Górnik Ł. – Odra O. 1:0 (koniec) | Podbeskidzie – Arka 0:0 (koniec)
Górnik Łęczna
1:0 (1:0)
Odra Opole
Piątek 03.05.2024, 18:00 • Stadion Górnika, Łęczna • Betclic 1 Liga • 31 • 31. kolejka

Cześć! Mecz startuje o 18:00.
    Zestawienie Górnika Łęczna
    Skład Odry Opole

Wyjściowe składy:

Górnik Łęczna: Gostomski – Durmus, Klemenz, Cisse, Bednarczyk, Deja, Żyra, Łukasiak, Warchoł, Młyński, Roginić.
    Zmiany: Woźniak – Pawlik, Janaszek, Zbozień, Fazlagić, Starzyński, Podliński, Dziwniel, De Amo.
    Trener: Pavol Stano

Odra Opole: Haluch – Żemło, Piroch, Niziołek, Sarmiento, Kamiński, Mikinic, Czapliński, Szrek, Antczak, Galan.
    Zmiany: Burta – Continella, Hebel, Purzycki, Sluga, Pikk, Surzyn, Wróbel, Nowak.
    Trener: Adam Nocoń

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).
    Miejsce akcji już czeka na emocje!

1
    Mecz rozpoczęty.

2
    Pora na pierwsze, ofensywne przyspieszenia obu zespołów po rozpoczęciu spotkania.

3
    Próba zaatakowania na boku boiska w wykonaniu zawodników Górnika Łęczna.

5
    Bezbramkowe pięć minut meczu za zespołami.

6
    Rozpędziła się drużyna przyjezdna i starała się przedostać w pobliże bramki przeciwnika środkiem pola. Odpowiednio ustawieni defensywni pomocnicy przyjezdni zareagowali.

7
    Opanowali sytuację piłkarze Odry Opole i wymienili spokojniej podania na własnej połowie boiska.

8
    Podeszli pressingiem podopieczni Pavola Stano.

10
    Niebezpiecznie podopieczni Adama Noconia i zameldowali się na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

12
    Nieudana próba zaatakowania przez Odrę Opole na boku boiska.

13
    Poradzili sobie przyjezdni z opanowaniem futbolówki po dośrodkowaniu w ich pole karne.

15
    Kwadrans rywalizacji za zespołami.

15
    Teraz ostre przewinienie i to może skutkować pierwszym w meczu napomnieniem żółtym kartonikiem.

16
    Tomas Mikinic napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

17
    Górnik Łęczna na połowie przeciwnika i szuka tam miejsca do przeprowadzenia ataku na miarę otwarcia wyniku.

18
    Ponownie zbyt agresywne zachowanie zawodnika Odry Opole.

19
    Rafał Niziołek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

20
    Już dwóch przyjezdnych musi mieć się na baczności po napomnieniu żółtym kartonikiem.

22
    Niebezpieczna akcja Górnika Łęczna zakończona uderzeniem celnym, ale to za mało do pokonania skoncentrowanego Artura Halucha.

23
    Pierwsza połowa meczu jest już za półmetkiem.

26
    Piotr Żemło napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

27
    Nie przebierają w środkach w obronie podopieczni Adama Noconia, co skutkuje coraz to nowymi napomnieniami.

28
    Piłka wędrowała od jednej strony boiska na drugą, ale wszystkim atakującym piłkarzom zabrało zdecydowania i ostatecznie żaden z nich nie zatrudnił bramkarza strzałem.

29
    Na razie bezbłędnie między słupkami Artur Haluch.

30
    Dwa kwadranse spotkania za drużynami.

32
    Niebezpieczna akcja przeprowadzona na boku boiska przez przyjezdnych z Opola.

33
    To wyglądało groźnie dla przyjezdnych. Moment dekoncentracji w ich szeregach obronnych i była możliwość stoczenia pojedynku z ich bramkarzem. Zorientował się ostatni defensor i wślizgiem wyekspediował futbolówkę.

34
    Dalekie podanie w kierunku Borji Galana. Osaczonemu zawodnikowi Odry Opole nie udało się opanować futbolówki.

35
    Wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika. Możliwość zaskoczenia przeciwnika dalekim posłaniem piłki w pobliże bramki. Nie dopuścili do większego zamieszania broniący.

36
    Akcja przyjezdnych na boku boiska.

37
    Jak ściana są w obronie momentami piłkarze Górnika Zabrze.

38
    Odra Opole coraz odważniejsza na połowie przeciwnika i miała możliwość zaskoczenia przeciwnika rozegraniem rzutu rożnego.

40
    Już tylko pięć minut regulaminowego czasu pozostało do zakończenia rywalizacji w pierwszej połowie spotkania.

41
    Zabrakło dobrego wykonania stałego fragmentu gry gospodarzom.

43
    Coraz mniej czasu na poprawienie wyniku przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania.

44
    Czy będzie doliczony czas?

45
    Doliczone dwie minuty do regulaminowego czasu.

45+1
    Próbuje jeszcze cokolwiek zdziałać jedenastka Górnika Łęczna w pierwszej połowie spotkania.

45+1
    Gol dla Łęcznej!
    Gola strzelił DAMIAN WARCHOŁ!

Górnik Łęczna zdołał rzutem na taśmę w pierwszej połowie zdobyć prowadzenie 1:0. To będzie bolesny gol dla Odry Opole. Damian Warchoł znalazł sposób na pokonanie swoim uderzeniem dobrze dysponowanego wcześniej Artura Halucha. Duża radość na trybunach!

45+1
    1. połowa zakończona.

Górnik Łęczna zdobył prowadzenie rzutem na taśmę w pierwszej połowie. Odra Opole ma problem po nieco ponad 45 minutach.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
    Odra Opole musi gonić przeciwnika
    Mocny finisz łęcznian

Mają co poprawiać przyjezdni po powrocie z szatni na boisko.

Piłkarze obu drużyn gotują się do powrócenia z szatni na boisko.

46
    2. połowa rozpoczęta.

47
    Pora na emocje związane z wydarzeniami po przerwie.

48
    Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane zawodnikom z Opola.

49
    Spokojna wymiana podań cieszących się prowadzeniem zawodników Górnika Łęczna.

50
    Piłka trafiła po odbiorze w posiadanie podopiecznych Adama Noconia.

51
    Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane gospodarzom.

53
    Górnik Łęczna chce kontrolować wydarzenia na boisku po powrocie z szatni na boisko.

55
    Trudne wejście w drugą połowę spotkania zawodników Odry Opole.

57
    Ciekawe, kiedy szkoleniowiec przyjezdnych zdecyduje się na przeprowadzenie zmian w swoim zespole.

58
    Krążyła piłka po obwodzie pola karnego. Atakująca drużyna nie znalazła sposobu na wykreowanie sytuacji podbramkowej i wkrótce została złapana przez przeciwnika. Faul i po nim krótka przerwa spowodowana urazem.

59
    Zmobilizowani i dobrze zorganizowani sią na razie podopieczni Pavola Stano.

60
    To już godzina meczu za zespołami.

62
    To wyglądało niebezpiecznie i prawdopodobnie będzie napomnienie żółtym kartonikiem.

63
    Mateusz Młyński napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

64
    Dopiero pierwszy zawodnik Górnika Łęczna został napomniany żółtym kartonikiem przez Sebastiana Krasnego.

65
    Nie było jakiejś serii zmian personalnych po godzinie spotkania.

67
    Próbuje zapanować nad krewkimi zawodnikami prowadzący spotkanie Sebastian Krasny.

68
    Niebezpiecznie zaatakowali gospodarze. Piłka krążyła między nimi szybko i stworzyli oni przewagę liczebną na skrzydle. Po dośrodkowaniu w ostatnim momencie uratowali się rywale. Pachniało groźnym strzałem.

70
    Przewinienie na wysokości koła środkowego.

70
    Odra Opole dokonuje zmiany:
    Sarmiento opuszcza boisko a pojawia się na nim Hebel.

70
    Górnik Łęczna dokonuje zmiany:
    Młyński opuszcza boisko a pojawia się na nim Pawlik.

70
    Warchoł opuszcza boisko a pojawia się na nim Starzyński.

72
    Interwencja z powodzeniem po dośrodkowaniu.

74
    Paweł Żyra napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

75
    Już tylko kwadrans do zakończenia regulaminowego czasu.

77
    Roginić opuszcza boisko a pojawia się na nim Podliński.

77
    Żyra opuszcza boisko a pojawia się na nim Fazlagić.

77
    Antczak opuszcza boisko a pojawia się na nim Surzyn.

78
    Mikinic opuszcza boisko a pojawia się na nim Nowak.

80
    Dużo zmian i to tradycyjnie nie wpływa dobrze na dynamikę spotkania.
    Najważniejszy moment meczu!

83
    Łukasiak opuszcza boisko a pojawia się na nim Janaszek.

85
    Już zaledwie pięć minut do zakończenia spotkania.

88
    Kamiński opuszcza boisko a pojawia się na nim Continella.

88
    Piroch opuszcza boisko a pojawia się na nim Sluga.

89
    Ile minut doliczy sędzia?

90
    Dodatkowe pięć minut od Sebastiana Krasnego.

90+2
    Czy drużynę z Opola stać jeszcze na przeprowadzenie ataku na miarę wyrównania.

90+4
    Ostre przewinienie Dawida Czaplińskiego i prawdopodobnie będzie napomnienie żółtym kartonikiem.

90+5
    Dawid Czapliński napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+5

Bramka w czasie doliczonym do pierwszej połowy spotkania zdecydowała o skromnym zwycięstwie 1:0 podopiecznych Pavola Stano z Odrą Opole.
    Odra powróci bez punktów

Tym samym Górnik Łęczna przerwał krótkie pasmo niepowodzeń w meczach na własnym stadionie.
    Wygrana Górnika Łęczna

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:04:28)

Gole: 45+1. Warchoł

Kartki:   63. Młyński (LCZ), 74. Żyra (LCZ) – 16. Mikinic (ODO), 19. Niziołek (ODO), 26. Żemło (ODO), 90+5. Czapliński (ODO)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 6:8. Rzuty rożne: 4:14. Spalone: 0:2. Foule: 12:11.
    Górnik Łęczna: Gostomski – Durmus, Klemenz, Cisse, Bednarczyk, Deja, Żyra (77. Fazlagić), Łukasiak (83. Janaszek), Warchoł (70. Starzyński), Młyński (70. Pawlik), Roginić (77. Podliński).

Odra Opole: Haluch – Żemło, Piroch (88. Sluga), Niziołek, Sarmiento (70. Hebel), Kamiński (88. Continella), Mikinic (78. Nowak), Czapliński, Szrek, Antczak (77. Surzyn), Galan.

Sędziowie: Sebastian Krasny (Kraków)