Getafe – Celta Vigo 3:2 (koniec) | Mallorca – Rayo Vallecano 2:1 (koniec) | Sevilla – Atletico 1:0 (koniec)
FC Barcelona – Granada 3:3 (koniec)
FC Barcelona
3:3 (1:1)
Granada CF
Niedziela 11.02.2024, 21:00 • Estadio Olímpico (Barcelona) • Hiszpańska LaLiga • Runda 24

81
    Gol dla Barcelony!
    Strzelcem bramki LAMINE YAMAL.

Lamine Yamal wziął sprawy w swoje ręce i doprowadził do remisu 3:3 odważnym strzałem zza pola karnego. Młodzian może zostać bohaterem tego spotkania, ponieważ w krótkiej akcji bramkowej nie tylko zabrał się za wykończenie, ale sam odebrał piłkę rywalowi.

66
    Gol dla Granady!
    Strzelcem bramki IGNASI MIQUEL.

Gol za golem! Aż trudno nadążyć za zawodnikami w ostatnich minutach spotkania. Granada ponownie jest na prowadzeniu. Ignasi Miquel miał odrobinę szczęścia, ale sprzyja ono odważnym. Piłka odbiła się od niego raz jeszcze po niefartownej interwencji Marca-Andrego ter Stegena!

63
    Strzelcem bramki ROBERT LEWANDOWSKI.

Mamy gola Roberta Lewandowskiego! Jest trafienie Polaka na miarę remisu 2:2. Rozdrażnieni gospodarze ruszyli żwawo do odrabiania strat i nie potrzebowali na to dużo czasu. Robert Lewandowski sprawił swoim strzałem, że goście muszą zapomnieć o niedawnym prowadzeniu. Dostał podanie od Ilkaya Guendogana i pokonał golkipera strzałem z okolicy linii pola karnego.

61
    Strzelcem bramki FACUNDO PELLISTRI.

Pachnie niespodzianką w Barcelonie. Przyjezdni są na prowadzeniu po nieco ponad godzinie meczu i po odwróceniu wyniku. Kolejna sytuacja podbramkowa Facundo Pellistriego i tym razem została ona wykorzystana. Pomocnik znalazł sposób na pokonanie strzałem na 2:1 Marca-Andrego ter Stegena! Podanie do strzelca trafiło od Myrto Uzuniego.

43
    Strzelcem bramki RICARD SÁNCHEZ.

Granada doprowadziła do remisu na kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania. Przyjezdni postawili na swoim. Efektowne uderzenie Ricarda Sancheza po podaniu Facundo Pellistriego. Huknął pod samą poprzeczkę w bramce Marca-Andrego ter Stegena!

14

FC Barcelona atakowała coraz groźniej i po niespełna kwadransie jest na prowadzeniu! 1:0 w Katalonii! Lamine Yamal przyczaił się blisko bramki i nie miał problemu z zakończeniem ataku skutecznym strzałem po dośrodkowaniu Joao Cancelo.

Gole: 14. Yamal, 63. Lewandowski, 81. Yamal – 43. Ri. Sánchez, 61. Pellistri, 66. Miquel

Kartki:   33. S. Ruiz (GRN), 78. Miquel (GRN)

Posiadanie piłki: 66 % : 34 %.
    Strzały celne: 6:5. Strzały niecelne: 4:2. Rzuty rożne: 6:2. Spalone: 3:1. Foule: 13:9.
    FC Barcelona: ter Stegen (C) – Koundé, Cubarsí, I. Martínez, Cancelo (75. Raphinha) – de Jong, Christensen (67. F. López), Gündoğan – Yamal, Lewandowski, Pedri (89. Guiu).
    Zmiany: Kochen, I. Peña – P. Victor II, Casadó, Fort, Araújo.

Trener: Xavi

Granada CF: Batalla – Ri. Sánchez, Rubio, Miquel (C), Maouassa – Hongla – Pellistri (84. Jóźwiak), Gumbau (90+5. Torrente), Melendo (75. Callejón), S. Ruiz – Uzuni (84. Arezo).
    Zmiany: A. López, M. Martínez – Corbeanu, Neva, Bosch, Puertas.

Trener: Alexander Medina

Sędziowie: Miguel Ortiz