Holandia – Austria 2:3 (koniec) | Francja – Polska pl 1:1 (koniec) | Anglia – Słowenia 0:0 (koniec)
Dania – Serbia 0:0 (koniec)
Dania
0:0 (0:0)
Serbia
Wtorek 25.06.2024, 21:00 • Allianz Arena, Monachium (Niemcy) • Mistrzostwa Europy • Grupa C

Na dziś to już wszystko jeśli mowa o piłkarskich emocjach podczas Mistrzostw Europy 2024 rozgrywanych w Niemczech. Dziękuję Państwu bardzo serdecznie z całego serca za wspólne przeżywanie emocji i razem spędzony czas. Zachęcam do śledzenia innych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Życzę dobrej nocy. Do następnego! (23:03:00)
    Wtorkowe mecze w grupie C kończą się bezbramkowymi remisami, a tabela jest bezlitosna i z 1. miejsca awans notują Anglicy, dalej z 3 remisami na koncie Dania i Słowenia, a z EURO 2024 żegna się reprezentacja Serbii, która zdobyła zaledwie 2 punkty!

90+5
    Pogubili się w grze podaniami na połowie przeciwnika serbscy piłkarze i łatwo tracą oni futbolówkę w tak ważnym, ostatnim momencie tego pojedynku.

90+4
    Walka powietrzna o piłkę pomiędzy defensorami obu drużyn. Jannik Vestergaard w rywalizacji z Strahinja Pavloviciem i ostatecznie górą Duńczyk, który wywalczył rzut wolny z własnego pola karnego dla swojego zespołu.

90+3
    W natarciu serbscy zawodnicy. Kapitan zespołu, który wszedł na plac gry w drugiej połowie meczu Dušan Tadić wykonuje dośrodkowanie z prawego skrzydła i pewnie interweniuje tam znów duński golkiper Kasper Schmeichel.

90+2
    Dobrym podaniem na 16. metr obsłużony Sergej Milinković-Savić, który niezbyt mocno uderza płasko po ziemi w prawy dolny róg bramki Duńczyków, ale czujnie na posterunku golkiper Kasper Schmeichel broni tę próbę.

90+1
    Przejęli już całkowicie posiadanie piłki w tej końcówce Serbowie, którzy od defensywy rozgrywają swoje sytuacje, ale jak na razie bez powodzenia.

90
    Sędzia główny tego meczu Francuz François Letexier dolicza jeszcze do regulaminowego czasu rywalizacji 5 minut.

89
    Składna akcja konstruowana przez serbski zespół i po miękkiej centrze sprzed pola karnego piłka skierowana na głowę Dušana Vlahovicia, ale jego próba strzału ląduje na górnej siatce!

89
    Dania dokonuje zmiany:
    Christian Eriksen opuszcza boisko a pojawia się na nim Yussuf Poulsen.

88
    Joachim Andersen ostrzeżony przez francuskiego sędziego za swoje nieprzepisowe zachowanie wobec przeciwnika i faul taktyczny Duńczyka. Rzut wolny mają jeszcze Serbowie.

87
    Serbia dokonuje zmiany:
    Saša Lukić opuszcza boisko a pojawia się na nim Sergej Milinković-Savić.

86
    Będzie rzut rożny dla Duńczyków po tym jak przerwane zostaje przez Serbów zagranie autorstwa Joakima Mæhle.

84
    Kasper Schmeichel musi po całym zajściu uspokoić nieco serbskiego napastnika, a przy okazji zyskuje on na czasie uprzątając przed wznowieniem gry swoje pole karne, bo kilka kubków z napojami poszybowało w całej sytuacji w kierunku Mitrovicia z sektora zajmowanego przez duńskich kibiców.

83
    Mamy żółtą kartkę dla serbskiego napastnika, który jeszcze po tym przewinieniu rywala wstał z pretensjami do duńskiego defensora Joachima Andersena. Nie może pogodzić się z decyzją arbitra, że ten nie podyktował rzutu karnego Aleksandar Mitrović i właśnie za to zostaje on ukarany, że zbyt mocno protestuje w tej sytuacji.

83
    Czy będzie rzut karny dla Serbów? Pada na murawę w polu karnym Duńczyków Aleksandar Mitrović, który zdaje się, że był pociągany za koszulkę po tej centrze na dalszy słupek ze strony Dušana Tadicia!

82
    Akcja duńskich zawodników, a konkretnie Thomas Delaney centruje futbolówkę na pole karne Serbów, ale ta sytuacja także przerwana przez defensorów.
    81. Po długim rogu płaski strzał wykonuje serbski napastnik Aleksandar Mitrović, ale nieco zabrakło do celnego uderzenia!

81
    Próbuje dobijać jedno z zablokowanych przez Duńczyków uderzeń Aleksandar Mitrović, ale jego strzał w kierunku prawego słupka bramki szybuje kilka metrów obok niej!

80
    Arbiter przeanalizował tę akcję bardzo sprawnie twierdząc, że najpierw to sam Mitrović zaczepiał Andersena, a dalszy przebieg tej sytuacji, to efekt pierwotnego zachowania rosłego Serba, co sprawia, że gramy dalej!

79
    Spodziewaliśmy się, że może mieć taki oto przebieg ta cała kontrowersyjna akcja. Francuski sędzia François Letexier dostaje sygnał na słuchawkę z wozu VAR, że tutaj może być faul zasługujący na rzut karny!

78
    Ostro potraktowany teraz serbski napastnik Aleksandar Mitrović przez Joachima Andersena bez piłki w polu karnym Duńczyków. Może być ciekawie w tej sytuacji, bo najpierw sam kapitan serbskiej reprezentacji zaczepiał duńskiego defensora, po czym ten oddał swojemu rywalowi uderzeniem w brzuch. Czy sędzia uzna, że zasłużył na to Mitrović, czy być może przeanalizuje sytuację na wozie VAR?

77
    Alexander Bah opuszcza boisko a pojawia się na nim Victor Kristiansen.

77
    Morten Hjulmand opuszcza boisko a pojawia się na nim Thomas Delaney.

76
    Centrę w pole karne przeciwnika kieruje Pierre Højbjerg, ale nie ma adresata tego zagrania i ze spokojem pozwoli opuścić piłce boisko bramkarz z Serbii Predrag Rajković.

75
    Taktyczny faul Eriksena i po chwili z piłką Serbowie w prosty sposób tracą jej posiadanie, a z akcją ruszają Duńczycy prawym skrzydłem jednak po chwili spowalniając i szanują posiadanie futbolówki.

74
    Ze spokojem podania wymieniają pomiędzy sobą na połowie boiska serbscy piłkarze, którzy szukają tej jednej, jedynej okazji w przodzie.

73
    Srđan Mijailović opuszcza boisko a pojawia się na nim Filip Mladenović.

72
    Z lewej flanki dośrodkowanie piłki wykonane przez Joakima Mæhle w kierunku ustawionego tam Kaspra Dolberga, ale nieco przeciągnięte to zagranie, a Duńczycy domagają się rzutu karnego za rzekomy faul ze strony Nikola Milenkovicia. Francuski sędzia wskazuje, że nie ma tam mowy o przewinieniu.

71
    Udanie teraz ponownie w defensywie Duńczyk Jannik Vestergaard, który wybija daleko w przód boiska futbolówkę głową po próbie centry z rogu boiska Dušana Tadicia.

70
    Coraz częściej z atakami ruszają Serbowie, a to oznacza, że czekają nas ciekawe minuty w tym spotkaniu. Z prawego skrzydła próbuje zacentrować Srđan Mijailović, ale jego dośrodkowanie wybija na aut bramkowy duński stoper Jannik Vestergaard. Róg dla Serbii.

69
    Piłkę z lewego skrzydła od nogi przeciwnika w pole karne Duńczyków kieruje Strahinja Pavlović, a tam walczący w powietrzu Dušan Vlahović zdobywa dla swojej drużyny wrzut z autu nieopodal "11" przeciwnika.

68
    Wrzutka piłki w pole karne rywali na bliższy słupek do wysuwającego się na pozycję Dušana Vlahovicia, który jednak nie wykorzystuje okazji, a to za sprawą udanej interwencji obronnej jednego z Duńczyków.

67
    Ivan Ilić opuszcza boisko a pojawia się na nim Dušan Vlahović.
    66. Radość ze zdobycia gola w tym meczu była już na trybunach, a jak widać cieszył się z trafienia serbski tenisista Novak Djoković. Ostatecznie ten gol nie został uznany po ofsajdzie Luki Jovicia. Trwa zacięta walka!

65
    Dobrze wyskakuje do strzału głową Jannik Vestergaard po tym rozegraniu rzutu rożnego przez Christiana Eriksena, ale kapitan nie zaliczy asysty przy bramce, bo dobrze między słupkami dysponowany Serb Predrag Rajković chwyta pewnie futbolówkę!

64
    Alexander Bah z prostopadłym zagraniem na koncie w kierunku kolegi z zespołu, ale ostatecznie po przerwaniu akcji mamy róg dla Danii.

63
    Przerwana akcja Serbów przez duńską defensywę po tym jak próbował znaleźć swoich reprezentacyjnych kolegów w "11" przeciwnika Srđan Mijailović.

62
    Morten Hjulmand dobrze przejął zagranie rywali i ruszył z piłką w kierunku bramki Serbów. Mając kilka opcji decyduje się na mało realną, a więc na strzał, który jest bardzo nieudany.

61
    Nieco ponad pół godziny gry w Monachium jeszcze przed nami. Z pewnością z biegiem czasu ten bezbramkowy remis staje się coraz korzystniejszy dla Danii, a coraz mniej dla Serbii, która musi zacząć groźniej atakować.

60
    Wysoko i niecelnie nad poprzeczką huknął z dystansu duński obrońca Andreas Christensen po tym jak Serbowie przerwali centrę kierowaną z prawej strony boiska.

59
    Rasmus Højlund opuszcza boisko a pojawia się na nim Kasper Dolberg.

58
    Zbyt wysokie dośrodkowanie w kierunku nabiegającego Andreasa Skova Olsena i duński napastnik nie sięga piłki, a ta zmierza poza obszar pola gry.

58
    Przeciągnął swoją centrę na pole karne rywali Rasmus Højlund i futbolówka opuszcza plac gry.

57
    Po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego przez Eriksena defensywa serbskiej kadry wybija futbolówkę w dal pola gry.

55
    Dobrze w grze defensywnej radzi sobie Jović, który wraca na własną połowę i fauluje rywala. Duńczycy mają rzut wolny.

54
    Sprawdzana jeszcze ta sytuacja na wozie VAR, ale podpowiedź na słuchawce w kierunku francuskiego arbitra jest jednoznaczna. Na ofsajdzie był Luka Jović, a więc gramy dalej.

53
    Co tutaj się wydarzyło?! Mamy pozycję spaloną po stronie Serbów, którzy zdołali zdobyć gola, a co ciekawe do własnej bramki w tej akcji trafił duński defensor Joachim Andersen. Faktycznie był tutaj ofsajd przy zagraniu futbolówki z prawej strony pola karnego!

53
    Długa piłka grana górą na prawe skrzydło przez jednego z Serbów, ale przeciągnięte to zagranie i wznawiają mecz od autu Duńczycy.

52
    Wykonuje ten rzut rożny Morten Hjulmand i duński pomocnik swoim zagraniem można powiedzieć, że niemalże pomaga w udanej interwencji powietrznej Serbom.

51
    Akcja grana przez Duńczyków środkiem boiska, gdzie piłką operował Rasmus Højlund i zagrał na prawą flankę do Andreasa Skova Olsena, który ustawia futbolówkę na lewej nodze i uderza technicznie, ale po ciele rywala piłka opuszcza plac gry. Korner dla czerwono-białych.

50
    Saša Lukić z nadmierną ostrością w swoim poczynaniu i mamy rzut wolny dla Danii.

49
    Będzie teraz rzut rożny dla reprezentacji Serbii po tym jak zostaje wybite na aut bramkowy zagranie ze strony Strahinja Pavlovicia. Po tym kornerze nie ma jednak zagrożenia w rejonie bramki Duńczyków.

48
    Dośrodkowanie piłki po ziemi w pole karne rywali przez Alexandera Baha, ale po małym zamieszaniu w pobliżu bramki "Orłów" mamy wybicie przez Nikola Milenkovicia.

47
    Faul w ataku ze strony Serbów, którzy od początku chcą teraz narzucić swoje warunki gry i pokazać Duńczykom, że przed nimi bardzo trudna druga połowa meczu.

46
    Jonas Wind opuszcza boisko a pojawia się na nim Andreas Skov Olsen.

46
    Lazar Samardžić opuszcza boisko a pojawia się na nim Dušan Tadić.

46
    Nemanja Gudelj opuszcza boisko a pojawia się na nim Luka Jović.

46
    2. połowa rozpoczęta od środka boiska przez Serbów.
    Bez bramek jak na razie w meczach grupy C zarówno w starciu Danii z Serbami w Monachium, jak i Anglików ze Słoweńcami w Kolonii. Jeśli chodzi o ten pojedynek, to bliżej wygranej są ciągle Duńczycy mający to starcie raczej pod kontrolą. Gramy za kwadrans!

45+1
    1. połowa zakończona.

45
    Francuski sędzia główny tego spotkania François Letexier dolicza jedną minutę do regulaminowego czasu pierwszej połowy.

45
    Próbują w końcówce zaktywizować swoje ataki Serbowie, ale teraz na pozycji spalonej przyłapany Andrija Živković.

44
    Strahinja Pavlović z centrą z narożnika boiska na pole karne Duńczyków, których liczebna przewaga sprawia, że udanie wybijają oni piłkę poza obręb własnej "11".

43
    Blokowane jeszcze zagranie Serba Srđana Mijailovicia w ofensywie i mamy teraz korner dla "Orłów" w końcówce pierwszej części meczu.

42
    Dobrze w interwencji bramkarskiej na przedpolu Serb Predrag Rajković, który chwyta zagranie ze strony Joachima Andersena.

40
    Cierpliwie wciąż grają z szacunkiem do piłki Duńczycy, którzy cały czas czekają na stworzenie tej jednej akcji, która da im okazję bramkową. Pod dużą kontrolą mają oni ten mecz.

39
    Zdobyta przestrzeń przez Duńczyków z prawej strony i grana piłka w pole karne w kierunku Rasmusa Højlunda, który jeszcze zgrywa futbolówkę do Jonasa Winda, a ten uderza wysoko i niecelnie nad bramką.

38
    Pozycja spalona serbskiego napastnika w tym podaniu i nieco zdziwiony w całej sytuacji Aleksandar Mitrović.

37
    Wymieniają się podaniami w obronie na własnej połowie boiska Duńczycy, ale mocno zaczęli naciskać Serbowie jednak na razie bezskutecznie.
    35. Dziesięć minut do końca rywalizacji w pierwszej połowie w Monachium i na razie bezbramkowo zarówno w starciu Danii z Serbami, jak i Anglii ze Słoweńcami. Póki co poza dalszym udziałem w turnieju są właśnie Serbowie!

34
    Faul ze strony Serbów i piłkę szybko wznawia do gry od rzutu wolnego Duńczyk Jannik Vestergaard, ale bezmyślnie traci on piłkę na korzyść rywali.

33
    Długa piłka grana na lewą flankę w kierunku Duńczyka Joakima Mæhle, ale nieustępliwie i czysto na wślizgu przerywają akcję Serbowie. Mimo to dalej Dania w posiadaniu futbolówki.

32
    Z około 14. metrów na uderzenie lewą nogą po ziemi na bramkę przeciwnika decyduje się duński napastnik Rasmus Højlund, ale jego strzał pewnie chwyta w swojej interwencji serbski bramkarz Predrag Rajković!

31
    Dośrodkowanie piłki na pole karne Serbów i dobrze na wślizgu przerywa to zagranie Strahinja Pavlović, a piłka opuszcza plac gry. Mamy róg dla Danii.

30
    Bardzo agresywnie w nogi rywala wykonuje wślizg Duńczyk Morten Hjulmand na kilka metrów przed polem karnym Serbów. W tej sytuacji mocno ucierpiał Ivan Ilić, a Hjulmand ogląda żółty kartonik i to wyklucza go z gry w ewentualnym kolejnym meczu turnieju w Niemczech.

28
    Piłkę w pole karne rywali dośrodkowuje całkiem nieźle Serb Srđan Mijailović, ale jego zagranie wybija głową udanie Duńczyk Andreas Christensen.

27
    Pierwsza żółta kartka w tym meczu, a otrzymuje ją napastnik kadry Danii Jonas Wind, który przy próbie zagrania tak zwanej "ruletki" ostro zahacza korkiem o nogę rywala Strahinja Pavlovicia i mamy więc karę indywidualną.

26
    Nikola Milenković w walce o piłkę w środku boiska z Rasmuse Højlundem i ostatecznie odgwizdany faul Serba na Duńczyku.
    25. Jesteśmy już nieco za półmetkiem pierwszej połowy tego meczu i jak na razie gra dość wyrównana, ale w ofensywie i posiadaniu piłki znacznie lepsi są duńscy zawodnicy. Pora czekać na to, co przyniosą kolejne minuty spotkania!

24
    Walka o piłkę w polu karnym Serbów i naciska teraz duński napastnik Jonas Wind, ale nieprzepisowo zachowuje się on wobec Serba Strahinja Pavlovicia. Mamy więc rzut wolny dla Serbów.

23
    Dośrodkowanie piłki z narożnika boiska przez Christiana Eriksena i kieruje futbolówkę do bramki z bliskiej odległości Duńczyk Jonas Wind, ale okazuje się, że przy centrze kapitana drużyny Danii futbolówka szybowała poza linią końcową boiska, co nie umknęło uwadze arbitra liniowego.

22
    Przecięta akcja Danii po dośrodkowaniu piłki z narożnika boiska przez Eriksena. Po chwili dalej jesteśmy pod bramką Serbów i mamy znów róg, bo próba centry jednego z Duńczyków zostaje zablokowana.
    21. Kapitan duńskiej reprezentacji Christian Eriksen uderza groźnie, ale radzi sobie z tym strzałem serbski bramkarz!

21
    Z ponad 20. metrów na strzał prawą nogą decyduje się duński kapitan Christian Eriksen, który uderza groźnie w kierunku lewego dolnego rogu bramki, ale sparuje futbolówkę poza linię końcową boiska serbski bramkarz Predrag Rajković. Korner dla Danii!

20
    Rasmus Højlund ostro potraktował przeciwnika w tej akcji i mamy odgwizdany faul dla Serbów, którzy będą grać na własnej połowie od rzutu wolnego.

19
    Teraz już mniej udana centra Eriksena, bo chwyta pewnie futbolówkę we własnej "11" serbski bramkarz Rajković.

18
    Dośrodkowuje futbolówkę z narożnika pola gry Christian Eriksen, ale serbscy obrońcy znów wybijają piłkę poza boisko. Jeszcze jeden róg ma Dania.

17
    Rzut rożny wywalczony przez duńskich piłkarzy po ataku lewą flanką Joakima Mæhle. Nabija on teraz jednego z Serbów w defensywie na aut bramkowy.

16
    Prawą nogą z lewego skrzydła centruje piłkę Joakim Mæhle w kierunku dalszego słupka, gdzie dobrze urywa się rywalowi Alexander Bah i oddaje z kilku metrów strzał głową, ale tuż obok słupka. Mamy pierwszy tak groźny atak w tym meczu, a Duńczycy domagali się jeszcze rzutu karnego, bo według nich Baha faulował Andrija Živković. Nie ma jednak mowy o takim przebiegu sytuacji i gramy dalej przy wciąż bezbramkowym remisie 0:0!

16
    Do ofensywy zrywa się serbski kapitan i napastnik Aleksandar Mitrović, którego zamiary w ataku sprawnie przerywają duńscy defensorzy.

15
    W akcji z kontry Duńczycy, ale podbiegli oni z piłką pod pole karne rywali i na tym cała sytuacja się zakończyła.

14
    Górne zagranie piłki na prawe skrzydło w kierunku Lazara Samardžicia, ale Serb zostaje powstrzymany w ataku przez Duńczyków.

13
    Przenoszą się z piłką na połowę Duńczyków grający coraz odważniej futbolówką po ziemi Serbowie.

12
    Teraz dłuższy okres wymiany podań pomiędzy Serbami w linii defensywnej. Próbują w końcu mając futbolówkę przy nodze skonstruować jakiś atak "Orły".

11
    Dużo walki mamy od początku tego spotkania. Teraz w ataku nadmierna ostrość ze strony Rasmusa Højlunda i faulowany był w tej sytuacji Serb Nemanja Gudelj.

10
    Próbował grać piłkę do przodu górą Saša Lukić, ale przesadził z siłą tego zagrania Serb i wznawia mecz od własnej bramki Duńczyk Kasper Schmeichel.

9
    Póki co Duńczycy miażdżą rywali w posiadaniu futbolówki, a jak na razie statystycznie wygląda to tak, że 81% mają właśnie oni, a serbscy zawodnicy zaledwie 19% gry spędzonej przy piłce.
    8. Oto w jakich kompletach strojów wybiegli na dzisiejszy mecz reprezentanci Serbii!

7
    Kapitalnie na prawej stronie, na wysokości połowy boiska wślizgiem przerywa akcję rywali Duńczyk Joachim Andersen i niewiele brakowało, aby świetnie urwał się tam z futbolówką Saša Lukić.

6
    Po raz pierwszy w tym meczu zaangażowany w grę Kasper Schmeichel, ale duński bramkarz i kapitan zespołu narodowego dobrze w przód wybija futbolówkę graną od obrońców po dużym nacisku ze strony Serbów.

5
    Zaskakująco i sprytnie rozegrany stały fragment gry przez Christiana Eriksena, który płasko po ziemi podaje piłkę w pole karne do Jonasa Winda, a ten przyjmuje futbolówkę i obraca się z nią oddając strzał na bramkę rywala. Piłkę szybującą po ziemi chwyta pewnie serbski golkiper Predrag Rajković, ale okazuje się, że mamy jeszcze faul i rzut wolny dla Serbów, bo Jannik Vestergaard powalił na murawę w polu karnym rywali Aleksandara Mitrovicia.

4
    Co ciekawe dość szybko odpowiada przewinieniem serbski stoper Nikola Milenković, który w dobrej sytuacji dla Danii zbyt mocno przytrzymywał za koszulkę wychodzącego na pozycję rywala Rasmusa Højlunda i od razu mamy zasłużony żółty kartonik dla Serba. Będzie na prawej stronie boiska rzut wolny dla Duńczyków.

4
    Serbski defensor Nikola Milenković naciskany w narożniku pola gry przez napastnika duńskiej kadry Rasmusa Højlunda. Dopatrzył się tam przewinienia francuski arbiter François Letexier.

3
    Od początku meczu dużo podań po stronie Duńczyków, a więc to nakreśla jak dziś chcą grać czerwono-biali, którzy bez wątpienia będą narzucać swoje tempo.

2
    W strojach białych z niebieskimi wypełnieniami grają dziś Serbowie, a z kolei Duńczycy w kompletach koloru czerwonego z białymi dodatkami.

1
    Mecz rozpoczęty przez reprezentantów Danii.

Za nami oficjalna część, a teraz już witają się piłkarze oraz sztaby szkoleniowe na czele z trenerami: Duńczykiem Kasperem Hjulmandem oraz Serbem Draganem Stojkoviciem. Za moment także losowanie stron i piłki z udziałem sędziów, a także kapitanów: bramkarza Kaspera Schmeichela po stronie Danii oraz napastnika Aleksandara Mitrovicia w zespole Serbii. Lada chwila ruszamy z piłkarskimi emocjami w Monachium.

Pora na hymn państwowy Danii.

Zawodnicy wychodzą na murawę w towarzystkie francuskich arbitrów. Lada moment odśpiewane zostaną hymny państwowe. Jako pierwsi Serbowie.
    Piłkarze obu narodowości już zakończyli rozgrzewki. Wszystko na Allianz Arenie jest gotowe, a więc lada moment będziemy rozpoczynali wielkie piłkarskie emocje!
    Na tym meczu oprócz piłkarskich gwiazd nie zabraknie także legend reprezentujących inne dyscypliny sportowe. Jedną z nich jest Serb Novak Djoković, który z trybun będzie wspierał swoich rodaków w walce o awans do 1/8 Mistrzostw Europy!
    Serbowie już zapoznają się z obiektem i murawą w Monachium!
    Natomiast Duńczycy na ten mecz wybiegną w ustawieniu formacją 1-3-4-1-2. To z kolei skład jaki do gry desygnował selekcjoner Kasper Hjulmand!
    Ustawienie wyjściowej "11" Serbów na ten mecz, to formacja 1-3-4-2-1. Oto personalne decyzje szkoleniowca Dragana Stojkovicia!

Wyjściowe składy:

Dania: Schmeichel (C) – Andersen, Christensen, Vestergaard – Bah, Hjulmand, Højbjerg, Mæhle – Højlund, Eriksen, Wind.

Zmiany: Hermansen, Rønnow – Jørgensen, Kjær, Kristensen, Kristiansen, Delaney, Jensen, Nørgaard, Bruun Larsen, Damsgaard, Dolberg, Dreyer, Olsen, Poulsen.

Trener: Kasper Hjulmand.

Serbia: Rajković – Veljković, Milenković, S. Pavlović – Mijailović, Ilić, Gudelj, Živković – Samardžić, Mitrović (C), Lukić.

Zmiany: Petrović, V. Milinković-Savić – Stojić, Babić, Spajić, Mladenović, Gaćinović, Maksimović, S. Milinković-Savić, Jović, Vlahović, Tadić, Ratkov, Birmančević.

Trener: Dragan Stojković.

Główny: François Letexier (FRA).
    Liniowi: Cyril Mugnier – Mehdi Rahmouni (FRA).
    Techniczny: Donatas Rumšas (LTU).
    VAR: Bastian Dankert (GER).
    Kilka słów od Pierre-Emile Højbjerga na przedmeczowej konferencji prasowej!

W bezpośredniej rywalizacji Duńczycy i Serbowie spotykali się 3 razy i za każdym razem lepsi byli czerwono-biali, którzy w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2016 rozgrywanych we Francji najpierw wygrali na wyjeździe 3:1, a następnie u siebie zwyciężyli 2:0. Później jeszcze w marcu 2022 roku Dania grała towarzysko z Serbią pewnie triumfują rezultatem 3:0.
    Zabawa trwa także w gronie duńskich kibiców, którzy pozytywnie nastawiają się na wieczorne starcie z Serbami!

Jak na razie reprezentanci Serbii zamykają tabelę grupy C z 1 punktem na koncie po 2 rozegranych meczach, a składa się na to 1 remis oraz 1 porażka z bilansem goli równym 1:2. Podopieczni szkoleniowca Dragana Stojkovicia jak na razie ulegli Anglikom 0:1 oraz zremisowali ze Słoweńcami rezultatem 1:1. Kalkulacja serbskim zawodnikom nic nie da i remis w tym pojedynku nie daje im raczej wielu szans na awans, a więc pozostało im nie będąc w roli faworytów walczyć o pełną pulę punktów, a możemy być pewni, że w tym pojedynku będzie ogrom piłkarskich emocji. Co do wcześniejszych potyczek towarzyskich granych przez Serbów w marcu i czerwcu, to kończyły się one różnymi rezultatami. Przegrali oni bowiem 0:4 z Rosjanami, pokonali 1:0 Cypryjczyków, ulegli 1:2 Austriakom oraz pokonali tuż przed EURO 2024 reprezentację Szwecji wynikiem 3:0.
    Serbscy fani są już obecni na ulicach Monachium, gdzie także nie brakuje licznej grupy fanów z Danii. To będzie nie tylko święto na murawie, ale także na trybunach Allianz Areny!

Sędzią głównym wtorkowego starcia Duńczyków z Serbami będzie francuski arbiter François Letexier, któremu w pracy na liniach pomagać będzie duet rodaków Cyril Mugnier oraz Mehdi Rahmouni. Arbitrem technicznym będzie natomiast Donatas Rumšas, a na wozie VAR dowodził będzie Niemiec Bastian Dankert, któremu tam w pracy pomogą asystenci: Fedayi San ze Szwajcarii, a także Pol van Boekel z Holandii.
    Aktualnie w taki sposób prezentuje się tabela grupy C Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. Potwierdza ona, że tutaj każdy jeszcze ma szansę na grę w 1/8 tego turnieju!

Piłkarska reprezentacja Danii stawiana jest na papierze w tym pojedynku w roli faworyta, bo po 2 meczach rozegranych na tym EURO zajmuje 2. miejsce w grupie C z dorobkiem 2 oczek na co składają się 2 remisy z bilansem bramkowym równym 2 gole zdobyte i 2 bramki stracone. Podpieczni selekcjonera Kaspera Hjulmanda dotychczas na niemieckich boiskach remisowali w pierwszym meczu 1:1 ze Słowenią, a także w drugim starciu z Anglikami również 1:1. To przed meczem z Serbami stawia ich w dogodnej sytuacji, gdzie nawet remis może im dać 2. miejsce w tabeli, ale z zastrzeżeniem, że korzystnie dla nich ułoży się potyczka Słowenii z Anglią. Przed wyjazdem na EURO kadra Danii w marcu i czerwcu grała towarzysko. Tym samym notowali oni niezłe rezultaty remisując bezbramkowo 0:0 ze Szwajcarmi, pokonując 2:0 Wyspy Owcze, a także ogrywając 2:1 Szwecję i 3:1 Norwegię.
    W ostatnim pojedynku 3. kolejki grupy C Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech reprezentacja Danii zagra z Serbami. Oczywiście stawką tego meczu oprócz zdobyczy trzech oczek jest także awans z jak najlepszego miejsca do fazy 1/8 rozgrywek EURO 2024!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Adam Ka

Gole:

Kartki:   27. Wind (DEN), 30. Hjulmand (DEN) – 4. Milenković (SRB), 83. Mitrović (SRB)

Strzały celne: 5:1. Strzały niecelne: 5:3. Rzuty rożne: 8:2. Spalone: 0:3. Foule: 12:5.
    Dania: Schmeichel (C) – Andersen, Christensen, Vestergaard – Bah (77. Kristiansen), Hjulmand (77. Delaney), Højbjerg, Mæhle – Højlund (59. Dolberg), Eriksen (89. Poulsen), Wind (46. Olsen).
    Zmiany: Hermansen, Rønnow – Jørgensen, Kjær, Kristensen, Jensen, Nørgaard, Bruun Larsen, Damsgaard, Dreyer.

Serbia: Rajković – Veljković, Milenković, S. Pavlović – Mijailović (73. Mladenović), Ilić (67. Vlahović), Gudelj (46. Jović), Živković – Samardžić (46. Tadić), Mitrović (C), Lukić (87. S. Milinković-Savić).
    Zmiany: Petrović, V. Milinković-Savić – Stojić, Babić, Spajić, Gaćinović, Maksimović, Ratkov, Birmančević.