Wisła K. – Górnik Ł. 4:0 (koniec) | Odra O. – Stal Rz. 1:1 (koniec) | GKS K. – Miedź 0:0 (poz.)
Odra Opole
1:1 (0:0)
Stal Rzeszów
Niedziela 10.12.2023, 12:40 • Stadion Miejski, Bełchatów • Fortuna 1 Liga • 18. kolejka

To już koniec piłkarskich emocji na dziś jeśli chodzi o ten mecz. Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zachęcamy do śledzenia relacji LIVE w serwisie Lajfy, gdzie nie brakuje sportowych wrażeń. Życzę spokojnej niedzieli i dobrego wejścia w nowy tydzień. (15:22:58)
    Stal Rzeszów może żałować, ale dla drużyny walczącej o awans i przyjeżdżającej na teren przeciwnika nie jako faworyt każde oczko jest ważne i tak właśnie ten 1 punkt wywieziony z Bełchatowa musi traktować ekipa gości!

W różnych nastrojach z Bełchatowa do swoich miejscowości będą wracać obie drużyny. Odra Opole, która grała tutaj wyjątkowo z uwagi na warunki pogodowe w roli gospodarza może być zadowolona, że mimo tego jak układał się mecz wywalczyli oni chociaż ten 1 punkt i rzutem na taśmę zremisowali 1:1. Z kolei Stal Rzeszów prowadząca niemalże całą drugą połowę i mająca okazje na podwyższenie przewagi nie zrobiła tego, co z pewnością powoduje u nich żal, ponieważ stracili oni wygraną przez błąd własny, sprokurowany rzut karny i utratę bramki w doliczonym czasie gry. To z pewnością nie jest przyjemne dla nikogo, ale z przebiegu całego pojedynku ten podział punktów jest chyba najbardziej sprawiedliwym rezultatem.
    Tak w dzisiejszym meczu prezentowała się grupa kibiców Rzeszowa wspierająca swoją drużynę w wyjazdowej potyczce z Odrą Opole!

90+4
    W ofensywie walcząca o pełną pulę punktów Stal, która ma kolejny róg w tym starciu.

90+3
    Zdołali oddać teraz uderzenie na bramkę Odry gracze przyjezdni, ale była to próba niecelna i golkiper niebiesko-czerwonych wznawia grę z linii 5. metra.

90+2
    Wywalczony jeszcze korner przez ekipę Stali Rzeszów pod bramką rywali.
    90+1. Borja GALÁN - 1:1

90+1
    Gol dla Odry!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa BORJA GALÁN.

Do piłki ustawionej na 11. metrze podbiega 30-letni Hiszpan BORJA GALÁN i pewnym uderzeniem po ziemi, w lewy dolny róg bramki zdobywa wyrównującego gola w tym meczu dla Odry Opole, całkowicie myląc Jakuba Wrąbla między słupkami Stali Rzeszów. To będzie szalona końcówka, bo na tablicy wyników jest remis 1:1. W ostatniej chwili daje sobie szansę na wywalczenie chociażby jednego punktu ekipa z Opola!

90+1
    Sędzia główny tego meczu z Łodzi Paweł Malec do drugiej połowy i regulaminowego czasu spotkania dolicza 4 minuty gry.

90
    Wywalczyli rzut karny dosłownie w ostatniej chwili tego spotkania piłkarze Odry Opole. We własnej "11" rzeszowianie faulowali Kolumbijczyka Jeana Franco Sarmiento!

89
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów:
    z boiska schodzi Krystian Wachowiak, na boisku pojawia się Andreja Prokić.

88
    Nie podnosi się jak na razie z placu gry Krzysztof Danielewicz. Pomocnik rzeszowskiej Stali wie jak wykorzystać tę sytuację, aby zyskać trochę czasu w końcówce meczu dla swojej drużyny, która prowadzi niewielką różnicą, bo wynikiem 1:0.

87
    Jeszcze jedno "żółtko" w tym meczu walki wyciąga z kieszeni arbiter główny tego spotkania Paweł Malec. Ukarany piłkarz opolskiej Odry Piotr Żemło. Puszczają już nerwy w tej rywalizacji ekipie gospodarzy.

86
    Celna próba strzału ze strony przyjezdnych, ale chwyta pewnie to uderzenie między słupkami Odry jej bramkarz Artur Haluch.

85
    Ze spokojem Stal rozgrywa akcję podaniami na wysokości połowy placu gry, aby ukraść cenny czas, a jednocześnie pokusić się o bezpieczny i przemyślany atak w kierunku bramki gospodarzy.

84
    Minuta za minutą upływa, a w Bełchatowie wciąż na prowadzeniu 1:0 Stal Rzeszów w rywalizacji z nieco bardziej faworyzowaną w tym starciu Odrą Opole.

Adam Ka

Gole: 90+1. Galán (kar.) – 51. Kądziołka

Kartki:   7. Mikinič (ODO), 16. Czapliński (ODO), 53. Galán (ODO), 61. Kamiński (ODO), 74. Sarmiento (ODO), 87. Żemło (ODO) – 73. Łysiak (STL)

Strzały celne: 11:14. Strzały niecelne: 3:7. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 1:0. Foule: 13:11.
    Odra Opole: Haluch – Mikinič (62. Pikk), M. Kamiński (C), Żemło, Szrek – Urbańczyk, W. Kamiński (77. Hebel) – Galán, Czapliński, Antczak (46. Surzyn) – Sula (62. Sarmiento).

Zmiany: Burta – Piroch, Spychała, Wróbel, Sluga.

Trener: Adam Nocoń.

Stal Rzeszów: Wrąbel – Warczak, Oleksy (C), Kościelny, Šimčák – Thill, Łysiak, Kądziołka (82. Danielewicz) – Łyczko (72. Díaz), Adler, Wachowiak (89. Prokić).

Zmiany: Bieszczad – Góra, Paśko, Peña, Bukowski, Salamon.

Trener: Marek Zub.

Główny: Paweł Malec (Łódź).