Puszcza – Korona 1:1 (koniec)
Puszcza Niepołomice
1:1 (1:0)
Korona Kielce
Poniedziałek 29.04.2024, 19:00 • Stadion Miejski, Niepołomice • PKO Ekstraklasa • 30 • 30. kolejka

Cześć! Mecz startuje o 19:00.
    Zestawienie gości
    Jedenastka Tomasza Tułacza

1
    Mecz rozpoczęty.

2
    Puszcza Niepołomice w niebieskich strojach z białymi elementami. Z kolei Korona Kielce w klasycznych, złocisto-krwistych trykotach.

3
    Od początku spotkania głośny doping niesie się po trybunach stadionu Cracovii.

4
    Puszcza Niepołomice próbowała przebić się w pole karne przeciwnika z wykorzystaniem lewego skrzydła.

5
    Spokojne wznowienie grania zaproponowane przez Xaviera Dziekońskiego z wykorzystaniem Yoava Hofmeistera.

6
    Przeciągnięte podanie na zakończenie dwójkowego ataku Danny'ego Trejo oraz Jewgienija Szykawki.

7
    Wznowienie grania wykopnięciem od bramki zostało przyznane Oliwierowi Zychowi.

8
    Dalekie podanie zostało przechwycone przez ciasno rozstawionych w obronie niepołomiczan.

9
    Korona Kielce nie stworzyła wielkiego niebezpieczeństwa dalekim wrzutem z autu w pole karne.

10
    Całe zamieszanie zostało wyjaśnione przez czujnego w obronie Oliwiera Zycha.

11
    Możliwość zaskoczenia przyjezdnych rozegraniem rzutu wolnego.

12
    Interweniowali podopieczni Kamila Kuzery po dalekim dośrodkowaniu Wojciecha Hajdy z rzutu wolnego.

12
    Spokojna wymiana podań zaproponowana przez zawodników z Kielc.

13
    Nerwowa interwencja na przedpolu Oliwiera Zycha i oddał futbolówkę praktycznie za darmo przeciwnikom.

14
    Jewgienij Szykawka przesadził z poziomem agresji w konfrontacji z Oliwierem Zychem.

14
    Uderzenie Kamila Zapolnika było już po gwizdku Bartosza Frankowskiego.

15
    Kwadrans spotkania na zero i bez stuprocentowych sytuacji podbramkowych.

16
    Potężne uderzenie z dystansu Bartosza Kwietnia. Rewelacyjna próba zdobycia prowadzenia dla przyjezdnych, ale nie ma gola. Robinsonada Oliwiera Zycha na linii bramkowej uratowała Puszczę Niepołomice!

17
    Gorąco zrobiło się również po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

18
    Gol dla Puszczy!
    Gola strzelił ROMAN JAKUBA!

Nie zdobyli gola przyjezdni, natomiast zrobiła to dwie minuty później Puszcza Niepołomice. 1:0 dla beniaminka! Danie firmowe zaserwowane po raz enty od rozpoczęcia sezonu. Odchodzące dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło do Artura Craciuna. Pierwsze uderzenie zostało jeszcze zatrzymane przez Xaviera Dziekońskiego, jednak dobitka z bliska Romana Jakuby okazała się nie do poskromienia.
    18. Roman YAKUBA - 1:0

19
    Potwierdzenie gola przez VAR.

20
    Korona Kielce musi zbierać się do odrabiania straty do przeciwnika.

21
    Puszcza Niepołomice ponownie na połowie przeciwnika i szuka sposobu na zagrożenie po raz drugi Xavierowi Dziekońskiemu.

22
    Spokojne wznowienie grania od bramki Xaviera Dziekońskiego.

23
    Puszcza Niepołomice zbudowana prowadzeniem i wymienia podania na połowie przeciwnika.

25
    Interweniowali podopieczni Kamila Kuzery na obrzeżach własnego pola karnego. Jeszcze korner dla beniaminka.

26
    Interweniowali goście i nie pozwolili na oddanie strzału po dośrodkowaniu Kamilowi Zapolnikowi.

28
    Przewinienie na szarżującym po połowie przeciwnika Kamilu Zapolniku.

29
    Akcja indywidualna Huberta Tomalskiego zakończyła się uderzeniem ponad bramką strzeżoną przez Xaviera Dziekońskiego.

30
    Dwa kwadranse meczu za drużynami.

32
    Puszcza Niepołomice na połowie przeciwnika, a Korona Kielce ma problem z opanowaniem sytuacji na boisku.

34
    Popracował w obronie Michał Walski.

36
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem.

38
    Wznowienie od rzutu wolnego przyznane niepołomiczanom. Nie spieszyło się beniaminkowi z ponownym wprowadzeniem piłki do grania.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut regulaminowego czasu do zakończenia pierwszej połowy spotkania.

42
    Niebezpieczne zderzenie w powietrzu z udziałem Kamila Zapolnika.
    42. Awantura po starciu Kamila Zapolnika z Jackiem Podgórskim!

45
    Jacek Podgórski napomniany żółtą kartką za ostre potraktowanie Kamila Zapolnika.

45
    Michał Koj napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

45
    Yoav Hofmeister napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

45
    Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

45+3
    1. połowa zakończona.

Puszcza Niepołomice wykorzystała do zdobycia prowadzenia stały fragment gry. Beniaminek ponownie zaskoczył przeciwnika, tym razem z rzutu rożnego. Korona Kielce ma jeszcze 45 minut na poprawienie wyniku.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
    Korona musi gonić przeciwnika

46
    2. połowa rozpoczęta.

46
    Korona Kielce dokonuje zmiany:
    Danny Trejo opuszcza boisko a pojawia się na nim Jakub Łukowski.

46
    Puszcza Niepołomice dokonuje zmiany:
    Kamil Zapolnik opuszcza boisko a pojawia się na nim Artur Siemaszko.

47
    Zmiana w Puszczy Niepołomice spowodowana problemem ze zdrowiem Kamila Zapolnika po zderzeniu z Jackiem Podgórskim.

49
    Korona Kielce atakuje na bramkę, za którą znajdują się kibice gości.

50
    Niepołomiczanie powalczyli blisko chorągiewki i wywalczyli dla siebie korner w konfrontacji z Piotrem Malarczykiem.

52
    Tym razem piłka została sprzątnięta sprzed nosa przymierzającego się do oddania strzału Romana Jakuby.

53
    Akcja Puszczy Niepołomice została przerwana gwizdkiem Bartosza Frankowskiego z powodu nieprzepisowego zachowania Artura Siemaszki.

54
    Gol dla Korony!
    Gola strzelił MARTIN REMACLE!

Po przerwie Korona Kielce doprowadziła do remisu 1:1. Martin Remacle pozbawił prowadzenia gospodarzy. Dopadł do piłki, która została nieszczęśliwie odbita przez Romana Jakubę blokującego uderzenie Jacka Podgórskiego. Oliwier Zych nie poradził sobie z kopnięciem z kilkunastu metrów.
    54. Martin REMACLE - 1:1

56
    Głośno zrobiło się w sektorze gości po strzale Martina Remacle'a.

57
    Bezpardonowa konfrontacja blisko linii bocznej boiska. Tym razem bez żółtego kartonika.

58
    Szansa na zaskoczenie zawodników z województwa świętokrzyskiego rozegraniem rzutu rożnego.

59
    Zapachniało odzyskaniem prowadzenia przez Puszczę Niepołomice. Piłka odbiła się od słupka w bramce Xaviera Dziekońskiego! Wojciech Hajda był o włos od oddania widowiskowego uderzenia nożycami do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
    59. Nożyce Wojciecha Hajdy w słupek!

60
    Piotr Malarczyk opuszcza boisko a pojawia się na nim Miłosz Trojak.

61
    Próba uruchomienia Jewgienija Szykawki dośrodkowaniem Jakuba Łukowskiego.

62
    Próba pokonania Xaviera Dziekońskiego strzałem Michała Walskiego zza pola karnego. Blokował Yoav Hofmeister.

63
    Kompletnie nieudane zagranie Mariusa Briceaga.

63
    Hubert Tomalski opuszcza boisko a pojawia się na nim Jinhyun Lee.

65
    Rozegranie zawodników z Kielc na połowie przeciwnika.

66
    Michał Koj opuszcza boisko a pojawia się na nim Tomasz Wojcinowicz.

66
    Jacek Podgórski opuszcza boisko a pojawia się na nim Mariusz Fornalczyk.

66
    Yoav Hofmeister opuszcza boisko a pojawia się na nim Petteri Forsell.

68
    Popracowali w obronie kielczanie, ale mieli problem z przetransportowaniem futbolówki do przodu.

69
    Dwie szanse na zdobycie prowadzenia przez Koronę Kielce. W pierwszym przypadku zapachniało golem samobójczym, jednak piłka przetoczyła się nieznacznie obok słupka. Następnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego było uderzenie strącone przez Oliwiera Zycha na poprzeczkę!
    69. Oliwier Zych pokazał robinsonadę!

70
    Piłkarze obu zespołów obili obramowanie po wyrównującym trafieniu Martina Remacle'a.

72
    Petteri Forsell zdecydował się na oddanie mocnego strzału zza pola karnego. Futbolówka poszybowała nieznacznie ponad poprzeczką w bramce Puszczy Niepołomice!
    72. Petteri Forsell strzelił za wysoko!

74
    Gra przerwana po przewinieniu w konfrontacji z Michałem Walskim.

75
    Już tylko kwadrans regulaminowego czasu na rozstrzygnięcie ważnego starcia.

76
    Przewinienie Bartosza Kwietnia na Arturze Siemaszce.

76
    Wojciech Hajda opuszcza boisko a pojawia się na nim Thiago.

76
    Michał Walski opuszcza boisko a pojawia się na nim Jakub Bartosz.

78
    Zmienia się przewaga w posiadaniu piłki. Raz rozgrywają gospodarze, następnie przyjezdni.

78
    3728 kibiców na stadionie.

79
    Uderzenie z powietrza zza linii pola karnego. Odbita rykoszetem od Dominicka Zatora piłka poleciała obok bramki Koroniarzy! Nie ma jedenastki pomimo kontaktu futbolówki z ręką defensora.
    79. Zablokowane uderzenie Revenco!

80
    Blokowane kolejne uderzenie.

81
    Pojedynek szybkościowy blisko linii bocznej boiska. Piłkarze starli się ze sobą i ostatecznie razem z futbolówką wylądowali poza placem. Sędziowie przyznali wznowienie gospodarzom.

82
    Próba Petteriego Forsella z rzutu wolnego prosto w mur podopiecznych Tomasza Tułacza.

83
    Najpierw lewym skrzydłem, następnie prawym zaatakowali gospodarze. Skoncentrowani boczni obrońcy nie pozwolili na wykonanie dośrodkowania i skończyło się to wszystko wywalczeniem wrzutu z autu na wysokości pola karnego przeciwnika.

85
    Jewgienij Szykawka opuszcza boisko a pojawia się na nim Adrián Dalmau.

86
    To już jest festiwal strzałów w słupki oraz poprzeczki. Po przechwyceniu piłki na połowie kielczan, niewiele zabrakło do szczęścia Jinhyunowi Lee. Techniczna, nieznacznie niecelna próba Koreańczyka!
    86. Jinhyun Lee strzelił w słupek!

87
    Bardzo energiczna druga połowa i wciąż bez rozstrzygnięcia.

88
    Interweniował w pojedynku powietrznym Roman Jakuba.

89
    Ile doliczy sędzia?

90
    Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

90+1
    Artur Craciun napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

90+2
    Jeszcze żółta kartka pokazana jednemu ze sztabowców Korony Kielce.

90+4

Podział punktów w meczu kandydatów do spadku z PKO Ekstraklasy. W drugiej połowie Korona Kielce odebrała prowadzenie Puszczy Niepołomice i konfrontacja zakończyła się wynikiem 1:1.

Posiadanie piłki: 50% : 50%.
    Strzały celne: 3:4.
    Strzały niecelne: 9:6.
    Rzuty rożne: 7:7.
    Spalone: 1:0.
    Foule: 10:9.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:57:01)

Gole: 18. Yakuba – 54. Remacle

Kartki:   45. Koj (PSZ), 90+1. Crăciun (PSZ) – 45. Podgórski (KRN), 45. Hofmeister (KRN)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 3:4. Strzały niecelne: 9:6. Rzuty rożne: 7:7. Spalone: 1:0. Foule: 10:9.
    Puszcza Niepołomice: Zych – Yakuba, K. Stępień, Tomalski (63. Lee), Serafin, Walski (76. Bartosz), Koj (66. Wojcinowicz), Crăciun, Zapolnik (C) (46. Siemaszko), Revenco, Hajda (76. Thiago).
    Zmiany: Komar – Sołowiej, Poczobut, Firlej.

Trener: Tomasz Tułacz

Korona Kielce: Dziekoński – Zator, Malarczyk (60. Trojak), Briceag, Podgórski (66. Fornalczyk), Szykawka (85. Dalmau), Hofmeister (66. Forsell), Trejo (46. Łukowski), Krogstad, Remacle, Kwiecień (C).
    Zmiany: Forenc – Turek, Konstantyn, Bąk.

Trener: Kamil Kuzera

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń)