Serbia – Polska pl 21:22 (koniec)
Serbia
21:22 (13:10)
Polska
Czwartek 07.12.2023, 15:30 • Jyske Bank Boxen, Herning (Dania) • Mistrzostwa Świata Kobiet • Grupa 3.

Na dziś to już koniec emocji związanych z udziałem Polek podczas Mistrzostw Świata w piłce ręcznej kobiet. Dziękujemy za razem spędzony czas i zachęcamy do śledzenia pozostałych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Do następnego! (17:05:06)
    Tak prezentuje się rozkład meczów na czwartkowe popołudnie i wieczór. Dla układu trzeciej grupy ważne będą wyniki meczów Niemiec z Rumunią i Danii z Japonią. Natomiast Polki muszą patrzeć już tylko na siebie i grać do końca w obu meczach o pełną pulę!
    Ogrom pracy w drugiej części rywalizacji wykonały Polki, które przegrywając 10:13 do przerwy potrafiły w drugich 30. minutach zwyciężyć 12:8, co dało im końcowy triumf w rezultacie 22:21 nad Serbią. Cztery oczka w tabeli mają biało-czerwone!

Koniec meczu. (21:22)

60
    Trener kadry Polski kobiet w piłce ręcznej – Norweg Arne Senstad wykorzystuje drugi timeout w drugiej części tego pojedynku.

59
    Kapitalne dwa bloki pod rząd w defensywie biało-czerwonych, a teraz przechwyciły piłkę reprezentantki Polski i to do nich należy ostatnia akcja ofensywna tego meczu przy prowadzeniu 22:21. (21:22)

58
    Przekroczyła linię pola bramkowego Sylwia Matuszczyk i po prostym błędzie okazja dla Serbii na wyrównanie stanu rywalizacji. (21:22)
    58
    Udanie rzuca w prawy dolny róg bramki Polek na dwa tempa Andela Janjušević. (21:22)

58
    Serbki wywalczyły rzut z 7. metrów.

57
    Słoweński trener kadry Serbii Uroš Bregar prosi o drugą przerwę na żądanie w tej połowie rywalizacji.
    57. Dagmara NOCUŃ - 20:22
    57
    Bezbłędnie rozegrana akcja przez Polki i rzuca skutecznie w tej sytuacji Dagmara Nocuń. 22:20 dla biało-czerwonych. (20:22)

57
    Ofensywny błąd Serbek przy rozegraniu piłki i okazja do powiększenia przewagi dla Polek na kilka minut przed końcem gry. (20:21)
    56
    Świetnie i szybko odpowiada rzutem udanym ze strony Polski Monika Kobylińska. (20:21)
    56
    Środkiem przedziera się Andela Janjušević i rzuca na remis po 20. (20:20)
    55
    Na prowadzenie 20:19 z prawej strony wbiega i celnie trafia Magda Balsam. (19:20)

55
    Kolejna kara indywidualna dwóch minut na kilka minut przed końcem rywalizacji. Ukarana Jovana Jovović. (19:19)

54
    Mylą się w ofensywie Serbki, a konkretnie chodzi o błąd kroków. Znów szansa do wyjścia na prowadzenie dla polskich szczypiornistek. (19:19)