Piast – Raków 3:0 (koniec) | Lech P. – Pogoń 0:1 (po dogrywce)
koniec po dogrywce
Lech Poznań
0:1 (0:0)
Pogoń Szczecin
Wtorek 27.02.2024, 20:30 • INEA Stadion, Poznań • Fortuna Puchar Polski • Ćwierćfinał

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (23:09:32)
    Pogoń zagra w półfinale!

Pogoń Szczecin zagra w półfinale Fortuna Pucharu Polski. Zdecydowała o tym bramka Joao Gamboi na samo zakończenie dogrywki! Szalony wieczór!

120+2

120
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

119
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki JOAO GAMBOA.

Pogoń Szczecin na prowadzeniu w Poznaniu! Niesamowite sceny pod sektorem gości. Po dorzuceniu z rzutu wolnego było zgranie Mariusza Malca, a piłka została wpakowana z bliska do siatki przez Joao Gamboę. Szaleństwo!

118
    Nika Kwekweskiri napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

117
    Adriel Ba Loua skierował piłkę do bramki Valentina Cojocaru strzałem z bliska, ale wcześniej był spalony podającego Kristoffera Velde.

116
    Zmiana w drużynie Lech Poznań:
    z boiska schodzi Szymczak, na boisku pojawia się Dziuba.

116
    Joao Gamboa główkował po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego z rzutu rożnego. Chyba nieznaczne pudło środkowego pomocnika, ale jednak pudło!

115
    Rajd zmęczonego Kamila Grosickiego na miarę rzutu rożnego.

114
    Parodia Filipa Szymczaka, chyba już wszystkim brakuje energii.

113
    Kamil Grosicki ani nie zrobił przewagi podaniem do Wahana Biczachczjana, ani późniejszym zagraniem w rękawice Filipa Bednarka.

112
    z boiska schodzi Karlstroem, na boisku pojawia się Ba Loua.

112
    Podobna sytuacja po zaledwie minucie. Lech Poznań może wreszcie zaskoczyć Portowców rozegraniem rzutu rożnego.

111
    Lech Poznań od rzutu rożnego po interwencji Leonardo Koutrisa.

110
    Rozegranie z udziałem Kamila Grosickiego, a zakończyło się ono niedokładnym strzałem Leonardo Koutrisa.
    Gra wznowiona po raz ostatni

108
    Szczecinianie pokazują, że nie będą tylko statystować do zakończenia dogrywki.

107
    Dwa uderzenia Pogoni Szczecin! Efthymis Koulouris trafił prosto w dobrze ustawionego Filipa Bednarka. Z kolei Kamil Grosicki huknął w defensora Lecha Poznań.

106
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin:
    z boiska schodzi Wahlqvist, na boisku pojawia się Smolińśki.

106
    z boiska schodzi Murawski, na boisku pojawia się Kwekweskiri.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

Pozostało jeszcze 15 minut grania i ewentualnie konkurs rzutów karnych.

105
    Pierwsza połowa dogrywki skończona.

105
    Totalnie nieudana próba opanowania piłki przez Kristoffera Velde po dośrodkowaniu. Tak to właśnie wygląda.

102
    Kompletnie nieudane uderzenie z rzutu wolnego Kamila Grosickiego.

101
    Przewinienie blisko pola karnego Lecha Poznań na Marcelu Wędrychowskim.

100
    Duże napięcie, niska jakość, tak przez prawie całe spotkanie. Do tego niska temperatura.

99
    Marcel Wędrychowski naraził Pogoń Szczecin na niebezpieczny kontratak, ale posprzątał po nim Mariusz Malec.

96
    Kompletnie nieudane wykonanie rzutu wolnego, a pozycja była naprawdę dogodna.

95
    Joao Gamboa napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

95
    Leonardo Koutris napomniany żółtą kartką za ratowanie się faulem.

95
    Valentin Cojocaru rozprawił się z dwoma niebezpiecznymi strzałami. Dobitka ze spalonego, więc i tak nie byłoby uznanego gola.

94
    Nieudane wprowadzenie piłki do grania przez Bartosza Salamona.

93
    Linus Wahlqvist odprowadził piłkę oraz przeciwnika poza boisko.

92
    Blokowane uderzenie Fredrika Ulvestada po dograniu Kamila Grosickiego. Firmowa akcja zawodników Pogoni Szczecin przyczytana przez Lecha Poznań.

91
    z boiska schodzi Marchwiński, na boisku pojawia się Gholizadeh.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

Tym samym długi pucharowy wieczór przed nami, za moment dogrywka w Poznaniu.

90+7
    Druga połowa skończona.

90+4
    Uciekła piłka bezradnym w ostatnich minutach gospodarzom.

90+2
    Wahan Biczachczjan trafił płaskim strzałem w przeciwnika. Delikatne pobudzenie Pogoni Szczecin, jednak Filip Bednarek nie ma nic do roboty.

90+1
    z boiska schodzi Loncar, na boisku pojawia się Borges.

90
    Doliczone minimum siedem minut.

88
    Kristoffer Velde domagał się rzutu karnego po starciu z Danijelem Loncarem. Z kolei Pogoń Szczecin próbowała zaatakować z wykorzystaniem Wahana Biczachczjana.

87
    Równie brawurowe, co niedokładne uderzenie zza pola karnego Wahana Biczachczjana.

86
    I jeszcze przerwa w grze spowodowana urazem Joao Gamboi.

84
    Jeszcze całkiem sporo minut doliczonych z powodu przerw spowodowanych urazami Valentina Cojocaru oraz Filipa Marchwińskiegoo.

83
    Lech Poznań z wyraźną przewagą w posiadaniu piłki po powrocie z przerwy na boisko.

81
    W ostatnim momencie interweniował Linus Wahlqvist i nie pozwolił na oddanie strzału po dośrodkowaniu Filipowi Marchwińskiemu.

79
    Kolejna akcja Lecha Poznań, jednak zatrzymana przez sędziego asystenta z powodu spalonego.

78
    z boiska schodzi Gorgon, na boisku pojawia się Biczachczjan.

77
    Kristoffer Velde główkował prosto w rękawice Valentina Cojocaru.

76
    Filip Marchwiński dopadł do piłki, która po strzale została wypiąstkowana przez Valentina Cojocaru. Dobitka okazała się minimalnie niedokładna, a że po nodze defensora, to był jeszcze korner.

76
    Interweniowali Portowcy.

75
    Po przewinieniu na Leonardo Koutrisie ponownie okazja dla Lecha Poznań na przekucie rzutu wolnego w prowadzenie.

73
    Z powodzeniem interweniował Valentin Cojocaru po głębokim zagraniu z rzutu wolnego.

71
    Pogoń Szczecin nie ma jakichkolwiek argumentów w ofensywie od dłuższego fragmentu ćwierćfinału.

70
    Faulował Danijel Loncar w konfrontacji z Kristofferem Velde.

69
    Bartosz Salamon ponownie ustawił się w odpowiednim miejscu i poskromił płaskie wstrzelenie Kamila Grosickiego.

68
    Przewinienie na wysokości koła środkowego.

67
    Valentin Cojocaru skutecznie po raz trzeci. Kristoffer Velde znalazł miejsce do oddania uderzenia z kilkunastu metrów. Praktycznie zaprosił go do tego Danijel Loncar. Nie zaskoczył jednak bramkarza Pogoni Szczecin.

67
    17434 kibiców na stadionie.

65
    Ponownie przerwa w grze spowodowana urazem, a na problem ze zdrowiem narzekał Marcel Wędrychowski.

64
    Gra została przerwana po przewinieniu na Fredriku Ulvestadzie.

63
    Po przerwie groźniejsi gospodarze, ale nie pokonali dwoma strzałami celnymi Valentina Cojocaru.

62
    z boiska schodzi Przyborek, na boisku pojawia się Wędrychowski.

60
    Po staranowaniu przeciwnika na przedpolu przez Valentina Cojocaru zrobiła się awanturka. Rumun ma pretensje o symulowanie, a Lechici domagali się wideo weryfikacji.

59
    Nieporozumienie Valentina Cojocaru z Danijelem Loncarem bez poważnych konsekwencji dla Pogoni Szczecin.

58
    Niezmiennie problem ze zdrowiem Valentina Cojocaru, ale próbuje nabrać pewności siebie w ruchach.

57
    Za dalekie podanie do Adriana Przyborka i to wykluczyło kontynuowanie ataku.

55
    Valentin Cojocaru pozostaje w bramce Pogoni Szczecin po kilkuminutowej przerwie, a Bartosz Klebaniuk nadal w rozgrzewce.

52
    Niezmiennie jest udzielana pomoc medyczna Valentinowi Cojocaru.

51
    Kristoffer Velde napomniany żółtą kartką za faul na Valentinie Cojocaru.

51
    Niebezpieczne zderzenie Kristoffera Velde z Valentinem Cojocaru.

49
    Valentin Cojocaru pod coraz mocniejszym ostrzałem. Tym razem interweniował nogami po kolejnym strzale Filipa Marchwińskiego. Przyspieszenie podopiecznych Mariusza Rumaka.

48
    Pogoń Szczecin nie wykorzystała rzutu rożnego po interwencji Filipa Bednarka.

47
    Valentin Cojocaru interweniował po raz pierwszy po przyblokowanym strzale Filipa Marchwińskiego. Wcześniej nieodpowiedzialne zachowanie Joao Gamboi.

46

Poziom ćwierćfinału niższy niż jego oprawa. Od czasu do czasu robi się ciekawie, ale nie ma co ekscytować się bezbramkowymi 45 minutami bez uderzeń celnych.

45

44
    Nieporozumienie w ataku z wykorzystaniem Joela Pereiry.

43
    Ostatnie szanse na zdobycie prowadzenia w pierwszej połowie spotkania.

42
    Linus Wahlqvist napomniany żółtą kartką za zatrzymanie ataku Lecha Poznań ostrym wślizgiem.

39
    Ponownie przewinienie w centrum boiska i raz jeszcze sędzia Bartosz Frankowski nie zdecydował się na pokazanie żółtego kartonika.

37
    Przebudzenie Pogoni Szczecin z chwilowego letargu i wznowienie wrzutem z autu na wysokości pola karnego przeciwnika.

36
    Filip Szymczak był pod naporem Mariusza Malca i nie zabrał się z piłką po podaniu prostopadłym.

35
    Napomnienie słowne dla agresywnego w pressingu zawodnika Lecha Poznań.

34
    Interweniował we własnym polu karnym ostatni obrońca Pogoni Szczecin, którym był Leonardo Koutris.

32
    Bartosz Frankowski w odpowiednim miejscu boiska do zablokowania strzału zawodnika Lecha Poznań. Rzut sędziowski.
    Brakuje dokładności obu zespołom

30
    Radosław Murawski miał ochotę pokonać Valentina Cojocaru strzałem zza pola karnego. Nieznaczne pudło!

30
    Dwa bezbramkowe kwadranse za zespołami.

29
    Pomruk rozczarowania w sektorach Lecha Poznań z powodu nieczystego uderzenia Filipa Szymczaka. Jak dotąd najlepsza pozycja do pokonania Valentina Cojocaru!

27
    Spokojniejsze minuty spotkania i niezmiennie bramkarze nie mają nic specjalnego do robienia.

25
    Banalnie w spalonego wpadł Joel Pereira.

24
    Adrian Przyborek ratował się przewinieniem przez zgubieniem piłki w niebezpiecznym miejscu.

23
    Bartosz Salamon interweniował po płaskim dośrodkowaniu.

23
    Ostatnie minuty spotkania dla Pogoni Szczecin.

22
    Alexander Gorgon próbował przymierzyć z narożnika pola karnego do bramki Lecha Poznań, jednak to kolejne pudło.
    Zmarnowana szansa Kamila Grosickiego!

20
    Podanie prostopadłe Alexandra Gorgona do Kamila Grosickiego, a ten miał rewelacyjną szansę na strzelenie gola Lechowi Poznań. Potężne kopnięcie z ostrego kąta i wielkie rozczarowanie dla kibiców gości. Pudło!

19
    Także po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niesprawdzony strzałem Filip Bednarek.

18
    Efthymisowi Koulourisowi nie udało się oddać strzału po ciekawym dograniu Kamila Grosickiego. Korner.

16
    Na początku drugiego kwadransa spotkania nieodpowiedzialne zachowanie Mariusza Malca, jednak Bartosz Frankowski odgwizdał przewinienie w pressingu zawodnika Lecha Poznań.

14
    Przewinienie w centrum boiska popełnione przez Efthymisa Koulourisa.

13
    Bartosz Frankowski przyznał wznowienie od rzutu wolnego gospodarzom kilkanaście metrów od pola karnego. Zbyt głęboka wrzutka nie ułatwiła strzału.

12
    Nieustannie walka o panowanie w centrum boiska. Trochę wyżej ustawia formacje Lech Poznań, ale to kosmetyczna różnica.

11
    Kompletnie nieudana próba uruchomienia podaniem Filipa Szymczaka.

10
    Pierwsza akcja indywidualna Kamila Grosickiego zakończona uderzeniem wyraźnie obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce Filipa Bednarka.

9
    Dłużej pograli piłką gospodarze, ale skończyło się to dośrodkowaniem Joela Pereiry w rękawice Valentina Cojocaru.

8
    Bardzo to wszystko jest na razie ostrożne i zachowawcze.

7
    Bartosz Salamon wprowadził piłkę w okolicę koła środkowego, ale nie dostrzegł możliwości wykonania podania.

6
    Dla odmiany Pogoń Szczecin wymieniała podania. Przez moment zapachniało niebezpieczną stratą.
    Dwa tysiące kibiców w sektorze gości

5
    Drużyna z województwa zachodniopomorskiego na razie nie szarpie w wysokim pressingu.

4
    Lech Poznań odpowiedział nieco topornym rozegraniem, choć przesunął się w dziesięciu na połowę Pogoni Szczecin.

3
    Już dwa rzuty rożne dla Pogoni Szczecin. Raz dośrodkowanie zbyt krótkie, a następnie za głębokie. Efekt ten sam.

2
    Lech Poznań w niebieskich strojach z białymi elementami. Z kolei goście w lawendowych koszulkach, a do tego w białych spodenkach oraz getrach.

1

Pora na przywitanie zespołów i niebawem pierwszy gwizdek Bartosza Frankowskiego.

Zakończyła się rozgrzewka przy Bułgarskiej i drużyny zeszły do szatni na ostatnie przedmeczowe przygotowania.
    Trwa rozgrzewka na stadionie
    Przygotowania do meczu
    Piłkarze Pogoni na stadionie

Do podstawowego składu Pogoni Szczecin powrócił Valentin Cojocaru, który nie pokazał się w poprzednim meczu przeciwko Łódzkiemu Klubowi Sportowemu. Poza tym bez znaków zapytania. Na ławce rezerwowych zabrakło Luki Zahovicia, którego przyszłość jest niepewna.

Lech Poznań: Bednarek – Pereira, Salamon, Milić, Douglas – Hotić, Murawski, Karlstroem – Velde, Marchwiński – Szymczak.
    Rezerwowi: Mrozek – Andersson, Gholizadeh, Gurgul, Dziuba, Blazić, Kwekweskiri, Czerwiński, Ba Loua.
    Trener: Mariusz Rumak

Pogoń Szczecin: Cojocaru – Wahlqvist, Loncar, Malec, Koutris – Gamboa – Przyborek, Ulvestad, Gorgon, Grosicki – Koulouris.
    Rezerwowi: Klebaniuk – Borges, Wędrychowski, Biczachczjan, Lisowski, Gołębiewski, Paryzek, Smoliński, Korczakowski.
    Trener: Jens Gustafsson

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).
    Zestawienie Lecha Poznań
    Jedenastka Jensa Gustafssona

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna Pucharu Polski w Poznaniu. Lech zmierzy się w nim z Pogonią Szczecin. Początek konfrontacji we wtorek o godzinie 20:30.