Real Madryt – FC Barcelona 4:1 (koniec)
Real Madryt
4:1 (3:1)
FC Barcelona
Niedziela 14.01.2024, 20:00 • Santiago Bernabéu, Madryt • Superpuchar Hiszpanii • Finał

Faule: 10:12. (21:55:32)

To tyle z tego spotkania. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Kamil Kaźmierczak. Zapraszam na pozostałe relacje prowadzone za pośrednictwem naszego serwisu.
    Tak cieszył się z bramki Rodrygo

Sędzia zdecydował się nie doliczać minut do drugiej połowy i kończy mecz. Real wygrywa 4:1 i zasłużenie zdobywa Superpuchar. Królewscy mocno zaczęli i już w dziesiątej minucie prowadzili dwoma trafieniami. W dalszej części spotkania podopieczni Carlo Ancelottiego kontrolowali mecz i pewnie zwyciężyli.

90

90
    Tchouameni zagrał górą w pole karne rywali, ale nikt nie sięgnął futbolówki.

89
    Jeszcze na strzał z dystansu zdecydował się Tchouameni. Próba bardzo niecelna.

87
    Mamy rzut rożny dla Realu. Centra w pole karne, ale Lewandowski wybił lecącą futbolówkę. Do piłki około 25 metrów od bramki dopadł Ceballos. Uderzył mocno, ale niecelnie.

86
    Zmiana w drużynie Real Madryt:
    z boiska schodzi Federico Valverde, na boisku pojawia się Dani Ceballos.

86
    z boiska schodzi Jude Bellingham, na boisku pojawia się Joselu.

85
    Faulował Fermin Lopez. Po jego przewinieniu miało miejsce małe spięcie z poszkodowanym Camavingą, ale udało się szybko załagodzić sytuację.

84
    Spokojniejszy fragment meczu.

83
    Bellingham uderzał zza pola karnego, ale pewnie interweniował Pena.

81
    z boiska schodzi Vinícius Júnior, na boisku pojawia się Eduardo Camavinga.

81
    z boiska schodzi Toni Kroos, na boisku pojawia się Luka Modrić.

80
    Podanie do Joao Felixa w pole karne Realu. Oddał on mocny strzał, ale interweniował Lunin.

79
    Diaz dostał piłkę od Kroosa i wbiegł z nią w pole karne rywali. Oddał strzał, ale interweniował Pena. Po chwili uderzał jeszcze z dystansu Valverde, ale spudłował.

Kamil Kazmierczak

Gole: 7. Vinícius Júnior, 10. Vinícius Júnior, 39. Vinícius Júnior (kar.), 64. Rodrygo – 33. Lewandowski

Kartki:   43. Bellingham (REA), 62. Rüdiger (REA) – 37. Araújo (BAR), 42. Roberto (BAR)   71. Araújo (BAR)

Strzały celne: 9:7. Strzały niecelne: 9:4. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 0:0. Foule: 10:12.
    Real Madryt: Lunin – Carvajal, Rüdiger, N. Nacho, Mendy – Valverde (86. Ceballos), Tchouaméni, Kroos (81. Modrić), Bellingham (86. Joselu) – Rodrygo (77. Díaz), Vinícius Júnior (81. Camavinga).
    Zmiany: Arrizabalaga – G. García, Güler, Martín, Paz, Tobías.

FC Barcelona: I. Peña – Araújo, Koundé, Christensen, Balde – Torres (61. Félix), Pedri (61. Yamal), de Jong, Gündoğan, Roberto (61. López) – Lewandowski.
    Zmiany: Astralaga, Kochen – Casadó, Cubarsí, Fort, Guiu, Romeu, Roque.

Sędziowie: M. Munuera