Pogoń – Górnik Z. 2:1 (po dogrywce) | Jagiellonia – Warta 2:0 (koniec)
koniec po dogrywce
Pogoń Szczecin
2:1 (0:0)
Górnik Zabrze
Wtorek 05.12.2023, 18:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • Fortuna Puchar Polski • 1/8 finału

Tak wyglądało poprzednie spotkanie
    Zanosi się na dobre warunki do grania

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna Pucharu Polski w Szczecinie. Pogoń zmierzy się w nim z Górnikiem Zabrze. Damian Sylwestrzak rozpocznie rywalizację przy Twardowskiego we wtorek o godzinie 18.

Warunki pogodowe nie powinny przeszkadzać w walce o awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Boisko nienagannie przygotowane.
    Grek powraca na Twardowskiego
    Górnik powalczy przy Twardowskiego
    Niektórzy już oczekują
    Zestawienie Pogoni Szczecin

W jedenastce Pogoni pojawił się niespodziewanie młodzieżowiec Olaf Korczakowski. Na pozostałych pozycjach zagrają z reguły podstawowi piłkarze, a za ofensywę będą odpowiedzialni przede wszystkim Kamil Grosicki oraz Efthymis Koulouris.

Mocniej zamieszał Jan Urban, który dokonał sześciu roszad w porównaniu z meczem ligowym. Od początku w Szczecinie zagraja Paweł Olkowski, Konstantinos Triantafyllopoulos czy Lukas Podolski.
    Zestawienie Górnika Zabrze

Trwa już rozgrzewka obu zespołów na murawie przy Twardowskiego.

Zakończyła się rozgrzewka na stadionie Pogoni Szczecin. Trwa walka o postawienie bramy na wyjście zawodników.
    Daleko do kompletu publiczności

1

2
    Pogoń Szczecin w granatowo-bordowych strojach, a Górnik Zabrze w niebieskich koszulkach i getrach, a także w czarnych spodenkach.

3
    Rozgrywali piłkarze z województwa śląskiego, ale piłka została już przechwycona przez podopiecznych Jensa Gustafssona.

4
    Kombinacja podań Pogoni Szczecin zakończona strzałem Rafała Kurzawy. W ostatnim momencie blokowali go goście.

5
    Ponownie korner dla Pogoni Szczecin po blokowanym dorzuceniu Joao Gamboi.

6
    Portowcy zaczynają budować przewagę pod względem posiadania piłki.

7
    Interweniował na przedpolu Michał Szromnik po miękkim podaniu.

8
    Niedokładne podanie Leonardo Koutrisa do próbującego rozpędzić się na lewej stronie boiska Kamila Grosickiego.

9
    Górnik Zabrze w obronie. Dobra interwencja defensora i nie pozwolił on na oddanie uderzenia Leonardo Koutrisowi.

10
    Lukas Podolski pomógł swoim kompanom w rozgrywaniu piłki. Były reprezentant Niemiec wycofał się aż za środkowych obrońców.

11
    Na razie bez sytuacji podbramkowych.

12
    Pogoń Szczecin domaga się przyznania jej rzutu karnego po rzekomo blokowanym ręką dośrodkowaniu Olafa Korczakowskiego.

12
    W 12. minucie pierwszą szansę na gola miał Rafał Kurzawa, który poradził sobie zwodem z Lukasem Podolskim, po czym oddał płaskie uderzenie z kilkunastu metrów. Poradził sobie z nim Michał Szromnik i nie pozwolił byłemu reprezentantowi Polski na użądlenie byłego klubu.

14
    Blokowane dośrodkowanie z obrzeży pola karnego Pogoni Szczecin.

15
    Na przedpolu interweniował Valentin Cojocaru, co zostało nagrodzone brawami.

16
    Interweniował Lawrence Ennali po zagraniu w pole karne Górnika Zabrze.

17
    Wszyscy piłkarze, z wyjątkiem Valentina Cojocaru, znaleźli się na połowie Górnika Zabrze.

18
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego i piłka zaliczyła lądowanie w rękawicach Michała Szromnika.

19
    Kamil Grosicki nie poradził sobie z opanowaniem futbolówki po podaniu prostopadłym Efthymisa Koulourisa.

20
    Interweniował wślizgiem Rafał Kurzawa tak dobrze, że nie pozwolił rozpędzić się przeciwnikowi i jeszcze wywalczył wznowienie wrzutem z autu.

21
    Ponownie Michał Szromnik. Tym razem po wrzutce Kamila Grosickiego oraz strąceniu Linusa Wahlqvista.

22
    Valentin Cojocaru poradził sobie z powstrzymaniem podania do wysuniętego Sebastiana Musiolika.

23
    Kamil Lukoszek nie przebił się ze swoim dryblingiem na prawej stronie boiska.

25
    Dłuższe rozegranie Pogoni Szczecin z wykorzystaniem Valentina Cojocaru.

26
    W 26. minucie ponownie Pogoń i raz jeszcze bronił Michał Szromnik – tym razem po strzale Leonardo Koutrisa.

27
    Czujnie Michał Szromnik, który zrobił kilka kroków przed własną bramkę i poradził sobie na przedpolu.

27
    Brawurowe uderzenie Fredrika Ulvestada, ale piłka przetoczyła się wyraźnie obok bramki Michała Szromnika.

29
    Trudno powiedzieć, dlaczego, ale kibice Pogoni Szczecin migrują po stadionie ze śpiewem na ustach.

30
    Ponownie korner dla Pogoni Szczecin.

31
    Wznowienie od bramki Michała Szromnika.

32
    Dośrodkowanie Rafała Kurzawy prosto do mocno rozgrzanego w zimowych warunkach Michała Szromnika.

32
    W 32. minucie co prawda strzału ponownie nie było, ale mogli go oddać aż dwaj zabrzanie po płaskim strzeleniu Lawrence'a Ennaliego.

33
    Michał Szromnik na linii bramkowej i szaleje! Tym razem dynamiczna interwencja po płaskim uderzeniu z kilkunastu metrów Fredrika Ulvestada.

37
    Kamil Grosicki strzelił zza pola karnego wyraźnie obok bramki.

38
    Górnik Zabrze w rozegraniu piłki na połowie przeciwnika, a skończyło się to niecelnym uderzeniem zza pola karnego.

39
    W centrum boiska faulował zbyt agresywny w pressingu Efthymis Koulouris.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut do zakończenia podstawowego czasu.

41
    Lawrence Ennali oddał uderzenie, które zostało w ostatnim momencie zablokowane przez Benedikta Zecha. Zagrożenie wynikło z nieodpowiedzialnego zagrania Leonardo Koutrisa.

42
    Boczna siatka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową.

42
    Nieudana, kombinacyjna wymiana podopiecznych Jensa Gustafssona.

44
    Nieudane podanie Leonardo Koutrisa i nieporozumienie z Joao Gamboą.

45

Po 45 minutach bezbramkowo. Nieco groźniejsza Pogoń Szczecin, ale Michał Szromnik nie pozwolił gospodarzom na zdobycie prowadzenie.
    Górnik remisuje w Szczecinie
    Pogoń musi podkręcić tempo

46

47
    7187 kibiców na trybunach.

48
    Nieudana próba wyprowadzenia piłki przez podopiecznych Jensa Gustafssona, poradzili sobie przyjezdni.

49
    Nieudana próba przedryblowania Kamila Lukoszka w wykonaniu Olafa Korczakowskiego.

49
    Druga połowa w śnieżnej scenerii podobnie jak piątkowe spotkanie zespołów w Zabrzu.

50
    Nieczyste uderzenie Olafa Korczakowskiego nie stanowiło jakiegokolwiek problemu dla Michała Szromnika.

51
    Nieudane dogranie z rzutu wolnego w kierunku bramki Pogoni Szczecin.

53
    Lawrence Ennali łatwo poradził sobie na boku boiska w konfrontacji z Linusem Wahlqvistem.

54
    Interwencja medyków po bolesnym ciosie piłką w jednego z zawodników Pogoni Szczecin.

55
    Na moment Olaf Korczakowski zszedł poza boisko.

56
    W ostatnim momencie interweniował Kryspin Szcześniak i nie pozwolił na wykończenie dośrodkowania strzałem Fredrikowi Ulvestadowi.

57
    Niedokładna gra na jeden kontakt Kamila Grosickiego z Efthymisem Koulourisem.

58
    Poza własnym polem karnym interweniował z powodzeniem Valentin Cojocaru i wyprzedził Sebastiana Musiolika.

59
    Ponownie Valentin Cojocaru okazał się sprytniejszy od nadbiegającego przeciwnika.

60
    Na zakończenie nieatrakcyjnego kwadransa po przerwie skuteczne zachowanie Linusa Wahlqvista w konfrontacji z Kamilem Lukoszkiem.

61
    Mariusz Malec poradził sobie z dośrodkowaniem z prawego skrzydła.

63
    Kolejne nieporozumienie na linii Efthymis Koulouris oraz Kamil Grosicki.

64
    Celnie Fredrik Ulvestad, ale takim uderzeniem nie mógł pokonać rozgrzanego od początku spotkania Michała Szromnika.

65
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin:
    z boiska schodzi Korczakowski, na boisku pojawia się Fornalczyk.

65
    z boiska schodzi Ulvestad, na boisku pojawia się Biczachczjan.

65
    z boiska schodzi Gamboa, na boisku pojawia się Gorgon.

66
    Nieprzyjemne uderzenie zza pola karnego Wahana Biczachczjana i poradził sobie z nim na raty Michał Szromnik.

67
    Blokowane dośrodkowanie Kamila Grosickiego, a gospodarze domagali się przyznania im rzutu karnego za zagranie ręką.

68
    W ostatnich minutach Pogoń Szczecin szukała bez powodzenia szczęścia na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

69
    Zabrakło miejsca na boisku Mariuszowi Fornalczykowi.

70
    Rafał Kurzawa napomniany żółtą kartką za przewinienie na połowie przeciwnika.

72
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki KAMIL GROSICKI.

Wyczekiwana przy Twardowskiego bramka na 1:0 dla Pogoni padła w 72. minucie. Gospodarze przyspieszyli na prawej stronie boiska i choć płaskie dośrodkowanie zostało jeszcze poskromione przez Górnika Zabrze, to dodatkowo strącone pod nogi nadbiegającego Kamila Grosickiego. Kapitan zespołu oddał płaskie uderzenie do odsłoniętej przez Michała Szromnika siatki i przybliżył do awansu Portowców.

75
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze:
    z boiska schodzi Janza, na boisku pojawia się Yokota.

75
    z boiska schodzi Dadok, na boisku pojawia się Barczak.

75
    z boiska schodzi Lukoszek, na boisku pojawia się Siplak.

77
    Pogoń Szczecin nie wykorzystała dwóch dogodnych okazji do podwojenia przewagi.

78
    z boiska schodzi Grosicki, na boisku pojawia się Borges.

80
    Podanie na skraj pola karnego i mocne uderzenie Wahana Biczachczjana. Piłka została strącona na poprzeczkę przez wciąż czujnego Michała Szromnika.

82
    Górnik Zabrze ma problem z odpowiedzeniem dobrym atakiem na gola Kamila Grosickiego.

82
    z boiska schodzi Podolski, na boisku pojawia się Nascimento.

82
    z boiska schodzi Olkowski, na boisku pojawia się Krawczyk.

84
    Sebastian Musiolik wyłożył piłkę nadbiegającemu Lawrence'owi Ennaliemu, ale ten nie pokonał swoim płaskim strzałem z kilkunastu metrów Valentina Cojocaru.

86
    Coraz mniej czasu pozostaje zabrzanom.

88
    Przewinienie jednego z broniących zawodników Górnika Zabrze.

89
    Mariusz Fornalczyk strzelił niecelnie, a była okazja do zamknięcia spotkania drugim golem.

90
    Gol dla Górnika Zabrze!
    Strzelcem bramki SEBASTIAN MUSIOLIK.

Górnik nie zamierzał odpuszczać i w 90. minucie doprowadził do remisu 1:1. Pogoń nie upilnowała w polu karnym ani zawodnika, który oddał strzał w słupek po dośrodkowaniu, ani wykonującego dobitkę Sebastiana Musiolika. Gospodarze nie wykorzystali swoich okazji na drugiego gola i pożegnali się z zaliczką.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90+2
    Filipe Nascimento napomniany żółtą kartką za przewinienie na własnej połowie boiska.

90+4
    Druga połowa skończona.

Konieczne będzie jeszcze rozegranie dogrywki.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

92
    Akcja indywidualna Wahana Biczachczjana na prawej stronie boiska została połowicznie poskromiona.

93
    Nieudana kombinacja szczecinian i sprowokowali oni Górnik Zabrze do przeprowadzenia kontrataku.

94
    Na lewym skrzydle nie przebił się ze swoim atakiem indywidualnym Leonardo Borges.

95
    Strzelcem bramki LEONARDO BORGES.

I w dogrywce Pogoń odzyskała prowadzenie. 2:1 zrobiło się po uderzeniu zmiennika Leonardo Borgesa. Brazylijczyk znalazł się na skraju pola karnego, po czym wymienił podania i ruszył w pole karne. Po odegraniu zwrotnym miał przed sobą wyłącznie Michała Szromnika i bez kombinowania pokonał go mocnym uderzeniem.

97
    Przerwa w graniu jest spowodowana urazem zawodnika Pogoni Szczecin.

98
    Blokowani w polu karnym zostali kolejno Efthymis Koulouris oraz Alexander Gorgon, przez co wynik pozostaje w kontakcie.

100
    z boiska schodzi Wahlqvist, na boisku pojawia się Stolarski.

103
    Mało ciekawego ma obecnie do zaproponowania Górnik Zabrze.