Puszcza – Korona 1:1 (koniec)
Puszcza Niepołomice
1:1 (1:0)
Korona Kielce
Poniedziałek 29.04.2024, 19:00 • Stadion Miejski, Niepołomice • PKO Ekstraklasa • 30 • 30. kolejka

90+1
    Artur Craciun napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.
    86. Jinhyun Lee strzelił w słupek!

86
    To już jest festiwal strzałów w słupki oraz poprzeczki. Po przechwyceniu piłki na połowie kielczan, niewiele zabrakło do szczęścia Jinhyunowi Lee. Techniczna, nieznacznie niecelna próba Koreańczyka!

85
    Korona Kielce dokonuje zmiany:
    Jewgienij Szykawka opuszcza boisko a pojawia się na nim Adrián Dalmau.
    79. Zablokowane uderzenie Revenco!

79
    Uderzenie z powietrza zza linii pola karnego. Odbita rykoszetem od Dominicka Zatora piłka poleciała obok bramki Koroniarzy! Nie ma jedenastki pomimo kontaktu futbolówki z ręką defensora.

76
    Puszcza Niepołomice dokonuje zmiany:
    Michał Walski opuszcza boisko a pojawia się na nim Jakub Bartosz.

76
    Wojciech Hajda opuszcza boisko a pojawia się na nim Thiago.
    72. Petteri Forsell strzelił za wysoko!

72
    Petteri Forsell zdecydował się na oddanie mocnego strzału zza pola karnego. Futbolówka poszybowała nieznacznie ponad poprzeczką w bramce Puszczy Niepołomice!
    69. Oliwier Zych pokazał robinsonadę!

69
    Dwie szanse na zdobycie prowadzenia przez Koronę Kielce. W pierwszym przypadku zapachniało golem samobójczym, jednak piłka przetoczyła się nieznacznie obok słupka. Następnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego było uderzenie strącone przez Oliwiera Zycha na poprzeczkę!

66
    Yoav Hofmeister opuszcza boisko a pojawia się na nim Petteri Forsell.

66
    Jacek Podgórski opuszcza boisko a pojawia się na nim Mariusz Fornalczyk.

66
    Michał Koj opuszcza boisko a pojawia się na nim Tomasz Wojcinowicz.

63
    Hubert Tomalski opuszcza boisko a pojawia się na nim Jinhyun Lee.

60
    Piotr Malarczyk opuszcza boisko a pojawia się na nim Miłosz Trojak.
    59. Nożyce Wojciecha Hajdy w słupek!

59
    Zapachniało odzyskaniem prowadzenia przez Puszczę Niepołomice. Piłka odbiła się od słupka w bramce Xaviera Dziekońskiego! Wojciech Hajda był o włos od oddania widowiskowego uderzenia nożycami do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
    54. Martin REMACLE - 1:1

54
    Gol dla Korony!
    Gola strzelił MARTIN REMACLE!

Po przerwie Korona Kielce doprowadziła do remisu 1:1. Martin Remacle pozbawił prowadzenia gospodarzy. Dopadł do piłki, która została nieszczęśliwie odbita przez Romana Jakubę blokującego uderzenie Jacka Podgórskiego. Oliwier Zych nie poradził sobie z kopnięciem z kilkunastu metrów.

46
    Kamil Zapolnik opuszcza boisko a pojawia się na nim Artur Siemaszko.

46
    Danny Trejo opuszcza boisko a pojawia się na nim Jakub Łukowski.

45
    Yoav Hofmeister napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

45
    Michał Koj napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

45
    Jacek Podgórski napomniany żółtą kartką za ostre potraktowanie Kamila Zapolnika.
    18. Roman YAKUBA - 1:0

18
    Gol dla Puszczy!
    Gola strzelił ROMAN JAKUBA!

Nie zdobyli gola przyjezdni, natomiast zrobiła to dwie minuty później Puszcza Niepołomice. 1:0 dla beniaminka! Danie firmowe zaserwowane po raz enty od rozpoczęcia sezonu. Odchodzące dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło do Artura Craciuna. Pierwsze uderzenie zostało jeszcze zatrzymane przez Xaviera Dziekońskiego, jednak dobitka z bliska Romana Jakuby okazała się nie do poskromienia.

16
    Potężne uderzenie z dystansu Bartosza Kwietnia. Rewelacyjna próba zdobycia prowadzenia dla przyjezdnych, ale nie ma gola. Robinsonada Oliwiera Zycha na linii bramkowej uratowała Puszczę Niepołomice!

Gole: 18. Yakuba – 54. Remacle

Kartki:   45. Koj (PSZ), 90+1. Crăciun (PSZ) – 45. Podgórski (KRN), 45. Hofmeister (KRN)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 3:4. Strzały niecelne: 9:6. Rzuty rożne: 7:7. Spalone: 1:0. Foule: 10:9.
    Puszcza Niepołomice: Zych – Yakuba, K. Stępień, Tomalski (63. Lee), Serafin, Walski (76. Bartosz), Koj (66. Wojcinowicz), Crăciun, Zapolnik (C) (46. Siemaszko), Revenco, Hajda (76. Thiago).
    Zmiany: Komar – Sołowiej, Poczobut, Firlej.

Trener: Tomasz Tułacz

Korona Kielce: Dziekoński – Zator, Malarczyk (60. Trojak), Briceag, Podgórski (66. Fornalczyk), Szykawka (85. Dalmau), Hofmeister (66. Forsell), Trejo (46. Łukowski), Krogstad, Remacle, Kwiecień (C).
    Zmiany: Forenc – Turek, Konstantyn, Bąk.

Trener: Kamil Kuzera

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń)