Polska – Szwecja pl 2:1 (koniec)
Polska
2:1 (0:1)
Szwecja
Wtorek 03.10.2023, 15:00 • Orgiejów, Mołdawia • Eliminacje Mistrzostw Europy U17

90+1
    Również Szwed Viggo Karlsson ogląda żółty kartonik za ten faul.

90+1
    Ofensywna akcja Polaków po której jest przewinienie jednego ze Szwedów i to dość zdecydowane po którym wywiązała się mała przepychanka. Arbiter wyciągnął wnioski i ukarany żółtą kartką w tej sytuacji polski gracz Mateusz Dziewiatowski.

88
    Zmiana w drużynie Szwecja:
    z boiska schodzi Ben Magnusson, na boisku pojawia się Alexander Olsson.

88
    z boiska schodzi Malte Ljungkull, na boisku pojawia się Harry Hilvenius.

86
    Gol dla Polski!
    Strzelcem bramki HUBERT JASIAK.

Fatalnie wyprowadzają piłkę z linii obronnej Szwedzi, którzy w końcu się pogubili i źle podali futbolówkę, co wykorzystał z "zimną krwią" HUBERT JASIAK, który po przejęciu piłki podniósł głowę, zobaczył jak jest ustawiony bramkarz i mocnym strzałem po koźle trafił do bramki rywala dając Polsce prowadzenie 2:1. Drugi gol biało-czerwonych w ciągu pięciu minut i obraz gry całkowicie odmieniony wraz z wynikiem!

84
    Taktyczny faul szwedzkiego zawodnika Bena Magnussona i ogląda on żółty kartonik.

81
    Strzelcem bramki OSKAR PIETUSZEWSKI.

Rzut rożny egzekwowany przez Polaków i najpierw strzał z kilku metrów blokuje jeden ze Szwedów, a nastepnie piłka wypada w okolice pogranicza pola karnego, gdzie dopada do niej rozpędzony OSKAR PIETUSZEWSKI i siłowym strzałem trafia do bramki przeciwnika tuż przy prawym słupku. Potwierdzają tym trafieniem na 1:1 biało-czerwoni swoją przewagę nad rywalem w ostatnich minutach tego starcia!

76
    z boiska schodzi Gijan Ajdin, na boisku pojawia się Freddie Lantz.

76
    z boiska schodzi Nikolaj Staykov, na boisku pojawia się Dennis Asprilla Ponce.

75
    Zmiana w drużynie Polska:
    z boiska schodzi Jakub Jaroszuk, na boisku pojawia się Kacper Potulski.

66
    z boiska schodzi Fred Bozicevic, na boisku pojawia się Viggo Karlsson.

64
    z boiska schodzi Max Pawlowski, na boisku pojawia się Dominik Sarapata.

64
    z boiska schodzi Tobiasz Mras, na boisku pojawia się Michael Izunwanne.

54
    Żółtą kartkę ogląda kapitan szwedzkiej kadry do lat 17 Bleon Kurtulus.

46
    z boiska schodzi Cyprian Popielec, na boisku pojawia się Hubert Jasiak.

46
    z boiska schodzi Dawid Mazurek, na boisku pojawia się Filip Baniowski.

27
    Gol dla Szwecji!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa NEO JÖNSSON.

Ze spokojem na kilka kroków podbiega do piłki z numerem "7" na koszulce reprezentant Szwecji do lat 17 NEO JÖNSSON i bardzo mocno uderza piłkę w prawą stronę bramki Polaków, gdzie między słupkami dobrze wyczuł to uderzenie, ale nie zdołał przerwać toru lotu piłki bramkarz polskiej kadry Mateusz Jeleń!

25
    Ukarany jeszcze żółtą kartką za to fatalne zagranie Cyprian Popielec. Nie ma mowy o jakiejkolwiek dyskusji. Bez wątpienia było to przewinienie zasługujące na co najmniej ten wymiar kary!

25
    W samym narożniku pola karnego biało-czerwonych rozpędzeni reprezentanci Polski i Szwecji zderzyli się ze sobą, ale w tej sytuacji, to Polak we własnej "11" za wysoko uniósł nogę kopiąc swojego przeciwnika bezpośrednio w ciało i arbiter z Irlandii Północnej Tim Marshall bez wahania wskazuje na "wapno". Szwedzi mają więc rzut karny!