Wisła K. – Górnik Ł. 4:0 (koniec) | Odra O. – Stal Rz. 1:1 (koniec) | GKS K. – Miedź 0:0 (poz.)
Odra Opole
1:1 (0:0)
Stal Rzeszów
Niedziela 10.12.2023, 12:40 • Stadion Miejski, Bełchatów • Fortuna 1 Liga • 18. kolejka

To już koniec piłkarskich emocji na dziś jeśli chodzi o ten mecz. Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zachęcamy do śledzenia relacji LIVE w serwisie Lajfy, gdzie nie brakuje sportowych wrażeń. Życzę spokojnej niedzieli i dobrego wejścia w nowy tydzień. (15:22:58)
    Stal Rzeszów może żałować, ale dla drużyny walczącej o awans i przyjeżdżającej na teren przeciwnika nie jako faworyt każde oczko jest ważne i tak właśnie ten 1 punkt wywieziony z Bełchatowa musi traktować ekipa gości!

W różnych nastrojach z Bełchatowa do swoich miejscowości będą wracać obie drużyny. Odra Opole, która grała tutaj wyjątkowo z uwagi na warunki pogodowe w roli gospodarza może być zadowolona, że mimo tego jak układał się mecz wywalczyli oni chociaż ten 1 punkt i rzutem na taśmę zremisowali 1:1. Z kolei Stal Rzeszów prowadząca niemalże całą drugą połowę i mająca okazje na podwyższenie przewagi nie zrobiła tego, co z pewnością powoduje u nich żal, ponieważ stracili oni wygraną przez błąd własny, sprokurowany rzut karny i utratę bramki w doliczonym czasie gry. To z pewnością nie jest przyjemne dla nikogo, ale z przebiegu całego pojedynku ten podział punktów jest chyba najbardziej sprawiedliwym rezultatem.
    Tak w dzisiejszym meczu prezentowała się grupa kibiców Rzeszowa wspierająca swoją drużynę w wyjazdowej potyczce z Odrą Opole!

90+4
    W ofensywie walcząca o pełną pulę punktów Stal, która ma kolejny róg w tym starciu.

90+3
    Zdołali oddać teraz uderzenie na bramkę Odry gracze przyjezdni, ale była to próba niecelna i golkiper niebiesko-czerwonych wznawia grę z linii 5. metra.

90+2
    Wywalczony jeszcze korner przez ekipę Stali Rzeszów pod bramką rywali.
    90+1. Borja GALÁN - 1:1

90+1
    Gol dla Odry!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa BORJA GALÁN.

Do piłki ustawionej na 11. metrze podbiega 30-letni Hiszpan BORJA GALÁN i pewnym uderzeniem po ziemi, w lewy dolny róg bramki zdobywa wyrównującego gola w tym meczu dla Odry Opole, całkowicie myląc Jakuba Wrąbla między słupkami Stali Rzeszów. To będzie szalona końcówka, bo na tablicy wyników jest remis 1:1. W ostatniej chwili daje sobie szansę na wywalczenie chociażby jednego punktu ekipa z Opola!

90+1
    Sędzia główny tego meczu z Łodzi Paweł Malec do drugiej połowy i regulaminowego czasu spotkania dolicza 4 minuty gry.

90
    Wywalczyli rzut karny dosłownie w ostatniej chwili tego spotkania piłkarze Odry Opole. We własnej "11" rzeszowianie faulowali Kolumbijczyka Jeana Franco Sarmiento!

89
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów:
    z boiska schodzi Krystian Wachowiak, na boisku pojawia się Andreja Prokić.

88
    Nie podnosi się jak na razie z placu gry Krzysztof Danielewicz. Pomocnik rzeszowskiej Stali wie jak wykorzystać tę sytuację, aby zyskać trochę czasu w końcówce meczu dla swojej drużyny, która prowadzi niewielką różnicą, bo wynikiem 1:0.

87
    Jeszcze jedno "żółtko" w tym meczu walki wyciąga z kieszeni arbiter główny tego spotkania Paweł Malec. Ukarany piłkarz opolskiej Odry Piotr Żemło. Puszczają już nerwy w tej rywalizacji ekipie gospodarzy.

86
    Celna próba strzału ze strony przyjezdnych, ale chwyta pewnie to uderzenie między słupkami Odry jej bramkarz Artur Haluch.

85
    Ze spokojem Stal rozgrywa akcję podaniami na wysokości połowy placu gry, aby ukraść cenny czas, a jednocześnie pokusić się o bezpieczny i przemyślany atak w kierunku bramki gospodarzy.

84
    Minuta za minutą upływa, a w Bełchatowie wciąż na prowadzeniu 1:0 Stal Rzeszów w rywalizacji z nieco bardziej faworyzowaną w tym starciu Odrą Opole.

82
    z boiska schodzi Szymon Kądziołka, na boisku pojawia się Krzysztof Danielewicz.

81
    Przerwa w grze spowodowana urazem w ekipie Odry po faulu ze strony jednego z graczy drużyny przeciwnej. Będzie wymagana interwencja medyków w tej sytuacji.
    80. Meldunek z Krakowa, gdzie równolegle rozgrywany jest inny mecz 18. kolejki piłkarskiej Fortuna 1. Ligi sezonu 2023/2024. Miejscowa Wisła prowadzi tam z Górnikiem Łęczna już 3:0!

79
    Centra piłki z narożnika boiska na pole karne Odry, a w całym zamieszaniu jakimś cudem defensorzy ekipy z Opola blokują strzał jednego z rzeszowskich zawodników.

78
    Jeszcze jeden rzut rożny będą wykonywać w tym meczu piłkarze Stali Rzeszów. Czy tym razem przyniesie on korzyść, podwyższenie prowadzenia i więcej spokoju w końcówce?!

77
    Zmiana w drużynie Odra Opole:
    z boiska schodzi Wojciech Kamiński, na boisku pojawia się Maksymilian Hebel.

76
    7 zwycięstw, 5 remisów i 9 porażek ma na swoim koncie Stal Rzeszów w blislo 50-letniej historii meczów z Odrą Opolę. Warto też nadmienić, że ten zespół w tych starciach 24 razy zdobywał i 34 razy tracił bramki. Dziś jest szansa na poprawienie tego rezultatu przez rzeszowian.

75
    W ofensywnej akcji ekipa gospodarzy i kolejny niecelny strzał na bramkę Jakuba Wrąbla.

74
    Dość aktywny po wejściu na murawę w ekipie opolskiej Odry Kolumbijczyk Jean Franco Sarmiento również teraz z żółtą kartką za przewinienie na rywalu.

73
    Kolejny faul w tym pojedynku i jest też premierowa w zespole Stali Rzeszów, która również gra dziś ostro żółta kartka. Ukarany nią został Karol Łysiak.

72
    z boiska schodzi Szymon Łyczko, na boisku pojawia się Jesús Díaz.

71
    Jeszcze jeden faul piłkarza Stali na graczu Odry. Tym razem rzeszowianie przewinęli w próbie wyjścia z akcją ofensywną.

70
    Trzeba przyznać, że po strzeleniu gola i kilku kolejnych atakach nieco opadło tempo gry i chęć do dalszych ofensywnych wypadów po stronie Stali, która nieco oddaje z biegiem czasu inicjatywę Odrze. Nieco pond 20 minut do końca spotkania.

69
    Trafił do bramki przeciwnika przed momentem wprowadzony do gry Kolumbijczyk Jean Franco Sarmiento z ekipy Odry Opole, ale po szybkiej weryfikacji arbitra okazuje się, że był on w momencie podania na pozycji spalonej!

68
    Kolejny korner wywalczony przez zespół z Opola w tym pojedynku.

66
    Z minuty na minutę coraz większy pośpiech w grze opolan, którzy przed momentem po nabiciu jednego z przeciwników wywalczyli trzeci korner w tym pojedynku.

65
    W końcu na bramkę przeciwnika uderzają także gospodarze, ale niestety dla nich niecelnie, co sprawia, że Jakub Wrąbel w spokoju ustawia sobie piłkę na 5. metrze w celu wznowienia gry w tym meczu.

64
    Opolska Odra na połowie rywala ma kolejny rzut wolny po przewinieniu jednego z rzeszowskich graczy.

62
    z boiska schodzi Tomáš Mikinič, na boisku pojawia się Artur Pikk.

62
    z boiska schodzi Din Sula, na boisku pojawia się Jean Franco Sarmiento.

61
    Czwarta po stronie Odry Opole żółta kartka w tym spotkaniu. Tym razem za przewinienie ukarany Wojciech Kamiński i Stal rozgrywa teraz rzut wolny.

60
    Godzina rywalizacji w Bełchatowie za nami. Jak na razie niżej notowana w ligowym zestawieniu drużyna Stali Rzeszów prowadzi z Odrą Opolę skromnie 1:0. Ostatnie ponad 30 minut meczu zapowiada się ciekawie.

59
    Jeszcze jedna niecelna próba rzeszowian, których przewaga nad rywalem zaczyna się zarysowywać coraz to bardziej i wyraźniej.

57
    Ponowne uderzenie z dalszej odległości szybuje niecelnie obok bramki strzeżonej przez Artura Halucha i teraz to golkiper Odry będzie wybijał piłkę z linii wyznaczającej 5. metr.

56
    Szybko zrehabilitowali się faulem na rywalach gospodarze i teraz z połowy placu gry rzut wolny rozgrywa Stal.

55
    Przewinienie na połowie przeciwnika jednego z graczy rzeszowskiej Stali i odgwizdany rzut wolny dla ekipy z Opola.

54
    Szukają kolejnej skutecznie przeprowadznej akcji i drugiego trafienia rzeszowianie, ale tym razem próba z ich strony niecelna.

53
    W ekipie gospodarzy poddenerwowany przebiegiem tego meczu Hiszpan Borja Galán ukarany żółtym kartonikiem.
    51. Szymon KĄDZIOŁKA - 0:1

51
    Gol dla Stali Rzeszów!
    Strzelcem bramki SZYMON KĄDZIOŁKA.

Z dobrym kontratakiem ruszyli teraz z połowy przeciwnika rzeszowianie, a do piłki w ataku dopadł niezbyt dobrze grający jak dotychczas SZYMON KĄDZIOŁKA, który po podaniu z prawej strony od Patryka Warczaka dokłada nogę na bliższym słupku i oddaje strzał celny i na tyle skuteczny, że futbolówka trafia do bramki przeciwnika. Od 51. minuty gry mamy prowadzenie Stali w Bełchatowie, w starciu przeciwko Odrze Opole 1:0!

51
    Przypomnijmy, że dzisiejszy mecz Odra Opole rozgrywa w tradycyjnych niebiesko-czerwonych strojach, a Stal Rzeszów występuje w białych trykotach z błękitnymi dodatkami.

50
    Przenosimy się pod bramkę Odry, gdzie rzeszowianie wywalczyli czwarty w tym starciu korner.

49
    Kolejny strzał gospodarzy na bramkę rywali, ale tym razem próba ta zostaje zablokowana i z piłką już Stal Rzeszów.

48
    Niecelna próba uderzenia ze strony opolskiej Odry na bramkę gości.
    47. Na trafienia czekają wszyscy obserwujący to spotkanie, a w szczególności zgromadzeni nielicznie na trybunach obiektu w Bełchatowie kibice Odry i Stali. Oto także kilka ujęć z pierwszej połowy!

46
    z boiska schodzi Jakub Antczak, na boisku pojawia się Michał Surzyn.

46
    Druga połowa rozpoczęta przez Stal Rzeszów.
    Do przerwy bezbramkowo w Bełchatowie w rywalizacji Odry Opole ze Stalą Rzeszów. Liczymy, że kwadrans przerwy spowoduje, że obie ekipy wyjdą na drugą połowę z lepszymi pomysłami na dalszą grę, która jak na razie nie jest najciekawsza!

45+1

45
    Jedną minutę do pierwszej połowy tego pojedynku dolicza łódzki arbiter Paweł Malec.

43
    Faulowany piłkarz Odry przez zawodnika Stali na połowie przyjezdnych i teraz odgwizdany został faul i rzut wolny dla opolan.

42
    Po rozegraniu tego rzutu rożnego dalej w posiadaniu futbolówki jest tworząca w dalszym ciągu atak Odra. Po chwili dośrodkowanie w pole karne rzeszowian przejęte przez przeciwnika.

41
    Korner dla Odry Opole drugi w tym pojedynku. Może teraz opolanie zagrają ciekawiej i zagrożą w końcu poważniej bramce Stali.

39
    Zimowy letarg na murawie boiska wdał się chyba w poczynania obu stron, ponieważ i Odra i Stal nie grają atrakcyjnego widowiska. Do końca pierwszej połowy jeszcze kilka minut.
    37. Dziś w Bełchatowie niecodzienny rozkład kibiców na trybunach, bo tych z Rzeszowa przyjechało więcej niż z samego Opola, które położone jest znacznie bliżej województwa łódzkiego. Tak z perspektywy trybuny prasowej i VIP wygląda widok na płytę boiska!

36
    Dalej przy piłce Stal mimo, że bezpośrednio po rozegraniu kornera nie zagroziła bramce przeciwnika, ale dalej tworzą swój ofensywny atak podopieczni trenera Marka Zuba.

35
    Dobra obrona uderzenia przez Artura Halucha. Golkiper ekipy gospodarzy podbija piłkę na aut bramkowy i swoją interwencją ratuje Odrę przed utratą gola. Jeszcze jeden korner w tym spotkaniu dla przyjezdnych z Rzeszowa.

34
    Dla odmiany pod własnym polem karnym defensor Odry powala na murawę przeciwnika, a sędzia Paweł Malec z Łodzi odgwizduje faul i rzut wolny dla gości.

33
    Historia meczów pomiędzy Odrą i Stalą sięga sezonu 1962/1963. Dziś rozgrywany jest 22 pojedynek pomiędzy tymi ekipami.

32
    Faulu w ataku dopuścili się gracze Stali. Odra ma kolejny już w tym meczu rzut wolny.

31
    Rzut wolny na połowie przeciwnika rozegrała Odra Opole, ale po centrze piłki w pole karne oddalają natychamiastowo zagrożenie defensorzy rzeszowskiej Stali.

30
    Akcja ofensywna Stali Rzeszów przerwana w sposób udany przez obrońców Odry, bo wznawiać grę będzie Artur Haluch od własnej bramki.
    29. Dziś w Bełchatowie nie zabrakło fanów Stali Rzeszów. Oto zdjęcie zrobione z perspektywy sektora gości!

28
    Kombinacyjnie rozegrali akcję w ofensywie opolanie, ale zagranie gospodarzy blokowane przez Stal i goście z udanym wyblokiem i zarazem przechwytem w tej sytuacji.

27
    Przerwana akcja opolskiej Odry przez rywali faulem i gospodarze mają rzut wolny na połowie przeciwnika. Trener Adam Nocoń oraz Marek Zub przy liniach bocznych boiska ustawiają swoje zespoły w należyty sposób.

26
    I to tyle jeśli chodzi o jakiekolwiek zagrożenie bramce Odry przez zespół Stali. Zamiana ról i teraz rzeszowianie w defensywie, a gospodarze w konstruowaniu ataku pozycyjnego od własnej połowy.

25
    Drugi korner w tym meczu wywalczyła Stal po groźnym ataku na bramkę Odry i wybiciu futbolówki w ostatniej chwili przez jednego z obrońców ekipy z Opola.

24
    Przechwycone zagranie, które mogło tworzyć groźny atak dla Odry przez defensorów Stali i akcja toczy się w kierunku bramki gospodarzy.

22
    Stal Rzeszów z piłką blisko pola karnego rywali, ale jeden z graczy tego zespołu wybiega z futbolówką poza linię końcową boiska i z linii 5. metra to spotkanie wznowi Artur Haluch – bramkarz opolskiej Odry.

21
    Półmetek rywalizacji w Bełchatowie za nami. Na pewno można śmiało powiedzieć, że jest to mecz ogromnej walki z obu stron o czym świadczą już dwie żółte kartki pokazane przez łódzkiego arbitra Pawła Malca. Zarówno Stal, jak i Odra tworzą okazje, ale na razie nie zagrażają one bardziej golkiperom i ich bramkom.
    20. W środku bieżącego tygodnia Stal Rzeszów zakończyła swoją przygodę z Fortuna Pucharem Polski wyjazdową porażką z ligowym rywalem - Wisłą Kraków 1:4!

19
    W odpowiedzi z kontratakiem wychodzą opolanie, ale celny i zarazem bardzo czytelny strzał oddaje piłkarz Odry. Ze spokojem chwycił futbolówkę golkiper Stali Jakub Wrąbel.

18
    Nacierają coraz bardziej na bramkę gospodarzy zawodnicy Stali. Próba uderzenia jednego z piłkarzy blokowana i opuszcza piłka plac gry, a w efekcie goście mają teraz swoją okazję z rzutu rożnego – pierwszego w tym spotkaniu.

17
    W akcji po rozegraniu rzutu wolnego goście z Rzeszowa i próba ataku Stali zakończona niecelnym uderzeniem na bramkę w której dziś na posterunku w ekipie Odry jest Artur Haluch.

16
    Nieco ponad kwadrans gry w tym meczu za nami, a mamy drugi już żółty kartonik w szeregach Odry Opole. Ukarany nim Dawid Czapliński.
    14. Statystyczna ciekawostka dotycząca wyjazdowych meczów w wykonaniu rzeszowskiej Stali!

12
    Faul na połowie boiska i od rzutu wolnego będzie grać Stal Rzeszów. Dużo walki i przewinień jak na razie w tym meczu, a znacznie mniej gry w piłkę.

11
    Jak na razie mecz na remis i to bezbramkowy, ale przypomnijmy, że w lipcu bieżącego roku pierwszy mecz tych ekip w Rzeszowie zakończył się bramkowym festiwalem 7 goli i wygraną Odry na wyjeździe ze Stalą wynikiem 5:2. Dziś to jednak zupełnie inny moment sezonu 2023/2024, a więc zobaczymy jak przebiegnie to spotkanie.
    10. Tak z perspektywy lotu ptaka prezentuje się dziś w zimowej aurze panorama Bełchatowa, a w szczególności Stadionu Miejskiego przy ulicy Sportowej 3!

9
    Mamy teraz nieco dłuższą przerwę w meczu, bo z urazem na murawie leży Dawid Czapliński po tym przewinieniu i jest teraz wymagana interwencja klubowych fizjoterapeutów.

8
    Teraz z kolei bez kartki, ale z gwizdkiem arbitra i rzutem wolny dla Odry. Faulował w ofensywie jeden z piłkarzy Stali swojego rywala.

7
    Słowak Tomáš Mikinič po stronie Odry Opole ukarany jako pierwszy w tym meczu żółtym kartonikiem za faul na przeciwniku.

6
    Bez zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Jakuba Wrąbla po tyhm kornerze dla ekipy Odry. Przejęli futbolówkę w defensywie rzeszowianie i to oni teraz będą tworzyć akcję od linii obronnej.

5
    Wywalczony przez zespół z Opola pierwszy rzut rożny w tej rywalizacji.

4
    Faul na jednym z piłkarzy "Oderki" i będzie rzut wolny z własnej połowy wykonywać drużyna trenera Adama Noconia.

3
    Badanie terenu jak na razie na obiekcie w Bełchatowie, gdzie raz po raz przy piłce jest Odra Opole lub Stal Rzeszów.

2
    Jako pierwsi przeprowadzili niezły atak rzeszowianie, ale przerywają ich ofensywne zapędy gośpodarze tego spotkania.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął, a od środka gra Odra Opole.

Obie drużyny już pojawiły się na płycie boiska, gdzie za moment zacznie się to spotkanie pomiędzy Odrą Opole a Stalą Rzeszów. Najpierw nastąpi jeszcze przywitanie piłkarzy, kapitanów: Mateusza Kamińskiego z Odry Opole i Pawła Oleksego ze Stali Rzeszów, a także powitanie sztabów szkoleniowych i sędziów, a dopiero wtedy będziemy mogli się emocjonować tym pojedynkiem.
    Tak prezentuje się Stadion Miejski w Bełchatowie, który niegdyś stanowił jeden z obiektów goszczących mecze PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi, czy eWinner 2. Ligi. Obecnie lokalny GKS występuje na poziomie 3. Ligi i walczy o powrót na wyższe poziomy!

Wyjściowe składy:

Odra Opole: Haluch – Mikinič, M. Kamiński (C), Żemło, Szrek – Urbańczyk, W. Kamiński – Galán, Czapliński, Antczak – Sula.

Rezerwowi: Burta – Piroch, Spychała, Pikk, Hebel, Surzyn, Wróbel, Sluga, Sarmiento.

Trener: Adam Nocoń.

Stal Rzeszów: Wrąbel – Warczak, Oleksy (C), Kościelny, Šimčák – Thill, Łysiak, Kądziołka – Łyczko, Adler, Wachowiak.

Rezerwowi: Bieszczad – Góra, Paśko, Peña, Bukowski, Díaz, Danielewicz, Prokić, Salamon.

Trener: Marek Zub.

Główny: Paweł Malec (Łódź).
    Prezentujemy wyjściową "11" na którą dziś w Bełchatowie stawia szkoleniowiec tej drużyny Marek Zub, który podobnie jak Adam Nocoń również przed laty był związany z miejscowym GKS-em Bełchatów!
    Oto zestawienie opolskiej Odry prowadzonej przez trenera Adama Noconia - przed laty z resztą mocno związanego z Bełchatowem. Z pewnością z sentymentem wraca do tego miejsca szkoleniowiec Odry!

Witamy ze Stadionu Miejskiego przy ulicy Sportowej 3 w Bełchatowie, gdzie dziś wyjątkowo swój ostatni mecz w roli gospodarza w 2023 roku rozegra Odra Opole. Jej przeciwnikiem w meczu 18. kolejki piłkarskiej Fortuna 1. Ligi sezonu 2023/2024 będzie zespół Stali Rzeszów. Mecz rozpocznie się w niedzielę, 10 grudnia o godzinie 12:40.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:40.

Adam Ka

Gole: 90+1. Galán (kar.) – 51. Kądziołka

Kartki:   7. Mikinič (ODO), 16. Czapliński (ODO), 53. Galán (ODO), 61. Kamiński (ODO), 74. Sarmiento (ODO), 87. Żemło (ODO) – 73. Łysiak (STL)

Strzały celne: 11:14. Strzały niecelne: 3:7. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 1:0. Foule: 13:11.
    Odra Opole: Haluch – Mikinič (62. Pikk), M. Kamiński (C), Żemło, Szrek – Urbańczyk, W. Kamiński (77. Hebel) – Galán, Czapliński, Antczak (46. Surzyn) – Sula (62. Sarmiento).

Zmiany: Burta – Piroch, Spychała, Wróbel, Sluga.

Stal Rzeszów: Wrąbel – Warczak, Oleksy (C), Kościelny, Šimčák – Thill, Łysiak, Kądziołka (82. Danielewicz) – Łyczko (72. Díaz), Adler, Wachowiak (89. Prokić).

Zmiany: Bieszczad – Góra, Paśko, Peña, Bukowski, Salamon.