Celje – Orlen Wisła pl 25:30 (koniec)
RK Celje Pivovarna Lasko
25:30 (13:15)
Orlen Wisła Płock
Środa 29.11.2023, 18:45 • Dvorana Zlatorog, Celje (Słowenia) • Liga Mistrzów • 9. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:45.
    Zestawienie Orlen Wisły Płock na wieczorną potyczkę na terenie obiektu Dvorana Zlatorog w słoweńskim Celje!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Trudne warunki stawiają gospodarze w defensyweie swoim rywalom. Dwie akcje pod rząd polskiej ekipy i dwa razy faulują Słoweńcy. (0:0)
    2
    Pierwsze trafienie "Nafciarzy" i od razu rzut kandydujący do jednego z najbardziej efektownych w tym starciu. Ciężko będzie trafić jeszcze precyzyjniej i mocniej któremukolwiek z graczy. (0:1)

2
    Przerwana akcja słoweńskiej drużyny, a po chwili po stronie polskiej na kontrze Tomáš Piroch, ale rzut Czecha wybroniony przez golkipera RK Celje. (0:1)
    3
    23-letni Chorwat wpisuje się na listę strzelców jako pierwszy po stronie słoweńskiej ekipy. (1:1)
    4
    Ponownie trafia Tomáš Piroch. (1:2)

5
    Żółty kartonik dla jednego z "Nafciarzy" Chorwata Tina Lučina. (1:2)
    5
    Trafienie z 7. metra Cokana. (2:2)

5
    Słoweński obrotowy Igor Žabič ukarany dwoma minutami. (2:2)
    6
    Skuteczna próba Lučina ponownie w bramce. (2:3)
    6
    Ponownie z rzutu z 7. metrów skuteczny Cokan. (3:3)
    8
    Udanie teraz w akcji prawym skrzydłem słoweński zawodnik Grega Krečič. (4:3)
    8
    Pewnie na kontrze przechwycił piłkę Chorwat Lovro Mihić i trafił w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem rywali. (4:4)
    10
    Udanie w ofensywie Krecić i na prowadzeniu gospodarze. (5:4)
    11
    W odpowiedzi trafia też na korzyśc płocczan chorwacki zawodnik. (5:5)
    12
    Znów skuteczny w ataku Krecić. (6:5)

12
    Mazej ukarany żółtą kartką w szeregach słoweńskiej drużyny. (6:5)
    12
    Kolejna fantastyczna próba rzutu i trafienie rozgrywającego Orlen Wisły Płock. Mamy remis 6:6. (6:6)
    13
    Wychodzą przyjezdni na prowadzenie. (6:7)
    15
    Cudownie rozegrana akcja przez gości z Płocka, a teraz wpada na prawym skrzydle Gonzalo Pérez Arce i trafia do bramki przeciwnika. (6:8)
    16
    Nie pozwalają zbyt uciec wynikiem swoim rywalom mistrzowie Słowenii. Trafia znów Krecić. (7:8)
    17
    Mihić udanie w ataku. (7:9)
    18
    Dobra próba Janca. (8:9)
    18
    Ponownie Janc skutecznie w ofensywie. (9:9)

19
    Dwie minuty kary dla Zabicia za groźne przewinienie na rywalu. Druga kara dwóch minut dla tego zawodnika. (9:9)
    19
    Z linii 7. metra uderza Lucin i trafia do bramki przeciwnika. (9:10)

20
    Teraz dwie minuty kary otrzymuje za przewinienie czeski szczypiornista płockiej Wisły. (9:10)

Problemy techniczne w Celje. Są zgłaszane przez sztab szkoleniowy jednej z ekip jakieś usterki z powodu których sędzia główny z Danii nie może kontynuować rywalizacji. Najprawdopodobniej chodzi o problemy z telebimem w obiekcie.
    20
    Za dużo miejsca miał zostawione Janc, który bezproblemowo trafia z bliskiej odległości. (10:10)
    20
    Dobre dogranie piłki do Dawida Dawydzika, który po koźle pewnie rzuca i zdobywa punkt dla płocczan. (10:11)
    21
    Młody szczypiornista słoweńskiego Celje Mai Marguc trafia w pędzie rzutem do bramki. (11:11)
    22
    Świetnie kolejny raz w tym starciu trafia z drugiej linii Tin Lučin – chorwacki piłkarz ręczny. (11:12)

23
    Tim Cokan z linii 7. metra przestrzelił rzut nad poprzeczką bramki strzeżonej przez chorwackiego golkipera "Nafciarzy" Mirko Alilovicia. (11:12)
    23
    Kolejny raz skuteczny obrotowy płockiej drużyny Dawid Dawydzik. (11:13)
    24
    Słoweński szczypiornista ekipy mistrza tego kraju Mitja Janc skuteczny w rzucie. (12:13)

24
    Dynamicznego ataku próbował w ofensywie węgierski gracz Wisły Gergő Fazekas, ale jego zamiary przewidzieli i powstrzymali rywale. (12:13)

25
    Seria ataków "Nafciarzy" i cały czas "Wiślacy" nie mogą przebrnąc przez stanowczo grającą defensywę Celje. (12:13)

25
    Broni rzut jednego z graczy Wisły doświadczony bramkarz RK Celje Rok Zaponsek. (12:13)

25
    Fauluje w ataku jednego z rywali Gergő Fazekas. Szansa dla gospodarzy do ustanowienia remisowego stanu meczu. (12:13)

26
    Nie wykorzystali Słoweńcy okazji, bo pewnie chwyta nieudany rzut przeciwnika bramkarz Wisły. (12:13)

27
    Chorwacki szczypiornista Ante Ivanković dał się wciągnąć w rywalizację z Dawidem Dawydzikiem i jego faul skutkuje karą indywidualną dwóch minut dla zawodnika RK Celje. (12:13)
    27
    Świetnie na lewej flance uruchomiony Przemysław Krajewski daje celny rzut i dwupunktowe prowadzenie Wiśle. (12:14)
    27. Przemysław KRAJEWSKI - 12:14
    28
    Rozegrali pod polem karnym przeciwnika rzut wolny Słoweńcy i trafia Janc technicznym rzutem. (13:14)
    29
    Świetne podanie od jednego z hiszpańskich szczypiornistów Wisły, a Dawydzik z bliska pewnie i celnie rzuca do siatki. (13:15)
    29. Dawid DAWYDZIK - 13:15

29
    Słoweński trener RK Celje Pivovarna Lesko Aleš Anžič prosi o timeout dla swojego zespołu.

29
    Błędnie w ofensywie szczypiorniści słoweńscy, którzy tracą piłkę na korzyść przecwinika, a konkretnie Chorwata Tina Lučina. (13:15)

30
    Szkoleniowiec Orlen Wisły Płock Hiszpan Xavi Sabaté reaguje na przebieg tej końcówki i bierze czas, aby wyjaśnić "Nafciarzom" jak rozegrać tę jedną z ostatnich akcji pierwszej połowy meczu.

30
    Stracili piłkę w ataku w ostatnich sekundach gry przyjezdni. (13:15)

30
    Pierwsza połowa skończona. (13:15)
    Do przerwy ekipa Orlen Wisły Płock prowadzi w wyjazdowej potyczce z mistrzem Słowenii RK Celje Pivovarna Lasko!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (13:15)

31
    Mieli piłkę po swojej stronie na początku drugiej części gry gospodarze meczu, ale stracili ją w ofensywie w prosty sposób. (13:15)

32
    Dwie akcje pod rząd gości przerwana przez twardo grającego Stefana Žabicia. (13:15)
    32
    Trafia słoweński szczypiornista Tim Cokan. (14:15)
    33
    Tomáš Piroch – czeski gracz Orlen Wisły Płock celnie rzuca na bramkę rywali. (14:16)

34
    Niecelna próba rzutu w wykonaniu Ante Ivankovicia. (14:16)
    34
    Ponownie skuteczny w ofensywie Chorwat z Płocka Tin Lučin. (14:17)
    35
    W odpowiedzi trafia Tadej Mazej. (15:17)
    35
    Szybko skontrowali akcję płocczanie i znów udanie rzuca Tin Lučin. (15:18)

35
    Prosty błąd popełnia Tin Lučin, który po trafieniu do siatki przebiegł wracając przez koło środkowego boiska i został tym samym ukarany dwoma minutami przez duńskiego sędziego. (15:18)
    36
    Celnie rzucił przed momentem Ante Ivanković. (16:18)
    37
    Udana próba Samojla. (16:19)
    37
    Skuteczny po stronie gospodarzy Mitja Janc. (17:19)
    38
    Słoweński gracz polskiej ekipy Miha Zarabec celnie. (17:20)
    38
    Udany przechwyt Krajewskiego na połowie placu gry i skutecznie w akcji "sam na sam" polski szczypiornista. (17:21)
    38. Przemysław KRAJEWSKI - 17:21

39
    Tomáš Piroch z drugą już dziś karą indywidualną dwóch minut. Czech sprokurował rzut z 7. metrów dla rywali i osłabia zespół z Płocka w tej fazie spotkania. (17:21)
    39
    Celnie z linii 7. metra rzuca Janc. (18:21)
    40
    Dorzuca swoje trafienie Michał Daszek w akcji "Nafciarzy". (18:22)

41
    Rok Zaponsek pewnie podbił rzut z drugiej linii jednego ze szczypiornistów Wisły. (18:22)

42
    Dobrze ruszali z kontrą płocczanie po przechwycie Krajewskiego, ale dopuścił się chwilę wcześniej faulu jeden z graczy Wisły. (18:22)

43
    O przerwę w drugiej połowie tej rywalizacji prosi trener RK Celje Pivovarna Lasko Słoweniec Aleš Anžič, który widząc rosnącą przewagę przyjezdnych chce przebudzić swoich graczy do większej walki.

43
    Mitja Janc rzuca od niechcenia z prawego skrzydła, ale zbyt łatwe to uderzenie, aby zaskoczyło golkipera płockiej Wisły. (18:22)
    43
    Podłączony do ofensywnej akcji z prawej flanki Krajewski, który skutecznie rzuca do bramki przeciwnika. (18:23)
    43. Przemysław KRAJEWSKI - 18:23
    44
    Ivanković celnie rzuca z kilku metrów do siatki w kontrze. (19:23)

45
    Chorwat Lovro Mihić powstrzymuje nieprzepisowo na skrzydle w ataku Tima Cokana i zawodnik Orlen Wisły Płock ukarany na dwie minuty. (19:23)
    45
    Mitja Janc trafił z 7. metrów. (20:23)
    46
    Cokan z udanym rzutem i odrabiają powoli straty Słoweńcy. (21:23)
    47
    Siłowo z dystansu rzucił i trafił w samo okienko bramki przeciwnika Węgier Gergő Fazekas. Daje on tym trafieniem nieco oddechu "Nafciarzom". (21:24)

48
    Węgierski szczypiornista z Płocka trafiony w twarz przez Żabicia, a gracz NK Celje po raz trzeci w tym meczu ukarany, a więc ogląda on czerwony kartonik! (21:24)
    49
    Hiszpański gracz Niko Mindegía celnie rzuca w akcji ofensywnej Wisły. (21:25)
    49. Niko MINDEGIA - 21:25
    49
    Skrzydłowy słoweńskiego NK Celje Cokan huknął nie do obrony dla przeciwnika. (22:25)

50
    Szkoleniowiec Orlen Wisły Płock Hiszpan Xavi Sabate prosi o przerwę na żądanie dla siebie i swoich podopiecznych. Prowadzenie Orlen Wisły Płock wynikiem 25:22 nad NK Celje Pivovarna Lasko.

51
    Węgier Gergő Fazekas zatrzymany przez słoweńskiego golkipera ekipy NK Celje. (22:25)
    51
    Mocno w sam róg światła bramki rywali rzucił Ivanković. (23:25)

51
    Fatalna strata piłki przez "Nafciarzy" i sami robią sobie problemy goście z Płocka. Po chwili rozegrali akcję gracze NK Celje, ale nie zdołali oni wstrzelić się do bramki przeciwnika dzięki pracy między słupkami Alilovicia. (23:25)
    52
    Świetnie z daleka ile sił w dłoni rzucił celnie Słoweniec z ekipy Wisły Miha Zarabec. (23:26)

52
    Nieskutecznie na kontrze w ataku po niewykorzystanej szansie przez gospodarzy gracze z Płocka. (23:26)

54
    Terzić z karą indywidualną dwóch minut za przewinienie na rywalu. (23:26)
    55
    Udana próba rzutu Chorwata Mihicia. (23:27)
    56
    W odpowiedzi skutecznie Ivanković. Walczą jeszcze Słoweńcy. (24:27)

57
    Udanie między słupkami chorwacki bramkarz płocczan Mirko Alilović. (24:27)

58
    Dawydzik wywalczył rzut karny po rywalizacji o piłkę z przeciwnikiem. (24:27)
    58
    Z linii 7. metra w pierwsze tempo rzuca celnie Przemysław Krajewski. (24:28)
    58
    Z lewego skrzydła wbiega Ante Ivanković, który rzuca celnie po przekątnej pola karnego gości. (25:28)
    59
    Obrotowy płockiej Wisły podkreśla swój dobry występ celnym rzutem z bliska do bramki przeciwnika. (25:29)

60
    Z 7. metrów próba Cokana podbita przez chorwackiego golkipera Wisły. (25:29)
    60
    Ostatnia akcja meczu i z lewej flanki celnie trafia obok słupka Lovro Mihić. (25:30)

Koniec meczu. (25:30)
    Druga wygrana "Nafciarzy" w fazie grupowej Ligi Mistrzów mężczyzn w piłce ręcznej sezonu 2023/2024 staje się faktem!

To już koniec emocji w dzisiejszym meczu. Zachęcamy do śledzenia pozostałych relacji LIVE w serwisie Lajfy i dziękujemy za wspólnie spędzony czas w ten środowy wieczór. Dobrej nocy i do następnego! (20:27:33)

Adam Ka

RK Celje Pivovarna Lasko: Zaponsek – Perić, Marguc, Mazej, Krecić, Cokan, Cirović, Antonijević, Ivanković, M. Janc, Gregorić, Milicević, Żabić.
    Trener: Aleš Anžič.

Orlen Wisła Płock: Jastrzębski, Alilović – Daszek, Zarabec, Lucin, Piroch, Sroczyk, Serdio, Samojla, Fazekas, Krajewski, Perez Arce, Terzić, Dawydzik, Mihić, Mindegia.
    Trener: Xavi Sabate.

Główni: Jesper Madsen Kirkholm / Henrik Mortensen (DEN).
    Delegat: Klaus Dieter Convents (BEL).