Polska – Słowenia pl 25:32 (koniec) | Bośnia i Herc. – Holandia 20:36 (koniec) | Czechy – Portugalia 27:30 (koniec)
Wyspy Owcze – Norwegia 26:26 (koniec) | Gruzja – Szwecja 26:42 (koniec) | Grecja – Dania 28:40 (koniec)
Polska
25:32 (14:20)
Słowenia
Sobota 13.01.2024, 18:00 • Mercedes-Benz Arena, Berlin • Mistrzostwa Europy • Grupa D

Zapraszamy na relację na żywo z drugiego meczu reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy. Jej przeciwnikiem będzie tym razem Słowenia. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 18.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

2
    Polska w czerwonych strojach z białymi elementami, a Słowenia na niebiesko-zielono. Pierwsze posiadanie w meczu Biało-Czerwonych. (0:0)

2
    Nieudane posiadanie podopiecznych Marcina Lijewskiego. (0:0)

2
    Rzut karny dla Słowenii. (0:1)
    3
    Dean Bombac zdobył prowadzenie z rzutu karnego. (0:1)
    4
    Kamil Syprzak rozpoczął zdobywanie bramek dla reprezentacji Polski w drugim meczu w mistrzostwach Europy. (1:1)

4
    Strata w posiadaniu obu zespołów. (1:1)
    5
    Michał Olejniczak w szybkim ataku i na jego zakończenie poradził sobie w sytuacji sam na sam z bramkarzem. (2:1)
    5. Michał OLEJNICZAK - 2:1

5
    Szymon Sićko nie zaskoczył swoim rzutem bramkarza reprezentacji Słowenii. (2:1)
    6
    Długie i nieco toporne rozegranie reprezentacji Słowenii. Zakończyło się jednak rzutem na 2:2 zza pola bramkowego. (2:2)
    6
    Szymon Sićko potężnie i prosto do siatki. Olbrzymia moc rzutu reprezentanta Polski. (3:2)
    7
    Mackovsek raz jeszcze przymierzył rzutem z drugiej linii. (3:3)
    8
    Szymon Sićko również nie próżnuje i wymierza karę przeciwnikom za dziury w obronie. (4:3)
    8
    Mackovsek nie ma litości dla próbujących bronić reprezentantów Polski. (4:4)
    9
    Szymon Sićko prowadzi swoją osobistą batalię z przeciwnikami i wychodzi z niej obronną ręką. (5:4)
    10
    Zameldował się wyrównującym rzutem Blagotinsek. (5:5)

10
    Jakub Skrzyniarz poradził sobie w wydawało się straconej sytuacji sam na sam z przeciwnikiem. (5:5)

11
    Polska na połowie przeciwnika, ale gra została przerwana z powodu ostrego przewinienia na kole. (5:5)

11
    Niewykorzystana szansa na pokonanie słoweńskiego bramkarza po podaniu Michała Olejniczaka. (5:5)
    12
    Dean Bombac skutecznie z rzutu karnego. (5:5)
    13
    Novak celnie i po raz pierwszy reprezentacja Słowenii na dwubramkowym prowadzeniu. (5:7)

13
    Blaz Blagotinsek na dwuminutowym wykluczeniu za przewinienie na rzut karny. (5:7)
    13
    Kamil Syprzak z golem kontaktowym z rzutu karnego. (6:7)
    14
    Po przechwycie piłka została wrzucona do kompletnie odsłoniętej bramki reprezentacji Słowenii. (7:7)
    14. Mikołaj CZAPLIŃSKI - 7:7
    15
    Kodrin dostał podanie w koło i nie miał tam problemu z wymierzeniem kary Polakom. (7:8)
    15
    Maciej Gębala dorzucił jeszcze gola w końcówce gry w przewadze liczebnej. Ponownie remis w Berlinie. (8:8)
    16
    Aleks Vlah poradził sobie w konfrontacji fizycznej z przeciwnikiem i oddał rzut na miarę ponownego prowadzenia reprezentacji Słowenii. (8:9)
    16
    Michał Olejniczak oddał perfekcyjne uderzenie w okienko bramki. Potężnie, dokładnie! (9:9)
    16. Michał OLEJNICZAK - 9:9
    17
    Raz jeszcze Aleks Vlah dał się we znaki reprezentantom Polski swoim rzutem. (9:10)

18
    Rzut karny dla Słowenii. (9:10)
    19
    Dean Bombac jest nieomylny jak dotąd przy wykonywaniu rzutów karnych. (9:11)
    20
    Paweł Paterek nie miał dużo miejsca, mimo to znakomicie wcisnął piłkę przy bliższym słupku w bramce reprezentacji Słowenii. (10:11)
    20. Paweł PATEREK - 10:11

21
    Rzut karny dla Słowenii. (10:11)
    21
    Marguc także nie pozwolił sobie na błąd z rzutu karnego. (10:12)
    21
    Kodrin skutecznie ze skrzydła. Po raz pierwszy trzybramkowe prowadzenie Słowenii i jest od razu przerwa na żądanie selekcjonera Marcina Lijewskiego. (10:13)
    22
    Po powrocie drużyn z przerwy na żądanie Marcina Lijewskiego jest kolejne trafienie do bramki bezradnego golkipera Polski. (10:14)
    22
    Szymon Sićko zrehabilitował się szybko za niepowodzenie w poprzednim ataku. (11:14)

23
    Nieudana próba przeprowadzenia kontrataku przez poddenerwowanych podopiecznych Marcina Lijewskiego. (11:14)
    24
    Polska długo utrudniała przeciwnikom zakończenie rozegrania piłki rzutem. Ostatecznie Słowenia jednak znalazła sposób na podwyższenie wyniku rzutem Marguca. (11:15)
    25
    Sytuacja robi się coraz bardziej nieprzyjemna. Słowenia bezwzględnie wymierza karę za kolejne proste pomyłki w rozgrywaniu piłki. (11:16)

26
    Natychmiast muszą cokolwiek pozytywnego wymyślić Polacy i to najlepiej w pierwszej połowie. (11:16)

26
    Dwuminutowe wykluczenie dla Kamila Syprzaka za nieprzepisowe przeprowadzenie zmiany. (11:16)

27
    Nerwowe granie w ostatnich minutach, ale odpowiada to będącym na zdecydowanym prowadzeniu Słoweńcom. (11:16)

27
    Miha Zarabec faulowany w polu bramkowym, co oznacza kolejny rzut karny dla reprezentacji Słowenii. (11:16)
    27
    Aleks Vlah i to piąty gol z rzutu karnego Słowenii. (11:17)
    28
    Jakub Szyszko rzucił na przełamanie dla Polski na zakończenie bardzo chaotycznego, jednak skutecznego ataku. (12:17)
    28. Jakub SZYSZKO - 12:17
    28
    Marguc musiał sobie poradzić ze zdobyciem bramki na zakończenie kontrataku. (12:18)
    29
    Ariel Pietrasik celnie z trudnej pozycji. (13:18)
    30
    Tilen Kodrin nie miał również problemu z zakończeniem szybkiego ataku celnym rzutem. (13:19)
    30
    Michał Olejniczak rzucił w ostatniej minucie w pierwszej połowie do bramki. Słowenia jeszcze ma przerwę na żądanie przed zakończeniem tej części spotkania. (14:19)

30
    Ładne rozegranie do lewego skrzydła, a efektowne dokręcenie Tilena Kodrina mogło wylądować w siatce przed zakończeniem pierwszej połowy. (14:19)
    30
    Bramka Tilena Kodrina została uznana! (14:20)

30
    Pierwsza połowa skończona. (14:20)

Polska rozpoczęła mecz dość obiecująco i długo toczyła wyrównaną batalię ze Słowenią. Z czasem drużyna znad Adriatyku uszczelniła obronę, a po stronie podopiecznych Marcina Lijewskiego zaczęły mnożyć się nieporozumienia w ataku pozycyjnym. Słowenia wymierzała karę za błędy i odskoczyła na 17:11. W tym momencie już zarówno gra, jak i wynik wyglądały fatalnie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 20:14.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

Już ostatnia mobilizacja przed wznowieniem meczu w Berlinie.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (14:20)
    31
    Tym razem na początku drugiej połowy w posiadaniu Słowenia i od razu powiększyła prowadzenie rzutem Kristjana Horzena. (14:21)

32
    Dwa nieudane rzuty Szymona Sićki. Jeden z nich niedokładny, a drugi w bramkarza. (14:21)
    32
    Mackovsek celnie na zakończenie kolejnego szybkiego ataku reprezentacji Słowenii. (14:22)
    33
    Jakub Szyszko jakoś poradził sobie, choć nie miał dużo miejsca do oddania rzutu na prawej stronie boiska. (15:22)
    33. Jakub SZYSZKO - 15:22
    33
    Dean Bombac skutecznie, a bramkarze reprezentacji Polski jakby stali przypadkiem między słupkami. (15:23)

34
    Nie klei się gra w ataku pozycyjnym podopiecznym Marcina Lijewskiego. (15:23)

35
    Nie będzie spieszyć się zawodnikom prowadzonym przez Dragana Adzicia. (15:23)

36
    Michał Olejniczak nie miał pomysłu na rozegranie ataku reprezentacji Polski. Piłka ponownie uciekła w zupełnie innym kierunku niż do siatki. (15:23)

37
    Nieco nonszalancji w poczynaniach zespołu znad Adriatyku. Tylko dlatego nie ma kolejnych goli dołożonych do jego przewagi. (15:23)

38
    Rzut karny dla Słowenii. (15:23)

38
    Dean Bombac pierwszym szczypiornistą, który nie wykorzystał rzutu karnego dla Słowenii. (15:23)

39
    Tym razem rzut karny dla reprezentacji Polski. (15:23)
    39
    Kamil Syprzak nie pozwolił sobie na zmarnowanie rzutu karnego. (16:23)
    39. Kamil SYPRZAK - 16:23
    40
    Dolenec skutecznie, a miał bardzo dużo miejsca. (16:24)
    40
    Po kilku sekundach gol Ariela Pietrasika. (17:24)
    40
    Aleks Vlah rzucił na zakończenie ataku wobec bierności zawodników ustawionych na kole. (17:25)
    41
    Ariel Pietrasik próbuje swoimi rzutami dać impuls reprezentantom Polski. (18:25)
    42
    Dean Bombac sam wypracował sobie pozycję do oddania rzutu i następnie dopełnił formalności. (18:26)

43
    Nieprzepisowe zachowanie odgwizdane Michałowi Daszkowi, cały mecz jak jedno wielkie pasmo niepowodzeń. (18:26)
    44
    Akcja indywidualna Michała Daszka zakończona mocnym rzutem do siatki bezradnego bramkarza. (19:26)
    44. Michał DASZEK - 19:26
    45
    Horzen zameldował się na boisku mocnymi i celnymi rzutami po przerwie. (19:27)

45
    Przerwa na żądanie trenera Marcina Lijewskiego na półmetku drugiej połowy spotkania. (19:27)

46
    Akcja przygotowana w porozumieniu z selekcjonerem Marcinem Lijewskim, jednak zakończyła się ona rzutem Ariela Pietrasika prosto w bramkarza. (19:27)
    46
    Marguc zbiegł z prawego skrzydła i pilnuje swoim rzutem przewagi reprezentacji Słowenii. (19:28)
    47
    Michał Olejniczak na zakończenie ataku zespołowego. (20:28)

47
    Rzut karny dla Słowenii. (19:28)

48
    Aleks Vlah rzucił z karnego w słupek. Spadła skuteczność w tym elemencie Słoweńcom. (20:28)

49
    Rzut karny dla Polski. (20:28)

49
    Kamil Syprzak także nie wykorzystał rzutu karnego. (20:28)
    49
    Celnie Jovicić Slatinsek. (20:29)
    51
    Horzen może pochwalić się wysoką skutecznością po przerwie. (20:30)
    51
    Przemysław Urbaniak celnie. (22:30)
    52
    Próbują ratować wynik reprezentanci Polski. Dobra, zespołowa akcja. (22:30)

53
    Słowenia stara się spokojnie rozgrywać swoje ataki i w ten sposób przybliżać się konsekwentnie do prawie pewnego zwycięstwa. (22:30)
    53
    Kristjan Horzen nie daje się poskromić i konsekwentnie dorzuca bramki na konto swoje oraz zespołu. (22:31)

54
    Mackovsek wykluczony na dwie minuty. (22:31)

55
    Pozostało zaledwie pięć minut do końca spotkania, które, trzeba przyznać, od dawna nie trzyma w jakimkolwiek napięciu. (22:31)
    55
    Patryk Jędraszczyk prosto do bramki z dogodnej pozycji wypracowanej w porozumieniu z kompanami z zespołu. (23:31)
    56
    Przemysław Urbaniak celnie do bramki na zakończenie jednego z wyczekiwanych i nielicznych ataków przez skrzydło. (24:31)

57
    Dwuminutowe wykluczenie Suholeznika. (24:31)
    58
    Ładna akcja Patryka Jędraszczyka w momencie, kiedy Słowenia organizowała się po wykluczeniu jej reprezentanta. (25:31)
    58. Piotr JĘDRASZCZYK - 25:31
    58
    Marguc odpowiedział na niedawny atak reprezentacji Polski przez skrzydło. (25:32)

59
    Pora kończyć to nierówne starcie. (25:32)

60
    Koniec meczu. (25:32)

Polska nie poprawiła się po przerwie, jej gra wyglądała niezdarnie i praktycznie nie zagroziła przeciwnikom. Druga porażka praktycznie odbiera szansę na awans.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:33:02)