Real Madryt – FC Barcelona 4:1 (koniec)
Real Madryt
4:1 (3:1)
FC Barcelona
Niedziela 14.01.2024, 20:00 • Santiago Bernabéu, Madryt • Superpuchar Hiszpanii • Finał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.
    Skład Realu na dzisiejszy mecz
    Duma Katalonii zagra w takim zestawieniu

Real Madryt: Lunin – Carvajal, Rüdiger, N. Nacho, Mendy – Valverde, Tchouaméni, Kroos, Bellingham – Rodrygo, Vinícius Júnior.
    Rezerwowi: Arrizabalaga – Camavinga, Ceballos, Díaz, G. García, Güler, Joselu, Martín, Modrić, Paz, Tobías.

FC Barcelona: I. Peña – Araújo, Koundé, Christensen, Balde – Torres, Pedri, de Jong, Gündoğan, Roberto – Lewandowski.
    Rezerwowi: Astralaga, Kochen – Casadó, Cubarsí, Fort, Guiu, López, Romeu, Roque, Yamal, Félix.

Sędziowie: M. Munuera.
    Zawodnicy FC Barcelony pojawili się na rozgrzewce

Zawodnicy pojawiają się na murawie. Za kilka chwil pierwszy gwizdek, a na relację z tego pojedynku zaprasza Kamil Kaźmierczak!

1

1
    Spotkanie rozpoczęli gracze Realu. Oba zespoły występują dzisiaj w swoich tradycyjnych trykotach.

3
    Rodrygo zagrał piłkę na prawym skrzydle do Carvalaja. Ten odegrał do współpartnera w pole karne. Rodrygo ostatecznie będąc z piłką w "szesnastce" nie zdołał oddać strzału.

5
    Gundogan zagrywał płasko w pole karne do Torresa, jednak ten nie sięgnął futbolówki. Gracze Realu wybili futbolówkę, ale prosto pod nogi Gundogana. Ten ponownie zagrał w "szesnastkę", ale ponownie piłki nie przyjął jeden z jego współpartnerów.

6
    Vinicius zagrywał piłkę w pole karne do Bellinghama. Ten z ostrego kąta próbował uderzać, ale Araujo wślizgiem zablokował jego strzał i mamy rzut rożny.

7
    Centra z narożnika boiska w pole karne Barcelony, ale Kounde wybija futbolówkę czym oddala zagrożenie.

7
    Gol dla Realu!
    Strzelcem bramki VINÍCIUS JÚNIOR.

Mamy otwarcie wyniku spotkania! Bellingham zagrał prostopadłe podanie w kierunku wybiegającego Viniciusa. Ten wyszedł sam na sam, minął bramkarza rywali i oddał strzał do pustej bramki!
    7. Vinícius Júnior (REA) - 1:0

8
    To mogło być podwyższenie prowadzenia! Mocny strzał oddał jeden z graczy Realu, ale interweniował Pena.

9
    Bellingham faulowany na własnej połowie.

10

Ależ początek spotkania dla Realu Madryt! Wypuszczony prawą stroną boiska Rodrygo. Uciekł on obrońcom i wbiegł z futbolówką w pole karne. Brazylijczyk wypatrzył wbiegającego w "szesnastkę" rodaka i podał do niego. Vinicius wślizgiem sięgnął zagraną futbolówkę i wbił ją do siatki!
    10. Vinícius JÚNIOR - 2:0

12
    Jesteśmy już z drugiej strony boiska. Torres oddał strzał, ale trafił w poprzeczkę. Jeszcze próbował dobijać Lewandowski, ale po jego strzale interweniował Lunin i będzie rzut rożny.
    12. Ferrán Torres i okazja Barcelony na złapanie kontaktu

13
    Centra z narożnika boiska w pole karne Realu. Jeden z graczy Barcelony oddał niecelny strzał.

14
    Schodzący z lewego skrzydła Vinicius zagrał piłkę w pole karne do Rodrygo. Ten jednak szybko stracił futbolówkę na rzecz rywali.

16
    Gundogan zagrywał piłkę w pole karne rywali. Zamykający akcję Balde sięgnął futbolówkę i wywalczył rzut rożny.

17
    Centra z narożnika boiska w pole karne Realu. Zamykający akcję Christensen zgrał futbolówkę głową, próbował ją sięgnąć Kounde, ale zamiast w piłkę to trafił w nogę rywala.

18
    Rudiger zagrywał górną piłkę w kierunku Rodrygo. Ten jednak nie zdołał opanować futbolówki, którą ostatecznie przejął Pena.

19
    Ferran Torres próbował schodzić z piłką z prawego skrzydła, ale został zatrzymany przez rywala.

20
    Teraz de Jong próbował zagrywać piłkę płasko w pole karne, ale jego podanie zostało zablokowane.

21
    Długa piłka zagrana w kierunku wbiegającego w pole karne Ferrana Torresa. Oddał on strzał z ostrego kąta, ale próba była bardzo niecelna.

23
    Spokojniejszy fragment spotkania.

25
    Gra toczy się teraz głównie w środkowej strefie boiska.

27
    Tchouameni próbował zagrać na lewe skrzydło do Mendy'ego. Jego podanie było jednak zbyt mocne i futbolówka wyszła na aut bramkowy.

27
    Pedri zagrał płasko w kierunku wybiegającego Ferrana Torresa. Ten pobiegł z futbolówką w pole karne rywali, oddał płasko strzał, ale skutecznie interweniował Lunin.

28
    Bellingham zagrał płasko w pole karne do Viniciusa. Ten do końca walczył z Araujo i ostatecznie mamy rzut rożny dla Realu.

29
    Centra z narożnika boiska w pole karne Barcelony, ale obrońcy oddalają zagrożenie.

30
    Lewandowski zagrał na lewe skrzydło do Balde. Ten chciał schodzić z futbolówką do pola karnego, ale został zatrzymany przez rywala.

33
    Gol dla Barcelony!
    Strzelcem bramki ROBERT LEWANDOWSKI.

Mamy odpowiedź Barcelony! Zawodnicy Dumy Katalonii rozgrywali piłkę przed polem karnym rywali. Ostatecznie Balde zacentrował w "szesnastkę", jeden z rywali wybił futbolówkę głową, która spadła na szesnasty metr pod nogi Lewandowskiego. Polak uderzył z pierwszej piłki i skierował ją do siatki Realu!
    33. Robert Lewandowski (BAR) - 2:1

35
    Gracze Realu spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska.

37
    Mamy rzut karny dla Realu! Piłka wrzucona z prawej strony w "szesnastkę" Barcelony. Wybiegający do lecącej piłki Vinicius został złapany przez Araujo i upadł na murawę. Sędzia dopatrzył się przewinienia i jest "jedenastka". Araujo dostał kartkę za faul.
    37. Przewinienie Araujo

39
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa VINÍCIUS JÚNIOR.

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Vinicius. Mocny strzał po ziemi tuż przy słupku i Brazylijczyk kompletuje klasycznego hat-tricka!
    39. Vinícius Júnior (REA) - 3:1

40
    Niewiele czasu do końca pierwszej połowy. Real prowadzi dwoma bramkami. Czy Barcelonie uda się jeszcze odpowiedzieć?

41
    Bellingham zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Rodrygo. Podanie było jednak zbyt mocne i futbolówkę przejęli rywale.

42
    Balde wrzucał piłkę z lewego skrzydła w pole karne. Tchouameni przeciął podanie i oddalił zagrożenie.

42
    Sergi Roberto za krytykę decyzji arbitra otrzymał kartonik.

43
    Bellingham faulował w środku pola i obejrzał żółty kartonik.

44
    Faulowany jeden z graczy Realu w środkowej strefie boiska.

45
    O cztery minuty przedłużona pierwsza połowa spotkania.

45+2
    De Jong wrzucał piłkę w pole karne rywali do Ferrana Torresa. Gracze Realu przechwycili jednak piłkę i oddalili zagrożenie.

45+2
    Jeszcze Kounde próbował wbiec z futbolówką w pole karne rywali. Został jednak zatrzymany tuż przed "szesnastką".

45+4
    Jeszcze powalczył na skrzydle jeden z graczy Barcelony i będzie rzut rożny.

45+5
    Gundogan wrzucił piłkę z rzutu rożnego w pole karne. Lunin wypiąstkował futbolówkę, ale zebrał ją tuż przed polem karnym Pedri. Zawodnik Barcelony oddał mocny strzał, ale piłka przeszła obok bramki.

45+5

Za nami pierwsza połowa spotkania. Działo się bardzo wiele. Zobaczyliśmy cztery bramki, z czego aż trzy zdobyli zawodnicy Realu. Królewscy po 45 minutach prowadzą więc dwoma trafieniami i są na dobrej drodze do wygrania Superpucharu.

Jak na razie to tyle. Zapraszam na przerwę, a potem dalsze emocje związane z tym pojedynkiem.
    Świetny występ Viniciusa w pierwszej połowie!

Zawodnicy wracają na murawę, za chwilę druga połowa spotkania!

46

46
    Druga połowa rozpoczęta przez graczy FC Barcelony. Bez zmian w obu jedenastkach.

48
    Spokojny początek drugiej połowy spotkania.

50
    Pedri próbował wbiegać z piłką w pole karne rywali. Znalazł się z futbolówką w "szesnastce", ale po chwili ją stracił na rzecz obrońcy.

51
    Lewandowski wrzucał piłkę w pole karne rywali, ale złapał ją Lunin.

51
    Kontra Realu. Vinicius znalazł się z futbolówką w polu karnym rywali, ale został zatrzymany przez rywala.

52
    Centra z lewej strony w pole karne Realu. Do lecącej piłki najwyżej wyskoczył Nacho. Wybił futbolówkę głową, a po chwili był faulowany przez Lewandowskiego.

53
    Dwójkowa akcja Vinicius – Bellingham. W końcowej fazie Vinicius podał w kierunku Anglika, ale podanie zostało przecięte przez defensora Barcelony.

54
    Carvajal zagrywał prostopadle w kierunku wybiegającego Tchouaméniego. Ten nie zdołał opanować futbolówki, a po chwili faulował Kounde.

56
    De Jong wrzucał piłkę w pole karne. Futbolówkę złapał zamykający akcję Araujo. On także zacentrował, ale rywale oddalili zagrożenie.

58
    Pedri zagrał piłkę w pole karne rywali, ale Nacho wybił futbolówkę i oddalił zagrożenie.

59
    Vinicius zdecydował się na indywidualny rajd. Wbiegł z futbolówką w pole karne, oddał strzał z ostrego kąta, ale jego próbę zablokował Araujo i wybił piłkę na aut.

59

60
    Vinicius uderzał ze skraju pola karnego, ale próba była bardzo niecelna.

61
    Zmiana w drużynie FC Barcelona:
    z boiska schodzi Sergi Roberto, na boisku pojawia się Fermín López.

61
    z boiska schodzi Ferrán Torres, na boisku pojawia się João Félix.

61
    z boiska schodzi Pedri, na boisku pojawia się Lamine Yamal.

62
    Seria zmian w szeregach Barcelony. Xavi musiał zdecydować się na jakieś ruchy kadrowe, jeżeli myśli o wygranej w Superpucharze.

62
    Rudiger fauluje nierozważnie w środku pola i ogląda żółty kartonik.

64
    Strzelcem bramki RODRYGO.

Real jest co raz bliżej wygranej w dzisiejszym meczu! Piłka zagrana z prawej strony w pole karne Barcelony. Futbolówkę opanował Vinicius, chciał ją zagrać do Bellinghama, ale przeciął podanie Kounde. Po jego interwencji futbolówka spadła pod nogi Rodrygo. Ten oddał płaski strzał z pierwszej piłki i mamy 4:1!
    64. Rodrygo (REA) - 4:1

67
    Mocny strzał Yamala, ale skutecznie broni Lunin.

67

70
    Nieco ponad 20 minut do końca. Nie zanosi się, aby Barcelona miała zmienić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

71
    Araujo nierozważnie fauluje rywala na połowie Realu. Druga żółta kartka i Barcelona kończy mecz w dziesiątkę!
    71. Faul Araujo na kartkę

73
    Płaskie zagranie w pole karne do Bellinghama. Anglik próbował uderzać z ostrego kąta, ale jego próba nie zaskoczyła Peni.

74
    Jesteśmy już z drugiej strony boiska. Rzut wolny dla Barcelony, centra w pole karne, ale Królewscy oddalili zagrożenie.

77
    Zmiana w drużynie Real Madryt:
    z boiska schodzi Rodrygo, na boisku pojawia się Brahim Díaz.

79
    Diaz dostał piłkę od Kroosa i wbiegł z nią w pole karne rywali. Oddał strzał, ale interweniował Pena. Po chwili uderzał jeszcze z dystansu Valverde, ale spudłował.

80
    Podanie do Joao Felixa w pole karne Realu. Oddał on mocny strzał, ale interweniował Lunin.

81
    z boiska schodzi Toni Kroos, na boisku pojawia się Luka Modrić.

81
    z boiska schodzi Vinícius Júnior, na boisku pojawia się Eduardo Camavinga.

83
    Bellingham uderzał zza pola karnego, ale pewnie interweniował Pena.

84
    Spokojniejszy fragment meczu.

85
    Faulował Fermin Lopez. Po jego przewinieniu miało miejsce małe spięcie z poszkodowanym Camavingą, ale udało się szybko załagodzić sytuację.

86
    z boiska schodzi Jude Bellingham, na boisku pojawia się Joselu.

86
    z boiska schodzi Federico Valverde, na boisku pojawia się Dani Ceballos.

87
    Mamy rzut rożny dla Realu. Centra w pole karne, ale Lewandowski wybił lecącą futbolówkę. Do piłki około 25 metrów od bramki dopadł Ceballos. Uderzył mocno, ale niecelnie.

89
    Jeszcze na strzał z dystansu zdecydował się Tchouameni. Próba bardzo niecelna.

90
    Tchouameni zagrał górą w pole karne rywali, ale nikt nie sięgnął futbolówki.

90

Sędzia zdecydował się nie doliczać minut do drugiej połowy i kończy mecz. Real wygrywa 4:1 i zasłużenie zdobywa Superpuchar. Królewscy mocno zaczęli i już w dziesiątej minucie prowadzili dwoma trafieniami. W dalszej części spotkania podopieczni Carlo Ancelottiego kontrolowali mecz i pewnie zwyciężyli.
    Tak cieszył się z bramki Rodrygo

To tyle z tego spotkania. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Kamil Kaźmierczak. Zapraszam na pozostałe relacje prowadzone za pośrednictwem naszego serwisu.

Kamil Kazmierczak

Gole: 7. Vinícius Júnior, 10. Vinícius Júnior, 39. Vinícius Júnior (kar.), 64. Rodrygo – 33. Lewandowski

Kartki:   43. Bellingham (REA), 62. Rüdiger (REA) – 37. Araújo (BAR), 42. Roberto (BAR)   71. Araújo (BAR)

Strzały celne: 9:7. Strzały niecelne: 9:4. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 0:0. Foule: 10:12.
    Real Madryt: Lunin – Carvajal, Rüdiger, N. Nacho, Mendy – Valverde (86. Ceballos), Tchouaméni, Kroos (81. Modrić), Bellingham (86. Joselu) – Rodrygo (77. Díaz), Vinícius Júnior (81. Camavinga).
    Zmiany: Arrizabalaga – G. García, Güler, Martín, Paz, Tobías.

FC Barcelona: I. Peña – Araújo, Koundé, Christensen, Balde – Torres (61. Félix), Pedri (61. Yamal), de Jong, Gündoğan, Roberto (61. López) – Lewandowski.
    Zmiany: Astralaga, Kochen – Casadó, Cubarsí, Fort, Guiu, Romeu, Roque.

Sędziowie: M. Munuera