla niebiesko-czerwonych.

86
    Igor Ławrynowicz faulowany na swojej połowie boiska przez piłkarza olsztyńskiego Stomilu. Rzut wolny dla gospodarzy meczu.

85
    Gol dla Polonii!
    Strzelcem bramki KONRAD ANDRZEJCZAK.

Kolejny rezerwowy talizman w ekipie trenera Łukasza Tomczyka wpisuje się na listę strzelców i daje on prowadzenie Polonii Bytom 4:3. Wykorzystali dość szybko przewagę jednego zawodnika na murawie gospodarze. Dobrze o piłkę na prawej stronie boiska walczył Lucjan Zieliński, który zagrał do kolegi z zespołu, a ten zacentrował dochodzącą futbolówkę w pole karne Stomilu lewą nogą, a tam świetnie odnalazł się KONRAD ANDRZEJCZAK, który z bliska pakuje piłkę do bramki i tuż przed końcem bytomianie na prowadzeniu!

84
    Prosto w mur uderza z rzutu wolnego jeden z bytomian, a po chwili z około 14. metrów uderza wysoko nad poprzeczką Igor Ławrynowicz. Naciska Polonia!

84
    Szybka zmiana w teamie Stomilu Olsztyn:
    udział w meczu zakończył teraz Hubert Krawczun, a na boisku pojawia się Marcin Stromecki.

Adam Ka

Gole: 23. Gajda, 46. Karlikowski (sam.), 82. Ropski, 85. Andrzejczak – 45. Laskowski, 49. Karlikowski, 77. Karlikowski

Kartki:   40. Ściślak (BYT), 53. Ławrynowicz (BYT), 60. Gajda (BYT), 90+2. Andrzejczak (BYT) – 60. Laskowski (OLS), 76. Kośmicki (OLS), 90+4. Kubáň (OLS)   83. Kośmicki (OLS)

Polonia Bytom: Mirus – Budzik (56. Zejdler), Bedronka, Radkiewicz, Ławrynowicz – Ścislak (73. Żagiel), Jopek, Gajda (78. Krzemień) – Stefański (C) (56. Andrzejczak), Wolny (72. Ropski), Zieliński.

Zmiany: Hajduk – Piekarski, Norkowski, Piontek.

Trener: Łukasz Tomczyk.

Stomil Olsztyn: Jakubowski – Waleńcik (C) (90. Shinonaga), Kośmicki, Kubáň – Laskowski (67. Szramowski), Bezpalec – Wójcik, Drabiszczak (67. Tuleja), Krawczun (84. Krawczun), Karlikowski – Kurbiel (67. Bała).

Zmiany: Garstkiewicz – Rezaeian, Borkowski, Kondracki.

Trener: Janusz Bucholc.

Sędzia główny: Robert Marciniak (Kraków).
    Sędzia liniowy 1: Jarosław Mikołajewski.