Polonia W. – Resovia 1:0 (koniec)
Polonia Warszawa
1:0 (0:0)
Resovia
Poniedziałek 08.04.2024, 18:00 • Stadion im. generała Kazimierza Sosnkowskiego, Warszawa • Fortuna 1 Liga • 26. kolejka

90+4
    Bartłomiej Ciepiela napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne na Jakubie Piątku.

90
    Szymon Kobusiński napomniany żółtą kartką za przewinienie na Dylanie Lempreurze.

88
    Resovia dokonuje zmiany:
    Mikulec opuszcza boisko a pojawia się na nim Mikrut.

88
    Buchał opuszcza boisko a pojawia się na nim Ciepiela.

87
    Jakub Piątek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

82
    Maciej Kowalski-Haberek napomniany żółtą kartką za przewinienie na Adrianie Łyszczarzu.

80
    Gol dla Polonii W.!
    Gola strzelił BARTOSZ BIEDRZYCKI!

Przyspieszenie Polonii w drugiej połowie meczu przyniosło efekt w postaci gola na 1:0 w 80. minucie. Bartosz Biedrzycki zdobył bramkę przeciwnika po dograniu Macieja Kowalskiego-Haberka!

73
    Polonia Warszawa dokonuje zmiany:
    Grudniewski opuszcza boisko a pojawia się na nim Kowalski-Haberek.

70
    Eizenchart opuszcza boisko a pojawia się na nim Lempereur.

69
    Mocne uderzenie z dystansu Michała Bajdura, jednak nie zaskoczył nim skoncentrowanego Michała Gliwy.

66
    Xabi opuszcza boisko a pojawia się na nim Kluska.

60
    Ibe-Torti opuszcza boisko a pojawia się na nim Mazek.

60
    Muratović opuszcza boisko a pojawia się na nim Górski.

60
    Michalski opuszcza boisko a pojawia się na nim Bajdur.

55
    Mocno zakotłowało się po dośrodkowaniu w pobliżu bramki Resovii. Sprytniejszy okazał się jeden z gospodarzy, ale nie pokonał czujnego na linii Michała Gliwy.

46
    Zawistowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Biedrzycki.

45+1
    Xabi napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

42
    W 42. minucie Adrian Łyszczarz dostał podanie od Rafała Mikulca i oddał płaskie uderzenie w słupek bramki beniaminka! Bardzo blisko Resovia!

33
    W ostatnim momencie gospodarze wmieszali się w akcję Resovii. Edvin Muratović miał ochotę na wkopanie futbolówki z metra do bramki po zgraniu Adriana Łyszczarza. Ostatecznie korner dla zespołu z Podkarpacia.

31
    Wiktor Pleśnierowicz napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

21
    Resovia odpowiedziała strzałem celnym Bartłomieja Eizencharta w 21. minucie. Adrian Łyszczarz wykonał przemyślane podanie kilkanaście metrów przed bramkę Polonii, a uderzenie stamtąd zostało poskromione przez Jakuba Lemanowicza.

13
    W 13. minucie Polonia miała niespodziewanie pierwszą, rewelacyjną szansę na gola po topornym rozpoczęciu meczu. Dalekie podanie ominęło trzech obrońców Resovii i wpadło w jej pole karne. Odebrał je Mateusz Michalski, którego uderzenie w sytuacji sam na sam z Michałem Gliwą, okazało się niedokładne.

Gole: 80. Biedrzycki

Kartki:   31. Pleśnierowicz (PLW), 45+1. Xabi (PLW), 82. Kowalski-Haberek (PLW), 87. Piątek (PLW), 90. Kobusiński (PLW) – 90+4. Ciepiela (RES)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 6:6. Rzuty rożne: 6:7. Spalone: 2:2. Foule: 9:17.
    Polonia Warszawa: Lemanowicz – Grudniewski (73. Kowalski-Haberek), Majsterek, Pleśnierowicz, Zawistowski (46. Biedrzycki), Piątek, Koton, Fadecki, Xabi (66. Kluska), Michalski (60. Bajdur), Kobusiński.

Zmiany: Sandach – Kluska, Wojciechowski, Tomczyk, Bajdur, Pawłowski, Marciniec, Biedrzycki, Kowalski-Haberek.

Trener: Rafał Smalec

Resovia: Gliwa – Mikulec (88. Mikrut), Buchał (88. Ciepiela), Adamski, Ibe-Torti (60. Mazek), Kanach, Bąk, Eizenchart (70. Lempereur), Urynowicz, Łyszczarz, Muratović (60. Górski).

Zmiany: Pindroch – Wasiluk, Górski, Mazek, Lempereur, Tomal, Osyra, Ciepiela, Mikrut.

Trener: Rafał Ulatowski

Sędziowie: Paweł Pskit (Łódź)