2:1 (0:0)
Izrael
Piątek 17.11.2023, 16:00 • Stadion Miejski, Łódź • Reprezentacja U21

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu młodzieżowej reprezentacji Polski. Jej przeciwnikiem będzie Izrael. Początek konfrontacji w piątek o godzinie 16.
    Jedenastka reprezentacji Polski
    Rozgrzewka Polski

Polska: Tobiasz – Matysik, Mosór, Bejger – Marczuk, Kozłowski, Kałuziński, Kamiński – Marchwiński, Szymczak, Rakoczy.
    Rezerwowi: Mądrzyk – Lipkowski, Pingot, Szmyt, Kozubal, Pyrka, Włodarczyk, Pieńko, Lukoszek.
    Trener: Adam Majewski

Izrael: Eliasi – Archel, Kulikov, Mizrahi, Mulder – Azoulay, Nachmani, Ferede – Podgoreanu, Yona, Ganah.

Rezerwowi: Zerfati – Levy, Roizman, Harosh, Dezent, Fuchs, Abed, Binyamin, Zaarura.
    Trener: Guy Luzon

Sędzia: Jovan Kachevski (Macedonia Północna).
    Polska na biało-czerwono

Pora na hymny narodowe przed meczem.

1

2
    Reprezentacja Polski w białych koszulkach i getrach, a do tego w czerwonych spodenkach. Z kolei Izrael w błękitnych strojach z granatowymi wstawkami.

3
    Nieudana próba przeprowadzenia ataku na lewej stronie boiska z wykorzystaniem Michała Rakoczego.

4
    Dominik Marczuk po raz pierwszy w meczu pokazał się na boku boiska i chciał wykonać stamtąd dośrodkowanie.

6
    Nieudana próba zabrania się z piłką na lewej stronie boiska przez Jakuba Kamińskiego.

7
    Nieudana próba zabrania się z piłką Filipa Marchwińskiego blisko pola karnego przeciwnika.

9
    Interweniowali na czas goście i nie pozwolili na przeprowadzenie ataku na lewym skrzydle.

10
    Niezmiennie brakuje dokładności w atakach podopiecznych Adama Majewskiego.

11
    W ostatnim momencie goście poradzili sobie z dośrodkowaniem Jakuba Kamińskiego w kierunku ustawionego blisko bramki Michała Rakoczego.

12
    Za niedokładne podanie przepraszał swojego kompana z zespołu Jakub Kałuziński.

13
    Przepychali piłkę w pole karne przyjezdnych. W momencie składania się do oddania strzału goście zablokowali Filipa Szymczaka.

14
    Spokojniej wymienili piłkę podopieczni Guya Luzona.

15
    Na zakończenie pierwszego kwadransa spotkania było uderzenie celne Jakuba Kamińskiego.

16
    Dopiero po ostrożnym kwadransie drużyna z Izraela postanowiła wejść większą liczbą zawodników na połowę podopiecznych Adama Majewskiego.

17
    Nieudana wymiana podań między obrońcami reprezentacji Polski.

19
    Ariel Mosór poradził sobie z wyekspediowaniem płaskiego dośrodkowania z prawego skrzydła.

20
    Nie ma napomnienia żółtym kartonikiem dla ostro grającego zawodnika z Izraela.

21
    Twardo interweniował Miłosz Matysik i nie pozwolił przeciwnikowi na oddanie strzału na bramkę Kacpra Tobiasza.

23
    Ayanaw Ferede napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

24
    Akcja Filipa Marchwińskiego pozwoliła gospodarzom wywalczyć wznowienie od rzutu rożnego.

25
    Nieudane uderzenie Jakuba Kamińskiego po krótkim zamieszaniu po rozegraniu rzutu rożnego.

27
    Ponownie reprezentanci Izraela odwołali się do popełnienia przewinienia, żeby powstrzymać atak Polski.

28
    Stav Nachmani napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na boku boiska.

29
    Nie jest łatwo przepchnąć piłkę przez ciasno ustawionych reprezentantów Izraela.

30
    Dwa kwadranse spotkania za drużynami.

31
    Przechwyt reprezentantów Polski i akcja przerwana z powodu spalonego w momencie podania Kacpra Kozłowskiego do Michała Rakoczego.

32
    Rzut karny za faul izraelskiego bramkarza na Dominiku Marczuku.

34
    Jeszcze żółta kartka dla awanturującego się Guya Luzona.

34
    Dużo dyskusji i nerwów. Nie ma VAR-u, nie ma spokoju.

36
    Za wykonanie zabrał się Michał Rakoczy i oddał kompletnie nieudane uderzenie. Dobra interwencja Niva Eliasiego po strzale z rzutu karnego!

37
    Tym samym Polska musi szukać kolejnej szansy na zdobycie prowadzenia, skoro nie wykorzystała rzutu karnego.
    Jedenastka Biało-Czerwonych

38
    Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez przyjezdnych w pobliżu pola karnego.

39
    Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane Polakom.

41
    Seria stałych fragmentów Izraela, ale nie przekuł w prowadzenie również rzutu rożnego.

42
    Blokowane uderzenie zza pola karnego.

44
    Brzydkie przewinienie na broniącym reprezentancie Polski w jego polu karnym.

45
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

45+1
    Nieźle w obronie reprezentanci Polski i poradzili sobie z poskromieniem niebezpiecznie zapowiadającego się kontrataku.

45+2
    Jeszcze możliwość ukąszenia Polaków zza pola karnego, ale uderzenie było katastrofalne.

Nie jest to na razie elektryzujące widowisko. Zdecydowanie najmocniej komentowane jest nieudane uderzenie Michała Rakoczego z rzutu karnego. Polska nie wykorzystała dużej okazji do zdobycia prowadzenia. Pozostaje 0:0.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
    Pierwsza połowa meczu na zero

Czas pokaże, czy drużynom uda się podkręcić tempo po powrocie z szatni na boisko.

Piłkarze powracają z szatni na boisko.

45

46

47
    Jakub Kamiński poradził sobie z szarżującym reprezentantem Izraela.

48
    Szarża Dominika Marczuka pozwoliła wywalczyć jedynie wznowienie od autu.

49
    W 49. minucie zapachniało mocniej golem Polski. Uderzenie Filipa Marchwińskiego z okolicy narożnika pola karnego było nieznacznie niedokładne.

51
    Amir Chaim Ganah napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

52
    Prowokują przyjezdni i utrudniają złapanie odpowiedniego rytmu atakującym reprezentantom Polski.

53
    Nie udało się Michałowi Rakoczemu dogonić uciekającej poza boisko futbolówki.

54
    Polska ma niezmiennie przewagę pod względem posiadania futbolówki.

55
    Kompletnie nieudane uderzenie Michała Rakoczego tuż zza linii pola karnego.

56
    Z powodzeniem interweniował w obronie twardo stojący na nogach Jakub Kamiński.

57
    Niedokładne strącenie piłki przez Filipa Szymczaka po ciekawie wyglądającym dośrodkowaniu.

57
    Niv Eliasi napomniany żółtą kartką za zbyt długie celebrowanie wznowienia gry.

58
    Akcja indywidualna Dominika Marczuka dała Polakom wznowienie od rzutu rożnego. Po dośrodkowaniu Jakuba Kałuzińskiego dwóch Biało-Czerwonych miał ochotę na pokonanie bramkarza.

59
    Gol dla Polski!
    Strzelcem bramki MIŁOSZ MATYSIK.

Miłosz Matysik znalazł się w polu karnym przeciwnika przy okazji rzutu rożnego i oddał przytomne uderzenie w kierunku dalszego narożnika.

61
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Ariela Mosóra.

62
    Miłosz Matysik napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

63
    Zmiana w drużynie Izrael:
    z boiska schodzi Ganah, na boisku pojawia się Abed.

64
    Żółtą kartkę otrzymał Kacper Kozłowski za ratowanie się przewinieniem.

65
    Biało-Czerwoni mają możliwość wykorzystania większej przestrzeni na połowie przeciwnika.

66
    Filip Szymczak napomniany żółtą kartką za wkopanie piłki do bramki wyraźnie po gwizdku.

68
    Zmiana w drużynie Polska:
    z boiska schodzi Marchwiński, na boisku pojawia się Szmyt.

68
    z boiska schodzi Marczuk, na boisku pojawia się Pyrka.

70
    Polska stara się grać na utrzymanie piłki.

73
    W 73. minucie mogło być 2:0, ale Michał Rakoczy nie pokonał bramkarza po wymanewrowaniu defensora.

74
    z boiska schodzi Podgoreanu, na boisku pojawia się Roizman.

76
    Żółtą kartkę otrzymał Tay Abed za ostre przewinienie na Arielu Mosórze.

76
    z boiska schodzi Rakoczy, na boisku pojawia się Pieńko.

76
    z boiska schodzi Szymczak, na boisku pojawia się Włodarczyk.

77
    Festiwal zmian w nieatrakcyjnym fragmencie spotkania.

78
    z boiska schodzi Farede, na boisku pojawia się Binyamin.

79
    Nieudane wykonanie rzutu rożnego przez przeciwnika.

80
    Zatrzymana przez przeciwników szarża na boku boiska Jakuba Kamińskiego.

81
    Przyjezdni domagali się napomnienia żółtą kartką nurkującego w polu karnym Jakuba Kamińskiego.

82
    Strzelcem bramki SZYMON WŁODARCZYK.

Druga bramka padła w 82. minucie za sprawą uderzenia Szymona Włodarczyka, który dostał podanie od innego zmiennika Tomasza Pieńki. Polska na prowadzeniu 2:0!

85
    z boiska schodzi Kozłowski, na boisku pojawia się Kozubal.

86
    Już mocno zrezygnowani są przeciwnicy po stracie drugiego gola za sprawą uderzenia Szymona Włodarczyka.

87
    Nieudana próba uruchomienia ustawionego na desancie reprezentanta Izraela.

88
    Pogubili się podopieczni Guya Luzona, co otworzyło przestrzeń do przeprowadzenia kontrataku przed Jakubem Kamińskm.

89
    Końcówka na warunkach Polski, a piłka po niebezpiecznym uderzeniu Kajetana Szmyta wylądowała na słupku!

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

90+1
    Już w doliczonym czasie uderzenie celne na bramkę Polski i nareszcie miał możliwość wykazania się Kacper Tobiasz.

90+2
    Piłka przyznana spokojnym o zdobycie kompletu punktów gospodarzom.

90+3
    Akcja Biało-Czerwonych została przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, jednak została przerwana przez sędziego asystenta z powodu spalonego.

90+4
    Gol dla Izraela!
    Strzelcem bramki RAN BINYAMIN.

W doliczonym czasie efektowne uderzenie Rana Binyamina i Kacprowi Tobiaszowi nie uda się zachować czystego konta.

90+5

Polska z czwartym zwycięstwem w czwartym meczu eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy. Po przerwie w pokonaniu 2:1 Izraela pomogły uderzenia Miłosza Matysika oraz Szymona Włodarczyka.

Polska z kompletem punktów!

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:03:49)

Gole: 59. Matysik, 82. Włodarczyk – 90+4. Binyamin

Kartki:   62. Matysik (POL), 64. Kozłowski (POL), 66. Szymczak (POL) – 23. Ferede (ISR), 28. Nachmani (ISR), 51. Ganah (ISR), 57. Eliasi (ISR)   76. Abed (ISR)

Spudłowany karny!: 36. Rakoczy (POL), bramkarz Eliasi obronił

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały celne: 6:4. Strzały niecelne: 9:4. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 3:0. Foule: 10:18.
    Polska: Tobiasz – Matysik, Mosór, Bejger – Marczuk (68. Pyrka), Kozłowski (85. Kozubal), Kałuziński, Kamiński – Marchwiński (68. Szmyt), Szymczak (76. Włodarczyk), Rakoczy (76. Pieńko).

Zmiany: Mądrzyk – Lipkowski, Pingot, Szmyt, Kozubal, Pyrka, Włodarczyk, Pieńko, Lukoszek.

Izrael: Eliasi – Archel, Kulikov, Mizrahi (74. Harosh), Mulder – Azoulay, Nachmani, Ferede (78. Binyamin) – Podgoreanu (74. Roizman), Yona (74' Dezent), Ganah (63. Abed).

Zmiany: Zerfati – Levy, Roizman, Harosh, Dezent, Fuchs, Abed, Binyamin, Zaarura.

Sędziowie: Jovan Kachevski (Macedonia Północna)