2
25 13 25 19 10
Czwartek 29.02.2024, 17:00 • Suwałki Arena, Suwałki • PlusLiga • 25. kolejka

To już wszystko na dziś jeśli chodzi o siatkarskie emocje w obiekcie Suwałki Arena. Dziękuję Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i razem przeżywane emocje. Zachęcam tym samym do śledzenia innych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Życzę udanego wieczoru i dobrej nocy. Do następnego! (19:29:28)
    Ślepsk Malow Suwałki przełamuje swoją złą passę 5 meczów pod rząd z porażką na koncie i w końcu to oni wygrywają, a co ważne na swoim terenie przed własną publicznością z wyżej notowaną w tabeli drużyną PGE GiEK Skry Bełchatów rezultatem 3:2!

W pełni zasłużenie najlepszym zawodnikiem meczu wybrano kapitana i atakującego Ślepska Malow Suwałki Bartosza Filipiaka, który dzisiejszego popołudnia zdobył 26 punktów notując przy tym 2 asy i 7 pomyłek na zagrywce, wykonując 39 ataków, z których 21, czyli 54% było skutecznych, a do tego dokładając 3 punktowe bloki. W każdym elemencie gry gospodarze byli dziś konkretniejsi i lepsi od rywali z Bełchatowa stąd ich zasłużona wygrana po pięciosetowym starciu!

Koniec meczu

15:10
    Przez środek atakuje Konrad Stajer, który daje Ślepskowi Malow Suwałki wygraną 15:10 w secie piątym, a w efekcie cały mecz gospodarze wygrywają wynikiem 3:2!

14:10
    Nieudany serwis Stajera.

14:9
    W ataku po ciele rywala uderza piłkę w aut Halaba i sprawia on, że gospodarze mają piłki meczowe na wagę zwycięstwa!

13:9
    Rozważnie w ofensywie pograł Filipiak i utrzymują przewagę 4 oczek gospodarze nad rywalami.

12:9
    Adrian Aciobăniței walczy jeszcze i punktuje na konto bełchatowian.

12:8
    Drugi czas na żądanie w secie piątym dla drużyny PGE GiEK Skry Bełchatów prowadzonej przez włoskiego trenera Andrea Gardiniego.

12:8
    Konarski powstrzymywany blokiem przez Halabę w tej wymianie piłki.

11:8
    Ze środka skuteczny ponownie w tym pojedynku Macyra.

10:8
    W ofensywie Lipiński nie daje szans na obronę rywalowi.

10:7
    Autowe uderzenie ze środka siatki Łukasza Wiśniewskiego.

9:7
    Nie zatrzymuje się w ofensywie Filipiak.

8:7
    Przedziera się z piłką w wolne pole w tej wymianie Konarski.

8:6
    Zmieniamy strony i gramy dalej. 8:6 prowadzi Ślepsk Malow Suwałki.

8:6
    Jakub Macyra na środku siatki skutecznie punktuje uderzeniem.

7:6
    Serwis zepsuty przez Konrada Stajera.

7:5
    Daje nieco oddechu gospodarzom Filipiak w ofensywnej wymianie.

6:5
    Kapitalnie w ofensywie poradził sobie teraz atakiem po skosie w boisko Dawid Konarski.

6:4
    Walczą bełchatowianie, a punktuje w ofensywnej wymianie Rumun Adrian Aciobăniței.

6:3
    Dobrze w ofensywie z lewego skrzydła gra Halaba.

5:3
    Marnuje serwis atakujący z Suwałk.

5:2
    Długa wymiana zakończona udanym atakiem przez kapitana Ślepska Malow Suwałki Bartosza Filipiaka.

4:2
    Mateusz Poręba ze środka siatki pewnie punktuje atakiem.

4:1
    Bułgar Ilija Petkow myli się w polu zagrywki.

3:1
    Skutecznie w ofensywie gra Lipiński.

3:0
    Szybko decyduje się na pierwszy timeout w piątej odsłonie meczu trener PGE GiEK Skry Bełchatów Włoch Andrea Gardini.

3:0
    Świetny serwis posłał Słoweniec Žiga Štern, a w obronie nie radzi sobie Rumun Adrian Aciobăniței!

2:0
    Kapitalnie blokował przed momentem Bartosz Filipiaka na prawej flance Bartłomieja Lipińskiego.

1:0
    Od udanej akcji w ofensywie zaczął tego tie-breaka Bartosz Filipiak.

0:0
    Piąty set rozpoczęty.

Kto zgarnie bardzo ważne 2 punkty w tym meczu, a kto zadowoli się jednym oczkiem? Odpowiedź już za kilkanaście minut, bo lada chwila rozpocznie się piąty set, który wyłoni końcowego triumfatora meczu w Suwałki Arena!

25:19
    Kończy wymianę na prawym skrzydle Filipiak celnym przedostaniem się przez blok rywali na drugą stronę siatki i mamy wygraną w secie czwartym Ślepska Malow Suwałki wynikiem 25:19, co sprawia, że gospodarze doprowadzają do wyrównania i na tablicy widnieje rezultat 2:2, a o wszystkim zadecyduje tie-break!

24:19
    Walczą jeszcze goście z Bełchatowa, a konkretnie dobrze atakuje na lewej flance Adrian Aciobăniței.

24:18
    Žiga Štern sprawia na siatce, że mamy piłki setowe na wagę piątego seta dla Ślepska Malow Suwałki!

23:18
    Ryzykowny i nieudany zarazem serwis Halaby.

23:17
    Rumuński przyjmujący PGE GiEK Skry Bełchatów zatrzymywany był w tej akcji przez argentyńskiego rozgrywającego Ślepska Malow Suwałki Matíasa Sáncheza.

22:17
    Teraz już myli się Filipiak w polu serwisowym.

22:16
    Świetnie kieruje zagrywkę Bartosz Filipiak i rozbija w defensywie swojego rywala Adriana Aciobăniței!

21:16
    Jeszcze raz nieudanie serwują bełchatowianie, a konkretnie Bartłomiej Lipiński.

20:16
    Dobra postawa ofensywne Dawida Konarskiego w tej wymianie piłki.

20:15
    O blok rywali i w antenkę kiwa piłkę na aut Paweł Halaba na lewej flance.

19:15
    Próba skrótu ze strony Žigi Šterna, ale myli się przy tej zagrywce Słoweniec.

19:14
    W pół siatki serwis pokierował bułgarski środkowy PGE GiEK Skry Bełchatów Ilija Petkow.

18:14
    Środek siatki i z drugiej linii udanie kieruje atak nie do obrony dla rywali Rumun Adrian Aciobăniței.

18:13
    Pomylił się także w polu serwisowym Adrian Aciobăniței.

17:13
    Nieudanie kieruje zagrywkę Konrad Stajer.

17:12
    W dobrej dyspozycji jest w ostatnich wymianach Halaba, który ponownie zapunktował atakiem.

16:12
    Walczą wciąż bełchatowianie, a punktował przed chwilą Adrian Aciobăniței.

16:11
    Udanie na lewym skrzydle popracował atakiem Paweł Halaba.

15:11
    Serwis zmarnowany przez Filipiaka poszybował daleko w aut.

15:10
    Udany atak odnotował przed momentem Bartosz Filipiak.

14:10
    Teraz już Bartłomiej Lipiński psuje zagrywkę.

13:10
    Celnie w ofensywie gra teraz Lipiński.

13:9
    Powstrzymywany blokiem na skrzydle przed momentem Dawid Konarski.

12:9
    Zmarnował serwis Žiga Štern.

12:8
    Lewa flanka i po taśmie w aut uderza piłkę Bartłomiej Lipiński.

11:8
    Pierwszy timeout w secie czwartym tego pojedynku bierze na swoje żądanie włoski szkoleniowiec PGE GiEK Skry Bełchatów Andrea Gardini.

11:8
    Kolejny raz udanie w ofensywie gra kapitan drużyny Ślepska Malow Suwałki Bartosz Filipiak z prawego skrzydła.

10:8
    Dobrze atakuje w tej akcji piłkę Bartosz Filipiak.

9:8
    Dokłada asa serwisowego Ilija Petkow!

9:7
    Po przekątnej z prawego skrzydła uderza piłkę pewnie przez dłonie blokujących w boisko Dawid Konarski.

9:6
    Nieudanie pokierował serwis przed momentem rumuński przyjmujący PGE GiEK Skry Adrian Aciobăniței.

8:6
    Przedziera się w ofensywie ze środka bułgarski zawodnik Ilija Petkow po stronie bełchatowian.

8:5
    Kapitalnie gra atakiem na pajpie Słoweniec Žiga Štern.

7:5
    Adrian Aciobăniței jeszcze raz udanie w ofensywie.

7:4
    Bardzo ładnie na środku siatki radzi sobie Konrad Stajer po stronie gospodarzy.

6:4
    Zmarnował serwis przed momentem kapitan Ślepska Malow Suwałki.

6:3
    W aut o dłonie bloku przeciwnika uderza piłkę Filipiak.

5:3
    Z drugiej linii uderza piłkę pewnie i skutecznie w boisko Rumun Adrian Aciobăniței.

5:2
    Świetnie kolejny raz gra Halaba blokując tym razem w ofensywie Konarskiego.

4:2
    Przedostaje się na drugą stronę siatki atakiem Paweł Halaba wykorzystując w tej wymianie blok przeciwnika.

3:2
    Jeszcze raz skutecznie w ofensywnej wymianie gra Lipiński po stronie gości.

3:1
    O podwójny blok rywali w aut zaatakował przed momentem Halaba.

2:1
    Lewe skrzydło i obija mocno dłonie blokujących z Suwałk w aut Bartłomiej Lipiński.

2:0
    Bułgar Ilija Petkow blokowany na środku i ponownie zapunktował Jakub Macyra.

1:0
    Celnie ze środka siatki gra w ataku Jakub Macyra.

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.
    Wracają na właściwe tory goście z Bełchatowa, którzy wygrali 25:18 w secie trzecim i tym samym wrócili na prowadzenie w meczu 2:1. Przed nami czwarta odsłona, która sprawi, że możemy poznać zwycięzcę pojedynku lub dojdzie do podziału punktów i tie-breaka!

18:25
    Pogubili się w tej wymianie meczu w defensywie gospodarze i to oni w secie trzecim ulegają PGE GiEK Skrze Bełchatów, co sprawia, że 25:18 wygrywa ekipa żółto-czarnych, która w meczu prowadzi 2:1!

18:24
    Na środku celnie zaatakował Konrad Stajer.

17:24
    Doskonale popracowali bełchatowianie i po ostrym skosie huknął celnie i skutecznie Rumun, co sprawia, że mamy setbole dla PGE GiEK Skry!

17:23
    Kontynuuje swoją dobrą grę w ofensywie Lipiński w tej wymianie.

17:22
    Konarski marnuje serwis.

16:22
    Jeszcze raz skutecznie pograli gospodarze i zapunktował Dawid Konarski.

16:21
    Celnie w ataku zagrał przed momentem Bartłomijej Lipiński.

16:20
    Kapitalnie zagrywkę posłał i zapunktował Macyra!

15:20
    Również po bełchatowskiej stronie zmarnował zagrywkę bułgarski środkowy Ilija Petkow.

14:20
    Žiga Štern marnuje serwis w tej akcji.

14:19
    Na czystej siatce w ofensywie zapunktował Paweł Halaba.

13:19
    Argentyński rozgrywający Ślepska Malow Suwałki Matías Sánchez marnuje zagrywkę w tej wymianie.

13:18
    Lewą ręką kiwa w boisko piłkę Słoweniec Žiga Štern.

12:18
    Kapitalnie potrójny blok z Bełchatowa zatrzymuje uderzenie Bartosza Filipiaka na lewym skrzydle.

12:17
    Nieudany atak zalicza Žiga Štern.

12:16
    Ofensywna wymiana i radzi sobie tym razem Dawid Konarski.

12:15
    Skutecznie pograł atakiem w tej wymianie Konrad Stajer.

11:15
    W aut na pełnym zasięgu z lewego skrzydła huknął piłkę Žiga Štern.

11:14
    Dobrze pograli żółto-czarni, a konkretnie zapunktował w ataku Adrian Aciobăniței.

11:13
    Paweł Halaba punktuje serwisem, a przysłowiowo "ustrzelił" on tym zagraniem libero bełchatowskiej drużyny Francuza Benjamina Dieza!

10:13
    W ofensywnej wymianie dobrze atakiem gra Paweł Halaba.

9:13
    Cztery oczka przewagi przyjezdnych, a to za sprawą tego, że udanie atakuje piłkę Adrian Aciobăniței.

9:12
    W aut Konrad Stajer obił dłonie w bloku Mateusza Poręby.

8:12
    W aut zerwany atak nad blokiem bełchatowian z prawego skrzydła w wykonaniu Bartosza Filipiaka.

8:11
    Trener Ślepska Malow Suwałki Dominik Kwapisiewicz prosi o pierwszy timeout w secie trzecim tego starcia.

8:11
    Bartosz Filipiak zatrzymywany kapitalnym blokiem przez Mateusza Porębę i Bartłomieja Lipińskiego.

8:10
    Kapitalna przesunięta krótka na środku siatki od Łomacza do Poręby i udanie punktuje siatkarz PGE GiEK Skry Bełchatów.

8:9
    Jeszcze raz w tym meczu na pajpie gra w ofensywie Žiga Štern.

7:9
    Dwie ręce i wepchnięta niemalże w boisko piłka przez Lipińskiego na lewym skrzdydle.

7:8
    Niewiele brakowało, aby goście zapunktowali w tej wymianie blokiem, ale ostatecznie przedziera się Bartosz Filipiak na drugą stronę siatki.

6:8
    Z szóstej strefy na środku siatki kolejny raz udanie atakuje piłkę Bartłomiej Lipiński.

6:7
    Teraz już zrywa uderzenie z lewej flanki rumuński przyjmujący żółto-czarnych Adrian Aciobăniței.

5:7
    Adrian Aciobăniței z lewego skrzydła udanie i skutecznie trafia atakiem po prostej.

5:6
    Pokierował serwis w siatkę Mateusz Poręba.

4:6
    W ofensywie uderza piłke Žiga Štern, ale zamiary Słoweńca powstrzymuje blokiem Rumun Adrian Aciobăniței.

4:5
    Grzegorz Łomacz rozrzuca akcję na drugą linię do Bartłomieja Lipińskiego i skuetecznie trafia przyjmujący PGE GiEK Skry Bełchatów.

4:4
    Paweł Halaba na lewym skrzydle skutecznie trafia piłkę w ataku po przekątnej.

3:4
    Bartłomiej Lipiński zalicza punktową zagrywkę!

3:3
    Ponownie radzi sobie w ofensywnej akcji Lipiński.

3:2
    Środek siatki i Konrad Stajer pewnie wbija się w wolne pole.

2:2
    Lewa flanka, gdzie skutecznie przedostaje się atakiem Lipiński.

2:1
    Również Ilija Petkow marnuje serwis po stronie przyjezdnych.

1:1
    Zepsuł zagrywkę Słoweniec Žiga Štern.

1:0
    Blokowany w swoim pierwszym ataku tego seta Rumunc Adrian Aciobăniței po stronie gości.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

Suwalczanie i bełchatowianie w polu zagrywki wciąż prezentują podobny poziom, w dalszym ciągu także w przyjęciu lepiej radzą sobie gospodarze, ale złapali oni także przewagę w skuteczności ataków, oraz pogłębili jeszcze lepszą grę w elemencie bloku. W Suwałkach emocji dziś nie brakuje i liczymy, że jeszcze sporo się tutaj wydarzy.

25:13
    Obsłużony rozegraniem na środku Macyra i pewnie trafia on w boisko, co sprawia, że Ślepsk Malow Suwałki nie dając rywalom zbyt wielu szans wygrywa w drugiej partii aż 25:13 i wyrównuje stan rywalizacji na 1:1!

24:13
    Młody atakujący żółto-czarnych Przemysław Kupka dobrze w ataku w tej akcji.

24:12
    Szybka wymiana piłki i daje setbole swojej drużynie celnym uderzeniem Słoweniec Žiga Štern!

23:12
    Francuski siatkarz PGE GiEK Skry Bełchatów Pierre Derouillon celnie w kolejnej akcji gości.

23:11
    Ze skrzydła pewnie pocelował i trafił w boisko piłkę Bartosz Filipiak.

22:11
    Ofensywnie zapunktował przed momentem Francuz Pierre Derouillon.

22:10
    Teraz już Stajer blokuje w tej wymianie atak Poręby.

21:10
    Środek siatki, to wybór rozgrywającego Ślepska Malow Suwałki, a tam skutecznie gra atakiem Konrad Stajer.

20:10
    W ataku Paweł Halaba skutecznie kieruje piłkę i pewnie punktuje.

19:10
    Marnuje teraz już serwis Filipiak.

19:9
    Nieporozumienie na linii Konarski – Wiśniewski po stronie gości i mamy kolejne oczko na koncie gospodarzy.

18:9
    Mocno piłkę serwuje Bartosz Filipiak i nie radzi sobie w defensywie Pierre Derouillon!

17:9
    Wszedł z kwadratu dla rezerwowych francuski przyjmujący PGE GiEK Skry Bełchatów Pierre Derouillon i myli się on w ataku po prostej w aut na lewej stronie siatki.

16:9
    W akcji ofensywnej skutecznym uderzeniem popisuje się Paweł Halaba.

15:9
    W odpowiedzi dobrze zaatakował piłkę ze skrzydła po skosie Słoweniec Žiga Štern.

14:9
    Po czasie punktuje już tym razem w ofensywie Dawid Konarski.

14:8
    Drugą przerwę na żądanie w drugiej odsłonie gry bierze włoski szkoleniowiec PGE GiEK Skry Bełchatów Andrea Gardini.

14:8
    Błąd w ataku popełniony przez Dawida Konarskiego.

13:8
    Coraz lepiej radzą sobie gospodarze, a konkretnie na bloku Stajer powstrzymuje w tej akcji Petkowa.

12:8
    Po przerwie bez większych problemów punktuje w ofensywie Halaba.

11:8
    Trener z Włoch Andrea Gardini prosi o pierwszy czas na żądanie dla swojej drużyny PGE GiEK Skry Bełchatów w tym meczu i secie drugim.

11:8
    Dawid Konarski powstrzymywany blokiem przez Pawła Halabę.

10:8
    Teraz za to Bartosz Filipiak atakuje ile sił.

9:8
    Halaba popełnia błąd w ofensywnej wymianie.

9:7
    Bułgar Petkow ze środka siatki dobrze się wstrzelił w boisko.

9:6
    Žiga Štern udanie wykańcza ofensywną akcję.

8:6
    Pasjonująca wymiana piłek i punktuje blokiem Rumun Adrian Aciobăniței po uderzeniu Bartosza Filipiaka.

8:5
    Sprawna wymiana piłki po stronie gospodarzy i teraz to Halaba skutecznie gra w tej akcji.

7:5
    Czujnie na siatce gra w ataku Lipiński trafiając pewnie w boisko.

7:4
    Nieudanie atakuje teraz Dawid Konarski i na trzy oczka odskakują już gospodarze w pierwszej fazie seta drugiego.

6:4
    W ofensywie skutecznie uderza piłkę ze skrzydła Filipiak.

5:4
    Błąd na zagrywce w wykonaniu Halaby i piłka nie przelatuje na drugą stronę siatki.

5:3
    W szybkiej wymianie piłki pocelował udanie Bartosz Filipiak.

4:3
    Teraz już "Lipa" radzi sobie lepiej i kończy od razu atak na siatce.

4:2
    Ofensywny błąd w uderzeniu Bartłomieja Lipińskiego.

3:2
    Przy uderzeniu piłki przez Filipiaka z prawej strony popełnia błąd dotknięcia siatki Petkow przy próbie bloku.

2:2
    Również po bełchatowskiej stronie siatki myli się przy serwisie Adrian Aciobăniței.

1:2
    Jakub Macyra popełnia błąd w polu zagrywki.

1:1
    Ze środka siatki skutecznie w ofensywie gra Macyra.

0:1
    Świetny serwis kieruje Grzegorz Łomacz i nie radzi sobie z zagrywką kapitana PGE GiEK Skry Bełchatów Paweł Halaba!

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

Poziom zagrywki po obu stronach stał na niemalże równym poziomie, ale już w przyjęciu lepiej spisywała się ekipa Ślepska Malow Suwałki, która jest jednak mniej skuteczna od PGE GiEK Skry Bełchatów w ofensywie. Gra blokiem jak na razie lepsza po stronie gospodarzy, którzy mimo to przegrywają w tym spotkaniu.

21:25
    Dość długa i intensywna wymiana, którą kończy swoim udanym uderzeniem Dawid Konarski, co sprawia, że PGE GiEK Skra Bełchatów zwycięża w secie pierwszym 25:21, a w całym meczu przyjezdni prowadzą 1:0!

21:24
    Jakub Macyra punktuje w grze blokiem zatrzymując atak Rumuna Adriana Aciobăniței.

20:24
    Žiga Štern zatrzymuje na lewej stronie siatki kiwkę Dawida Konarskiego.

19:24
    Z jednej nogi na prawym skrzydle trafia piłką w ofensywie Dawid Konarski i mamy piłki setowe dla gości!

19:23
    Dominik Kwapisiewicz – trener Ślepska Malow Suwałki zwołuje swoją drużynę na drugi timeout w secie pierwszym tej rywalizacji.

19:23
    Świetna seria PGE GiEK Skry Bełchatów w najlepszym dla nich momencie trwa. Przed momentem Mateusz Poręba blokował na lewej stronie siatki uderzenie Bartosza Filipiaka.

19:22
    Mimo przerwy zaraz po niej dalej punktują goście z Bełchatowa, a to wszystko po tym jak trafia po skosie z lewego skrzydła Adrian Aciobăniței.

19:21
    Szkoleniowiec Ślepska Malow Suwałki Dominik Kwapisiewicz prosi o pierwszy czas na swoją prośbę dla drużyny w tym meczu i secie.

19:21
    W aut po prostej skierował swój atak na prawym skrzydle Filipiak. Dwa oczka przewagi żółto-czarnych.

19:20
    Nie odpuszczają na prowadzeniu bełchatowianie, a w kolejnej wymianie punktuje Rumun Adrian Aciobăniței.

19:19
    Dawid Konarski marnuje zagrywkę.

18:19
    Nieudane dogranie piłki do lewej strony w wykonaniu Halaby i po chwili ofensywnie skutecznie radzi sobie Lipiński po stronie przyjezdnych.

18:18
    Sprytnie obija w wolne pole blok rywali na lewym skrzydle Paweł Halaba.

17:18
    Petkow po stronie gości świetnie radzi sobie w ataku.

17:17
    Ofensywna akcja suwalczan i kończy ją skutecznym uderzeniem Słoweniec Žiga Štern.

16:17
    Blokiem bełchatowianie powstrzymuję na lewej flance uderzenie siłowe przed siebie Filipiaka.

16:16
    Lewe skrzydło i Paweł Halaba odpowiada dobrym uderzeniem piłki.

15:16
    Kapitalnie po przekątnej w linię boczną pola gry trafia z prawej strony siatki "Konar".

15:15
    Środkowy Ślepska Malow Suwałki Jakub Macyra udanie w ataku.

14:15
    Teraz już na prawym skrzydle siłowo po prostej kieruje swój atak Konarski wzdłuż linii bocznej boiska.

14:14
    Halaba celnie gra teraz w ofensywnej wymianie.

13:14
    Z drugiej linii na prawym skrzydle w ostatniej chwili zdążył do piłki Dawid Konarski i kiwnął ją nad siatką i blokiem zaskakując swoich rywali w tej akcji.

13:13
    Zepsuł zagrywkę po swojej stronie Konrad Stajer.

13:12
    Technicznie plasuje w wolne pole piłkę na lewej flance słoweński przyjmujący Ślepska Malow Suwałki Žiga Štern.

12:12
    Natomiast teraz Bartłomiej Lipiński huknął w ofensywie po prostej z lewego skrzydła w boisko.

12:11
    Bardzo dobry przerzut piłki na prawe skrzydło i w ataku Bartosz Filipiak kapitalnie uderza pod górę w aut z wykorzystaniem bloku rywali.

11:11
    Teraz za to Bartosz Filipiak psuje zagrywkę.

11:10
    Ofensywnie znów punktuje w swojej okazji Filipiak.

10:10
    Świetnie i sprytnie zarazem kiwa piłkę w wolne pole na prawej stronie siatki Dawid Konarski.

10:9
    Paweł Halaba daje o sobie znać w ataku z lewego skrzydła.

9:9
    Jeszcze raz Ilija Petkow na środku bardzo dobrze kieruje piłkę w ofensywie.

9:8
    Bułgarski środkowy żółto-czarnych w odpowiedzi udanie trafia w boisko.

9:7
    Celnie w ofensywnej akcji na środku siatki Macyra mija dłonie bloku ustawionego przez Petkowa.

8:7
    W aut szybuje piłka wybroniona przez suwalskiego libero Mateusza Czunkiewicza po siłowym uderzeniu piłki przez rumuńskiego przyjmującego z Bełchatowa.

8:6
    Dokłada kolejny punktowy atak Bartosz Filipiak. Kapitan drużyny gospodarzy dobrze przeciska piłkę w akcji na prawej flance.

7:6
    Na pełnym zasięgu i bez bloku rywali uderza skutecznie na prawym skrzydle Filipiak.

6:6
    Po ostrym skosie z lewej strony siatki, ale nad blokiem rywali i w aut uderza piłkę Žiga Štern.

6:5
    Ponownie w tym meczu uruchamia środek siatki w rozegraniu kapitan PGE GiEK Skry Bełchatów Grzegorz Łomacz i wykańcza akcję celnym atakiem Mateusz Poręba.

6:4
    W sam narożnik parkietu trafia z prawego skrzydła atakiem Bartosz Filipiak. Udana próba kapitana Ślepska Malow Suwałki.

5:4
    Po dłoniach Konrada Stajera na środku siatki atakuje piłkę w odległy aut Mateusz Poręba.

5:3
    Lewa flanka i w ofensywie Bartłomiej Lipiński przedziera się przez podwójny blok rywali, ale uderza piłkę nieznacznie w aut.

4:3
    Nieco wyrzucił swój serwis Petkow i zepsuł zagrywkę.

3:3
    Jeszcze jeden atak udany w dorobku Konarskiego.

3:2
    Konrad Stajer ze środka celnie wbija się na środku w boisko.

2:2
    Skutecznie po przekątnej z prawego skrzydła huknął Dawid Konarski.

2:1
    Pewnie na prawej flance stawiają blok gospodarze i zatrzymują uderzenie Rumuna Adriana Aciobăniței.

1:1
    W odpowiedzi środkowy Ślepska Malow Suwałki Jakub Macyra, który skutecznie w ofensywie.

0:1
    Jako pierwsi punktują bełchatowianie, a ze środka pewnie wbija się w wolne pole Bułgar Ilija Petkow.

0:0

Właśnie odbywa się prezentacja drużyn przed publicznością zgromadzoną w Suwałki Arena. Za moment przedstawione zostaną składy obu zespołów na czele z kapitanami: atakującym Bartoszem Filipiakiem w Ślepsku Malow Suwałki oraz rozgrywającym Grzegorzem Łomaczem w PGE GiEK Skrze Bełchatów. Trenerem gospodarzy jest Dominik Kwapisiewicz, a szkoleniowcem gości jest Włoch Andrea Gardini. Czekamy na przywitanie siatkarzy, sztabów szkoleniowych, a także na prezentację sędziów tego pojedynku.

Serwować jako pierwsi w tym meczu będą gospodarze, czyli ekipa Ślepska Malow Suwałki.
    Oto jaki skład desygnował dziś do gry włoski trener PGE GiEK Skry Bełchatów Andrea Gardini!

Wyjściowe "6":

Ślepsk Malow Suwałki: Sánchez, Štern, Macyra, Filipiak (C), Halaba, Stajer.

Libero: Filipowicz, Czunkiewicz.

Trener: Dominik Kwapisiewicz.

PGE GiEK Skra Belchatow: Łomacz (C), Aciobăniței, Petkow, Konarski, Lipiński, Poręba.

Libero: Diez.

Trener: Andrea Gardini

Sędzia pierwszy: Marcin Herbik.
    Sędzia drugi: Magdalena Niewiarowska.
    Komisarz: Andrzej Wołkowycki.
    W dzisiejszym meczu spore osłabienie po stronie przyjezdnych na pozycji środkowych, bo zabraknie Bartłomieja Lemańskiego i Mateusza Nowaka. Obu siatkarzom życzymy dużo zdrowia, a drugiem z nich wszystkiego najlepszego, bo dziś to on ma swoje urodziny!
    Oto jak przedstawia się terminarz gier z udziałem PGE GiEK Skry Bełchatów na kolejne tygodnie zaczynającego się już w piątek miesiąca marzec!

Pierwszym sędzią czwartkowej potyczki w Suwałki Arena będzie Marcin Herbik, któremu w pracy pomoże jako sędzia drugi Magdalena Niewiarowska, a komisarze zawodów wybrano Andrzeja Wołkowyckiego.
    Komentarz po meczu wyjazdowym w Gdańsku kapitana i atakującego Ślepska Malow Suwałki, a zarazem byłego siatkarza PGE GiEK Skry Bełchatów Bartosza Filipiaka!

Natomiast Ślepsk Malow Suwałki obecnie zajmuje 14. miejsce na 16 drużyn klasyfikowanych z sumą 20 oczek na koncie po 23 rozegranych spotkaniach. Jak na razie suwalczanie odnotowali 7 zwycięstw i aż 16 porażek przy bilansie setowym równym 27:53. Ekipa z Podlasia nieco lepiej radzi sobie we własnej hali niż na wyjazdach. W tym meczu od początku Ślepsk będzie grał z zamiarem sprawienia niespodzianki, bo faworytem jest ekipa z Bełchatowa. Ostatnie 5 pojedynków to przegrane w 3 lub 4 setach ekipy z Suwałk kolejno: 1:3 w Radomiu z Eneą Czarnymi, 0:3 u siebie z Barkomem Każany Lwów, 1:3 w Lubinie z Cuprum, 1:3 u siebie z Bogdanką LUK Lublin, a także 1:3 w Gdańsku z Treflem. Ostatnie domowe zwycięstwo suwalczanie odnotowali 25 stycznia bieżącego roku pokonując po pięciosetowej rywalizacji ekipę GKS Katowice wynikiem 3:2.
    Tak prezentują się kluczowe statystyki obu zespołów, które jak widać są zdecydowanie z korzyścią dla gości z centrum Polski. Ostatni mecz tych ekip miał miejsce 5 grudnia 2023 roku. Wówczas to w Bełchatowie zwyciężył 3:1 Ślepsk Malow Suwałki!

PGE GiEK Skra Bełchatów plasuje się na 8. pozycji w tabeli siatkarskiej PlusLigi sezonu 2023/2024 z dorobkiem 32 punktów po 22 rozegranych meczach na co złożyło się 12 zwycięstw i 10 porażek ze stosunkiem 42 setów zdobytych i 43 partii straconych. Co ciekawe żółto-czarni znacznie lepiej radzą sobie w rywalizacji wyjazdowej aniżeli przed własną publicznością. Bełchatowianie są zdecydowanymi faworytami tej rywalizacji w Suwałki Arena. PGE GiEK Skra w ostatnim meczu pokonała na swoim terenie Hemarpol Norwid Częstochowa bez utraty seta 3:0, a jeszcze wcześniej pokonali oni w delegacji ekipę Trefla Gdańsk 3:2. Ostatni swój mecz ekipa prowadzona przez włoskiego trenera Andrea Gardiniego przegrała 2 lutego bieżącego roku u siebie z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3, a tydzień wcześniej uległa również na wyjeździe z Bogdanką LUK Lublin 0:3.
    W ramach 25. kolejki siatkarskiej PlusLigi mężczyzn sezonu 2023/2024 ekipa PGE GiEK Skry Bełchatów rozegra wyjazdowe spotkanie przeciwko zespołowi Ślepska Malow Suwałki. Faworytem tego starcia są przyjezdni, ale Suwałki Arena, to trudny teren dla gości!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.