Pogoń – Górnik Z. 2:1 (po dogrywce) | Jagiellonia – Warta 2:0 (koniec)
koniec po dogrywce
Pogoń Szczecin
2:1 (0:0)
Górnik Zabrze
Wtorek 05.12.2023, 18:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • Fortuna Puchar Polski • 1/8 finału

111
    Norbert Barczak napomniany żółtą kartką za przewinienie na boku boiska.

100
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin:
    z boiska schodzi Wahlqvist, na boisku pojawia się Stolarski.

95
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki LEONARDO BORGES.

I w dogrywce Pogoń odzyskała prowadzenie. 2:1 zrobiło się po uderzeniu zmiennika Leonardo Borgesa. Brazylijczyk znalazł się na skraju pola karnego, po czym wymienił podania i ruszył w pole karne. Po odegraniu zwrotnym miał przed sobą wyłącznie Michała Szromnika i bez kombinowania pokonał go mocnym uderzeniem.

90+2
    Filipe Nascimento napomniany żółtą kartką za przewinienie na własnej połowie boiska.

90
    Gol dla Górnika Zabrze!
    Strzelcem bramki SEBASTIAN MUSIOLIK.

Górnik nie zamierzał odpuszczać i w 90. minucie doprowadził do remisu 1:1. Pogoń nie upilnowała w polu karnym ani zawodnika, który oddał strzał w słupek po dośrodkowaniu, ani wykonującego dobitkę Sebastiana Musiolika. Gospodarze nie wykorzystali swoich okazji na drugiego gola i pożegnali się z zaliczką.

84
    Sebastian Musiolik wyłożył piłkę nadbiegającemu Lawrence'owi Ennaliemu, ale ten nie pokonał swoim płaskim strzałem z kilkunastu metrów Valentina Cojocaru.

82
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze:
    z boiska schodzi Olkowski, na boisku pojawia się Krawczyk.

82
    z boiska schodzi Podolski, na boisku pojawia się Nascimento.

80
    Podanie na skraj pola karnego i mocne uderzenie Wahana Biczachczjana. Piłka została strącona na poprzeczkę przez wciąż czujnego Michała Szromnika.

78
    z boiska schodzi Grosicki, na boisku pojawia się Borges.

75
    z boiska schodzi Lukoszek, na boisku pojawia się Siplak.

75
    z boiska schodzi Dadok, na boisku pojawia się Barczak.

75
    z boiska schodzi Janza, na boisku pojawia się Yokota.

72
    Strzelcem bramki KAMIL GROSICKI.

Wyczekiwana przy Twardowskiego bramka na 1:0 dla Pogoni padła w 72. minucie. Gospodarze przyspieszyli na prawej stronie boiska i choć płaskie dośrodkowanie zostało jeszcze poskromione przez Górnika Zabrze, to dodatkowo strącone pod nogi nadbiegającego Kamila Grosickiego. Kapitan zespołu oddał płaskie uderzenie do odsłoniętej przez Michała Szromnika siatki i przybliżył do awansu Portowców.

70
    Rafał Kurzawa napomniany żółtą kartką za przewinienie na połowie przeciwnika.

65
    z boiska schodzi Gamboa, na boisku pojawia się Gorgon.

65
    z boiska schodzi Ulvestad, na boisku pojawia się Biczachczjan.

65
    z boiska schodzi Korczakowski, na boisku pojawia się Fornalczyk.

33
    Michał Szromnik na linii bramkowej i szaleje! Tym razem dynamiczna interwencja po płaskim uderzeniu z kilkunastu metrów Fredrika Ulvestada.

32
    W 32. minucie co prawda strzału ponownie nie było, ale mogli go oddać aż dwaj zabrzanie po płaskim strzeleniu Lawrence'a Ennaliego.

26
    W 26. minucie ponownie Pogoń i raz jeszcze bronił Michał Szromnik – tym razem po strzale Leonardo Koutrisa.

12
    W 12. minucie pierwszą szansę na gola miał Rafał Kurzawa, który poradził sobie zwodem z Lukasem Podolskim, po czym oddał płaskie uderzenie z kilkunastu metrów. Poradził sobie z nim Michał Szromnik i nie pozwolił byłemu reprezentantowi Polski na użądlenie byłego klubu.

Gole: 72. Grosicki, 95. Borges – 90. Musiolik

Kartki:   70. Kurzawa (POG) – 90+2. Nascimento (GOR), 111. Barczak (GOR)

Pogoń Szczecin: Cojocaru – Wahlqvist (100. Stolarski), Zech, Malec, Koutris, Gamboa (65. Gorgon), Korczakowski (65. Fornalczyk), Ulvestad (65. Biczachczjan), Kurzawa, Grosicki (78' Borges), Koulouris.

Zmiany: Klebaniuk – Borges, Zahović, Fornalczyk, Gorgon, Biczachczjan, Lisowski, Stolarski, Przyborek.

Trener: Jens Gustafsson

Górnik Zabrze: Szromnik – Olkowski (82. Krawczyk), Szcześniak, Triantafyllopoulos, Janza (75. Yokota), Rasak, Ennali, Podolski (82. Nascimento), Lukoszek (75. Siplak), Dadok (75. Barczak), Musiolik.

Zmiany: Bielica – Yokota, Barczak, Chmarek, Krawczyk, Nascimento, Siplak, Janicki, Szala.

Trener: Jan Urban