Resovia – Trentino pl 0:3 (koniec) | Luneburg – Jastrzębski pl 1:3 (koniec) | Knack – ZAKSA pl 2:3 (koniec)
Środa 13.12.2023, 18:00 • Hala Podpromie, Rzeszów • Liga Mistrzów • Grupa B

Na dziś to już wszystko jeśli chodzi o emocje w Rzeszowie. Trwają pozostałe mecze polskich drużyn w europejskich zmaganiach, a już o godzinie 20:30 zachęcamy do śledzenia relacji LIVE w serwisie Lajfy z kolejnego meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów mężczyzn sezonu 2023/2024. Wówczas obrońcy trofeum Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra na wyjeździe z belgijskim Knack Volley Roeselare. Tym samym dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas. Życzymy spokojnego wieczoru i dobrej nocy. Do następnego! (19:38:56)
    Bez większego polotu w tym meczu grała Asseco Resovia Rzeszów, która na swoim terenie przegrywa 0:3. To złe wieści w perspektywie sytuacji w tabeli. Trwa obecnie drugi mecz grupy B w którym to francuskie Tours VB prowadzi już na wyjeździe z Ljubljaną 2:1!

Pierwszy set całkiem równo grany przez obie ekipy z lekką przewagą włoskiego Trentino Volley, druga partia bardzo wyrównana z obu stron siatki nawet z lekkim wskazaniem na Asseco Resovię Rzeszów i wydaje się, że przebieg tej końcówki zaważył na słabej postawie gospodarzy w trzeciej partii, którą już bardzo pewnie wygrywają Włosi. MVP meczu wybrany zostaje przyjmujący tego zespołu Daniele Lavia i Trentino Volley cieszy się z wygranej w Hali Podpromie za pełną pulę 3 punktów!

Koniec meczu

20:25
    Ze środka atakuje Serb Marko Podraščanin i w aut wypada piłka powrotna, która odbiła się od rąk Karola Kłosa. 25:20 w trzeciej partii wygrywają mistrzowie Włoch, którzy całe spotkanie zwyciężają bez utraty seta 3:0!

20:24
    Daje jeszcze sygnał do ataku Adrian Staszewski, który dobrze pocelował na lewej flance w boisko.

19:24
    Przy potrójnym bloku polskiej drużyny radzi sobie mimo to na lewym skrzydle w ofensywnej próbie leworęczny Alessandro Michieletto. Piłki meczowe dla Trentino Volley!

19:23
    Zablokowany przez gospodarzy na prawej flance w ataku Kamil Rychlicki.

18:23
    Z prawego skrzydła Louati udanie atakuje w aut z wykorzystaniem dłoni rywala na bloku.

17:23
    Z drugiej linii celnie uderzył Michieletto. 23:17 dla Mistrzów Włoch.

17:22
    Z lewej strony siatki punktuje mocnym uderzeniem po prostej Louati.

16:22
    Dobra odpowiedź w końcówce trzeciej partii ze strony ekipy z Włoch.

16:21
    Kolejne oczko w dorobku walczących jeszcze rzeszowian.

15:21
    Słoweniec Klemen Čebulj psuje zagrywkę w tej fazie meczu.

15:20
    Trener włoskiego zespołu Trentino Volley Fabio Soli prosi o pierwszy timeout w secie trzecim tego spotkania.

15:20
    Prosty błąd popełnia Daniele Lavia dotykając ręką siatki.

14:20
    Ryzykowny i mocny serwis zalicza Alessandro Michieletto, ale próba leworęcznego przyjmującego z Włoch kończy się niepowodzeniem.

13:20
    Schowane dłonie blokujących Trentino Volley przy ataku Jakuba Buckiego i przyłapany został rezerwowy siatkarz rzeszowian uderzeniem na aut.

13:19
    Alessandro Michieletto w akcji ofensywnej na lewym skrzydle ostro pocelował po przekątnej w wolne pole.

13:18
    Po czasie na środku punktuje doświadczony Karol Kłos.

12:18
    Druga przerwa na żądanie włoskiego trenera Asseco Resovii Rzeszów Giampaolo Medei w trzeciej partii tej rywalizacji.

12:18
    Fatalna obrona zagrywki przez gospodarzy i przyjęcie przechodzi na drugą stronę siatki, a tam po dobrze rozegranej akcji kończy atak po przekątnej Alessandro Michieletto.

12:17
    Słoweńsko-serbskie starcie, które przegrał teraz Klemen Čebulj atakując prosto w dłonie dobrze blokującego Marko Podraščanina.

12:16
    Udanie ponownie w ofensywie atakujący ekipy Trentino Volley Kamil Rychlicki.

12:15
    Również w pół siatki kieruje serwis Słoweniec Jan Kozamernik.

11:15
    Zepsuta zagrywka przez jednego z zawodników Asseco Resovii Rzeszów.

11:14
    Teraz dla odmiany to Krzysztof Rejno celnie huknął ze środka w odpowiedzi na akcję rywali.

10:14
    Skutecznie w ponownej swojej próbie ataku na siatce uderza Włoch Lavia.

10:13
    Włosi schowali dłonie przy próbie bloku, a efektem był autowy atak Boyera jednak w siatkę wpadają goście, a konkretnie Lavia.

9:13
    Sami dają punkty rywalom gospodarze. Ponownie popełniają rzeszowianie błąd własny, a Francuz Louati wpadł w siatkę.

9:12
    Lavia o pojedynczy blok rzeszowskiej drużyny atakuje piłkę w aut.

9:11
    Dobra akcja po polskiej stronie, gdzie Francuz Stéphen Boyer przez podwójny blok przeciwnika uderza celnie w wolne pole.

8:11
    Serbski środkowy Trentino Volley Marko Podraščanin psuje zagrywkę.

7:11
    Na trudnej piłce oburącz Daniele Lavia przełamuje dłonie blokujących z Rzeszowa.

7:10
    Na czystej siatce po stronie Asseco Resovii Rzeszów trafia w ataku Karol Kłos po udanym rozegraniu od kapitana Fabiana Drzyzgi.

6:10
    Wracają do czteropunktowej przewagi Włosi.

6:9
    Na taśmie zatrzymuje się piłka po serwisie Francuza Stéphena Boyera.

6:8
    W trybuny wyrzuca piłkę Stéphen Boyer, który mocnym uderzeniem rozbija defensywę ekipy Trentino Volley.

5:8
    Marnują serwis goście z Trydentu.

4:8
    Znów kapitalnie ze środka kapitan drużyny przyjezdnej Marko Podraščanin.

4:7
    Akcja z szóstej strefy i udanie w ataku zaprezentował się teraz Yacine Louati.

3:7
    Udanie w ofensywnej akcji Włosi, którzy grają jak na razie bardzo pewnie. Ze środka akcję zakończył celnie Serb Podraščanin.

3:6
    Znów na prawym skrzydle kapitalnym technicznym atakiem zapunktował Rychlicki.

3:5
    Celnie trafił zagrywką Yacine Louati. Francuz notuje asa serwisowego!

2:5
    Teraz już udanie na lewej flance Francuz Stéphen Boyer przełamuje blok Włochów i skutecznie uderza.

1:5
    Włoski trener Asseco Resovii Rzeszów Giampaolo Medei prosi o szybki, pierwszy czas w secie trzecim tego starcia.

1:5
    Wpada w siatkę zdekoncentrowany nieco w tej akcji na lewej flance Boyer. Prosty błąd francuskiego atakującego rzeszowskiej drużyny, która sprawia wrażenie rozbitej po drugiej odsłonie meczu.

1:4
    Przepychanka na siatce na korzyść Michieletto.

1:3
    Kamil Rychlicki nie zatrzymuje się atakując pewnie po bloku rzeszowian w aut na lewym skrzydle.

1:2
    Riccardo Sbertoli psuje zagrywkę po włoskiej stronie.

0:2
    Miękko na lewej flance Daniele Lavia musnął dosłownie piłkę i przedarł się na drugą stronę wciskając ją między blok rywali a siatkę.

0:1
    Zaczyna tę trzecią partię od autowej zagrywki środkowy Asseco Resovii Rzeszów Karol Kłos.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.
    Drugi set tej rywalizacji pokazał, że Mistrz Włoch Trentino Volley jest w zasięgu Asseco Resovii Rzeszów, ale "Pasy" nie skorzystały z okazji do wyrównania stanu rywalizacji, co powoduje, że o jednego seta od wygranej jest ekipa gości!

24:26
    Drzyzga daje się odegrać Louatiemu na rywalach, ale Francuz ponownie psuje atak i po niezłym secie w wykonaniu Asseco Resovii Rzeszów i pasjonującej walce, to Włosi prowadzą 2:0 po tym jak wygrywają w drugiej partii meczu na przewagi 26:24!

24:25
    Fatalnie przestrzelony atak po prostej Yacine Louatiego na lewym skrzydle. Francuski przyjmujący drużyny gospodarzy dał się nabrać przeciwnikowi i huknął mocno nad blokiem. Teraz piłkę setową mają Włosi!

24:24
    Na pojedynczym bloku pewnie atakuje z lewego skrzydła Lavia mijając dłonie Drzyzgi. Gramy na przewagi w Rzeszowie.

24:23
    Autowa zagrywka serbskiego kapitana i środkowego włoskiego Trentino Volley Marko Podraščanina. Setbol dla Asseco Resovii Rzeszów!

23:23
    Jeszcze raz punktuje atakiem Włoch Lavia, który tym razem na lewej stronie siatki miękko i technicznie mija podwójny blok gospodarzy i trafia w wolną strefę. Mamy po 23.

23:22
    Trochę szczęśliwie na lewym skrzydle atakuje technicznie w środkową część pola punktowego rywali Lavia o dłonie blokujących Resovii.

23:21
    Swojej okazji do wyrównania stanu rywalizacji w secie drugim byli goście z Włoch, ale dobrze w defensywie ponownie gospodarze i na kontrze Klemen Čebulj wbija się atakiem w parkiet.

22:21
    Prosi o drugą przerwę na żądanie w secie drugim szkoleniowiec Asseco Resovii Rzeszów – Giampaolo Medei.

22:21
    Kolejna krótka udana po stronie przyjezdnych. Serb Marko Podraščanin celnie atakował ze środka siatki.

22:20
    Nieudana zagrywka Rychlickiego.

21:20
    Ze środka siatki punktuje udanym atakiem serbski środkowy i kapitan ekipy Trentino Volley Marko Podraščanin.

21:19
    Na kontrze w ważnym momencie popracowali rzeszowianie w obronie i odpowiada udanym atakiem słoweński przyjmujący "Pasów". Dwa oczka przewagi gospodarzy w końcówce drugiej partii.

20:19
    W aut dla odmiany serwuje teraz Słoweniec Jan Kozamernik.

19:19
    Francuz Yacine Louati psuje zagrywkę.

19:18
    Szczęśliwie teraz polski zespół, a konkretnie Boyer, który o czubki palców w boisko rywali atakuje po potrójnym bloku Trentino Volley.

18:18
    Niska wystawa do Louatiego na prawą flankę i Francuz nie radzi sobie z wysokim podwójnym blokiem Włochów w duecie Kozamernik – Michieletto. Remis po 18.

18:17
    Z drugiej linii skutecznie leworęczny przyjmujący Michieletto.

18:16
    Dwupunktowa przewaga Asseco Resovii Rzeszów powoduje, że o drugi timeout w secie drugim apeluje trener włoskiego Trentino Volley Fabio Soli.

18:16
    Kapitalnie w bloku popracowali ponownie gospodarze, a w duecie Boyer i Kochanowski powstrzymali próbę Kamila Rychlickiego na lewej flance.

17:16
    Boyer w ataku na prawym skrzydle do linii bocznej pola punktowego kieruje swoje siłowe uderzenie.

16:16
    Świetnie w ofensywie radzi sobie Rychlicki, który w aut obija dłonie blokujących ekipy z Rzeszowa.

16:15
    Nie poddają się rzeszowianie i Francuz Yacine Louati na lewej flance uderza celnie po lekkim skosie nie do obrony.

15:15
    Po przekątnej i palcach Karola Kłosa uderza z prawej strony siatki w ataku Kamil Rychlicki po stronie Trentino Volley.

15:14
    Lavia w drugiej akcji pod rząd na lewym skrzydle świetnie blokowany po długiej wymianie piłek z obu stron. Zatrzymał go potrójny blok Asseco Resovii Rzeszów.

14:14
    Ofiarnie bronili się teraz rzeszowianie po ataku Michieletto z lewej strony, który mocno huknął wykorzystując blok Asseco Resovii. Nie zdążył jednak w pogoni za piłkę Francuz Boyer.

14:13
    Pierwszy w drugim secie czas na żądanie szkoleniowca włoskiego Trentino Volley Fabio Soliego.

14:13
    Wyprowadza teraz Boyer swoim atakiem gospodarzy na prowadzenie 14:13 po udanej akcji ofensywnej Francuza.

13:13
    Z bardzo trudnej piłki atakował przed momentem Klemen Čebulj i słoweński przyjmujący "Pasów" zaskoczył nieco trafiając w okolice linii 9. metra po stronie przeciwnika. Remis po 13.

12:13
    W aut obite dłonie podwójnego bloku rywali Słoweniec Klemen Čebulj na lewym skrzydle.

11:13
    Z dużym spokojem na drugiej piłce kiwa w punkt rozgrywający włoskiego Trentino Volley Riccardo Sbertoli.

11:12
    Kolejna nieudana zagrywka środkowego Asseco Resovii Rzeszów Jakuba Kochanowskiego.

11:11
    Rzeszowianie też świetnie pracują na bloku, a w ataku z lewej strony siatki powstrzymany został Alessandro Michieletto.

10:11
    Stéphen Boyer przedziera się na prawej stronie siatki przez podwójny blok ekipy Trentino Volley i piłka po dłoniach Włochów wypada na aut.

9:11
    Znów na półmetku seta nieco odskakują Włosi, a to wszystko za sprawą podwójnego, udanego bloku na prawej flance przy ataku Klemena Čebulja.

9:10
    Po prostej celnie pod linię końcową boiska uderza piłkę Kamil Rychlicki.

9:9
    Zbyt lekki atak ze strony gospodarzy bronią Włosi, ale w odpowiedzi Alessandro Michieletto myli się przy próbie uderzenia z lewej flanki po ostrym skosie i przestrzelił w aut.

8:9
    Poddenerwowany Daniele Lavia atakuje piłkę w trybuny o dłonie blokujących Asseco Resovii Rzeszów.

8:8
    Wracają do gry rzeszowianie. Wybronili się po akcji stworzonej przez przyjezdnych, a na kontrze udanie odpowiedział atakiem Stéphen Boyer.

7:8
    Świetnie skrótem zaserwował teraz Fabian Drzyzga i kapitan "Pasów" punktuje bezpośrednio w polu zagrywki!

6:8
    Użył swojej siły na prawej flance Stéphen Boyer i Francuz mocnym uderzeniem przedziera się przez podwójny blok Włochów.

5:8
    Udana odpowiedź Kamila Rychlickiego, który obija w aut dłonie Louatiego na prawym skrzydle siatki.

5:7
    Z lewej strony siatki nie do obrony dla przeciwnika atakuje Słoweniec Klemen Čebulj.

4:7
    W ostatniej chwili zmienia kierunek ataku na lewym skrzydle włoski przyjmujący Daniele Lavia, który odkręca to zagranie do prostej i udanie w wolne pole uderza z minięciem potrójnego bloku gospodarzy.

4:6
    Teraz już włoski siatkarz Alessandro Michieletto myli się na zagrywce.

3:6
    Reaguje włoski trener Asseco Resovii Rzeszów Giampaolo Medei prosząc o pierwszy czas na żądanie w secie drugim tego starcia.

3:6
    Ponownie w roli głównej na zagrywce Alessandro Michieletto celnie huknął idealnie w linię boczną boiska!

3:5
    Rosły włoski przyjmujący Alessandro Michieletto serwuje lewą ręką mocno pomiędzy libero Asseco Resovii Rzeszów Pawła Zatorskiego, a francuskiego przyjmującego Yacine Louatiego i trafia zagrywką!

3:4
    Na lewym skrzydle siłowo po skosie uderza Daniele Lavia.

3:3
    Teraz już zmarnowany punkt na zagrywce zalicza francuski atakujący Asseco Resovii Rzeszów.

3:2
    Prosty błąd w obronie popełnia Daniele Lavia, który nie radzi sobie ostatecznie z mocną próbą serwisu Francuza Stéphena Boyera!

2:2
    Minimalna pomyłka Daniele Lavia w polu zagrywki.

1:2
    Nieudanie serwuje po stronie gospodarzy Jakub Kochanowski.

1:1
    Udana akcja rozegrana przez Fabiana Drzyzgę. Kapitan "Pasów" rozrzuca piłkę na 3. metr, gdzie celnie atakuje Francuz Yacine Louati.

0:1
    Otwiera drugą odsłonę tego spotkania asem serwisowym słoweński środkowy Trentino Volley Jan Kozamernik!

0:0
    Drugi set rozpoczęty.
    Więcej udanych ataków, mniej zepsutych zagrywek, ale też i więcej posłanych asów mają goście z Włoch, którzy raczej z przebiegu gry zasłużenie prowadzą w tej rywalizacji 1:0. Sporo błędów własnych ze strony Asseco Resovii pomaga rywalom w prowadzeniu!

21:25
    Rozbija defensywę Asseco Resovii Rzeszów w tym ataku z prawego skrzydła Kamil Rychlicki. Podbili to zagranie gospodarze, ale piłka wypadła daleko w trybuny i 25:21 w secie pierwszym wygrywa drużyna z Trydentu!

21:24
    Lewa flanka i tam przedziera się przez dłonie blokującego ekipy gości Francuz Stéphen Boyer na prawej stronie.

20:24
    Niewiele brakowało, ale ostatecznie myli się na zagrywce Jakub Bucki. Czas na piłki setowe dla Trentino Volley!

20:23
    Fabio Soli – trener włoskiego Trentino Volley prosi o drugi timeout w tym pojedynku. Całkiem mocno stopniała przewaga ekipy gości w secie pierwszym tego spotkania.

20:23
    Kapitalnie przytrzymali blokiem rzeszowianie uderzenie Rychlickiego na prawym skrzydle. Świetnie ustawił się Kędzierski z Kochanowskim.

19:23
    Z prawej strony siatki odpowiada atakiem o zewnętrzną stronę podwójnego bloku Włochów w aut Jakub Bucki.

18:23
    Siłowo w aut huknął piłkę po bloku rzeszowian na prawym skrzydle Kamil Rychlicki w ofensywnej próbie.

18:22
    Krótka rozegrana przez Kędzierskiego do Kłosa i ponownie celnie w tej rywalizacji uderza środkowy Asseco Resovii Rzeszów.

17:22
    Akcja ofensywna rozgrywana przez gospodarzy, ale wpada w siatkę rozgrywający Michał Kędzierski. Prosty błąd rezerwowego zawodnika "Pasów" i oddany łatwo punkt mistrzowi Włoch.

17:21
    Szkoleniowiec włoskiego Trentino Volley Fabio Soli zwołuje swoją drużynę, a więc mamy pierwszy czas na jego żądanie w secie pierwszym tej rywalizacji.

17:21
    W końcu bezbłędnie, a punktowo serwuje jeden z siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów. Był to dokładniej słoweński przyjmujący Klemen Čebulj!

16:21
    Karol Kłos na środku uderza celnie z minięciem dłoni kapitana Trentino Volley Marko Podraščanina.

15:21
    Świetny serwis po stronie gospodarzy, ale radzą sobie w defensywie Włosi i kończą szybko rozegraną akcję atakiem ze środka przez Kozamernika.

15:20
    Teraz już myli się na serwisie Lavia, który przestrzelił o kilkadziesiąt centymetrów.

14:20
    Drugi timeout w secie pierwszym dla włoskiego szkoleniowca Asseco Resovii Rzeszów – Giampaolo Medei. Jak na razie duża przewaga widoczna ze strony Trentino Volley.

14:20
    Dokłada asa serwisowego grający dobre spotkanie jak na razie Daniele Lavia!

14:19
    Zmienił stronę na lewą Kamil Rychlicki, ale to i tak nie przeszkadza mu w wykonaniu skutecznej próby w ataku.

14:18
    Zepsuta zagrywka przez rozgrywającego ekipy gości.

13:18
    Odpowiada jednak również Daniele Lavia. Włoski przyjmujący drużyny Trentino Volley znów skutecznie uderzył po bloku i po przekątnej w punkt.

13:17
    Znów w ataku Louati. Ponownie daleko w aut obija dłonie przeciwnika swoim uderzeniem francuski siatkarz.

12:17
    Pocelował z lewego skrzydła Daniele Lavia atakiem o podwójny blok rzeszowian po przekątnej w boisko.

12:16
    Skutecznie ze środka siatki atakuje w wolną strefę boiska serbski środkowy i kapitan przyjezdnych Marko Podraščanin.

12:15
    Powalczyli w defensywie gospodarze, a przez potrójny blok przeciwnika przedarł się francuski przyjmujący Asseco Resovii Rzeszó Yacine Louati, który huknął o dłonie rywali w aut.

11:15
    Wciska skutecznie piłkę na blok rywali z lewej strony siatki Daniele Lavia. Po dłoni Fabiana Drzyzgi wychodzi piłka poza obszar gry i jest najwyższe prowadzenie Włochów w tym pojedynku różnicą 4 punktów.

11:14
    Nie do zatrzymania w ofensywie na prawym skrzydle atakujący Trentino Volley Kamil Rychlicki, który huknął pewnie i celnie na pełnym zasięgu w boisko.

11:13
    Szybko po przerwie rozgrywa Fabian Drzyzga piłkę na środek do Karola Kłosa, a doświadczony siatkarz "Pasów" celnie atakuje.

10:13
    Giampaolo Medei – szkoleniowiec Asseco Resovii Rzeszów prosi o pierwszy timeout w secie pierwszym i całym pojedynku. Jesteśmy na półmetku tej odsłony i Mistrzowie Włoch prowadzą jak na razie 13:10.

10:13
    Ofiarnie bronili się w atakach rywali rzeszowianie, ale w końcu przełamał blok i linię obrony gospodarzy na lewym skrzydle swoim uderzeniem rosły przyjmujący Trentino Volley Alessandro Michieletto.

10:12
    Za dużo tych błędnych zagrywek po stronie Asseco Resovii Rzeszów. Myli się teraz Klemen Čebulj.

10:11
    Kapitalnie teraz w ataku Stéphen Boyer. Francuz siłowo uderza nie do obrony po ostrym skosie w wolne pole z prawej strony siatki.

9:11
    Bardzo dobrym potrójnym blokiem Włosi zatrzymują na prawej stronie siatki uderzenie Klemena Čebulja.

9:10
    Stéphen Boyer kieruje serwis w pół siatki.

9:9
    Walecznie gospodarze w akcji ofensywnej i w końcu wbija się w parkiet atakiem na lewym skrzydle Słoweniec Klemen Čebulj.

8:9
    Również nieudanie kieruje serwis środkowy Asseco Resovii Rzeszów Jakub Kochanowski.

8:8
    Włoski rozgrywający Trentino Volley Riccardo Sbertoli psuje zagrywkę.

7:8
    Dobrze rozrzucona piłka na środek siatki, gdzie z drugiej linii uderza Alessandro Michieletto, ale jego atak został obroniony jednak rzeszowianie przy próbie bloku wpadli w siatkę.

7:7
    Również myli się kapitan Włochów – środkowy Marko Podraščanin.

6:7
    Zmarnowana zagrywka przez kapitana "Pasów" Fabiana Drzyzgę.

6:6
    W odpowiedzi gospodarze, a konkretnie Yacine Louati na lewej flance, który bardzo dobrze, technicznie obija blok rywali po zewnętrznej jego stronie na aut.

5:6
    Na lewym skrzydle leworęczny przyjmujący włoskiego Trentino Volley Alessandro Michieletto celnie trafia po prostej swoim atakiem.

5:5
    Pełny zasięg na prawej flance francuskiego atakującego Asseco Resovii Rzeszów i Stéphen Boyer z drugiej linii celnie uderza.

4:5
    Pierwszego asa serwisowego w tym pojedynku posyła atakujący Trentino Volley Kamil Rychlicki!

4:4
    Punkt po stronie włoskiej. Nieudana próba w ataku tym razem w wykonaniu Francuza Yacine Louatiego.

4:3
    Na prowadzeniu rzeszowianie po błędnym ataku rywali. Konkretniej Daniele Lavia nadepnął na linię 3. metra przy tej akcji.

3:3
    Z trudnej piłki na lewej flance atakuje wysoko, po rękach blokujących daleko na aut słoweński przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów Klemen Čebulj.

2:3
    W pół siatki zagrywkę kieruje teraz z kolei Stéphen Boyer po stronie "Pasów".

2:2
    Daniele Lavia zalicza nieudany serwis po stronie gości.

1:2
    Ponownie w kontrze Włosi i kolejny raz uruchomionu były już środkowy Asseco Resovii Rzeszów, a obecnie Trentino Volley Jan Kozamernik.

1:1
    Mocno po palcach przeciwnika atakuje Francuz Stéphen Boyer na prawym skrzydle.

0:1
    Za plecy rozegranie po włoskiej stronie i skutecznie na środku Słoweniec Jan Kozamernik w swojej pierwszej akcji.

0:0

Wyjściowe "6":

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga (C), Čebulj, Kochanowski, Boyer, Louati, Kłos.

Libero: Zatorski.

Trener: Giampaolo Medei.

Trentino Itas: Sbertoli, Lavia, Kozamernik, Rychlicki, Michieletto, Podraščanin (C).

Libero: Laurenzano.

Trener: Fabio Soli.

Sędzia pierwszy: Perdo Lopes Pinto (POR).
    Sędzia drugi: Kenneth Aro (FIN).

Zakończyły się rozgrzewki obu zespołów. Przed nami hymn siatkarskiej Ligi Mistrzów mężczyzn, a po nim przywitanie i prezentacja drużyn, a także sztabów szkoleniowych, kapitanów i sędziów. Po tym będziemy mogli rozpocząć tę rywalizację.
    Ekipa Trentino Volley już w Hali Podpromie!
    Warto posłuchać wypowiedzi przed meczem z Mistrzem Włoch rozgrywającego i kapitana Asseco Resovii Rzeszów Fabiana Drzyzgi!

Portugalski sędzia Perdo Lopes Pinto będzie pierwszym rozjemcą środowego spotkania pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a włoskim Trentino Volley, a w pracy pomagać będzie mu sędzia druga Kenneth Aro z Finlandii. Z kolei kapitanem polskiego zespołu jest rozgrywający Fabian Drzyzga, a po stronie Trentino Volley funkcję tę pełni doświadczony serbski środkowy Marko Podraščanin.
    Niezbyt łatwe było dla rzeszowian poniedziałkowe starcie ligowe w Radomiu, gdzie Enea Czarni postawili się drużynie Asseco Resovii, która wygrała wynikiem 3:2 dopiero po rozegraniu tie-breaka. Mistrz Włoch będzie jeszcze bardziej wymagającym rywalem!

Obie ekipy spotykały się ze sobą w historii 3 razy. W każdym z tych meczów lepsza okazywała się ekipa Trentino Volley, która w ostatnim etapie walki o Final Four Ligi Mistrzów w 2010 roku najpierw 3 marca na swoim terenie ograła Asseco Resovię Rzeszów 3:0, a następnie 6 dni później wygrała w Polsce 3:1 ciesząc się z wywalczonego awansu. Trzecie starcie "Pasów" i Włochów miało miejsce w listopadzie 2018 roku, kiedy to w rozgrywkach grupowych Klubowych Mistrzostw Świata również Trentino Volley zwyciężyło bez utraty seta 3:0. Z pewnością polski zespół będzie dążył do sprawienia niespodzianki i pierwszego w historii klubu triumfu nad tą ekipą.
    Team z Włoch ma już za sobą blisko 1,5-godzinny trening o poranku, który odbył się już w Rzeszowie. Dziś jeszcze przed zespołem Trentino Volley druga sesja treningowa już na terenie parkietu Hali Podpromie!

Trentino Volley w rywalizacji grupy B siatkarskiej Ligi Mistrzów mężczyzn sezonu 2023/2024 zdobyli jak dotychczas komplet 6 punktów w 2 meczach wygrywając oba pojedynki z bilansem setowym równym 6:2. Na dobry początek Włosi na swoim terenie ograli słoweńską Lublanę 3:1, a następnie zwyciężyli na wyjeździe w starciu z francuskim Tours VB również rezultatem 3:1. Ekipa prowadzona przez szkoleniowca Fabio Soliego ma przed sobą mecz w którym musi wywiązać się z roli faworyta, co również ma swoje pozytywy i negatywy. Z pewnością wygrana w Rzeszowie i to za 3 oczka zapewni tej drużynie większy "margines błędu" i względny spokój w kolejnych 3 meczach rewanżowych grupy B. Tak się składa, że kapitalną serię 8 meczów ligowych i europejskich pod rząd ze zwycięstwem Trentino Volley przerwała w ostatniej kolejce rozgrywek włoskiej SuperLega sezonu 2023/2024 ekipa Modeny, która w niedzielę, 10 grudnia na swoim terenie ograła ekipę z Trydentu wynikiem 3:1. Wcześniej jednak ostatnia porażka w lidze przytrafiła się Włochom 31 października 2023 roku u siebie z Perugią 1:3, a wcześniej wyjazdowy mecz ligowy przegrany przez Trentino miał miejsce 12 maja bieżącego roku w rywalizacji przeciwko Cucine Lube Civitanova również rezultatem 1:3.
    Włosi do Polski przybyli już w poniedziałek, 11 grudnia, ale odbyli oni bardzo wymagającą podróż, bo z autobusu przesiedli się do samolotu, a po wylądowaniu znów musieli przesiąść się do autobusu, aby dojechać do swojego docelowego miejsca pobytu!

Asseco Resovia Rzeszów po kilku latach wróciła na europejskie salony do rywalizacji z najlepszymi drużynami świata. Jak na razie po 2 rozegranych meczach grupy B polski zespół ma na koncie 1 wygraną i 1 porażkę, co przekłada się na 3 zdobyte oczka i bilans setów równy 4:3. Złożyła się na to domowa porażka na inagurację tych zmagań z francuskim Tours VB wynikiem 1:3 oraz wyjazdowe zwycięstwo przeciwko słoweńskiemu ACH Volley Lublana bez utraty seta 3:0. Podopieczni włoskiego trenera Giampaolo Medei mimo, że nie są faworytem rywalizacji przeciwko Trentino Volley muszą powalczyć o jak najlepszy rezultat przed własną publicznością, aby podejść do meczów rewanżowych z nieco lepszego położenia w tabeli, gdzie wciąż mogą jeszcze walczyć o 1. lokatę, ale też mogą stracić awans do dalszej fazy kosztem Francuzów, czy Słoweńców. Warto nadmienić, że "Pasy" całkiem dobrze radzą sobie też na parkietach PlusLigi, gdzie w sezonie 2023/2024 zajmując 3. miejsce z dorobkiem 24 punktów na koncie po 11 pojedynkach rozegranych. Nie biorąc pod uwagę swojej domowej porażki z Tours w europejskich zmaganiach, to ostatnia porażka ligowa Resovii miała miejsce 8 listopada 2023 roku na wyjeździe przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi 1:3. Natomiast ostatni raz oprócz meczu Ligi Mistrzów rzeszowianie w roli gospodarza ulegli na inaugurację tegorocznej rywalizacj w PlusLidze drużynie Projektu Warszawa również 1:3.
    W środę, 13 grudnia o godzinie 18:00 Hala Podpromie w Rzeszowie powinna wypełnić się po brzegi, ponieważ miejscowa Asseco Resovia w ramach 3. kolejki rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów mężczyzn sezonu 2023/2024 w grupie B zagra przeciwko Trentino!